Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Wilma Caroline Nielsen

Født: 12 august 2010

Klub: Sparta Atletik & Løb

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

60 m  [2]
8.84
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
DNS
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
10.03
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
10.12
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
10.16
i
PB BallerupBallerup21.1.24
10.20
i
BallerupBallerup21.1.24
Længdespring  [2]
4.83
i
PB BallerupBallerup21.1.24
 
XX4.44 PB4.47 PB4.56 PB4.83 PB
4.70
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
 
4.394.70X4.65

2023

60 m  [6]
9.12
i
SB HelsingørHelsingør7.1.23
9.21
i
HelsingørHelsingør7.1.23
9.01
i
=PB HelsingørHelsingør4.2.23
9.09
i
HelsingørHelsingør4.2.23
8.87
i
PB KøbenhavnKøbenhavn21.3.23
9.15
SB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23-0.7
80 m  [2]
11.40
PB GlostrupGlostrup29.4.23+1.0
11.51
GlostrupGlostrup29.4.23+0.9
200 m  [1]
30.11
PB GlostrupGlostrup29.4.23-0.5
60 m hæk 68 cm, 7.65 m  [1]
10.14
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE30.6.23+1.8
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [12]
11.75
i
PB BallerupBallerup29.1.23
10.85
i
PB HelsingørHelsingør4.2.23
10.74
i
PB HelsingørHelsingør11.3.23
10.98
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23-1.4
14.11
KøbenhavnKøbenhavn21.5.23+0.3
10.88
PB HvidovreHvidovre11.6.23-3.0
10.83
PB HvidovreHvidovre11.6.23-1.3
10.78
PB BallerupBallerup17.6.230.0
10.66
PB BallerupBallerup17.6.230.0
10.26
PB LyngbyLyngby16.9.23+1.0
10.09
PB GreveGreve23.9.23-0.5
10.15
GreveGreve23.9.230.0
Højdespring  [6]
1.34
i
SB HelsingørHelsingør7.1.23
 
1.25
  XO
1.28
   O
1.31
 XXO
1.34
   O
1.37
XXX
   
1.31
i
BallerupBallerup28.1.23
 
1.25
   O
1.28
   O
1.31
 XXO
1.34
XXX
    
1.40
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn21.3.23
 
1.25
   O
1.28
  XO
1.31
  XO
1.34
  XO
1.37
   O
1.40
   O
1.43
XXX
 
1.40
i
PB KøbenhavnKøbenhavn21.3.23
 
1.25
   O
1.28
  XO
1.31
  XO
1.34
  XO
1.37
   O
1.40
   O
1.43
XXX
 
1.36
PB HvidovreHvidovre10.6.23
 
1.26
   O
1.31
   O
1.36
 XXO
1.41
R
    
1.34
BallerupBallerup18.6.23
 
1.28
  XO
1.31
   O
1.34
  XO
1.37
XXX
    
1.32
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE30.6.23
 
1.32
   O
1.38
XXX
      
Stangspring  [1]
1.90
PB BallerupBallerup17.6.23
 
1.40
   O
1.50
  XO
1.60
   O
1.70
   O
1.80
   O
1.90
  XO
2.00
XXX
 
Længdespring 1 m zone  [9]
4.34
i
SB HelsingørHelsingør7.1.23
 
4.27 SB4.33 SB4.34 SB
4.61
i
PB BallerupBallerup29.1.23
 
4.48 SBX4.454.61 PB4.404.51
4.56
i
HelsingørHelsingør4.2.23
 
4.484.434.56
4.64
i
PB HelsingørHelsingør11.3.23
 
X4.434.64 PB
4.57
SB GlostrupGlostrup29.4.23+1.4
 
4.36 SB
 0.0
4.45 SB
 0.0

 0.0
4.43
 +1.0
4.47 SB
 +1.5
4.57 SB
 +1.4
4.42
HvidovreHvidovre11.6.23+1.8
 
4.31
 +1.6
4.42
 +1.8
4.29
 -1.5
4.40
 +1.8
4.30
 +0.5
4.34
 +1.2
4.48
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23+1.7
 
4.41
 +1.9
4.32
 +2.2
4.48
 +1.7
4.40
FrederiksbergFrederiksberg17.8.230.0
 
4.30
 0.0
4.40
 0.0
4.72
=PB GreveGreve24.9.23-1.6
 
X
 0.0
4.51
 -1.3
4.61 SB
 0.0
X
 0.0
4.68 SB
 -0.9
4.72 =PB
 -1.6
Kuglestød 2.0 kg  [7]
8.33
i
SB BallerupBallerup28.1.23
 
