Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Aliya Dahl

Født: 4 november 2007

Klub: Københavns Idræts Forening

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

60 m  [2]
8.26
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.24
8.32
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.24
200 m  [2]
26.39
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.24
26.43
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.24
400 m  [1]
1:00.22
i
PB DMiOdenseDMi, Odense16.2.24
800 m  [1]
2:28.68
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
60 m hæk 76.2 cm  [6]
9.59
i
PB RandersRanders13.1.24
9.57
i
PB RandersRanders13.1.24
9.55
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.24
DNS
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.24
9.69
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
9.65
i
DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
Højdespring  [2]
1.40
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
 
1.35
   O
1.40
   O
1.45
XXX
     
1.43
i
=SB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
 
1.34
  XO
1.37
   O
1.40
   O
1.43
  XO
1.46
XXX
   
1.43
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
 
1.34
  XO
1.37
   O
1.40
   O
1.43
  XO
1.46
XXX
   
Længdespring  [4]
4.88
i
PB RandersRanders13.1.24
 
4.70 =PB4.60X4.85 PB4.88 PB4.83
4.88
i
=PB RandersRanders13.1.24
 
4.70 =PB4.60X4.85 PB4.88 PB4.83
5.16
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE20.1.24
 
4.96 PB4.894.90XX5.16 PB
5.12
i
DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
 
4.734.915.12
5.09
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.24
 
5.025.094.794.944.794.85
Kuglestød 3.0 kg  [4]
12.49
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.24
 
10.71 SB11.23 PB11.72 PB11.1711.2012.49 PB
11.93
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
 
11.4311.9311.8311.4911.60X
12.46
i
DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
 
12.4611.6411.50
11.51
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.24
 
XX11.15X11.5111.26
Femkamp U18  [1]
3.317
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
9.65 1.43 12.46 5.12 2:28.68
4 x 200 m stafet  [1]
1:41.38
i
SB OdenseOdense17.2.24
 KIF - København
Viktoria Bindslev, Anna Krab Scheibelein
Sophia Bonde, Aliya Dahl

2023

200 m  [9]
27.27
i
PB RandersRanders21.1.23
27.38
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.23
27.25
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.23
27.20
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23-0.3
27.18
PB Borås, SWEBorås, SWE10.6.23-1.5
26.33
PB BallerupBallerup18.6.23+1.7
26.87
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23+0.3
26.76
DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23-0.8
27.09
FrederiksbergFrederiksberg22.8.23+0.7
400 m  [1]
58.72
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
800 m  [4]
2:32.13
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
2:28.49
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
2:23.48
PB Borås, SWEBorås, SWE11.6.23
2:24.04
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23
60 m hæk 76.2 cm  [7]
9.91
i
PB Lund, SWELund, SWE14.1.23
10.10
i
PB Lund, SWELund, SWE14.1.23
9.76
i
PB RandersRanders21.1.23
9.78
i
DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
9.67
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.23
10.03
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
9.63
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
100 m hæk 76.2 cm  [8]
16.27
PB TårnbyTårnby6.5.23-2.3
16.18
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.23-1.0
15.32
w
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23+2.3
16.18
=PB Berlin, GERBerlin, GER28.5.23-2.6
15.82
PB Borås, SWEBorås, SWE10.6.23-2.8
15.68
w
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23+2.2
15.70
PB DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23+0.6
15.17
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+0.2
100 m hæk 84.0 cm  [1]
15.77
PB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23-0.4
400 m hæk  [1]
1:06.09
PB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
Højdespring  [5]
1.44
i
PB HelsingørHelsingør7.1.23
 
1.35
  XO
1.38
   O
1.41
   O
1.44
   O
1.47
XXX
   
1.46
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
 
1.34
   O
1.37
   O
1.40
   O
1.43
   O
1.46
   O
1.49
XXX
  
1.47
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
 
1.35
   O
1.38
   O
1.41
   O
1.44
 XXO
1.47
 XXO
1.50
XXX
  
NH
Borås, SWEBorås, SWE10.6.23
1.41
DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23
 
