Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Aurora Suarez Alvarez Thostrup

Født: 25 september 2006

Klub: Sparta Atletik & Løb

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023.

2023

60 m  [2]
8.10
i
SB BallerupBallerup28.1.23
8.04
i
=PB BallerupBallerup28.1.23
100 m  [2]
12.63
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23+0.2
12.44
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23+1.7
200 m  [7]
26.27
PB TårnbyTårnby7.5.23-0.5
26.60
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23-0.3
25.94
PB Borås, SWEBorås, SWE10.6.23-1.0
25.69
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23+0.1
26.08
EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO26.7.23-1.2
26.01
DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23-0.8
25.72
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23+3.9
800 m  [5]
2:40.52
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
2:41.48
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
2:32.67
PB Borås, SWEBorås, SWE11.6.23
2:34.24
EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO27.7.23
2:33.99
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23
60 m hæk 76.2 cm  [5]
9.37
i
SB RandersRanders21.1.23
9.23
i
SB BallerupBallerup29.1.23
8.96
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
9.14
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
9.12
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
100 m hæk 76.2 cm  [7]
15.53
SB TårnbyTårnby6.5.23-2.3
15.69
KøbenhavnKøbenhavn11.5.23-1.0
15.13
w
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23+2.3
15.40
SB Borås, SWEBorås, SWE10.6.23-3.8
15.22
PB EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO26.7.23-1.2
15.01
PB DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23+0.6
15.16
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+0.2
Højdespring  [10]
1.54
i
SB BallerupBallerup28.1.23
 
1.51
   O
1.54
 XXO
1.57
XXX
     
1.61
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
 
1.49
   O
1.52
  XO
1.55
   O
1.58
  XO
1.61
  XO
1.64
XXX
  
1.61
i
=PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
 
1.49
   O
1.52
  XO
1.55
   O
1.58
  XO
1.61
  XO
1.64
XXX
  
1.60
i
DMiRandersDMi, Randers19.2.23
 
1.50
  XO
1.55
   O
1.60
   O
1.65
XXX
    
1.51
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 
1.45
   O
1.48
   O
1.51
 XXO
1.54
XXX
    
1.55
SB TårnbyTårnby6.5.23
 
1.45
  XO
1.50
   O
1.55
   O
1.58
XXX
    
1.53
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
 
1.50
   O
1.53
   O
1.56
XXX
     
1.52
Borås, SWEBorås, SWE10.6.23
 
1.49
  XO
1.52
   O
1.55
XXX
     
1.54
EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO26.7.23
 
1.42
   O
1.45
   O
1.48
   O
1.51
   O
1.54
   O
1.57
XXX
  
1.59
SB DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23
 
1.47
   O
1.50
   O
1.53
   O
1.56
   O
1.59
   O
1.62
XXX
  
1.52
DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 
1.46
   O
1.49
   O
1.52
   O
1.55
X
1.58
R
   
Længdespring  [9]
5.21
i
SB RandersRanders21.1.23
 
5.16 SB5.21 SB5.12X5.114.56
5.29
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
 
5.27 PB5.29 PB5.11
5.44
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
 
5.44 PB5.165.295.26XX
5.42
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23-0.1
 
5.12 SB
 -1.1
5.42 PB
 -0.1
5.31
 0.0
5.56
PB Borås, SWEBorås, SWE11.6.23+1.9
 
5.08
 +3.5
5.21
 +2.0
5.56 PB
 +1.9
5.17
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23+0.1
 
4.94
 +0.2
4.93
 +0.3
4.87
 +0.4
2.76
 -0.1
5.10
 -0.7
5.17
 +0.1
5.16
EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO27.7.23+0.6
 
5.16
 +0.6
5.12
 +0.1
4.99
 +2.5
5.25
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23+0.2
 
5.25
 +0.2
4.81
 +1.6
5.07
 0.0
5.19
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+1.7
5.37
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+3.4
 
