Født: 25 maj 1968
Klub: Blovstrød Løverne
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5:58.80 mix i | SB | 2 | 55 | DMM | Randers | DMM, Randers | 3.2.24 |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:07.87mix | SB | 1 | 55 | København | København | 1.7.23 | ||
2:53.60 | SB | 2 | 55 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 27.8.23 | |
2:52.14 | SB | 11 | 55 | EM Masters | Pescara, ITA | EM Masters, Pescara, ITA | 29.9.23 | |
1500 m [3] | ||||||||
5:47.64mix | SB | 2 | 55 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 26.8.23 | |
5:39.97 | SB | 6 | 55 h2 | EM Masters | Pescara, ITA | EM Masters, Pescara, ITA | 22.9.23 | |
5:38.12 | SB | 11 | 55 | EM Masters | Pescara, ITA | EM Masters, Pescara, ITA | 23.9.23 | |
5000 m [2] | ||||||||
22:08.06 mix | SB | 7 | B | Bagsværd | Bagsværd | 17.5.23 | ||
21:38.29 | SB | 1 | 55 | København | København | 1.7.23 | ||
10 km [3] | ||||||||
45:58 | SB | 18 | DMM | Aarhus | DMM, Aarhus | 22.4.23 | ||
49:59 | 67 | Hasle | Hasle | 24.7.23 | ||||
49:53 | 70 | Rønne | Rønne | 28.7.23 | ||||
Cross 6 km [1] | ||||||||
26:19 | 1 | 55 | DMM | Aarhus | DMM, Aarhus | 18.11.23 | ||
Cross 8 km [1] | ||||||||
32:58 | 12 | 55 | EM Masters | Pescara, ITA | EM Masters, Pescara, ITA | 24.9.23 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:24.64 i | PB | 2 | 50 | DMM | Randers | DMM, Randers | 5.2.22 | |
800 m [2] | ||||||||
3:08.24 i | SB | 3 | 45 | DMM | Randers | DMM, Randers | 6.2.22 | |
3:22.37 | SB | 6 | 50 h2 | VMM | Tampere, FIN | VMM, Tampere, FIN | 30.6.22 | |
1500 m [1] | ||||||||
6:17.83 i | SB | 5 | DMM | Randers | DMM, Randers | 5.2.22 |
400 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:25.51 | SB | 1 | Aabenraa | Aabenraa | 3.7.21 | |||
1:21.60 | SB | 1 | 50 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | |
800 m [1] | ||||||||
2:57.03 | SB | 1 | 50 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 29.8.21 | |
1500 m [2] | ||||||||
6:10.63 | SB | 2 | Aabenraa | Aabenraa | 3.7.21 | |||
5:55.26 | SB | 3 | 50 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | |
3000 m [1] | ||||||||
12:31.88 mix | SB | 9 | Herlev | Herlev | 15.9.21 | |||
1000 m stafet [1] | ||||||||
3:12.16 | PB | 1 | 45 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | |
Blovstrød - Løverne | ||||||||
Tine Broksø, Trine B Andersen Etly Degn, Annika Winther |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:20.79 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 17.8.19 | ||||
800 m [4] | ||||||||
2:56.14 i | SB | Randers | Randers | 3.2.19 | ||||
2:58.61 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 18.8.19 | ||||
2:51.74 | SB | Venezia, ITA | Venezia, ITA | 11.9.19 | ||||
2:53.77 | Venezia, ITA | Venezia, ITA | 13.9.19 | |||||
1500 m [2] | ||||||||
5:51.58 i | SB | Randers | Randers | 2.2.19 | ||||
5:43.82 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 17.8.19 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
12:17.25 i | SB | Randers | Randers | 3.2.19 | ||||
11:38.47 i | PB | 9 | 50 | VMM | Toruń, POL | VMM, Toruń, POL | 24.3.19 | |
5000 m [2] | ||||||||
21:06.36 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 18.8.19 | ||||
21:17.05 | Venezia, ITA | Venezia, ITA | 13.9.19 | |||||