1.32
 XXO
1.35
 XXO
1.38
   O
1.41
  XO
1.44
XXX
   
Længdespring  [9]
4.68
i
PB HvidovreHvidovre15.1.23
 
4.64 PB4.634.46XX4.68 PB
4.70
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.23
 
4.664.384.104.474.70 PB4.36
4.57
i
DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
 
X4.304.57
4.81
PB TårnbyTårnby7.5.230.0
 
X4.59 SB
 -0.9
4.76 PB
 +1.7
4.80 PB
 +1.5
4.81 PB
 0.0
X
4.96
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.230.0
 
4.85 PB
 0.0
4.83
 +0.2
4.96 PB
 0.0
4.52
Borås, SWEBorås, SWE11.6.23+0.1
5.04
w
Borås, SWEBorås, SWE11.6.23+2.8
 
X4.52
 +0.1
5.04
 +2.8
4.94
w
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE30.6.23+3.5
 
4.83
 +2.5
4.94
 +3.5
4.62
 +2.2
4.51
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23-0.3
 
4.45
 +0.5
4.51
 -0.3
4.46
 -0.7
4.94
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23+0.2
5.18
w
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23+3.4
 
4.75
 0.0
5.18
 +3.4
4.94
 +0.2
Kuglestød 3.0 kg  [15]
10.60
i
PB HelsingørHelsingør7.1.23
 
10.60 PBX9.81X10.0910.43
11.16
i
PB HvidovreHvidovre15.1.23
 
10.61 PB9.8311.09 PB11.16 PB10.3410.52
10.87
i
RandersRanders21.1.23
 
X10.35X10.1210.5210.87
11.06
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.23
 
9.789.9710.4910.5310.3411.06
10.06
i
DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
 
X10.069.88
10.45
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.23
 
10.029.589.7110.459.84X
11.16
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
 
10.4310.04X10.2711.16 =PB10.84
11.00
PB TårnbyTårnby7.5.23
 
X11.00 PB10.3410.5810.59X
11.67
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.23
 
11.61 PB11.0810.7211.67 PB11.21
10.75
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
 
X10.0010.75
11.10
Berlin, GERBerlin, GER27.5.23
 
10.5110.06X11.10X10.37
10.86
Borås, SWEBorås, SWE10.6.23
 
10.86X10.64
11.04
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23
 
10.0310.5911.04
11.67
=PB DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23
 
11.1711.67 =PB11.08
10.43
DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 
X10.43XXXX
Spydkast 500 gram  [5]
26.95
SB TårnbyTårnby6.5.23
 
22.84 SB26.95 SB24.1523.24XX
27.36
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
 
27.36 SBXX
27.63
SB Berlin, GERBerlin, GER27.5.23
 
26.1327.63 SB26.5724.6625.4825.53
28.95
PB Borås, SWEBorås, SWE11.6.23
 
XX28.95 PB
28.15
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23
 
X28.1527.50
Femkamp U18  [1]
2.976
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.23
9.78 1.46 10.06 4.57 2:32.13
Syvkamp U18  [3]
4.349
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
15.32w/+2.3   1.47   10.75   27.20/-0.3
4.96/0.0   27.36   2:28.49
3.823
Borås, SWEBorås, SWE11.6.23
15.82/-2.8   Nm   10.86   27.18/-1.5
5.04w/+2.8   28.95   2:23.48
4.465
PB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23
15.70/+0.6   1.41   11.67   26.76/-0.8
5.18w/+3.4   28.15   2:24.04
4 x 100 m stafet  [2]
48.52
DUR-17 SB BallerupBallerup17.6.23
 KIF - København
Sophie Filtenborg Brandt, Sophia Bonde
Aliya Dahl, Celina Hagihara
48.58
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 KIF - København
Milla Eskildsen, Sophia Bonde
Aliya Dahl, Celina Hagihara
4 x 200 m stafet  [1]
1:44.58
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 KIF - København
Aliya Dahl, Mille Elmer
Sophia Bonde, Celina Hagihara
4 x 400 m stafet  [1]
3:48.70
DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 KIF - København
Celina Hagihara, Rebekka Hillingsø
Aliya Dahl, Anna Krab Scheibelein
  [1]
2:19.50
PB BallerupBallerup18.6.23
 KIF - København
Mille Elmer, Sophia Bonde
Celina Hagihara, Aliya Dahl
1000 m stafet  [1]
2:17.34
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 KIF - København
Mille Elmer, Sophia Bonde
Aliya Dahl, Celina Hagihara