5.18
 +0.8
5.37
 +3.4
4.99
 +1.4
4.81
 +2.3
5.05
 +4.6
5.19
 +1.7
Kuglestød 3.0 kg  [11]
11.77
i
SB KøbenhavnKøbenhavn25.1.23
 
11.77 SB10.9610.7811.76X10.76
11.89
i
SB BallerupBallerup28.1.23
 
10.2310.4110.8011.4911.7411.89 SB
12.01
i
SB KøbenhavnKøbenhavn1.2.23
 
12.01 SB11.47X10.85R
12.28
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
 
12.28 SBX11.91
12.13
i
iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
 
11.2311.1810.7511.0812.1312.04
11.82
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.23
 
11.27 SB10.9510.7510.7211.82 PB11.47
11.68
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
 
11.0511.6811.25
11.97
PB Borås, SWEBorås, SWE10.6.23
 
11.7411.97 PB11.56
12.13
PB BallerupBallerup17.6.23
 
10.8011.8511.4212.13 PB11.0210.92
11.10
EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO26.7.23
 
11.1010.9311.08
11.34
DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23
 
11.3410.9311.07
Spydkast 500 gram  [6]
27.80
SB TårnbyTårnby6.5.23
 
23.28 SB19.8722.0324.56 SBX27.80 SB
29.08
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
 
29.08 SB26.9925.05
31.72
SB Borås, SWEBorås, SWE11.6.23
 
31.72 SB31.0728.83
30.72
BallerupBallerup17.6.23
 
X24.57X26.2128.9030.72
29.29
EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO27.7.23
 
29.2928.1828.80
31.93
SB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23
 
30.7825.6931.93 SB
Femkamp U18  [1]
3.552
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
8.96 1.61 12.28 5.29 2:40.52
Syvkamp U18  [4]
4.557
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
15.13w/+2.3   1.53   11.68   26.60/-0.3
5.42/-0.1   29.08   2:41.48
4.781
PB (87)Borås, SWEBorås, SWE11.6.23
15.40/-3.8   1.52   11.97   25.94/-1.0
5.56/+1.9   31.72   2:32.67
4.578
EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO27.7.23
15.22/-1.2   1.54   11.10   26.08/-1.2
5.16/+0.6   29.29   2:34.24
4.763
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23
15.01/+0.6   1.59   11.34   26.01/-0.8
5.25/+0.2   31.93   2:33.99
4 x 100 m stafet  [1]
49.40
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Freja Isabel Knudsen, Ingrid Olivarius Vølund
Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Amaya Kruse Jørgensen
4 x 200 m stafet  [1]
1:50.11
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 Sparta Atletik og Løb
Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Bianca Baan
Amalie Sofie Nielsen, Ingrid Olivarius Vølund
  [2]
4:51.5h
DNA U20Roma, ITADNA U20, Roma, ITA16.9.23
 Sparta Atletik og Løb
4:43.6h
DNA U20Roma, ITADNA U20, Roma, ITA17.9.23
 Sparta Atletik og Løb
  [1]
2:14.06
PB EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO28.7.23
 Denmark
Klara T. Bjerregaard, Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Frederikke Voss Vestergaard, Celina Hagihara
1000 m stafet  [1]
2:23.89
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Amaya Kruse Jørgensen, Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Ingrid Olivarius Vølund, Christine Emilie Næsby

2022

60 m  [4]
8.31
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.12.21
8.13
i
PB BallerupBallerup22.1.22
8.07
i
PB BallerupBallerup22.1.22
8.04
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
100 m  [2]
12.83
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+0.7
12.87
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22-0.8
200 m  [3]
26.29
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22+1.3
26.38
DMKøbenhavnDM, København13.8.22+1.3
26.73
BallerupBallerup21.8.22-1.4
800 m  [2]
2:42.00
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
2:36.89
SB DMKøbenhavnDM, København14.8.22
60 m hæk 76.2 cm  [4]
9.86
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
9.59
i
PB BallerupBallerup23.1.22
9.06
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
DNF
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
100 m hæk 76.2 cm  [5]
15.60
w
TårnbyTårnby7.5.22+4.0
15.67
PB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22+2.0
15.86
BallerupBallerup20.8.22+1.3
15.65
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22-2.8
15.34
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22-1.0
Højdespring  [5]
1.45
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
 