7.77 SB6.74X7.436.998.33 SB
8.50
i
PB KøbenhavnKøbenhavn21.3.23
 
8.50 PB7.248.03
10.02
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
 
8.92 PB6.998.198.769.81 PB10.02 PB
10.16
PB HvidovreHvidovre11.6.23
 
9.547.3710.16 PB9.359.569.75
9.44
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23
 
7.579.449.17
9.67
FrederiksbergFrederiksberg17.8.23
 
9.329.239.67
8.37
LyngbyLyngby16.9.23
 
8.178.377.927.99
Diskoskast 0.75 kg  [2]
18.00
PB BallerupBallerup17.6.23
 
13.91 SB15.15 SB16.00 PB13.19X18.00 PB
21.04
PB GreveGreve23.9.23
 
15.8217.7321.04 PB18.4719.36R
4 x 100 m stafet  [1]
55.71
GreveGreve22.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Wilma Caroline Nielsen, Ilsa Roome
Maria Rose Jørgensen, Kajsa Kirk Petersen
4 x 80 m stafet  [1]
42.93
PB BallerupBallerup18.6.23
 Sparta Atletik og Løb
Ella Marie Højholt Jensen, Andrea Winther Glamoclija
Wilma Caroline Nielsen, Frida Gram Jensen
4 x 200 m stafet  [1]
2:02.27
SB GreveGreve22.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Wilma Caroline Nielsen, Ilsa Roome
Maia Hylling Axelsson, Kajsa Kirk Petersen

2022

60 m  [9]
9.06
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
9.19
i
KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
9.09
i
BallerupBallerup22.1.22
9.06
i
=PB BallerupBallerup22.1.22
9.01
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
9.13
i
HelsingørHelsingør5.2.22
9.05
i
HelsingørHelsingør12.3.22
9.11
i
HelsingørHelsingør12.3.22
9.05
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.220.0
80 m  [8]
11.39
w
GlostrupGlostrup30.4.22+2.6
11.74
PB GlostrupGlostrup30.4.22-1.6
11.56
PB TårnbyTårnby7.5.22+1.4
11.64
w
TårnbyTårnby7.5.22+3.6
11.74
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+1.5
11.64
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+0.8
11.91
GreveGreve25.9.22-1.2
11.78
GreveGreve25.9.22-0.5
100 m  [2]
14.28
PB HvidovreHvidovre11.6.22+1.5
14.35
HvidovreHvidovre11.6.220.0
600 m  [1]
1:59.50
PB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [5]
11.99
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+0.6
11.96
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+0.7
12.33
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22+1.3
12.10
BallerupBallerup20.8.22+0.3
11.86
PB LyngbyLyngby18.9.22+1.2
Højdespring  [6]
1.37
i
=PB BallerupBallerup22.1.22
 
1.05
   O
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
1.28
  XO
1.31
  XO
1.34
   O
1.37
   O
1.40
XXX
      
1.37
i
PB BallerupBallerup22.1.22
 
1.05
   O
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
1.28
  XO
1.31
  XO
1.34
   O
1.37
   O
1.40
XXX
      
1.31
i
HelsingørHelsingør5.2.22
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
1.28
   O
1.31
  XO
1.34
XXX
 
1.31
PB TårnbyTårnby8.5.22
 
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
1.28
   O
1.31
 XXO
1.34
XXX
  
1.31
=PB TårnbyTårnby8.5.22
 
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
1.28
   O
1.31
 XXO
1.34
XXX
  
1.33
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22
 
1.14
   O
1.22
   O
1.28
   O
1.33
   O
1.37
XXX
   
1.28
BallerupBallerup21.8.22
 
0.13
XXX
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
1.28
   O
   
1.30
GreveGreve24.9.22
 
1.25
   O
1.30
   O
1.35
XXX
     
Længdespring 1 m zone  [12]
4.53
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
 
4.53 PB4.504.464.46
4.49
i
BallerupBallerup23.1.22
 
4.464.494.374.344.344.26
4.31
i
HelsingørHelsingør12.3.22
 
4.314.244.26
4.67
SB GlostrupGlostrup30.4.220.0
 
4.55 SB
 +0.1
4.35
 +0.6
4.56 SB
 +1.0
4.52
 +0.8
4.67 SB
 0.0
4.49
 +1.6
4.53
TårnbyTårnby7.5.22-1.8
 
4.45
 -1.3
X4.35
 -1.7
4.41
 -3.1
4.42
 -1.9
4.53
 -1.8
4.57
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+1.1
 