2022

60 m  [3]
9.07
i
PB BallerupBallerup22.1.22
8.94
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
8.93
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
100 m  [3]
14.23
SB TårnbyTårnby7.5.22+0.8
13.96
SB HvidovreHvidovre11.6.22-0.2
14.07
HvidovreHvidovre11.6.22+2.0
200 m  [8]
Uregelmæssighed: Oversized track
29.24
i
BallerupBallerup23.1.22
28.45
i
PB RandersRanders30.1.22
28.90
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
28.73
w
TårnbyTårnby8.5.22+2.6
28.54
=PB Berlin, GERBerlin, GER5.6.22-0.5
29.17
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22+0.2
28.29
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22-1.0
29.97
GreveGreve24.9.22-1.5
800 m  [2]
2:36.70
PB DMUKøbenhavnDMU, København14.8.22
2:34.10
PB LyngbyLyngby18.9.22
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
10.73
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
10.54
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [5]
11.07
i
PB BallerupBallerup23.1.22
10.96
i
PB BallerupBallerup23.1.22
11.10
i
RandersRanders30.1.22
11.04
i
HelsingørHelsingør5.2.22
10.78
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
300 m hæk  [4]
50.47
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
49.40
PB HvidovreHvidovre28.5.22
49.45
Berlin, GERBerlin, GER4.6.22
49.18
PB HvidovreHvidovre12.6.22
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [10]
14.22
PB TårnbyTårnby7.5.22+0.4
14.30
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+0.5
13.53
w
HvidovreHvidovre28.5.22+2.1
13.59
PB HvidovreHvidovre12.6.22-0.5
13.66
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22+1.7
13.45
PB BallerupBallerup20.8.22+0.9
13.17
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.220.0
13.52
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22-1.9
13.51
GreveGreve24.9.22-0.6
13.49
GreveGreve24.9.22-1.4
Højdespring  [1]
1.43
PB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22
 
1.25
   O
1.28
   O
1.31
 XXO
1.34
  XO
1.37
 XXO
1.40
   O
1.43
 XXO
1.46
XXX
Længdespring  [7]
4.34
PB TårnbyTårnby8.5.22-0.3
 
4.34 PB
 -0.3
XX
4.25
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22-0.2
 
XX4.25
 -0.2
4.18
HvidovreHvidovre11.6.22+1.5
 
3.88
 +0.1
4.18
 +1.5
X
 0.0
4.28
DMUKøbenhavnDMU, København14.8.22+0.9
 
4.02
 +0.3
4.07
 +0.3
4.28
 +0.9
4.61
PB BallerupBallerup21.8.220.0
 
X4.61 PB
 0.0
X4.51
 0.0
4.43
 -0.1
4.45
 0.0
4.36
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-0.3
 
X
 0.0
4.25
 -0.5
4.36
 -0.3
4.46
GreveGreve24.9.22-1.0
 
4.24
 -0.4
4.46
 -1.0
4.43
 -1.0
4.44
 -1.7
X
 0.0
X
 0.0
Kuglestød 3.0 kg  [14]
10.21
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.12.21
 
9.82 PB9.89 PB10.21 PB9.91
10.09
i
BallerupBallerup22.1.22
 
10.099.989.519.899.379.72
10.53
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
 
X10.019.9410.53 PB
10.10
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
 
9.4610.109.739.58
10.25
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
9.699.349.329.499.7910.25
9.66
PB TårnbyTårnby8.5.22
 
9.24 SB9.66 PB9.008.989.089.52
9.71
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
 
9.259.71 PB9.61XX8.49
9.65
HvidovreHvidovre28.5.22
 
XX9.659.249.53X
9.56
Berlin, GERBerlin, GER4.6.22
 
9.239.569.30X9.259.26
10.20
PB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22
 
10.06 PBX10.20 PB
10.43
PB BallerupBallerup21.8.22
 
9.999.769.75X10.0210.43 PB
10.75
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 
10.58 PBX10.279.9010.75 PB10.18
10.35
LyngbyLyngby18.9.22
 