1.30
   O
1.35
   O
1.40
   O
1.45
   O
1.50
XXX
   
1.48
i
PB BallerupBallerup22.1.22
 
1.35
   O
1.40
  XO
1.45
   O
1.48
   O
1.51
XXX
   
1.48
i
=PB BallerupBallerup22.1.22
 
1.35
   O
1.40
  XO
1.45
   O
1.48
   O
1.51
XXX
   
1.58
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
 
1.40
   O
1.43
   O
1.46
  XO
1.49
  XO
1.52
   O
1.55
 XXO
1.58
   O
1.61
XXR
1.56
SB DMKøbenhavnDM, København13.8.22
 
1.44
  XO
1.47
   O
1.50
  XO
1.53
  XO
1.56
  XO
1.59
XXX
  
1.60
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 
1.40
   O
1.45
   O
1.48
   O
1.51
   O
1.54
 XXO
1.57
  XO
1.60
 XXO
1.63
R
Længdespring  [4]
5.23
i
=PB BallerupBallerup23.1.22
 
5.12 PB5.065.12 =PB5.005.005.23 PB
5.23
i
PB BallerupBallerup23.1.22
 
5.12 PB5.065.12 =PB5.005.005.23 PB
5.06
i
DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
 
4.705.064.94
5.01
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
4.894.934.964.955.014.88
5.16
PB DMKøbenhavnDM, København14.8.22-0.8
 
5.04 PB
 0.0
4.99
 0.0
5.16 PB
 -0.8
Kuglestød 3.0 kg  [11]
10.56
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.12.21
 
X10.56 PB9.889.23X9.64
12.47
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
 
11.55 PB12.47 PBX10.73
12.57
i
PB BallerupBallerup22.1.22
 
12.0612.1311.8312.3112.0512.57 PB
12.31
i
DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
 
12.2912.31X
11.74
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
 
10.4111.7410.989.079.6311.12
11.92
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
10.3110.9610.7511.4111.9211.15
11.19
SB TårnbyTårnby8.5.22
 
11.19 SB11.0010.8610.8411.1410.93
11.40
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22
 
10.6810.7611.40 PBX11.37X
11.16
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22
 
10.509.6211.16
11.49
PB BallerupBallerup20.8.22
 
9.9410.4610.3010.6110.3911.49 PB
11.27
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 
10.4611.27XX10.3810.86
Spydkast 500 gram  [1]
32.65
PB DMUKøbenhavnDMU, København14.8.22
 
30.34 PB32.65 PB27.05
Femkamp U18  [1]
3.417
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers6.2.22
9.06 1.58 12.31 5.06 2:42.00
Syvkamp U18  [1]
4.553
PB DMUKøbenhavnDMU, København14.8.22
15.67/+2.0   1.56   11.16   26.38/+1.3
5.16/-0.8   32.65   2:36.89
4 x 100 m stafet  [1]
50.13
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Anna Elisabeth Buhmann Pedersen, Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Pil Johanne Nedergaard, Amaya Kruse Jørgensen
1000 m stafet  [1]
2:18.54
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Anna Elisabeth Buhmann Pedersen, Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Amaya Kruse Jørgensen, Sofia Thøgersen

