Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Isabella Bonde

Født: 6 december 2008

Klub: Københavns Idræts Forening

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

Højdespring  [2]
1.42
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE20.1.24
 
1.29
   O
1.36
   O
1.42
 XXO
1.47
XXX
    
1.35
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
 
1.35
 XXO
1.40
XXX
      

2023

60 m  [2]
8.98
i
SB RandersRanders21.1.23
8.91
i
SB RandersRanders21.1.23
80 m  [1]
11.57
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23+0.9
100 m  [2]
13.85
PB FrederiksbergFrederiksberg22.8.23+1.6
13.68
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+3.4
200 m  [5]
29.69
i
PB RandersRanders21.1.23
28.69
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.23
29.37
PB TårnbyTårnby7.5.23-0.4
28.81
PB BallerupBallerup18.6.23+0.6
29.29
GreveGreve23.9.23-0.1
Højdespring  [14]
1.47
i
=PB HelsingørHelsingør7.1.23
 
1.35
   O
1.38
   O
1.41
  XO
1.44
   O
1.47
   O
1.50
XXX
  
1.47
i
PB HelsingørHelsingør7.1.23
 
1.35
   O
1.38
   O
1.41
  XO
1.44
   O
1.47
   O
1.50
XXX
  
1.47
i
=PB BallerupBallerup28.1.23
 
1.38
   O
1.41
  XO
1.44
 XXO
1.47
 XXO
1.50
XXX
   
1.47
i
=PB HelsingørHelsingør4.2.23
 
1.38
  XO
1.41
   O
1.44
  XO
1.47
 XXO
1.50
XXX
   
1.40
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.23
 
1.40
   O
1.45
XXX
      
1.44
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 
1.38
   O
1.41
  XO
1.44
 XXO
1.47
XXX
    
1.44 mix
i
HelsingørHelsingør11.3.23
 
1.38
   O
1.41
  XO
1.44
 XXO
1.47
XXX
    
1.35
SB TårnbyTårnby6.5.23
 
1.35
 XXO
1.38
XXX
      
1.40
=SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
 
1.35
 XXO
1.40
 XXO
1.45
XXX
     
1.40
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
 
1.35
 XXO
1.40
 XXO
1.45
XXX
     
1.35
Berlin, GERBerlin, GER28.5.23
 
1.30
   O
1.35
   O
1.40
XXX
     
1.38
BallerupBallerup17.6.23
 
1.35
   O
1.38
 XXO
1.41
XXX
     
NH
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23
1.42
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 
1.36
   O
1.39
 XXO
1.42
 XXO
1.45
XXX
    
1.40
DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 
1.35
   O
1.40
   O
1.45
XXX
     
1.35
LyngbyLyngby16.9.23
 
1.30
   O
1.35
 XXO
      
Diskoskast 0.75 kg  [1]
10.79
SB LyngbyLyngby16.9.23
 
10.51 SB9.728.4410.79 SB
4 x 100 m stafet  [1]
51.63
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 KIF - København
Liv Amelia Nygård, Isabella Bonde
Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt
4 x 200 m stafet  [1]
1:54.05
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 KIF - København
Isabella Bonde, Laura Kjær Hansen
Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt
  [1]
2:24.85
PB BallerupBallerup18.6.23
 KIF - København
Isabella Bonde, Laura Kjær Hansen
Sophie Filtenborg Brandt, Klara Hatini Pedersen
1000 m stafet  [1]
2:25.30
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 KIF - København
Liv Amelia Nygård, Isabella Bonde
Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt

2022

60 m  [5]
9.01
i
PB RandersRanders30.1.22
8.90
i
PB RandersRanders30.1.22
9.03
i
HelsingørHelsingør5.2.22
8.94
i
HelsingørHelsingør5.2.22
8.99
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
100 m  [1]
14.56
w
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+3.2
200 m  [5]
Uregelmæssighed: Oversized track
30.30
i
BallerupBallerup23.1.22
30.65
i
PB RandersRanders30.1.22
29.67
w
HvidovreHvidovre12.6.22+3.0
29.94
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22+1.2
29.87
PB GreveGreve24.9.22-1.5
300 m  [1]
48.06
PB Berlin, GERBerlin, GER4.6.22
Højdespring  [10]
1.35
i
=PB BallerupBallerup22.1.22
 