9.9510.359.539.63
10.30
GreveGreve25.9.22
 
9.529.289.6210.309.999.63
Spydkast 500 gram  [2]
23.47
PB DMUKøbenhavnDMU, København14.8.22
 
23.47 PB21.5522.84
28.94
PB GreveGreve24.9.22
 
X28.94 PB27.1026.2726.8827.91
4 x 100 m stafet  [1]
52.08
GreveGreve23.9.22
 KIF - København
Aliya Dahl, Sophia Bonde
Sophie Filtenborg Brandt, Isabella Bonde
4 x 200 m stafet  [1]
1:54.18
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 KIF - København
Isabella Bonde, Aliya Dahl
Mille Elmer, Sophia Bonde
1000 m stafet  [1]
2:31.94
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 KIF - København
Milla Eskildsen, Aliya Dahl
Mille Elmer, Sophia Bonde
Syvkamp P15  [1]
3.995
PB DMUKøbenhavnDMU, København14.8.22
13.66/+1.7   1.43   10.20   29.17/+0.2
4.28/+0.9   23.47   2:36.70

2021

100 m  [7]
14.07
w
KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+3.2
14.43
PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.21-2.9
13.94
PB HvidovreHvidovre12.6.21+1.2
14.08
w
HvidovreHvidovre12.6.21+4.1
14.36
BallerupBallerup19.6.21-1.8
14.30
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+1.4
14.83
GreveGreve26.9.21-1.7
200 m  [6]
28.95
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+1.4
28.54
PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.21+1.4
28.68
BallerupBallerup20.6.21-2.0
29.43
FrederiksbergFrederiksberg24.8.21-1.3
29.17
w
HelsingørHelsingør28.8.21+2.6
29.28
w
GreveGreve25.9.21+2.9
300 m hæk  [1]
50.94
PB HvidovreHvidovre13.6.21
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [6]
15.87
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+1.2
15.74
PB BallerupBallerup19.6.21-1.4
14.57
PB HelsingørHelsingør28.8.21+1.5
15.23
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+1.7
14.45
w
GreveGreve25.9.21+6.7
14.58
w
GreveGreve25.9.21+2.9
Kuglestød 3.0 kg  [9]
8.57
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
8.10 PB8.15 PB8.37 PBX8.57 PB8.42
8.85
PB HerlevHerlev26.5.21
 
8.71 PB8.85 PB8.06
9.43
PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.21
 
9.13 PB9.049.119.43 PB9.148.87
9.49
PB HvidovreHvidovre13.6.21
9.19
BallerupBallerup20.6.21
 
8.979.198.098.408.368.34
9.57
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
 
9.099.109.049.419.57 PB9.49
9.39
HelsingørHelsingør28.8.21
 
9.399.138.52X9.388.76
9.53
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 
9.078.949.53
9.10
GreveGreve26.9.21
 
7.909.108.54
4 x 100 m stafet  [2]
55.10
SB BallerupBallerup19.6.21
 KIF - København
Milla Eskildsen, Aliya Dahl
Karla Danger Nielsen, Isabella Bonde
56.30
FrederiksbergFrederiksberg24.8.21
 KIF - København
Karla Danger Nielsen, Aliya Dahl
Isabella Bonde, Mille Elmer
  [1]
2:27.48
PB HerlevHerlev26.5.21
 KIF - København
Malika B. Jensen, Aliya Dahl
Sophia Bonde, Celina Hagihara
1000 m stafet  [2]
2:39.75
PB BallerupBallerup20.6.21
 KIF - København
Malika B. Jensen, Mille Elmer
Aliya Dahl, Sophia Bonde
2:24.86
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 KIF - København
Aliya Dahl, Mille Elmer
Sophia Bonde, Celina Hagihara

2020

60 m  [4]
9.44
i
SB HelsingørHelsingør11.1.20
9.51
i
BallerupBallerup18.1.20
9.52
i
BallerupBallerup18.1.20
9.32
i
PB HelsingørHelsingør7.3.20
80 m  [3]
12.27
PB SlagelseSlagelse15.8.20+0.3
12.52
SlagelseSlagelse15.8.20+0.9
11.87
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+0.2
100 m  [2]
14.56
PB HvidovreHvidovre1.8.20+0.5
14.64
HvidovreHvidovre1.8.20+1.2
400 m  [1]
1:08.03
PB SlagelseSlagelse15.8.20
600 m  [5]
Uregelmæssighed: Oversized track
1:55.92
i
BallerupBallerup18.1.20
1:47.06
PB TårnbyTårnby11.7.20
1:48.95
HvidovreHvidovre2.8.20
1:49.03
KøbenhavnKøbenhavn5.9.20
1:47.03
PB GreveGreve27.9.20
800 m  [1]
2:40.06
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.20
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [4]
12.38
i
BallerupBallerup19.1.20
11.96
PB HvidovreHvidovre1.8.20+1.1
11.60
PB GreveGreve26.9.20+1.9
11.04
PB GreveGreve26.9.20+0.7
Længdespring 1 m zone  [2]
4.05
i
PB HelsingørHelsingør7.3.20
3.72
PB TårnbyTårnby11.7.20+1.1
 
