Født: 1973
Klub: FIF Hillerød Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
Højdespring [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.12 | SB | 2 | Hillerød | Hillerød | 10.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.19 | SB | 1 | B | Greve | Greve | 13.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.14 | 3 | Greve | Greve | 10.9.23 | ||||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 1.0 kg [3] | ||||||||||||||
15.66 | PB | 2 | Hillerød | Hillerød | 10.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
17.49 | PB | 2 | B | Greve | Greve | 13.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
16.06 | 8 | Greve | Greve | 10.9.23 | ||||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [3] | ||||||||||||||
14.84 | PB | 4 | Hillerød | Hillerød | 10.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
19.16 | PB | 1 | B | Greve | Greve | 13.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
15.15 | 9 | Greve | Greve | 10.9.23 | ||||||||||
|
Højdespring [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.05 | SB | 2 | Hillerød | Hillerød | 11.5.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.15 | SB | 3 | Greve | Greve | 8.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.15 | =SB | 3 | Greve | Greve | 8.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||||
3.27 | SB | 4 | B | Greve | Greve | 8.6.22 | +0.9 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||||
5.53 | SB | 2 | Greve | Greve | 8.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||||
15.51 | SB | 2 | Hillerød | Hillerød | 11.5.22 | |||||||||
|
Højdespring [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.15 | SB | 1 | Hillerød | Hillerød | 25.5.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.15 | =SB | 4 | Ballerup | Ballerup | 16.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.21 | PB | 2 | Greve | Greve | 4.9.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||||
3.25 | SB | - | Hillerød | Hillerød | 25.5.21 | 0.0 | ||||||||
3.33 | SB | 2 | Ballerup | Ballerup | 16.6.21 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.43 | SB | 4 | Greve | Greve | 4.9.21 | +2.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 600 gram [3] | ||||||||||||||
18.73 | SB | 1 | Hillerød | Hillerød | 25.5.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
17.72 | 10 | Ballerup | Ballerup | 16.6.21 | ||||||||||
| ||||||||||||||
18.18 | 2 | Greve | Greve | 4.9.21 | ||||||||||
| ||||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||||
3:04.97 | PB | 1 | Ballerup | Ballerup | 16.6.21 | |||||||||
FIF Hillerød/Helsingør IF | ||||||||||||||
Jette Svendsen, Tina M Nielsen Christine Redestam, Smadar Markussen |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.67 | SB | 2 | 45 | DMM | Greve | DMM, Greve | 22.8.20 | +0.1 |
Længdespring [1] | ||||||||
3.69 | PB | 1 | 45 | DMM | Greve | DMM, Greve | 22.8.20 | +1.5 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.51 | SB | Greve | Greve | 4.6.19 | -0.3 | |||
Højdespring [3] | ||||||||
1.15 | SB | Hillerød | Hillerød | 13.5.19 | ||||
1.20 | =PB | Greve | Greve | 4.6.19 | ||||
1.10 | Greve | Greve | 1.9.19 | |||||
Længdespring [2] | ||||||||
3.24 | SB | Greve | Greve | 4.6.19 | 0.0 | |||
3.45 | SB | Greve | Greve | 1.9.19 | +0.2 | |||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||
17.79 | SB | Hillerød | Hillerød | 13.5.19 |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.42 | PB | Hillerød | Hillerød | 30.5.18 | +0.4 | |||
16.56 | Hillerød | Hillerød | 10.9.18 | -0.4 | ||||
200 m [1] | ||||||||
36.37 | PB | Hillerød | Hillerød | 10.9.18 | -0.4 | |||
Højdespring [1] | ||||||||
1.20 | PB | Ballerup | Ballerup | 23.9.18 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
3.48 | PB | Hillerød | Hillerød | 30.5.18 | +1.9 | |||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||
6.16 | PB | Hillerød | Hillerød | 30.5.18 | ||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||
18.84 | PB | Ballerup | Ballerup | 23.9.18 |
Højdespring [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.15 | PB | Aalborg | Aalborg | 17.9.17 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
3.42 | PB | Aalborg | Aalborg | 17.9.17 | +0.5 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 16.42 | Hillerød | 30.5.18 | +0.4 | |
200 m | |||||
Ude | 36.37 | Hillerød | 10.9.18 | -0.4 | |
Højdespring | |||||
Ude | 1.21 | Greve | 4.9.21 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.69 | Greve | 22.8.20 | +1.5 | |
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 6.16 | Hillerød | 30.5.18 | ||
Diskoskast 1.0 kg | |||||
Ude | 17.49 | Greve | 13.6.23 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 18.84 | Ballerup | 23.9.18 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 19.16 | Greve | 13.6.23 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 3:04.97 | Ballerup | 16.6.21 |
100 m: | 4 |
200 m: | 1 |
Højdespring: | 13 |
Længdespring: | 9 |
Kuglestød 4.0 kg: | 2 |
Diskoskast 1.0 kg: | 3 |
Spydkast 500 gram: | 3 |
Spydkast 600 gram: | 6 |
1000 m stafet: | 1 |
Masters | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
100 m | ||||
DMM | 2020 | 2 | 45 | 16.67 |
Længdespring | ||||
DMM | 2020 | 1 | 45 | 3.69 |