Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Esther Falck

Født: 18 juli 2008

Klub: Sparta Atletik & Løb

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

60 m  [4]
8.59
i
SB BallerupBallerup20.1.24
8.61
i
BallerupBallerup20.1.24
8.44
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
8.42
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
800 m  [1]
2:59.73
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
60 m hæk 76.2 cm  [2]
10.05
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
9.65
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
Højdespring  [1]
1.40
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
 
1.28
   O
1.31
   O
1.34
  XO
1.37
   O
1.40
  XO
1.43
XXX
  
Længdespring  [3]
4.88
i
SB BallerupBallerup21.1.24
 
X4.73 SBX3.43X4.88 SB
4.49
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
 
X4.324.394.32X4.49
NM
i
DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
Kuglestød 3.0 kg  [3]
8.51
i
PB BallerupBallerup20.1.24
 
X8.15 PB7.457.817.808.51 PB
8.62
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
 
8.62 PB7.957.97
8.30
i
DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
 
8.30X7.81
Femkamp U18  [1]
2.078
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.24
9.65 1.40 8.30 NM 2:59.73

2023

60 m  [5]
8.87
i
SB HelsingørHelsingør7.1.23
8.72
i
SB HelsingørHelsingør4.2.23
8.74
i
HelsingørHelsingør4.2.23
8.52
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
8.31
PB TårnbyTårnby6.10.23-1.0
80 m  [2]
10.71
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23+0.4
10.69
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23+1.2
100 m  [11]
13.35
SB GlostrupGlostrup29.4.23+0.8
13.17
SB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23+1.9
13.17
=SB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23+1.1
13.25
FrederiksbergFrederiksberg3.6.23-1.8
13.11
SB FrederiksbergFrederiksberg3.6.23-0.2
12.86
PB HvidovreHvidovre10.6.23+1.9
12.58
w
HvidovreHvidovre10.6.23+4.6
13.14
FrederiksbergFrederiksberg17.8.23+0.3
12.91
w
GreveGreve24.9.23+2.6
13.11
GreveGreve24.9.23-1.2
13.34
TårnbyTårnby6.10.23+0.1
200 m  [2]
27.92
PB TårnbyTårnby7.5.23-0.4
27.43
PB DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23-1.6
800 m  [1]
2:44.55
PB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
10.09
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
10.07
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [12]
DQ
TårnbyTårnby6.5.23
12.66 mix
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23-0.9
12.57
PB BallerupBallerup17.6.23+0.5
12.84
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE30.6.23+1.2
12.45
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.23+1.2
12.55
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.23+2.3
12.47
DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23-0.2
12.35
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+2.3
12.38
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+1.2
12.43
LyngbyLyngby16.9.23+1.0
12.60
GreveGreve23.9.23+0.4
12.60
GreveGreve23.9.23-0.5
Højdespring  [1]
1.38
PB DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23
 
1.29
  XO
1.32
   O
1.35
  XO
1.38
 XXO
1.41
XXX
   
1.38
=PB DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23
 
1.29
  XO
1.32
   O
1.35
  XO
1.38
 XXO
1.41
XXX
   
Længdespring  [17]
4.45
i
SB HelsingørHelsingør7.1.23
 
XX4.45 SB4.13
4.37
i
HelsingørHelsingør4.2.23
 
3.894.37X2.45
2.86
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.23
 
XXX2.86
4.47
i
=SB iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
 
4.404.47 SB4.47 =SB
4.47
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
 
4.404.47 SB4.47 =SB
4.59
SB GlostrupGlostrup29.4.23+0.8
 
4.59 SB
 +0.8
4.30
 +1.0
X
 0.0
X
 0.0
2.81
 0.0

 0.0
4.71
SB TårnbyTårnby7.5.230.0
 
4.71 SB
 0.0
3.57
 +0.9
4.52
 0.0
4.33
 0.0
XX
4.45
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23-1.1
 
4.25
 0.0
4.41
 +1.0
4.43
 0.0
X4.45
 -1.1
4.81
SB FrederiksbergFrederiksberg4.6.23+1.5
 
X4.75
 +2.7
X4.66
 +1.4
4.81 SB
 +1.5
4.81
 +2.1
4.85
w
HvidovreHvidovre10.6.23+2.8
 
3.28
 +4.1
4.45
 +2.9
3.23
 +3.2
X
 0.0
4.85
 +2.8
3.40
 +2.2
4.80
BallerupBallerup18.6.230.0
 
4.72
 +1.0
X
 0.0
4.76
 +0.3
4.66
 +0.4
X
 0.0
4.80
 0.0
4.60
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE30.6.23+0.2
4.68
w
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE30.6.23+2.2
 
3.35
 +2.2
4.60
 +0.2
4.68
 +2.2
4.78
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.23+1.7
5.07
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.23+2.6
 
4.35
 +1.7
4.68
 +3.1
4.90
 +2.9
4.78
 +1.7
4.72
 +1.6
5.07
 +2.6
5.08
SB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.230.0
 
5.08 SB
 0.0
4.98
 -1.1
X
5.15
SB FrederiksbergFrederiksberg17.8.230.0
 
4.91
 0.0
4.95
 0.0
5.15 SB
 0.0
4.71
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+1.3
5.02
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23+3.1
 
4.57
 +2.7
5.02
 +3.1
4.71
 +1.3
4.93
 +2.2
4.69
 +3.2
4.99
 +3.0
4.94
LyngbyLyngby16.9.23-0.8
 