3.72 PB
 +1.1
2.53
 +0.9
3.46
 +1.1
Kuglestød 2.0 kg  [9]
8.32
i
SB HelsingørHelsingør11.1.20
 
8.31 SB8.158.32 SB8.25
9.25
i
PB BallerupBallerup18.1.20
 
9.25 PB9.04X8.758.968.96
9.32
i
PB HelsingørHelsingør7.3.20
9.73
PB TårnbyTårnby11.7.20
 
8.48 SB9.73 PB7.997.258.858.60
10.05
PB HvidovreHvidovre1.8.20
9.79
SlagelseSlagelse15.8.20
 
9.229.098.889.79X9.48
9.43
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20
 
9.438.598.989.029.129.21
10.35
PB TårnbyTårnby24.9.20
 
9.879.1210.35 PB9.98
10.66
PB GreveGreve27.9.20
 
9.109.889.469.6210.66 PB9.60

2019

60 m  [4]
9.43
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
9.43
i
=PB BallerupBallerup19.1.19
9.44
i
BallerupBallerup19.1.19
9.43
i
=PB HelsingørHelsingør9.3.19
80 m  [1]
12.62
PB TårnbyTårnby4.5.19-0.1
600 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
1:59.52
i
BallerupBallerup19.1.19
1:54.33
PB TårnbyTårnby4.5.19
1:53.87
PB HvidovreHvidovre8.6.19
1:50.84
PB GreveGreve29.9.19
800 m  [3]
2:39.53
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.19
2:41.75
PB BallerupBallerup25.5.19
2:40.88
PB AalborgAalborg14.9.19
1000 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
3:32.50
i
BallerupBallerup20.1.19
3:33.44
PB GlostrupGlostrup27.4.19
3:29.91
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.19
1500 m  [2]
5:45.28
PB TårnbyTårnby5.5.19
5:25.84
PB HvidovreHvidovre9.6.19
60 m hæk 68 cm, 7.65 m  [1]
13.03
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
60 m hæk 76.2 cm  [1]
12.98
i
PB BallerupBallerup20.1.19
Højdespring  [2]
1.10
PB TårnbyTårnby5.5.19
1.15
PB KøbenhavnKøbenhavn7.10.19
Længdespring 1 m zone  [2]
3.58
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
3.03 PB3.52 PB3.58 PB
3.54
i
BallerupBallerup20.1.19
 
3.543.40X
Kuglestød 2.0 kg  [10]
7.77
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
7.69 PB7.77 PB7.287.75
7.98
i
PB BallerupBallerup19.1.19
 
7.98 PB6.677.527.487.427.81
8.20
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.19
8.45
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
 
7.928.45 PB8.238.22
8.09
PB GlostrupGlostrup27.4.19
8.29
PB TårnbyTårnby5.5.19
8.32
PB HvidovreHvidovre8.6.19
7.84
KøbenhavnKøbenhavn18.8.19
8.81
PB GreveGreve29.9.19
8.99
PB KøbenhavnKøbenhavn9.10.19
Spydkast 400 gram  [1]
16.85
PB KøbenhavnKøbenhavn9.10.19
Boldkast 145 gram  [1]
28
PB KøbenhavnKøbenhavn9.10.19

