Født: 24 april 2010
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
800 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
2:59.15 i | 4 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [5] | ||||||||||||
14.91 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||
10.97 i | PB | 2 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||||
10.76 i | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||||
10.95 i | 4 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
10.84 i | 3 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||
7.48 i | PB | 5 | 15 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
7.86 i | PB | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
7.75 i | 17 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
|
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.40 | PB | 5 | 13 h7 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | 0.0 | |||||
80 m [1] | ||||||||||||
12.01 | PB | 2 | 13 rC | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | -0.1 | |||||
200 m [3] | ||||||||||||
31.95 | PB | 5 | 13 | København | København | 21.5.23 | -1.4 | |||||
31.01 w | 3 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +3.3 | |||||||
31.22 | PB | 5 | 13 rC | Greve | Greve | 23.9.23 | -1.3 | |||||
600 m [7] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
2:06.05 i | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||
2:05.45mix | SB | 6 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | ||||||
2:02.14 | PB | 6 | 13 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||||
2:02.09 | PB | 5 | 13 rC | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | ||||||
2:00.25 | PB | multi | 13 | København | København | 12.8.23 | ||||||
1:56.27 | PB | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | ||||||
2:00.18 | 12 | 13 | Greve | Greve | 24.9.23 | |||||||
1 mile landevej [1] | ||||||||||||
6.57 | PB | 5 | København | København | 11.11.23 | |||||||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||
11.42 | PB | 5 | 13 h6 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | -2.2 | |||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [11] | ||||||||||||
12.57 i | PB | 1 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
12.76 i | 6 | 13 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | |||||||
12.51 i | PB | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
12.29 | PB | 3 | 13 h1 | København | København | 21.5.23 | -1.2 | |||||
12.02 | PB | 3 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | -1.8 | |||||
11.95 | PB | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | -1.3 | |||||
11.52 | PB | 2 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |||||
11.34 | PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |||||
11.59 | multi | 13 | København | København | 12.8.23 | +1.2 | ||||||
11.50 | 5 | 13 h3 | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.5 | ||||||
11.41 | 5 | 13 | Greve | Greve | 23.9.23 | 0.0 | ||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||
3.87 | SB | - | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | 0.0 | |||||
4.05 w | 9 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.9 | ||||||
| ||||||||||||
4.11 | PB | 24 | 13 q1 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -0.3 | |||||
| ||||||||||||
4.13 | PB | multi | 13 | København | København | 12.8.23 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||||
7.70 i | PB | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
8.12 i | PB | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
8.29 i | PB | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
| ||||||||||||
8.47 | PB | pen | 13 | København | København | 12.8.23 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||
16.20 | PB | multi | 13 | København | København | 12.8.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
55.71 | 2 | 13 | Greve | Greve | 22.9.23 | |||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||
Wilma Caroline Nielsen, Ilsa Roome Maria Rose Jørgensen, Kajsa Kirk Petersen | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
2:02.27 | 2 | 13 | Greve | Greve | 22.9.23 | |||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||
Wilma Caroline Nielsen, Ilsa Roome Maia Hylling Axelsson, Kajsa Kirk Petersen | ||||||||||||
Pentathlon P13 [1] | ||||||||||||
3.112 | 5 | 13 | København | København | 12.8.23 | |||||||
11.59/+1.2 8.47 4.13/0.0 16.20 2:00.25 |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.74 i | PB | 4 | 12 h2 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
10.10 i | 8 | 12 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||
600 m [4] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
2:13.01 i | 6 | 12 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||
2:13.80 | SB | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | ||||||
2:04.75 | PB | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||
2:06.87 | 8 | 13 | Greve | Greve | 25.9.22 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [4] | ||||||||||||
14.06 w | 3 | 13 h1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.3 | ||||||
12.93 | PB | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | +1.3 | ||||
12.69 | PB | 5 | 13 rB | Greve | Greve | 24.9.22 | +1.2 | |||||
12.44 | PB | 5 | 13 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.6 | |||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