2021

100 m  [4]
13.38
w
KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+3.5
13.31
PB BallerupBallerup19.6.21-1.8
13.39
BallerupBallerup19.6.21-1.6
13.08
PB BallerupBallerup19.6.21+1.0
200 m  [4]
28.42
SB KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+0.6
27.44
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21-0.2
26.68
w
HvidovreHvidovre13.6.21+3.1
27.03
PB DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21+0.4
800 m  [3]
2:50.42
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
2:47.77
SB KøbenhavnKøbenhavn29.5.21
2:41.18
SB DMUKøbenhavnDMU, København22.8.21
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [6]
13.44
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+1.2
13.27
SB BallerupBallerup19.6.21-1.4
12.80
PB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+2.0
12.79
w
DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21+2.6
12.79
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+1.6
12.63
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+3.5
Højdespring  [5]
1.40
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.21
 
1.30
   O
1.35
   O
1.40
  XO
1.45
XXX
    
1.45
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
1.30
   O
1.33
   O
1.36
   O
1.39
   O
1.42
   O
1.45
  XO
1.48
XXX
 
1.49
PB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
 
1.31
   O
1.36
   O
1.41
   O
1.46
   O
1.49
   O
1.52
XXX
  
1.59
PB DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21
 
1.38
   O
1.41
   O
1.44
   O
1.47
  XO
1.50
   O
1.53
  XO
1.56
 XXO
1.59
 XXO
1.62
XXX
       
1.56
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 
1.41
   O
1.44
   O
1.47
   O
1.50
   O
1.53
   O
1.56
 XXO
1.59
XXX
 
Længdespring  [5]
3.77
SB KøbenhavnKøbenhavn24.4.21+0.7
 
X
 0.0
X
 0.0
2.52 SB
 +1.0
2.84 SB
 +0.6
3.77 SB
 +0.7
3.46
 +0.4
4.95
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.210.0
 
4.95 PB
 0.0
4.80
 +0.1
3.76
 0.0
4.79
BallerupBallerup20.6.21+0.5
 
4.62
 0.0
4.73
 +1.0
4.79
 +0.5
4.63
 +1.8
4.78
 +0.2
4.77
 +0.5
4.97
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+1.0
 
4.88
 -0.8
4.97 PB
 +1.0
4.83
 -0.8
4.85
 +0.4
4.77
 +1.9
4.88
 +1.7
5.03
PB DMUKøbenhavnDMU, København22.8.210.0
 
4.88
 0.0
5.03 PB
 0.0
4.90
 0.0
Kuglestød 3.0 kg  [9]
10.07
SB KøbenhavnKøbenhavn26.4.21
 
10.07 SB9.629.639.208.628.92
10.20
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
9.9110.20 SB9.79
10.48
PB KøbenhavnKøbenhavn29.5.21
 
10.009.9510.48 PB10.238.8010.10
10.93
PB HvidovreHvidovre13.6.21
11.02
PB BallerupBallerup20.6.21
 
10.2710.6810.7111.02 PB10.3711.02 =PB
11.02
=PB BallerupBallerup20.6.21
 
10.2710.6810.7111.02 PB10.3711.02 =PB
10.87
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
 
10.7010.6810.299.8010.8710.65
10.86
DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21
 
10.8610.5410.48
11.35
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 
10.7411.26 PB10.7711.31 PB11.35 PB11.29
11.39
PB GreveGreve26.9.21
 
10.5710.7110.2010.1311.39 PB10.05
Spydkast 500 gram  [2]
22.90
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
22.17 SB20.8222.90 SB
27.15
PB DMUKøbenhavnDMU, København22.8.21
 
25.42 SB20.6827.15 PB
4 x 100 m stafet  [3]
50.83
SB BallerupBallerup19.6.21
 Sparta Atletik og Løb
Amaya Kruse Jørgensen, Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Pil Johanne Nedergaard, Freja Isabel Knudsen
49.70
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Amaya Kruse Jørgensen, Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Ingrid Olivarius Vølund, Maja Børregaard Voigt
50.05
GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Pil Johanne Nedergaard, Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Freja Isabel Knudsen, Maja Børregaard Voigt
4 x 200 m stafet  [1]
1:48.60
PB GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Pil Johanne Nedergaard
Freja Isabel Knudsen, Maja Børregaard Voigt
1000 m stafet  [2]
2:24.90
SB BallerupBallerup20.6.21
 Sparta Atletik og Løb
Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Maja Børregaard Voigt
Pil Johanne Nedergaard, Freja Isabel Knudsen
2:27.01
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Pil Johanne Nedergaard, Maja Børregaard Voigt
Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Ingrid Olivarius Vølund
Syvkamp P15  [2]
4.192
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
13.44/+1.2   1.45   10.20   27.44/-0.2
4.95/0.0   22.90   2:50.42
4.724
PB DMUKøbenhavnDMU, København22.8.21
12.79w/+2.6   1.59   10.86   27.03/+0.4
5.03/0.0   27.15   2:41.18