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
8.26
Malmö/A, SWE10.2.24
100 m
Ude
13.94
Hvidovre12.6.21+1.2
200 m
Ude
26.33
Ballerup18.6.23+1.7
Inde
26.39
Växjö, SWE19.1.24
400 m
Ude
58.72
Hvidovre2.9.23
Inde
1:00.22
Odense16.2.24
800 m
Ude
2:23.48
Borås, SWE11.6.23
Inde
2:28.68
Randers4.2.24
1000 m
Ude
3:29.91
København18.8.19
1500 m
Ude
5:25.84
Hvidovre9.6.19
100 m hæk 84.0 cm
Ude
15.77
Aarhus9.9.23-0.4
400 m hæk
Ude
1:06.09
Aarhus9.9.23
Højdespring
Ude
1.47
København20.5.23
Inde
1.46
Randers5.2.23
Længdespring
Ude
4.96
København21.5.230.0
Inde
5.16
Växjö, SWE20.1.24

80 m
Ude
11.87
København4.9.20+0.2
600 m
Ude
1:47.03
Greve27.9.20
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m
Ude
11.04
Greve26.9.20+0.7
60 m hæk 76.2 cm, 8 m
Inde
10.54
Malmö/A, SWE13.2.22
60 m hæk 76.2 cm
Inde
9.55
Växjö, SWE21.1.24
100 m hæk 76.2 cm
Ude
15.17
Hvidovre2.9.23+0.2
60 m hæk 76.2 cm, 8 m
Inde
10.78
Skive6.3.22
300 m hæk
Ude
49.18
Hvidovre12.6.22
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Ude
13.17
Hvidovre11.9.220.0
Ude
15.87
København15.5.21+1.2
Længdespring 1 m zone
Ude
3.72
Tårnby11.7.20+1.1
Inde
4.05
Helsingør7.3.20
Kuglestød 2.0 kg
Ude
10.66
Greve27.9.20
Inde
9.32
Helsingør7.3.20
Kuglestød 3.0 kg
Ude
11.67
København11.5.23
Inde
12.49
Växjö, SWE21.1.24
Spydkast 400 gram
Ude
16.85
København9.10.19
Spydkast 500 gram
Ude
28.95
Borås, SWE11.6.23
Boldkast 145 gram
Ude
28
København9.10.19
Femkamp U18
Inde
3.317
Randers4.2.24
Syvkamp U18
Ude
4.465
København13.8.23
Ude
2:27.48
Herlev26.5.21
1000 m stafet
Ude
2:17.34
Hvidovre3.9.23
Syvkamp P15
Ude
3.995
København14.8.22

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 266
Per disciplin:
60 m:13
80 m:4
100 m:12
200 m:25
400 m:3
600 m:9
800 m:11
1000 m:3
1500 m:2
60 m hæk 68 cm, 7.65 m:1
:4
:2
60 m hæk 76.2 cm:14
100 m hæk 76.2 cm:8
100 m hæk 84.0 cm:1
:5
300 m hæk:5
400 m hæk:1
:16
Højdespring:10
Længdespring:22
Længdespring 1 m zone:4
Kuglestød 2.0 kg:19
Kuglestød 3.0 kg:42
Spydkast 400 gram:1
Spydkast 500 gram:7
Boldkast 145 gram:1
Femkamp U18:2
Syvkamp U18:3
4 x 100 m stafet:5
4 x 200 m stafet:3
4 x 400 m stafet:1
:1
:1
1000 m stafet:4
Syvkamp P15:1

Danske mesterskaber

Inde
400 m
DMi 2024 2
C
1:00.22

Ungdom
Ude
200 m
DMU 2022 1
15
C
28.29
400 m
DMU 2023 1
17
58.72
100 m hæk 76.2 cm
DMU 2023 3
17
15.17
Længdespring
DMU 2022 12
15
4.36
Kuglestød 3.0 kg
DMU 2021 10
15
9.53
DMU 2022 4
15
10.75
DMU 2023 7
17
10.43
Syvkamp P15
DMU 2022 4
15
3995
Syvkamp U18
DMU 2023 3
17
4465
4 x 100 m stafet
DMU 2023 2
17
48.58
1000 m stafet
DMU 2021 1
15
2:24.86
DMU 2022 3
15
2:31.94
DMU 2023 1
17
2:17.34
Inde
60 m hæk 76.2 cm
iDMU 2023 6
17
9.63 4
17
h1
10.03
Kuglestød 3.0 kg
iDMU 2022 4
15
10.25
iDMU 2023 5
17
11.16
Femkamp U18
DMUi 2023 3
17
2976
DMUi 2024 2
17
3317
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 1
15
B
1:54.18
iDMU 2023 2
17
1:44.58