Født: 2006
Klub: Amager Atletik Club
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2020. |
50 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.20 i | PB (89) | 5 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
60 m [3] | ||||||||||||||
9.70 i | SB | 3 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
9.68 i | SB | 8 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
9.39 i | PB | 24 | 15 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.16 i | PB | 5 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 i | PB | 9 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.15 i | 13 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.20 i | =PB | 5 | 15 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 |
60 m [3] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.65 i | PB | 5 | 12 h2 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | |||
9.65 i | =PB | 2 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||
9.83 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.10.19 | +0.9 | ||||
80 m [3] | |||||||||
13.07 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | -0.4 | ||||
12.60 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.19 | +0.2 | ||||
12.56 | PB | Greve | Greve | 29.9.19 | +0.6 | ||||
100 m [1] | |||||||||
16.89 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.10.19 | -2.8 | ||||
800 m [2] | |||||||||
3:10.88 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | |||||
3:15.05 | Tårnby | Tårnby | 4.10.19 | ||||||
Højdespring [1] | |||||||||
1.25 | PB | Greve | Greve | 28.9.19 | |||||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.77 i | PB | 14 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||
| |||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | |||||||||
5.32 | PB | Tårnby | Tårnby | 30.4.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.20 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
60 m | |||||
Inde | 9.39 | Helsingør | 1.2.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 16.89 | Tårnby | 4.10.19 | -2.8 | |
800 m | |||||
Ude | 3:10.88 | Ballerup | 25.5.19 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.25 | Greve | 28.9.19 | ||
Inde | 1.20 | Helsingør | 11.1.20 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.83 | Tårnby | 4.10.19 | +0.9 | |
80 m | |||||
Ude | 12.56 | Greve | 29.9.19 | +0.6 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 3.77 | Helsingør | 9.3.19 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 5.32 | Tårnby | 30.4.19 |
50 m: | 1 |
60 m: | 6 |
80 m: | 3 |
100 m: | 1 |
800 m: | 2 |
Højdespring: | 5 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 1 |