4.32
 -0.3
4.48
 0.0
4.40
 -0.2
4.57
 +1.1
4.53
 -0.8
4.53
 0.0
4.59
FrederiksbergFrederiksberg5.6.22-0.5
 
4.52
 -1.4
X4.53
 -1.6
4.55
 -0.2
4.53
 -1.6
4.59
 -0.5
4.49
HvidovreHvidovre12.6.22+0.3
4.54
w
HvidovreHvidovre12.6.22+3.8
 
4.54
 +3.8
4.28
 +0.7
4.40
 +0.2
4.39
 0.0
4.46
 +1.3
4.49
 +0.3
4.68
SB Göteborg/U-U, SWEGöteborg/U-U, SWE19.6.220.0
 
4.45
 +0.1
X
 0.0
X
 -1.1
X
 0.0
4.68 SB
 0.0
4.56
 -0.8
4.36
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.220.0
 
4.36
 0.0
4.34
 0.0
4.26
 +0.4
4.50
BallerupBallerup20.8.22+1.5
 
4.33
 +3.5
4.33
 +0.2
4.29
 +1.2
4.44
 +3.5
4.40
 +1.9
4.50
 +1.5
4.58
GreveGreve25.9.22+1.1
 
4.38
 0.0
4.52
 +3.0
4.44
 0.0
X
 0.0
4.57
 +0.6
4.58
 +1.1
Kuglestød 2.0 kg  [8]
7.46
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
 
5.64 SB5.445.597.46 PB
8.43
i
PB BallerupBallerup22.1.22
 
6.876.657.60 PB7.168.29 PB8.43 PB
8.01
i
HelsingørHelsingør12.3.22
 
7.397.537.468.01
7.21
SB TårnbyTårnby8.5.22
 
5.07 SB7.21 SB6.39
7.06
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
 
6.097.066.95
7.68
SB FrederiksbergFrederiksberg5.6.22
 
6.677.68 SB7.546.916.647.60
7.86
=PB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22
 
7.406.657.86 =PB
7.31
BallerupBallerup21.8.22
 
5.527.067.196.696.527.31
Diskoskast 0.75 kg  [1]
15.60
PB HvidovreHvidovre12.6.22
 
10.52 PBX13.86 PB15.60 PB15.27X
Spydkast 400 gram  [6]
19.01
PB TårnbyTårnby8.5.22
 
16.80 SB19.01 PB18.3717.7314.9516.41
17.36
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
 
12.5315.4015.9115.5517.3615.86
20.14
PB HvidovreHvidovre11.6.22
 
16.7315.4418.4420.14 PB18.0915.82
17.07
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22
 
15.2016.0517.07
18.87
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22
 
18.21X18.87
16.44
LyngbyLyngby18.9.22
 
15.5515.8016.4414.15
4 x 100 m stafet  [1]
52.49
GreveGreve23.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Johanne Hansen-Møller, Alma Børregaard Ravn
Wilma Caroline Nielsen, Andrea Winther Glamoclija
4 x 200 m stafet  [1]
1:56.05
SB GreveGreve23.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Johanne Hansen-Møller, Alma Børregaard Ravn
Wilma Caroline Nielsen, Andrea Winther Glamoclija
Pentathlon P13  [1]
3.107
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22
12.33/+1.3 7.86 4.36/0.0 18.87 1:59.50

2021

60 m  [6]
9.28
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
9.27
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
9.37
SB KøbenhavnKøbenhavn22.8.21-0.3
9.29
PB GreveGreve26.9.21-1.5
9.19
PB GreveGreve26.9.21-0.5
9.17
PB KøbenhavnKøbenhavn6.10.210.0
80 m  [1]
11.94
PB TårnbyTårnby2.9.21+0.4
100 m  [3]
14.45
w
HvidovreHvidovre12.6.21+3.3
14.76
PB HvidovreHvidovre12.6.21+0.4
14.70
w
HelsingørHelsingør28.8.21+2.2
200 m  [1]
31.11
w
GreveGreve25.9.21+2.7
400 m  [3]
1:13.2h
KøbenhavnKøbenhavn29.5.21
1:16.21
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
1:15.13
PB KøbenhavnKøbenhavn6.10.21
60 m hæk 68 cm, 7.65 m  [3]
12.82
w
HvidovreHvidovre13.6.21+3.6
12.41
w
HvidovreHvidovre13.6.21+2.1
12.42
SB LyngbyLyngby4.9.21-0.6
Højdespring  [5]
1.20
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.21
 