2020

60 m  [3]
8.45
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
8.48
i
BallerupBallerup18.1.20
8.57
i
BallerupBallerup18.1.20
100 m  [4]
13.81
SB HvidovreHvidovre1.8.20+0.5
13.71
=PB HvidovreHvidovre1.8.20+1.2
13.40
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20+1.0
13.66
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20-0.9
200 m  [7]
Uregelmæssighed: Oversized track
27.54
i
BallerupBallerup19.1.20
28.07
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
28.11
w
HvidovreHvidovre2.8.20+2.9
27.70
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-0.2
28.00
KøbenhavnKøbenhavn5.9.20+1.5
27.81
DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20-1.7
27.69
PB GreveGreve26.9.20+2.0
800 m  [2]
2:42.87
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
2:36.39
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [6]
11.87
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
10.77
i
PB BallerupBallerup19.1.20
11.19
i
BallerupBallerup19.1.20
10.38
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
9.95
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
9.96
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [6]
13.58
w
HvidovreHvidovre1.8.20
13.19
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-0.1
12.82
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20+0.3
12.83
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20-0.5
13.33
GreveGreve26.9.20+0.9
13.29
w
GreveGreve26.9.20+2.6
Højdespring  [3]
1.39
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
1.42
i
=PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
 
1.27
   O
1.30
   O
1.33
   O
1.36
  XO
1.39
   O
1.42
   O
1.45
XXX
 
1.42
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
 
1.27
   O
1.30
   O
1.33
   O
1.36
  XO
1.39
   O
1.42
   O
1.45
XXX
 
1.38
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
1.35
  XO
1.38
   O
1.41
XXX
     
Længdespring  [8]
4.71
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
4.38
i
HelsingørHelsingør11.1.20
 
4.38XX
4.83
i
PB BallerupBallerup19.1.20
 
4.204.72 PB4.83 PB4.79XX
4.88
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
4.75
SB HvidovreHvidovre1.8.20+0.1
4.65
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20+0.1
 
4.61
 +0.1
4.65
 +0.1
4.52
 0.0
4.59
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+0.9
 
X
 0.0
4.41
 0.0
4.59
 +0.9
4.17
 0.0
X
 0.0
4.08
 0.0
4.42
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.200.0
 
4.08
 0.0
4.30
 0.0
4.42
 0.0
Kuglestød 3.0 kg  [10]
9.05
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
9.72
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
8.778.769.72 PB8.49
8.68
i
BallerupBallerup19.1.20
 
8.687.748.03
9.75
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
 
9.75 PB9.448.64
10.01
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.2.20
10.18
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
9.57
PB HvidovreHvidovre2.8.20
9.71
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
9.71 PB8.68X
9.81
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.20
 
8.539.258.809.089.189.81 PB
10.41
PB GreveGreve27.9.20
 
9.229.029.139.7510.41 PB9.51
Spydkast 500 gram  [1]
26.00
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
26.00 PBX22.44
Firekamp  [1]
2.230
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
10.38 1.42 9.75 2:42.87
4 x 100 m stafet  [1]
50.72
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Helena Reijnen
Anna Elisabeth Buhmann Pedersen, Emilie Børregaard Voigt
4 x 200 m stafet  [1]
1:51.40
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Sparta Atletik og Løb
Emilie Børregaard Voigt, Sofia Thøgersen
Pil Johanne Nedergaard, Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Syvkamp P15  [1]
4.234
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
13.19/-0.1   1.38   9.71   27.70/-0.2
4.65/+0.1   26.00   2:36.39

