Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Frida Revall

Født: 2006

Klub: Greve Atletik

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

200 m  [5]
29.52
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
29.16
SB TårnbyTårnby8.5.22-1.2
29.01
SB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22-0.2
28.96
SB FrederiksbergFrederiksberg5.6.22-1.4
28.71
SB HvidovreHvidovre12.6.22+1.1
Længdespring  [2]
4.29
PB TårnbyTårnby8.5.22+1.2
 
4.29 PB
 +1.2
4.20
 -0.5
X
 -0.3
4.01
 -0.1
X
 0.0
X
4.19
HvidovreHvidovre11.6.22+1.5
 
4.19
 +1.5
3.98
 +2.5
3.85
 +3.0
3.92
 +1.3
4.10
 +3.7
4.00
 +4.0

2021

200 m  [2]
28.66
w
GreveGreve30.5.21+2.7
28.62
PB HvidovreHvidovre13.6.21+1.9
300 m  [4]
46.71
PB HvidovreHvidovre12.6.21
45.70
PB BallerupBallerup19.6.21
46.25
GreveGreve1.8.21
45.84
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
400 m  [1]
1:09.29
PB GreveGreve23.5.21
800 m  [3]
2:42.52
PB HvidovreHvidovre13.6.21
2:44.00
BallerupBallerup20.6.21
2:43.00
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
4 x 200 m stafet  [1]
1:56.86
PB GreveGreve24.9.21
 Greve Atletik
Viola Jensen, Camille Ploug Wagner
Mathilde Steenberg, Frida Revall

2020

50 m  [6]
8.13
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
8.10
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
7.88
i
PB HvidovreHvidovre5.1.20
7.95
i
HvidovreHvidovre5.1.20
7.84
i
PB (75)HvidovreHvidovre16.2.20
8.00
i
HvidovreHvidovre16.2.20
200 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
30.62
i
BallerupBallerup27.12.19
30.61
PB GreveGreve25.6.20-1.3
29.38
PB GreveGreve26.9.20+2.0
400 m  [1]
1:09.44
PB HvidovreHvidovre1.8.20
600 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
1:55.54
i
BallerupBallerup27.12.19
800 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:42.05
i
BallerupBallerup18.1.20
2:43.11
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
2:43.70
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
2:46.77
PB TårnbyTårnby11.7.20
DNF
HvidovreHvidovre2.8.20
2:43.63
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
1000 m  [1]
3:33.08
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
1500 m  [2]
Uregelmæssighed: Oversized track
5:31.95
i
BallerupBallerup19.1.20
DNFGreve Atletik
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
50 m hæk 76.2 cm  [2]
11.91
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
DNF
i
HvidovreHvidovre5.1.20
60 m hæk 76.2 cm  [1]
13.49
i
PB BallerupBallerup27.12.19
Længdespring  [5]
3.86
i
PB HvidovreHvidovre5.1.20
 
3.64 PBX3.86 PB3.463.693.65
3.89
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
 
3.89 PB3.89 =PB3.63
3.89
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
 
3.89 PB3.89 =PB3.63
3.87
i
HvidovreHvidovre16.2.20
 
XX3.873.683.773.72
3.49
PB GreveGreve25.6.20+1.6
 
X3.49 PB
 +1.6
3.57
PB HvidovreHvidovre1.8.200.0
Længdespring 1 m zone  [1]
3.93
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
 
3.93 PBX3.883.69
Kuglestød 3.0 kg  [1]
4.72
PB GreveGreve25.6.20
 
4.42 PB4.094.72 PB
1000 m stafet  [1]
2:34.15
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
 Greve Atletik
Viola Jensen, Mathilde Sofie Olesen
Frida Revall, Solvej Møller

2019

50 m  [4]
8.31
i
HvidovreHvidovre5.1.19
8.26
i
PB (36)HvidovreHvidovre5.1.19
8.41
i
HvidovreHvidovre3.2.19
8.31
i
HvidovreHvidovre3.2.19
60 m  [3]
9.70
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
9.58
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
9.80
i
HelsingørHelsingør9.3.19
80 m  [4]
12.65
PB KøbenhavnKøbenhavn28.5.19+0.1
12.71
GreveGreve12.6.19-1.7
12.47
PB FrederiksbergFrederiksberg22.8.19+0.2
13.13
HerlevHerlev28.8.19-2.9
100 m  [1]
15.27
PB TårnbyTårnby5.9.19+1.3
200 m  [1]
30.88
PB GreveGreve28.9.19-2.0
300 m  [1]
52.49
PB TårnbyTårnby5.9.19
400 m  [3]
1:11.31
PB KøbenhavnKøbenhavn28.5.19
1:11.32
HvidovreHvidovre9.6.19
1:10.44
PB GreveGreve12.6.19
600 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:05.26
i
BallerupBallerup19.1.19
2:07.22
SB TårnbyTårnby4.5.19
2:10.86
FrederiksbergFrederiksberg22.8.19
1:59.19
PB GreveGreve29.9.19
800 m  [2]
3:01.61
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
2:56.69
PB BallerupBallerup25.5.19
1000 m  [2]
Uregelmæssighed: Oversized track
4:01.09
i
BallerupBallerup20.1.19
3:38.09
PB HelsingørHelsingør16.6.19
1500 m  [3]
6:10.19
PB TårnbyTårnby5.5.19
5:55.54
PB FrederiksbergFrederiksberg2.6.19
6:02.25
HvidovreHvidovre9.6.19
3000 m  [1]
13:09.85
PB BallerupBallerup25.5.19
Længdespring 1 m zone  [3]
3.55
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
X3.34 PB3.55 PB
3.48
i
HelsingørHelsingør2.2.19
 