10 km [2] | ||||||||
42:38 | PB | 2 | Taastrup | Taastrup | 14.5.19 | |||
43:29 | København | København | 10.6.19 | |||||
Halvmarathon [1] | ||||||||
1:24:49 | PB | 2 | Holstebro | Holstebro | 2.11.19 |
400 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:16.13 | PB | Holbæk | Holbæk | 24.6.18 | ||||
1:16.56 | Borås, SWE | Borås, SWE | 8.7.18 | |||||
1:18.34 | DMM | Randers | DMM, Randers | 4.8.18 | ||||
800 m [4] | ||||||||
2:48.91 | SB | København | København | 12.6.18 | ||||
2:40.98 | PB | Holbæk | Holbæk | 24.6.18 | ||||
2:47.85 | Borås, SWE | Borås, SWE | 7.7.18 | |||||
2:49.92 | DMM | Randers | DMM, Randers | 5.8.18 | ||||
1500 m [4] | ||||||||
5:28.96 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 21.6.18 | ||||
5:29.57 | Holbæk | Holbæk | 24.6.18 | |||||
5:31.42 | Borås, SWE | Borås, SWE | 6.7.18 | |||||
5:37.97 | DMM | Randers | DMM, Randers | 4.8.18 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
11:47.11 | PB | Tårnby | Tårnby | 29.5.18 | ||||
5000 m [1] | ||||||||
19:51.58 | PB | Ballerup | Ballerup | 15.5.18 | ||||
10 km [3] | ||||||||
44:16 | SB | Taastrup | Taastrup | 11.3.18 | ||||
43:28 | PB | Middelfart | Middelfart | 17.3.18 | ||||
42:44 | PB | Taastrup | Taastrup | 10.4.18 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:20.07 | PB | DMM | Greve | DMM, Greve | 24.6.17 | |||
800 m [7] | ||||||||
2:51.51 i | PB | Randers | Randers | 11.2.17 | ||||
2:51.51 i | DR45 =PB | , ??? | , ??? | 12.2.17 | ||||
2:58.64 i | Huddinge, SWE | Huddinge, SWE | 10.3.17 | |||||
2:53.46 | PB | Ballerup | Ballerup | 15.6.17 | ||||
2:51.57 | PB | DMM | Greve | DMM, Greve | 25.6.17 | |||
2:48.34 | PB | Aarhus | Aarhus | 5.8.17 | ||||
2:47.76 | PB | København | København | 10.8.17 | ||||
1000 m [1] | ||||||||
3:38.22 | PB | Holbæk | Holbæk | 29.8.17 | ||||
1500 m [6] | ||||||||
5:43.67 i | DR45 PB | Randers | Randers | 11.2.17 | ||||
5:44.56 i | Huddinge, SWE | Huddinge, SWE | 12.3.17 | |||||
5:40.89 | PB | København | København | 31.5.17 | ||||
5:45.09 | DMM | Greve | DMM, Greve | 24.6.17 | ||||
5:35.32 | PB | Aarhus | Aarhus | 30.7.17 | ||||
5:40.89 | Tårnby | Tårnby | 16.8.17 | |||||
3000 m [3] | ||||||||
12:10.18 i | PB | Randers | Randers | 11.2.17 | ||||
12:10.18 i | DR45 =PB | , ??? | , ??? | 12.2.17 | ||||
12:20.89 i | Huddinge, SWE | Huddinge, SWE | 11.3.17 |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:59.44 | PB | Holbæk | Holbæk | 26.6.16 | ||||
2:54.89 | PB | DMM | Greve | DMM, Greve | 13.8.16 | |||
1500 m [2] | ||||||||
5:50.13 | PB | Holbæk | Holbæk | 26.6.16 | ||||
5:48.99 | PB | DMM | Greve | DMM, Greve | 13.8.16 | |||
3000 m [1] | ||||||||
12:19.09 | PB | Greve | Greve | 7.8.16 | ||||
5000 m [2] | ||||||||
20:56.66 | PB | Holbæk | Holbæk | 26.6.16 | ||||
21:26.17 | DMM | Greve | DMM, Greve | 13.8.16 | ||||
10000 m [1] | ||||||||
44:30.65 | PB | Allerød | Allerød | 14.5.16 | ||||
5 km [4] | ||||||||
21:24 | PB | Blovstrød | Blovstrød | 14.4.16 | ||||
21:15 | PB | Blovstrød | Blovstrød | 2.5.16 | ||||
21:20 | Blovstrød | Blovstrød | 9.6.16 | |||||
20:50 | PB | Blovstrød | Blovstrød | 11.8.16 | ||||
20 km [1] | ||||||||
1:31:25 | PB | København | København | 18.9.16 | ||||
Halvmarathon [1] | ||||||||