2019

60 m  [7]
8.82
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
8.72
i
PB BallerupBallerup19.1.19
8.83
i
BallerupBallerup19.1.19
8.53
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
8.54
i
HelsingørHelsingør9.3.19
8.54
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+2.5
8.57
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+0.7
80 m  [9]
11.35
GlostrupGlostrup27.4.19+0.2
11.07
PB GlostrupGlostrup27.4.19+0.7
11.24
KøbenhavnKøbenhavn28.5.19+0.7
11.03
PB HelsingørHelsingør16.6.19+1.2
10.84
w
HelsingørHelsingør16.6.19+2.8
11.09
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19-0.2
10.97
PB KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+1.4
11.25
GreveGreve29.9.19-1.5
11.29
GreveGreve29.9.19-1.8
100 m  [1]
13.71
PB BallerupBallerup25.5.19+0.2
200 m  [2]
28.74
PB HelsingørHelsingør15.6.19-0.9
27.86
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19-0.5
600 m  [2]
1:57.51
PB VibyViby11.5.19
1:50.16
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
60 m hæk 68 cm, 7.65 m  [2]
10.60
PB VibyViby11.5.19+0.6
10.17
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19+0.6
60 m hæk 76.2 cm  [1]
10.35
PB HelsingørHelsingør15.6.19-1.3
Højdespring  [1]
1.31
PB KøbenhavnKøbenhavn17.8.19
Længdespring  [2]
4.56
PB BallerupBallerup25.5.19+1.0
4.92
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.190.0
Længdespring 1 m zone  [6]
4.47
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
4.44 PB4.47 PB4.41
4.55
i
PB BallerupBallerup20.1.19
 
4.444.55 PB3.764.183.94X
4.66
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
 
4.524.56 PB4.66 PB
4.95
PB VibyViby11.5.19+1.8
4.86
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.190.0
4.95
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+2.5
Kuglestød 2.0 kg  [7]
7.51
PB GlostrupGlostrup27.4.19
8.38
PB VibyViby11.5.19
8.88
PB KøbenhavnKøbenhavn28.5.19
9.15
PB HelsingørHelsingør16.6.19
8.20
KøbenhavnKøbenhavn18.8.19
9.52
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
10.82
PB GreveGreve29.9.19
Spydkast 400 gram  [2]
12.79
PB VibyViby11.5.19
17.24
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Pentathlon P13  [1]
3.473
PB VibyViby12.5.19
8.38 4.95/+1.8 12.79 1:57.51

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
8.04
Malmö/A, SWE12.2.22
100 m
Ude
12.44
Göteborg/S, SWE1.7.23+1.7
200 m
Ude
25.69
Göteborg/S, SWE2.7.23+0.1
Inde
28.07
Skive1.3.20
800 m
Ude
2:32.67
Borås, SWE11.6.23
Inde
2:40.52
Randers5.2.23
Højdespring
Ude
1.60
Hvidovre10.9.22
Inde
1.61
Randers5.2.23
Længdespring
Ude
5.56
Borås, SWE11.6.23+1.9
Inde
5.44
Skive4.3.23

