Født: 2002
Klub: Aabenraa Idræts- og Gymnastikforening - Atletik & Triathlon
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2020. |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.47 i | PB | 4 | 19 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||
8.49 i | 14 | 19 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||
100 m [1] | ||||||||
14.34 | SB | 2 | 19 | Aabenraa | Aabenraa | 22.8.20 | +0.1 | |
200 m [1] | ||||||||
28.69 i | PB | 13 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:52.91 i | PB | 3 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Aabenraa IG | ||||||||
Christine Nielsen, Kristine Grevsen Signe Raahauge, Mie Mikkelsen |
60 m [4] | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.56 i | PB | Flensburg, GER | Flensburg, GER | 13.1.19 | |||||||
8.48 i | PB | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | |||||||
8.53 i | Randers | Randers | 16.2.19 | ||||||||
8.52 i | Randers | Randers | 16.2.19 | ||||||||
100 m [9] | |||||||||||
13.54 | PB | 1 | 17 | Flensburg, GER | Flensburg, GER | 1.5.19 | -1.8 | ||||
13.56 | 2 | 17 B | Herning | Herning | 4.5.19 | +1.5 | |||||
13.43 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 20.5.19 | -0.1 | ||||||
13.79 | Aabenraa | Aabenraa | 5.6.19 | -0.3 | |||||||
13.49 | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +0.5 | |||||||
13.38 w | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +3.0 | |||||||
13.80 | Silkeborg | Silkeborg | 22.6.19 | -1.3 | |||||||
13.22 | PB | 7 | 17 h4 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | +1.0 | |||
13.74 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | -1.8 | ||||||
200 m [5] | |||||||||||
29.24 i | PB | Skive | Skive | 15.12.18 | |||||||
27.73 w | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | +3.2 | |||||||
27.96 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 22.6.19 | 0.0 | ||||||
27.10 | PB | 1 | 17 F | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | -1.7 | |||
28.19 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | -1.9 | ||||||
Længdespring [7] | |||||||||||
4.06 i | SB | Skive | Skive | 15.12.18 | |||||||
4.17 i | PB | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | |||||||
4.13 i | Randers | Randers | 16.2.19 | ||||||||
4.30 | SB | 6 | 17 | Flensburg, GER | Flensburg, GER | 1.5.19 | +0.6 | ||||
| |||||||||||
4.15 w | 6 | 17 | Herning | Herning | 4.5.19 | +2.8 | |||||
3.98 | Aabenraa | Aabenraa | 20.5.19 | 0.0 | |||||||
4.02 | 17 | 17 qB | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | 0.0 | ||||
Spydkast 500 gram [2] | |||||||||||
13.01 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 20.5.19 | |||||||
13.01 | =PB | Aabenraa | Aabenraa | 18.8.19 |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.70 i | PB | Flensburg, GER | Flensburg, GER | 14.1.18 | ||||
8.58 i | PB | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | ||||
100 m [8] | ||||||||
13.75 | PB | Herning | Herning | 5.5.18 | +0.5 | |||
14.12 | Aabenraa | Aabenraa | 7.5.18 | -0.1 | ||||
13.66 | PB | Flensburg, GER | Flensburg, GER | 10.5.18 | +1.6 | |||
14.01 | Aabenraa | Aabenraa | 5.6.18 | -0.3 | ||||
13.73 | Skive | Skive | 16.6.18 | -0.2 | ||||
14.20 | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | -1.9 | ||||
13.90 | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | -0.4 | ||||
13.90 | Ballerup | Ballerup | 9.9.18 | -2.1 | ||||
200 m [2] | ||||||||
28.91 | PB | Flensburg, GER | Flensburg, GER | 10.5.18 | +0.6 | |||
30.60 | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | 0.0 | ||||
100 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||
21.41 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 2.5.18 | -2.0 | |||
Længdespring [8] | ||||||||
4.14 i | PB | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | ||||
4.16 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 2.5.18 | ||||
4.21 | PB | Herning | Herning | 5.5.18 | +1.2 | |||
3.82 | Aabenraa | Aabenraa | 7.5.18 | +0.2 | ||||
4.18 | Aabenraa | Aabenraa | 5.6.18 | 0.0 | ||||
4.24 | PB | Skive | Skive | 16.6.18 | 0.0 | |||
4.20 | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | -1.5 | ||||
4.42 | PB | Ballerup | Ballerup | 9.9.18 | +1.3 | |||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||
5.57 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 2.5.18 | ||||
5.60 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 7.5.18 | ||||
5.48 | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | |||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||
10.50 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 2.5.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.47 | Aarhus | 25.1.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.22 | Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | +1.0 | |
200 m | |||||
Ude | 27.10 | Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | -1.7 | |
Inde | 28.69 | Skive | 1.3.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.42 | Ballerup | 9.9.18 | +1.3 | |
Inde | 4.17 | Aalborg | 19.1.19 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:52.91 | Skive | 1.3.20 | ||
100 m hæk 76.2 cm | |||||
Ude | 21.41 | Sønderborg | 2.5.18 | -2.0 | |
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.60 | Aabenraa | 7.5.18 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 13.01 | Aabenraa | 20.5.19 |
60 m: | 8 |
100 m: | 18 |
200 m: | 8 |
100 m hæk 76.2 cm: | 1 |
Længdespring: | 15 |
Kuglestød 3.0 kg: | 3 |
Spydkast 500 gram: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2019 | 13.74 | |||||
200 m | |||||||
DMU | 2019 | 28.19 | |||||
Ungdom | |||||||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2020 | 14 | 19 h1 | 8.49 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2020 | 13 | 19 | 28.69 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 3 | 19 | 1:52.91 |