1:36:17 | SB | København | København | 18.9.16 | ||||
Marathon [1] | ||||||||
3:34:15 | SB | Odense | Odense | 2.10.16 |
Halvmarathon [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:36:58 | SB | København | København | 13.9.15 | ||||
Marathon [1] | ||||||||
3:24:02 | PB | Odense | Odense | 4.10.15 |
10 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
43:53 | PB | København | København | 30.4.14 | ||||
Halvmarathon [1] | ||||||||
1:36:59 | SB | Middelfart | Middelfart | 3.5.14 |
Marathon [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:25:50 | PB | Hamburg, GER | Hamburg, GER | 21.4.13 | ||||
3:27:43 | København | København | 19.5.13 |
Halvmarathon [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:35:40 | PB | Berlin, GER | Berlin, GER | 1.4.12 | ||||
1:34:15 | PB | København | København | 9.9.12 | ||||
Marathon [1] | ||||||||
3:30:51 | PB | Berlin, GER | Berlin, GER | 30.9.12 |
Marathon [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:34:18 | PB | Stockholm, SWE | Stockholm, SWE | 28.5.11 | ||||
3:33:50 | PB | , ??? | , ??? | 6.11.11 |
Placering på danske alletiders liste på dato
400 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 1:16.13 | Holbæk | 24.6.18 | ||
Inde | 1:24.64 | Randers | 5.2.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:40.98 | Holbæk | 24.6.18 | ||
Inde | 2:51.51 | Randers | 11.2.17 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:38.22 | Holbæk | 29.8.17 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:28.96 | Frederiksberg | 21.6.18 | ||
Inde | 5:43.67 DR45 | Randers | 11.2.17 | ||
3000 m | |||||
Ude | 11:47.11 | Tårnby | 29.5.18 | ||
Inde | 11:38.47 | Toruń, POL | 24.3.19 | ||
5000 m | |||||
Ude | 19:51.58 | Ballerup | 15.5.18 | ||
10000 m | |||||
Ude | 44:30.65 | Allerød | 14.5.16 | ||
5 km | |||||
Ude | 20:50 | Blovstrød | 11.8.16 | ||
10 km | |||||
Ude | 42:38 | Taastrup | 14.5.19 | ||
Halvmarathon | |||||
Ude | 1:24:49 | Holstebro | 2.11.19 | ||
Marathon | |||||
Ude | 3:24:02 | Odense | 4.10.15 | ||
20 km | |||||
Ude | 1:31:25 | København | 18.9.16 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 3:12.16 | Ballerup | 28.8.21 |
400 m: | 8 |
800 m: | 23 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 21 |
3000 m: | 8 |
5000 m: | 7 |
10000 m: | 1 |
5 km: | 4 |
10 km: | 9 |
20 km: | 1 |
Halvmarathon: | 6 |
Marathon: | 7 |
1000 m stafet: | 1 |
Cross: | 2 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
400 m | ||||
DMM | 2017 | 1:20.07 | ||
DMM | 2018 | 1:18.34 | ||
800 m | ||||
DMM | 2016 | 2:54.89 | ||
DMM | 2017 | 2:51.57 | ||
DMM | 2018 | 2:49.92 | ||
1500 m | ||||
DMM | 2016 | 5:48.99 | ||
DMM | 2017 | 5:45.09 | ||
DMM | 2018 | 5:37.97 | ||
5000 m | ||||
DMM | 2016 | 21:26.17 | ||
10 km | ||||
DMM | 2023 | 18 | 45:58 | |
Masters | ||||
400 m | ||||
DMM | 2021 | 1 | 50 | 1:21.60 |
800 m | ||||
DMM | 2021 | 1 | 50 | 2:57.03 |
DMM | 2023 | 2 | 55 | 2:53.60 |
1500 m | ||||
DMM | 2021 | 3 | 50 | 5:55.26 |
DMM | 2023 | 2 | 55 | 5:47.64mx |
1000 m stafet | ||||
DMM | 2021 | 1 | 45 | 3:12.16 |
km cross | ||||
DMM | 2023 | 1 | 55 | 26:19 |
Inde | ||||
400 m | ||||
DMM | 2022 | 2 | 50 | 1:24.64 |
800 m | ||||
DMM | 2022 | 3 | 45 | 3:08.24 |
1500 m | ||||
DMM | 2022 | 5 | 6:17.83 | |
DMM | 2024 | 2 | 55 | 5:58.80 mx |