60 m
Ude
8.57
Göteborg/U, SWE29.6.19+0.7
80 m
Ude
10.97
København17.8.19+1.4
600 m
Ude
1:50.16
København31.8.19
60 m hæk 68 cm, 7.65 m
Ude
10.17
Göteborg/U, SWE28.6.19+0.6
60 m hæk 76.2 cm
Ude
10.35
Helsingør15.6.19-1.3
Inde
8.96
Randers5.2.23
100 m hæk 76.2 cm
Ude
15.01
København12.8.23+0.6
60 m hæk 76.2 cm, 8 m
Inde
9.95
Skive1.3.20
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Ude
12.79
Hvidovre12.9.21+1.6
Ude
13.44
København15.5.21+1.2
Længdespring 1 m zone
Ude
4.95
Viby11.5.19+1.8
Inde
4.66
Helsingør9.3.19
Kuglestød 2.0 kg
Ude
10.82
Greve29.9.19
Kuglestød 3.0 kg
Ude
12.13
Ballerup17.6.23
Inde
12.57
Ballerup22.1.22
Spydkast 400 gram
Ude
17.24
København31.8.19
Spydkast 500 gram
Ude
32.65
København14.8.22
Femkamp U18
Inde
3.552
Randers5.2.23
Syvkamp U18
Ude
4.781
Borås, SWE11.6.23
Ude
4.553
København14.8.22
Firekamp
Inde
2.230
Randers2.2.20
4 x 200 m stafet
Ude
1:48.60
Greve24.9.21
Ude
2:14.06
Maribor, SLO28.7.23
Pentathlon P13
Ude
3.473
Viby12.5.19
Syvkamp P15
Ude
4.724
København22.8.21

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 264
Per disciplin:
60 m:16
80 m:9
100 m:13
200 m:23
600 m:2
800 m:12
60 m hæk 68 cm, 7.65 m:2
60 m hæk 76.2 cm:10
100 m hæk 76.2 cm:12
:6
:12
Højdespring:24
Længdespring:29
Længdespring 1 m zone:6
Kuglestød 2.0 kg:7
Kuglestød 3.0 kg:41
Spydkast 400 gram:2
Spydkast 500 gram:10
Femkamp U18:2
Syvkamp U18:5
Firekamp:1
4 x 100 m stafet:6
4 x 200 m stafet:3
:2
:1
1000 m stafet:4
Pentathlon P13:1
Syvkamp P15:3

Danske mesterskaber

Inde
Højdespring
DMi 2023 5
1.60

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2020 7
15
13.66 4
15
h2
13.40
200 m
DMU 2020 9
15
27.81
DMU 2023 4
17
25.72
100 m hæk 76.2 cm
DMU 2022 2
17
15.34 2
17
h1
15.65
DMU 2023 2
17
15.16
Højdespring
DMU 2021 7
15
1.56
DMU 2022 2
17
1.60
DMU 2023 4
17
1.52
Længdespring
DMU 2020 11
15
4.42
DMU 2023 2
17
5.37
Kuglestød 3.0 kg
DMU 2021 2
15
11.35
DMU 2022 4
17
11.27
Syvkamp P15
DMU 2020 4
15
4234
DMU 2021 1
15
4724
Syvkamp U18
DMU 2022 1
17
4553
DMU 2023 1
17
4763
4 x 100 m stafet
DMU 2020 1
15
50.72
DMU 2021 1
15
49.70
DMU 2022 1
17
50.13
DMU 2023 3
17
49.40
1000 m stafet
DMU 2021 3
15
2:27.01
DMU 2022 1
17
2:18.54
DMU 2023 4
17
2:23.89
Inde
200 m
iDMU 2020 9
15
28.07
60 m hæk 76.2 cm
iDMU 2022
17
h2
iDMU 2023 2
17
9.12 1
17
h1
9.14
Højdespring
iDMU 2023 5
17
1.51
Længdespring
iDMU 2020 7
15
4.88
iDMU 2022 8
17
5.01
iDMU 2023 2
17
5.44
Kuglestød 3.0 kg
iDMU 2020 6
15
10.18
iDMU 2022 2
17
11.92
iDMU 2023 3
17
12.13
Firekamp
DMUi 2020 5
15
2230
Femkamp U18
DMUi 2022 1
17
3417
DMUi 2023 1
17
3552
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 1
15
1:51.40
iDMU 2023 4
17
1:50.11

Internationale stævner


Ude
Syvkamp U18
EYOF 2023 14
17
4.578
EYOF 2023
6
17
h1
2:14.06