3.91 | PB | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | 0.0 | ||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||
6.40 i | PB | 4 | 12 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.64 | PB | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||
13.41 | PB | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||
| ||||||||||||
Pentathlon P13 [1] | ||||||||||||
2.572 | 5 | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | ||||||
12.93/+1.3 7.64 3.91/0.0 13.41 2:04.75 |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.87 w | 3 | 11 h1 | København | København | 14.8.21 | |||||||
10.09 | PB | 7 | 11 h1 | København | København | 22.8.21 | -0.3 | |||||
400 m [1] | ||||||||||||
1:18.25 | PB | 9 | 11 | København | København | 14.8.21 | ||||||
1000 m [1] | ||||||||||||
3:56.83 | PB | 5 | 11 | København | København | 15.8.21 | ||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||
3.49 | PB | 8 | 11 | København | København | 25.4.21 | +1.7 | |||||
| ||||||||||||
3.53 | PB | multi | 11 | København | København | 22.8.21 | -0.8 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||
6.29 | PB | 6 | 11 | København | København | 15.8.21 | ||||||
| ||||||||||||
5.90 | multi | 11 | København | København | 22.8.21 | |||||||
|
60 m [3] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.14 i | PB | 3 | 11 h4 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||
10.04 i | PB | 10 | 11 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
10.04 i | =PB | 11 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||
600 m [1] | ||||||||||
2:08.66 | PB | 3 | 11 r1 | Greve | Greve | 27.9.20 | ||||
1000 m [1] | ||||||||||
4:15.21 | PB | 6 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | ||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||
3.12 i | PB | 11 | 11 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||
| ||||||||||
3.09 i | 13 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||
3.26 i | PB | 10 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [5] | ||||||||||
5.13 i | PB | 6 | 11 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||
| ||||||||||
5.45 i | PB | 6 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||
5.92 i | PB | 4 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||
6.15 | PB | 5 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | ||||
| ||||||||||
5.58 | 8 | 11 | Greve | Greve | 27.9.20 | |||||
|
60 m [5] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.93 i | PB | 4 | 9 h5 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
10.77 i | PB | 4 | 9 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||
10.69 i | PB | 2 | 9 h3 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||
10.92 i | 5 | 9 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||
10.76 i | 5 | 9 h5 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||
2.57 i | PB | 9 | 9 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
| ||||||||||
2.67 i | PB | 0 | 9 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||
| ||||||||||
2.58 i | 8 | 9 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||
| ||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||
3.84 i | PB | 5 | 9 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
| ||||||||||
3.74 i | 0 | 9 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||||
| ||||||||||
4.33 i | PB | 2 | 9 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.74 | Ballerup | 22.1.22 | ||
200 m | |||||
Ude | 31.22 | Greve | 23.9.23 | -1.3 | |
400 m | |||||
Ude | 1:18.25 | København | 14.8.21 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:56.83 | København | 15.8.21 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.40 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | 0.0 | |
80 m | |||||
Ude | 12.01 | Frederiksberg | 17.8.23 | -0.1 | |
600 m | |||||
Ude | 1:56.27 | Frederiksberg | 17.8.23 | ||
1 mile landevej | |||||
Ude | 6.57 | København | 11.11.23 | ||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 11.42 | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | -2.2 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 11.34 | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |
Inde | 12.51 | Helsingør | 4.2.23 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 10.76 | Ballerup | 21.1.24 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.13 | København | 12.8.23 | 0.0 | |
Inde | 3.26 | Helsingør | 7.3.20 | ||
Inde | 3.26 | Helsingør | 7.3.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 8.47 | København | 12.8.23 | ||
Inde | 8.29 | Helsingør | 4.2.23 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 7.86 | Ballerup | 20.1.24 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 16.20 | København | 12.8.23 |
60 m: | 13 |
80 m: | 1 |
200 m: | 3 |
400 m: | 1 |
600 m: | 12 |
800 m: | 1 |
1000 m: | 2 |
1 mile landevej: | 1 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m: | 1 |
: | 15 |
: | 5 |
Længdespring 1 m zone: | 13 |
Kuglestød 2.0 kg: | 16 |
Kuglestød 3.0 kg: | 3 |
Spydkast 400 gram: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Pentathlon P13: | 2 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
Pentathlon P13 | ||||
DMU | 2022 | 5 | 13 | 2572 |
Inde | ||||
Kuglestød 3.0 kg | ||||
iDMU | 2024 | 17 | 15 | 7.75 |