3.483.363.33
3.35
i
HelsingørHelsingør9.3.19
 
3.263.293.35
Kuglestød 2.0 kg  [3]
4.24
i
SB HvidovreHvidovre5.1.19
4.84
i
PB HvidovreHvidovre3.2.19
5.13
PB HerlevHerlev28.8.19

2018

50 m  [4]
9.02
i
HvidovreHvidovre7.1.18
8.98
i
PB HvidovreHvidovre7.1.18
8.89
i
HvidovreHvidovre10.2.18
8.83
i
PB (45)HvidovreHvidovre10.2.18
80 m  [1]
13.04
PB FrederiksbergFrederiksberg23.8.18+1.6
100 m  [1]
16.35
PB TårnbyTårnby6.9.18+0.1
300 m  [1]
54.27
PB TårnbyTårnby6.9.18
400 m  [2]
1:17.34
PB GreveGreve30.5.18
1:18.13
HolbækHolbæk12.6.18
600 m  [4]
2:12.09
PB GreveGreve12.5.18
2:09.00
PB BallerupBallerup16.6.18
2:15.41
FrederiksbergFrederiksberg23.8.18
2:05.81
PB GreveGreve30.9.18
800 m  [1]
3:05.82
PB KøbenhavnKøbenhavn27.5.18
1000 m  [1]
3:54.95
PB GreveGreve15.9.18
60 m hæk 76.2 cm  [1]
18.41
PB GreveGreve12.5.18-0.2
Kuglestød 2.0 kg  [3]
4.28
i
PB HvidovreHvidovre7.1.18
4.72
i
PB HvidovreHvidovre10.2.18
4.80
PB GreveGreve12.5.18
Diskoskast 1.0 kg  [1]
7.44
PB KøbenhavnKøbenhavn27.5.18
Spydkast 400 gram  [2]
6.83
PB GreveGreve12.5.18
4.39
GreveGreve30.5.18

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde7.84   Hvidovre16.2.20
60 m
Inde9.58   Helsingør2.2.19
100 m
Ude15.27   Tårnby5.9.19+1.3
200 m
Ude28.62   Hvidovre13.6.21+1.9
Inde29.52   Skive6.3.22
400 m
Ude1:09.29   Greve23.5.21
800 m
Ude2:42.52   Hvidovre13.6.21
Inde2:43.11   Malmö/A, SWE26.1.20
1000 m
Ude3:38.09   Helsingør16.6.19
Inde3:33.08   Malmö/A, SWE25.1.20
1500 m
Ude5:55.54   Frederiksberg2.6.19
3000 m
Ude13:09.85   Ballerup25.5.19
Længdespring
Ude4.29   Tårnby8.5.22+1.2
Inde3.89   Malmö/A, SWE25.1.20
Diskoskast 1.0 kg
Ude7.44   København27.5.18

80 m
Ude12.47   Frederiksberg22.8.19+0.2
300 m
Ude45.70   Ballerup19.6.21
600 m
Ude1:59.19   Greve29.9.19
50 m hæk 76.2 cm
Inde11.91   Hvidovre8.12.19
60 m hæk 76.2 cm
Ude18.41   Greve12.5.18-0.2
Inde13.49   Ballerup27.12.19
Længdespring 1 m zone
Inde3.93   Hvidovre8.12.19
Kuglestød 2.0 kg
Ude5.13   Herlev28.8.19
Inde4.84   Hvidovre3.2.19
Kuglestød 3.0 kg
Ude4.72   Greve25.6.20
Spydkast 400 gram
Ude6.83   Greve12.5.18
4 x 200 m stafet
Ude1:56.86   Greve24.9.21
1000 m stafet
Ude2:34.15   Hvidovre20.9.20

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 106
Per disciplin:
50 m:14
60 m:3
80 m:5
100 m:2
200 m:11
300 m:6
400 m:7
600 m:9
800 m:12
1000 m:4
1500 m:5
3000 m:1
50 m hæk 76.2 cm:2
60 m hæk 76.2 cm:2
Længdespring:7
Længdespring 1 m zone:4
Kuglestød 2.0 kg:6
Kuglestød 3.0 kg:1
Diskoskast 1.0 kg:1
Spydkast 400 gram:2
4 x 200 m stafet:1
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
300 m
DMU 2021 4
15
B
45.84
800 m
DMU 2020 12
15
2:43.63
1000 m stafet
DMU 2020 5
15
2:34.15
Inde
200 m
iDMU 2022 3
17
E
29.52
800 m
iDMU 2020 11
15
2:43.70
1500 m
iDMU 2020
15