0.95
   O
1.00
   O
1.05
   O
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
XXX
 
1.18
HvidovreHvidovre12.6.21
1.25
=PB FrederiksbergFrederiksberg19.8.21
 
1.00
   O
1.05
   O
1.10
   O
1.15
  XO
1.20
   O
1.25
  XO
1.27
XXX
 
1.25
PB FrederiksbergFrederiksberg19.8.21
 
1.00
   O
1.05
   O
1.10
   O
1.15
  XO
1.20
   O
1.25
  XO
1.27
XXX
 
1.25
=PB HelsingørHelsingør28.8.21
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
    
1.25
=PB GreveGreve26.9.21
 
1.05
   O
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
   
Længdespring 1 m zone  [8]
4.27
PB KøbenhavnKøbenhavn25.4.21+0.7
4.31
w
KøbenhavnKøbenhavn25.4.21+3.9
 
4.26
 +3.2
4.11
 0.0
4.31
 +3.9
4.27 =PB
 +0.7
3.57
 +3.0
4.13
 +0.1
4.53
w
HvidovreHvidovre13.6.21+2.4
4.21
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21-0.6
 
4.12
 -0.3
4.06
 +1.9
4.21
 -0.6
4.03
 0.0
4.16
 0.0
X
 0.0
4.11
FrederiksbergFrederiksberg19.8.210.0
 
X
 0.0
3.97
 -0.1
4.11
 0.0
4.33
PB KøbenhavnKøbenhavn22.8.21-1.4
 
4.09
 -1.6
4.33 PB
 -1.4
4.32
 -0.1
4.42
PB TårnbyTårnby2.9.210.0
 
X
 0.0
4.25
 0.0
4.42 PB
 0.0
4.72
PB GreveGreve25.9.21+1.7
 
4.33
 +1.6
4.15
 +1.4
4.42
 +2.1
4.21
 +0.1
4.45 PB
 +1.9
4.72 PB
 +1.7
4.37
KøbenhavnKøbenhavn6.10.210.0
 
3.90
 +1.5
4.37
 0.0
4.32
 +1.6
Kuglestød 2.0 kg  [5]
7.52
PB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
 
7.17 SB6.766.767.52 PB6.637.41
6.99
KøbenhavnKøbenhavn22.8.21
 
6.996.576.99
7.86
PB TårnbyTårnby2.9.21
 
7.86 PB6.797.23
7.40
LyngbyLyngby4.9.21
 
6.837.197.127.40
7.52
GreveGreve26.9.21
 
7.297.217.377.527.46
Spydkast 400 gram  [1]
18.93
PB HelsingørHelsingør28.8.21
 
X14.29 SBX18.93 PBX17.18
Boldkast 145 gram  [2]
31
PB KøbenhavnKøbenhavn2.5.21
 
28.69 PB26.1724.1127.8527.3530.86 PB
31
=PB KøbenhavnKøbenhavn2.5.21
 
28.6926.1724.1127.8527.3530.86 =PB
4 x 100 m stafet  [1]
59.35
GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Johanne Hansen-Møller, Julia Hedegaard Hallsdottir
Wilma Caroline Nielsen, Frida Gram Jensen
4 x 60 m stafet  [1]
35.47
PB LyngbyLyngby4.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Wilma Caroline Nielsen, Ilsa Roome
Johanne Hansen-Møller, Saga Nimb

2020

60 m  [11]
9.57
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
9.46
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
9.58
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
9.81
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
9.62
i
HelsingørHelsingør1.2.20
9.55
i
HelsingørHelsingør1.2.20
9.57
i
HelsingørHelsingør7.3.20
9.46
PB TårnbyTårnby11.7.20+1.5
9.45
PB TårnbyTårnby11.7.20+1.6
9.48
KøbenhavnKøbenhavn30.8.20-1.0
9.31
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+2.0
200 m  [1]
32.06
PB GreveGreve26.9.20+1.1
400 m  [1]
1:16.80
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.20
60 m hæk 68 cm, 7.65 m  [2]
12.12
PB GreveGreve26.9.20+0.7
12.02
w
GreveGreve26.9.20
Længdespring 1 m zone  [8]
3.80
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
3.59 SB3.79 PB3.80 PB
3.84
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
 
3.713.693.84 PB3.773.513.67
3.47
i
HelsingørHelsingør1.2.20
3.77
i
HelsingørHelsingør7.3.20
4.21
PB TårnbyTårnby11.7.20+1.8
 
