Født: 2005
Klub: Trongårdens IF
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
Længdespring [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4.08 | SB | 2 | 17 | Lyngby | Lyngby | 6.6.21 | +1.3 | |||||
| ||||||||||||
4.21 | SB | 9 | 17 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -0.3 | |||||
| ||||||||||||
Trespring [6] | ||||||||||||
10.20 | PB | 2 | 17 | Lyngby | Lyngby | 18.4.21 | +1.4 | |||||
| ||||||||||||
NM | 17 | Lyngby | Lyngby | 9.5.21 | ||||||||
10.03 | 2 | 17 | Lyngby | Lyngby | 6.6.21 | +1.8 | ||||||
| ||||||||||||
10.23 w | 8 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +3.3 | |||||||
9.66 | 3 | 17 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
9.54 | 2 | Greve | Greve | 26.9.21 | +2.0 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||
21.80 | PB | 3 | 17 | Lyngby | Lyngby | 18.4.21 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||
54.21 | SB | 1 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | |||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Thea Lei Hansgaard, Amalie Nymann Thomsen Pauline Bennett Thorup, Josefine Grønset Løken | ||||||||||||
53.85 | SB | 5 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Pauline Bennett Thorup, Thea Lei Hansgaard Amalie Nymann Thomsen, Ida Hørdum Nielsen |
50 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.74 i | PB (67) | 1 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||
7.93 i | 6 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||||
60 m [1] | ||||||||||||
9.11 i | PB | 5 | 15 r2 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | ||||||
100 m [1] | ||||||||||||
14.27 | PB | 8 | 15 h1 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.2 | |||||
200 m [2] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
29.61 i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | |||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
29.26 i | 1 | 15 r3 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | |||||||
800 m [2] | ||||||||||||
2:38.3h | PB | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 14.6.20 | ||||||
2:45.74 | 3 | 15 | København | København | 5.7.20 | |||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||
4.45 i | PB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
4.35 | PB | - | 17 | Lyngby | Lyngby | 14.6.20 | +1.1 | |||||
4.42 w | 2 | 17 | Lyngby | Lyngby | 14.6.20 | +4.3 | ||||||
| ||||||||||||
4.22 w | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 27.6.20 | |||||||
| ||||||||||||
4.41 | PB | 10 | 15 | København | København | 5.7.20 | -0.3 | |||||
| ||||||||||||
3.80 | 13 | 15 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +0.5 | ||||||
| ||||||||||||
4.48 | PB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 27.9.20 | +1.4 | |||||
| ||||||||||||
Trespring [6] | ||||||||||||
9.60 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
9.56 i | 2 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||
9.56 i | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||||||
9.80 w | 1 | 17 | Lyngby | Lyngby | 13.6.20 | +3.8 | ||||||
| ||||||||||||
9.58 | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 27.6.20 | +1.3 | ||||||
| ||||||||||||
9.82 | PB | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | -0.2 | ||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||
6.66 i | PB | 12 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
6.76 | PB | 13 | 15 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||
16.40 | SB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 27.9.20 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
2:00.69 i | PB | 7 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Mie Nervil Ipsen, Amalie Nymann Thomsen Josefine Hauch, Thea Lei Hansgaard |
50 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.0h i | Hvidovre | Hvidovre | 16.12.18 | |||||
7.89 i | PB (29) | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
8.02 i | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | |||||
8.03 i | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
7.95 i | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
100 m [3] | ||||||||
15.09 | PB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | +0.4 | |||
15.18 | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +0.8 | ||||
14.84 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | +0.7 | |||
200 m [2] | ||||||||
30.76 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | -0.1 | |||
29.43 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | +0.5 | |||
300 m [1] | ||||||||
47.72 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:44.8h | PB | Lyngby | Lyngby | 26.6.19 | ||||
Længdespring [7] | ||||||||
3.80 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
3.95 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | ||||
4.11 | PB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | +0.9 | |||
4.15 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | -1.4 | |||
3.94 | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | -1.9 | ||||
4.20 | PB | Lyngby | Lyngby | 24.6.19 | -1.6 | |||
4.18 | Greve | Greve | 28.9.19 | 0.0 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||
7.68 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 16.12.18 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [6] | ||||||||
5.44 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
6.25 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | ||||
5.85 | PB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | ||||
6.08 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | ||||
5.69 | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | |||||
6.37 | PB | Lyngby | Lyngby | 24.6.19 | ||||
Spydkast 500 gram [6] | ||||||||
16.24 | PB | Greve | Greve | 31.3.19 | ||||
12.47 | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | |||||
16.65 | PB | Lyngby | Lyngby | 25.5.19 | ||||
16.65 | =PB | Lyngby | Lyngby | 26.6.19 | ||||
12.47 | Tårnby | Tårnby | 11.9.19 | |||||
16.24 | Greve | Greve | 28.9.19 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.72 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | -0.6 | |||
100 m [2] | ||||||||
16.05 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | +0.6 | |||
15.95 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | -0.4 | |||
200 m [1] | ||||||||
31.89 | PB | København | København | 19.8.18 | +0.4 | |||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||
7.42 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | ||||
4.49 | Lyngby | Lyngby | 20.6.18 | |||||
7.00 | København | København | 19.8.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.74 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
60 m | |||||
Inde | 9.11 | Ballerup | 27.12.19 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.27 | Tårnby | 11.7.20 | +1.2 | |
200 m | |||||
Ude | 29.43 | Helsingør | 16.6.19 | +0.5 | |
800 m | |||||
Ude | 2:38.3h | Lyngby | 14.6.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.48 | Lyngby | 27.9.20 | +1.4 | |
Inde | 4.45 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
Trespring | |||||
Ude | 10.20 | Lyngby | 18.4.21 | +1.4 | |
Inde | 9.60 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.72 | Hvidovre | 9.6.18 | -0.6 | |
300 m | |||||
Ude | 47.72 | Ballerup | 25.5.19 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.42 | Hvidovre | 9.6.18 | ||
Inde | 7.68 | Hvidovre | 16.12.18 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.76 | Tårnby | 11.7.20 | ||
Inde | 6.66 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 21.80 | Lyngby | 18.4.21 | ||
Ude | 16.65 | Lyngby | 25.5.19 |
50 m: | 7 |
60 m: | 1 |
80 m: | 1 |
100 m: | 6 |
200 m: | 5 |
300 m: | 1 |
800 m: | 3 |
Længdespring: | 16 |
Trespring : | 12 |
Kuglestød 2.0 kg: | 4 |
Kuglestød 3.0 kg: | 8 |
Spydkast 500 gram: | 8 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
Trespring | ||||
DMU | 2020 | 4 | 15 | 9.82 |
4 x 100 m stafet | ||||
DMU | 2021 | 17 | 53.85 | |
Inde | ||||
Trespring | ||||
iDMU | 2020 | 3 | 15 | 9.56 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 7 | 15 | 2:00.69 |