Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Martha Madsen

Født: 2005

Klub: Skive Atletik- og Motionsklub

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2021.

2021

200 m  [1]
32.08
w
SkiveSkive30.3.21+3.1
300 m  [2]
50.47
SB SkiveSkive30.3.21
49.98
PB SkiveSkive27.4.21

2020

200 m  [1]
31.44
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20-0.7
300 m  [1]
50.02
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
400 m  [1]
1:15.79
i
PB SkiveSkive18.1.20
4 x 200 m stafet  [1]
2:00.88
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Skive A.M.
Emma Færk Johannesen, Martha Madsen
Benedicte Bech Rasmussen, Malene Fisker
4 x 400 m stafet  [1]
4:29.69
PB AarhusAarhus6.9.20
 Skive A.M.
Amalie Quistgaard, Maya Cecilie Fruergaard
Martha Madsen, Katrine Risvig
1000 m stafet  [1]
2:40.09
DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
 Skive A.M.
Silje Dalstrup Pedersen, Nicoline Vejen Østergaard
Martha Madsen, Maya Cecilie Fruergaard

2019

80 m  [1]
12.51
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+0.3
200 m  [1]
33.51
i
PB SkiveSkive15.12.18
300 m  [1]
50.25
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19
Længdespring  [2]
3.72
PB AalborgAalborg25.5.190.0
3.24
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19+0.6

2018

Kuglestød 2.0 kg  [1]
5.51
SB HerningHerning16.9.18

2017

80 m  [2]
14.0h
StoholmStoholm29.5.17
13.88
PB SkiveSkive24.9.170.0
Kuglestød 2.0 kg  [2]
4.96
PB StoholmStoholm29.5.17
6.12
PB SkiveSkive24.9.17

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

200 m
Ude31.44   Hvidovre20.9.20-0.7
Inde33.51   Skive15.12.18
400 m
Inde1:15.79   Skive18.1.20
Længdespring
Ude3.72   Aalborg25.5.190.0
4 x 400 m stafet
Ude4:29.69   Aarhus6.9.20

80 m
Ude12.51   Göteborg/U, SWE29.6.19+0.3
300 m
Ude49.98   Skive27.4.21
Kuglestød 2.0 kg
Ude6.12   Skive24.9.17

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 19
Per disciplin:
80 m:3
200 m:3
300 m:4
400 m:1
Længdespring:2
Kuglestød 2.0 kg:3
4 x 200 m stafet:1
4 x 400 m stafet:1
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
4 x 400 m stafet
DM 2020 8
4:29.69

Ungdom
200 m
DMU 2020 23
15
31.44
300 m
DMU 2020 12
15
50.02
1000 m stafet
DMU 2020 6
15
2:40.09
Inde
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 4
19
2:00.88