3.97 PB
 +1.5
3.77
 +1.5
3.96
 +3.1
3.87
 +0.1
3.96
 +1.5
4.21 PB
 +1.8
4.14
KøbenhavnKøbenhavn30.8.20-0.4
 
4.13
 -0.3
4.04
 0.0
4.14
 -0.4
4.23
PB LyngbyLyngby2.9.200.0
 
4.23 PB
 0.0
4.21
 -0.3
4.22
 0.0
4.10
KøbenhavnKøbenhavn5.9.20+0.5
 
4.10
 +0.5
4.04
 +1.3
3.98
 +2.3
Kuglestød 2.0 kg  [7]
6.57
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
6.26 PB5.825.756.57 PB
6.88
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
 
6.196.63 PB6.88 PB6.786.385.36
6.55
i
HelsingørHelsingør1.2.20
5.90
i
HelsingørHelsingør7.3.20
6.31
PB TårnbyTårnby11.7.20
 
5.54 PB4.366.31 PB6.195.785.39
7.23
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.20
 
5.846.115.816.70 PB7.23 PB
7.33
PB GreveGreve27.9.20
 
5.357.29 PB6.487.107.33 PB6.60
Spydkast 400 gram  [1]
18.02
PB LyngbyLyngby2.9.20
 
13.32 PB18.02 PB17.41
Trekamp  [1]
2.487
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.20
Boldkast 145 gram  [2]
26
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.20
 
24.51 PBX25.76 PB
28
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20
 
23.8922.8123.6227.02 PB23.4328.00 PB

2019

60 m  [6]
9.90
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
10.03
i
HelsingørHelsingør12.1.19
9.96
i
HelsingørHelsingør2.2.19
10.09
i
HelsingørHelsingør2.2.19
10.05
i
HelsingørHelsingør9.3.19
10.03
i
HelsingørHelsingør9.3.19
Højdespring  [1]
1.05
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
0.80
  XO
0.85
   O
0.90
   O
0.95
   O
1.00
  XO
1.05
  XO
1.10
XXX
 
Længdespring 1 m zone  [3]
3.65
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
3.12 PB3.26 PB3.65 PB
3.57
i
HelsingørHelsingør2.2.19
 
3.573.343.50
3.64
i
HelsingørHelsingør9.3.19
 
3.432.653.64
Kuglestød 2.0 kg  [2]
4.99
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
4.98 PBX4.644.99 PB
4.63
i
HelsingørHelsingør9.3.19
 
4.294.434.314.63

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
8.84
Malmö/A, SWE28.1.24
100 m
Ude
14.28
Hvidovre11.6.22+1.5
200 m
Ude
30.11
Glostrup29.4.23-0.5
400 m
Ude
1:15.13
København6.10.21
Højdespring
Ude
1.36
Hvidovre10.6.23
Inde
1.40
København21.3.23
Stangspring
Ude
1.90
Ballerup17.6.23
Længdespring
Inde
4.83
Ballerup21.1.24

60 m
Ude
9.05
Göteborg/U, SWE18.6.220.0
80 m
Ude
11.40
Glostrup29.4.23+1.0
600 m
Ude
1:59.50
København13.8.22
60 m hæk 68 cm, 7.65 m
Ude
10.14
Göteborg/S, SWE30.6.23+1.8
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m
Ude
10.09
Greve23.9.23-0.5
Inde
10.74
Helsingør11.3.23
60 m hæk 76.2 cm, 8 m
Inde
10.03
Malmö/A, SWE28.1.24
Inde
10.16
Ballerup21.1.24
Længdespring 1 m zone
Ude
4.72
Greve25.9.21+1.7
Inde
4.64
Helsingør11.3.23
Kuglestød 2.0 kg
Ude
10.16
Hvidovre11.6.23
Inde
8.50
København21.3.23
Diskoskast 0.75 kg
Ude
21.04
Greve23.9.23
Spydkast 400 gram
Ude
20.14
Hvidovre11.6.22
Trekamp
Ude
2.487
København29.8.20
Boldkast 145 gram
Ude
31
København2.5.21
4 x 60 m stafet
Ude
35.47
Lyngby4.9.21
4 x 80 m stafet
Ude
42.93
Ballerup18.6.23

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 207
Per disciplin:
60 m:40
80 m:11
100 m:5
200 m:3
400 m:4
600 m:1
60 m hæk 68 cm, 7.65 m:6
:17
:2
:2
Højdespring:18
Stangspring:1
Længdespring:2
Længdespring 1 m zone:42
Kuglestød 2.0 kg:29
Diskoskast 0.75 kg:3
Spydkast 400 gram:8
Trekamp:1
Boldkast 145 gram:4
4 x 100 m stafet:3
4 x 60 m stafet:1
4 x 80 m stafet:1
4 x 200 m stafet:2
Pentathlon P13:1

Danske mesterskaber

Ude
Pentathlon P13
DMU 2022 3
13
3107