Født: 2001
Klub: Viborg Atletik og Motionsforening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
800 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:37.23 i | 4 | B | Fayetteville, AR | Fayetteville, AR | 14.1.22 | ||||
1500 m [1] | |||||||||
DNS | Memphis, TN | Memphis, TN | 29.4.22 | ||||||
3000 m [3] | |||||||||
10:47.50 i | SB | 11 | Fayetteville, AR | Fayetteville, AR | 14.1.22 | ||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
10:41.61 i | 10 | Pittsburg, KS | Pittsburg, KS | 12.2.22 | |||||
10:58.86 | SB | 14 | Fayetteville, AR | Fayetteville, AR | 8.4.22 | ||||
5000 m [4] | |||||||||
18:58.11 | SB | 4 | Conway, AR | Conway, AR | 18.3.22 | ||||
18:47.04 | SB | 12 | Starkville, MS | Starkville, MS | 26.3.22 | ||||
19:18.93 | 7 | Little Rock, AR | Little Rock, AR | 15.4.22 | |||||
19:30.16 | 3 | Memphis, TN | Memphis, TN | 29.4.22 |
Cross 5 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19:01 | 5 | Conway, AR | Conway, AR | 11.9.21 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5:01.46 i | SB | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
3000 m [2] | ||||||||
10:32.88 i | SB | 5 | Skive | Skive | 1.2.20 | |||
10:33.38 i | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 |
1500 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5:02.05 i | SB | 6 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |
4:57.01 | SB | 12 | B | Skive | Skive | 13.5.19 | ||
4:50.39 mix | SB | 1 | Aarhus | Aarhus | 21.5.19 | |||
5:00.94 | 8 | 19 | V3Nat | Kristiansand, NOR | V3Nat, Kristiansand, NOR | 17.8.19 | ||
4:59.14 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
10:45.99 i | SB | 4 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |
10:49.08 | SB | 9 | Esbjerg | Esbjerg | 7.5.19 | |||
5000 m [2] | ||||||||
18:17.01 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 | ||||
18:40.01 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | ||||
5 km [1] | ||||||||
18:16 | PB | 5 | Aarhus | Aarhus | 31.12.19 | |||
10 km [1] | ||||||||
38:38 | SB | København | København | 10.6.19 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:30.21 i | SB | Skive | Skive | 9.12.17 | ||||
1500 m [9] | ||||||||
4:47.63 i | WL WJL WYL PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.17 | ||||
4:55.24 i | Skive | Skive | 13.1.18 | |||||
5:04.39 i | Skive | Skive | 25.2.18 | |||||
4:58.57 | SB | Skive | Skive | 16.6.18 | ||||
4:57.41 | SB | Aalborg | Aalborg | 20.6.18 | ||||
4:55.07 | SB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.18 | ||||
4:51.8h | SB | Aarhus | Aarhus | 7.8.18 | ||||
4:59.91 | 9 | DM | Odense | DM, Odense | 25.8.18 | |||
4:57.60 | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | |||||
3000 m [8] | ||||||||
10:32.56 i | PB | Randers | Randers | 1.11.17 | ||||
10:20.58 i | PB | Skive | Skive | 9.12.17 | ||||
10:57.54 i | Skive | Skive | 24.2.18 | |||||
10:48.32 | SB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | ||||
10:44.90 | SB | Aarhus | Aarhus | 5.6.18 | ||||
10:52.92 | Skive | Skive | 17.6.18 | |||||
10:39.08 | SB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 29.6.18 | ||||
10:29.74 | SB | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | ||||
5000 m [1] | ||||||||
19:48.00 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 8.5.18 | ||||
10 km [1] | ||||||||
38:09 | PB (21) | Middelfart | Middelfart | 17.3.18 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
31.0h | Viborg | Viborg | 18.5.17 | |||||
800 m [4] | ||||||||
2:28.23 i | PB | Skive | Skive | 10.12.16 | ||||
2:23.00 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.5.17 | ||||
2:28.27 | Skive | Skive | 11.6.17 | |||||
2:25.96 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.17 | |||||
1500 m [8] | ||||||||
4:59.17 i | PB | Skive | Skive | 14.1.17 | ||||