1.20
   O
1.25
   O
1.30
  XO
1.35
   O
1.38
XXX
   
1.35
i
PB BallerupBallerup22.1.22
 
1.20
   O
1.25
   O
1.30
  XO
1.35
   O
1.38
XXX
   
1.35
i
=PB HelsingørHelsingør5.2.22
 
1.25
   O
1.30
   O
1.35
   O
1.40
XXX
    
1.35
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
 
1.25
  XO
1.30
   O
1.35
 XXO
1.40
XXX
    
1.44
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 
1.25
   O
1.30
   O
1.35
   O
1.38
   O
1.41
   O
1.44
  XO
1.47
XXX
 
1.44
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 
1.25
   O
1.30
   O
1.35
   O
1.38
   O
1.41
   O
1.44
  XO
1.47
XXX
 
NH
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
1.38
SB Berlin, GERBerlin, GER5.6.22
 
1.30
   O
1.35
  XO
1.38
 XXO
1.41
XXX
    
1.41
PB HvidovreHvidovre11.6.22
 
1.27
   O
1.32
   O
1.35
   O
1.38
   O
1.41
  XO
1.44
XXX
  
1.30
BallerupBallerup20.8.22
 
1.30
   O
1.35
XXX
      
1.35
LyngbyLyngby18.9.22
 
1.30
   O
1.35
 XXO
1.38
XXX
     
1.35
GreveGreve24.9.22
 
1.30
   O
1.35
   O
1.40
XXX
     
Diskoskast 0.75 kg  [1]
11.02
PB LyngbyLyngby18.9.22
 
11.02 PB10.14X10.44
4 x 100 m stafet  [2]
56.51
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 KIF - København
Mille Elmer, Isabella Bonde
Asta Garder, Sophia Bonde
52.08
GreveGreve23.9.22
 KIF - København
Aliya Dahl, Sophia Bonde
Sophie Filtenborg Brandt, Isabella Bonde
4 x 200 m stafet  [1]
1:54.18
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 KIF - København
Isabella Bonde, Aliya Dahl
Mille Elmer, Sophia Bonde

2021

100 m  [2]
15.13
PB HelsingørHelsingør28.8.21+2.0
15.05
w
HelsingørHelsingør28.8.21+2.3
200 m  [4]
30.72
PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.21-2.1
31.07
BallerupBallerup19.6.210.0
31.61
FrederiksbergFrederiksberg24.8.21-0.6
30.09
w
GreveGreve25.9.21+2.9
300 m  [1]
48.17
PB HvidovreHvidovre12.6.21
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
17.56
PB LyngbyLyngby4.9.21-0.1
Højdespring  [6]
1.40
=PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.21
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
1.28
   O
1.31
   O
1.34
  XO
1.37
 XXO
1.40
 XXO
1.43
XXX
      
1.40
PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.21
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
1.28
   O
1.31
   O
1.34
  XO
1.37
 XXO
1.40
 XXO
1.43
XXX
      
1.37
HvidovreHvidovre12.6.21
1.31
BallerupBallerup20.6.21
 
1.25
   O
1.28
  XO
1.31
   O
1.34
XR
    
1.25
HelsingørHelsingør28.8.21
 
1.15
  XO
1.20
 XXO
1.25
 XXO
     
1.31
LyngbyLyngby4.9.21
 
1.20
   O
1.25
   O
1.28
   O
1.31
   O
1.34
XXX
   
1.30
GreveGreve25.9.21
 
1.20
   O
1.25
   O
1.30
   O
1.35
XXX
    
4 x 100 m stafet  [2]
55.10
SB BallerupBallerup19.6.21
 KIF - København
Milla Eskildsen, Aliya Dahl
Karla Danger Nielsen, Isabella Bonde
56.30
FrederiksbergFrederiksberg24.8.21
 KIF - København
Karla Danger Nielsen, Aliya Dahl
Isabella Bonde, Mille Elmer

2020

50 m  [2]
8.96
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
8.80
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
60 m  [2]
10.41
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
10.12
i
PB BallerupBallerup18.1.20
80 m  [4]
12.80
PB TårnbyTårnby11.7.20+1.1
12.96
HvidovreHvidovre2.8.20+1.7
12.84
HvidovreHvidovre2.8.20+1.1
12.83
GreveGreve27.9.20-0.4
600 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
DNF
i
BallerupBallerup18.1.20
50 m hæk 68.6 cm  [2]
11.77
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
11.62
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [3]
14.66
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
14.25
i
BallerupBallerup19.1.20
14.51
i
PB HelsingørHelsingør1.2.20
Højdespring  [7]
1.15
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
 
