Født: 2005
Klub: Skive Atletik- og Motionsklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
32.08 w | 4 | Skive | Skive | 30.3.21 | +3.1 | |||
300 m [2] | ||||||||
50.47 | SB | 2 | Skive | Skive | 30.3.21 | |||
49.98 | PB | 2 | 19 | Skive | Skive | 27.4.21 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
31.44 | PB | 8 | 15 C | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | -0.7 |
300 m [1] | ||||||||
50.02 | PB | 12 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 19.9.20 | |
400 m [1] | ||||||||
1:15.79 i | PB | 1 | C | Skive | Skive | 18.1.20 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
2:00.88 i | PB | 4 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Skive A.M. | ||||||||
Emma Færk Johannesen, Martha Madsen Benedicte Bech Rasmussen, Malene Fisker | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:29.69 | PB | 8 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Skive A.M. | ||||||||
Amalie Quistgaard, Maya Cecilie Fruergaard Martha Madsen, Katrine Risvig | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:40.09 | PB | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | |
Skive A.M. | ||||||||
Silje Dalstrup Pedersen, Nicoline Vejen Østergaard Martha Madsen, Maya Cecilie Fruergaard |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.51 | PB | 8 | 14 h6 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | +0.3 |
200 m [1] | ||||||||
33.51 i | PB | Skive | Skive | 15.12.18 | ||||
300 m [1] | ||||||||
50.25 | PB | 3 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | ||
Længdespring [2] | ||||||||
3.72 | PB | 9 | 15 | Aalborg | Aalborg | 25.5.19 | 0.0 | |
3.24 | 63 | 14 qB | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | +0.6 |
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5.51 | SB | Herning | Herning | 16.9.18 |
80 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.0h | Stoholm | Stoholm | 29.5.17 | |||||
13.88 | PB | Skive | Skive | 24.9.17 | 0.0 | |||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||
4.96 | PB | Stoholm | Stoholm | 29.5.17 | ||||
6.12 | PB | Skive | Skive | 24.9.17 |
Placering på danske alletiders liste på dato
200 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 31.44 | Hvidovre | 20.9.20 | -0.7 | |
Inde | 33.51 | Skive | 15.12.18 | ||
400 m | |||||
Inde | 1:15.79 | Skive | 18.1.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.72 | Aalborg | 25.5.19 | 0.0 | |
80 m | |||||
Ude | 12.51 | Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | +0.3 | |
300 m | |||||
Ude | 49.98 | Skive | 27.4.21 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.12 | Skive | 24.9.17 |
80 m: | 3 |
200 m: | 3 |
300 m: | 4 |
400 m: | 1 |
Længdespring: | 2 |
Kuglestød 2.0 kg: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 400 m stafet | ||||
DM | 2020 | 8 | 4:29.69 | |
Ungdom | ||||
200 m | ||||
DMU | 2020 | 23 | 15 | 31.44 |
300 m | ||||
DMU | 2020 | 12 | 15 | 50.02 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2020 | 6 | 15 | 2:40.09 |
Inde | ||||
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 4 | 19 | 2:00.88 |