4:59.71 i | Skive | Skive | 26.2.17 | |||||
4:51.65 | PB | Skive | Skive | 10.6.17 | ||||
4:45.0h | PB | Aarhus | Aarhus | 17.6.17 | ||||
4:50.95 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | |||||
4:48.71 | Hvidovre | Hvidovre | 26.8.17 | |||||
4:48.51 | Aalborg | Aalborg | 2.9.17 | |||||
5:05.14 | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.17 | |||||
2000 m [1] | ||||||||
6:42.82 | PB (14) | Aalborg | Aalborg | 6.8.17 | ||||
3000 m [6] | ||||||||
10:40.08 i | PB | Skive | Skive | 4.2.17 | ||||
10:45.65 i | Skive | Skive | 25.2.17 | |||||
10:21.56 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.17 | ||||
10:30.01 | Skive | Skive | 11.6.17 | |||||
10:17.71 | PB | Skive | Skive | 10.8.17 | ||||
10:17.56 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 27.8.17 | ||||
10 km [1] | ||||||||
38:51 | PB (33) | Strib | Strib | 1.4.17 |
1500 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5:03.2h i | PB | Skive | Skive | 23.1.16 | ||||
5:12.05 i | Skive | Skive | 5.3.16 | |||||
5:01.0h | PB | Aarhus | Aarhus | 14.6.16 | ||||
5:00.4h | PB | Skive | Skive | 18.6.16 | ||||
5:00.2h | PB | Aarhus | Aarhus | 9.8.16 | ||||
4:55.04 | PB | København | København | 3.9.16 | ||||
2000 m [1] | ||||||||
6:52.12 | PB (22) | Skive | Skive | 23.8.16 | ||||
3000 m [6] | ||||||||
11:02.00 i | PB | Skive | Skive | 6.2.16 | ||||
11:07.51 i | Skive | Skive | 5.3.16 | |||||
10:51.82 | PB | Herning | Herning | 16.5.16 | ||||
10:47.11 | PB | Skive | Skive | 25.5.16 | ||||
11:09.5h | Viborg | Viborg | 2.8.16 | |||||
10:28.07 | PB | København | København | 3.9.16 | ||||
10 km [1] | ||||||||
39:31 | PB (37) | Middelfart | Middelfart | 12.3.16 |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
50.77 | PB | Herning | Herning | 26.9.15 | ||||
800 m [4] | ||||||||
2:35.57 i | PB | Skive | Skive | 7.2.15 | ||||
2:28.22 | PB | Herning | Herning | 9.5.15 | ||||
2:37.32 | Aalborg | Aalborg | 30.5.15 | |||||
2:30.91 | Hvidovre | Hvidovre | 22.8.15 | |||||
1000 m [1] | ||||||||
3:19.6h | PB | Viborg | Viborg | 24.6.15 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
5:13.47 | PB | Herning | Herning | 26.9.15 | ||||
3000 m [5] | ||||||||
11:44.66 | PB | Aalborg | Aalborg | 30.5.15 | ||||
11:41.57 | PB | Skive | Skive | 20.6.15 | ||||
11:50.78 | Hvidovre | Hvidovre | 22.8.15 | |||||
11:46.7h | Viborg | Viborg | 10.9.15 | |||||
11:33.50 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.15 |
1000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:29.3h | PB | Silkeborg | Silkeborg | 5.10.14 |
Placering på danske alletiders liste på dato
800 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 2:23.00 | Tårnby | 6.5.17 | ||
Inde | 2:28.23 | Skive | 10.12.16 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:19.6h | Viborg | 24.6.15 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:45.0h | Aarhus | 17.6.17 | ||
Inde | 4:47.63 | Göteborg/FH, SWE | 2.12.17 | ||
3000 m | |||||
Ude | 10:17.56 | Hvidovre | 27.8.17 | ||
Inde | 10:20.58 | Skive | 9.12.17 | ||
5000 m | |||||
Ude | 18:17.01 | Randers | 16.6.19 | ||
5 km | |||||
Ude | 18:16 | Aarhus | 31.12.19 | ||
10 km | |||||
Ude | 38:09 | Middelfart | 17.3.18 | ||
300 m | |||||
Ude | 50.77 | Herning | 26.9.15 | ||
2000 m | |||||
Ude | 6:42.82 | Aalborg | 6.8.17 |
200 m: | 1 |
300 m: | 1 |
800 m: | 10 |
1000 m: | 2 |
1500 m: | 31 |
2000 m: | 2 |
3000 m: | 32 |
5000 m: | 7 |
5 km: | 1 |
10 km: | 4 |
Cross: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
DM | 2018 | 9 | 4:59.91 | |
DMU | 2019 | 4:59.14 | ||
5000 m | ||||
DMU | 2019 | 18:40.01 | ||
Ungdom | ||||
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2019 | 6 | 19 | 5:02.05 |
iDMU | 2020 | 2 | 19 | 5:01.46 |
3000 m | ||||
iDMU | 2019 | 4 | 19 | 10:45.99 |
iDMU | 2020 | 2 | 19 | 10:33.38 |