1.05
   O
1.10
  XO
1.15
  XO
1.20
XXX
    
1.15
i
=PB HvidovreHvidovre8.12.19
 
1.05
   O
1.10
  XO
1.15
  XO
1.20
XXX
    
1.20
i
=PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
1.00
   O
1.05
   O
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
XXX
  
1.20
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
1.00
   O
1.05
   O
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
XXX
  
1.25
i
PB BallerupBallerup18.1.20
 
1.05
   O
1.10
  XO
1.15
   O
1.20
   O
1.25
  XO
1.28
XXX
  
1.25
i
=PB BallerupBallerup18.1.20
 
1.05
   O
1.10
  XO
1.15
   O
1.20
   O
1.25
  XO
1.28
XXX
  
1.15
i
HelsingørHelsingør1.2.20
1.15
PB TårnbyTårnby11.7.20
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
XXX
     
1.12
HvidovreHvidovre2.8.20
1.28
PB KøbenhavnKøbenhavn24.10.20
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
 XXO
1.28
   O
   
1.28
=PB KøbenhavnKøbenhavn24.10.20
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
 XXO
1.28
   O
   
Kuglestød 2.0 kg  [1]
4.86
PB KøbenhavnKøbenhavn24.10.20
 
4.81 PB4.86 PB4.64
Boldkast 145 gram  [1]
17
PB KøbenhavnKøbenhavn24.10.20
 
15.02 PB17.04 PB16.51

2019

60 m  [2]
10.77
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
10.53
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m  [3]
14.27
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
14.31
i
HelsingørHelsingør2.2.19
14.01
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
Højdespring  [3]
1.09
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
0.94
   O
0.97
   O
1.00
  XO
1.03
 XXO
1.06
   O
1.09
   O
1.12
XXX
 
1.10
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
0.95
   O
1.00
   O
1.05
  XO
1.10
   O
1.13
XXX
   
1.10
i
=PB HelsingørHelsingør9.3.19
 
0.95
   O
1.00
   O
1.05
  XO
1.10
  XO
1.15
XXX
   
Længdespring 1 m zone  [1]
3.16
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
 
3.00 PB3.16 PB3.14

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde
8.80
Hvidovre8.12.19
60 m
Inde
8.90
Randers30.1.22
100 m
Ude
13.85
Frederiksberg22.8.23+1.6
200 m
Ude
28.81
Ballerup18.6.23+0.6
Inde
28.69
Malmö/A, SWE11.2.23
Højdespring
Ude
1.42
Hvidovre3.9.23
Inde
1.47
Helsingør7.1.23

80 m
Ude
11.57
Göteborg/S, SWE1.7.23+0.9
300 m
Ude
48.06
Berlin, GER4.6.22
50 m hæk 68.6 cm
Inde
11.62
Hvidovre8.12.19
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m
Inde
14.51
Helsingør1.2.20
60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m
Inde
14.01
Helsingør9.3.19
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Ude
17.56
Lyngby4.9.21-0.1
Længdespring 1 m zone
Inde
3.16
Helsingør9.3.19
Kuglestød 2.0 kg
Ude
4.86
København24.10.20
Diskoskast 0.75 kg
Ude
11.02
Lyngby18.9.22
Boldkast 145 gram
Ude
17
København24.10.20

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 105
Per disciplin:
50 m:2
60 m:11
80 m:5
100 m:5
200 m:14
300 m:2
600 m:1
50 m hæk 68.6 cm:2
:3
60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m:3
:1
Højdespring:42
Længdespring 1 m zone:1
Kuglestød 2.0 kg:1
Diskoskast 0.75 kg:2
Boldkast 145 gram:1
4 x 100 m stafet:5
4 x 200 m stafet:2
:1
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
100 m
DMU 2023
4
15
h3
13.68
200 m
DMU 2022 4
15
E
29.94
Højdespring
DMU 2023 10
15
1.42
4 x 100 m stafet
DMU 2022 6
15
56.51
DMU 2023 1
15
51.63
1000 m stafet
DMU 2023 2
15
2:25.30
Inde
Højdespring
iDMU 2022 8=
15
1.44
iDMU 2023 9
15
1.44
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 1
15
B
1:54.18
iDMU 2023 3
15
1:54.05