X4.94
 -0.8
4.54
 -1.3
X
5.02
GreveGreve23.9.23-1.2
 
X
 0.0
4.81
 -0.3
4.64
 -1.7
4.76
 -0.3
3.28
 0.0
5.02
 -1.2
Kuglestød 3.0 kg  [4]
9.45
PB HvidovreHvidovre11.6.23
 
9.45 PBX8.877.878.327.98
9.90
PB DMUKøbenhavnDMU, København12.8.23
 
9.90 PBX9.69
9.58
DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 
9.049.049.58
9.20
GreveGreve24.9.23
 
9.208.967.69X8.529.00
Spydkast 500 gram  [4]
NM
KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
25.75
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6.23
 
23.02 SB25.17 SBX21.6025.75 PBR
26.77
PB BallerupBallerup17.6.23
 
25.36X23.0222.74X26.77 PB
27.03
PB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23
 
XX27.03 PB
4 x 100 m stafet  [2]
50.90
SB BallerupBallerup17.6.23
 Sparta Atletik og Løb
Esther Falck, Clara Ea Lund-Bretlau
Ellen Vincentsen, Alma Børregaard Ravn
DQ
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Sigrid Johanne Trojahn Kristiansen, Clara Ea Lund-Bretlau
Esther Falck, Alma Børregaard Ravn
4 x 200 m stafet  [1]
1:53.05
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 Sparta Atletik og Løb
Sigrid Johanne Trojahn Kristiansen, Erika Livia Wischmann
Esther Falck, Alma Børregaard Ravn
1000 m stafet  [1]
2:31.65
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Sigrid Johanne Trojahn Kristiansen, Clara Ea Lund-Bretlau
Esther Falck, Ada Agerskov Perotti
Syvkamp P15  [1]
4.419
PB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.23
12.47/-0.2   1.38   9.90   27.43/-1.6
5.08/0.0   27.03   2:44.55

2022

60 m  [10]
8.55
i
PB BallerupBallerup22.1.22
8.40
i
PB BallerupBallerup22.1.22
8.51
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.22
8.38
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
8.48
i
HelsingørHelsingør5.2.22
8.43
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
8.45
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
8.50
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
8.47
i
HelsingørHelsingør12.3.22
8.32
i
PB HelsingørHelsingør12.3.22
80 m  [2]
10.71
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+2.2
10.75
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+1.4
100 m  [9]
13.14
PB GlostrupGlostrup30.4.22+1.9
12.94
w
TårnbyTårnby7.5.22+4.4
13.09
PB TårnbyTårnby7.5.22+1.8
13.29
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+0.5
12.80
w
HvidovreHvidovre28.5.22+3.8
13.09
w
HvidovreHvidovre28.5.22+2.3
13.02
PB HvidovreHvidovre11.6.22-0.2
1DNF
TårnbyTårnby1.9.22
14.50
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-1.0
200 m  [3]
28.07
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
26.71
w
TårnbyTårnby8.5.22+2.6
DNF
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [6]
10.21
i
PB BallerupBallerup23.1.22
10.41
i
BallerupBallerup23.1.22
10.26
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.22
10.02
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
10.11
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
9.76
i
PB HelsingørHelsingør12.3.22
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [7]
13.49
PB TårnbyTårnby7.5.22+0.4
DNF
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
12.55
w
HvidovreHvidovre28.5.22+2.1
12.38
w
HvidovreHvidovre12.6.22+2.4
12.85
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE9.7.22+4.3
12.75
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE9.7.22+2.7
16.87
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22+1.7
Højdespring  [2]
1.30
i
PB HelsingørHelsingør12.3.22
 
1.20
   O
1.25
   O
1.30
  XO
1.35
XXR
    
1.31
SB DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22
 
1.25
   O
1.28
   O
1.31
  XO
1.34
XXX
    
Længdespring  [17]
4.76
i
PB BallerupBallerup23.1.22
 
4.53 PB4.49X4.274.474.76 PB
4.42
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.22
 
X4.42X4.294.16
4.57
i
HelsingørHelsingør5.2.22
 
4.554.574.394.47
4.58
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
 
4.524.564.534.58
4.99
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
4.81 PB4.90 PB4.644.68X4.99 PB
4.85
PB GlostrupGlostrup30.4.22+1.2
 
4.72 PB
 -0.7
4.57
 0.0
4.75 PB
 -0.9
4.85 PB
 +1.2
4.56
 0.0
4.59
 -1.8
4.83
TårnbyTårnby8.5.22-0.3
 
4.79
 -0.7
X4.16
 -1.8
4.23
 0.0
4.83
 -0.3
4.68
 -0.1
4.99
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22-0.2
 
4.32
 -0.3
4.54
 -0.6
XX4.99 PB
 -0.2
4.36
 -0.1
5.10
PB FrederiksbergFrederiksberg5.6.22+1.7
 
5.10 PB
 +1.7
4.81
 +0.7
5.05
 +0.6
XXX
4.99
HvidovreHvidovre11.6.220.0
 
4.67
 0.0
4.83
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
4.95
 0.0
4.99
 0.0
5.20
PB Göteborg/U-U, SWEGöteborg/U-U, SWE17.6.220.0
 
4.45
 -1.2
4.98
 0.0
5.20 PB
 0.0
5.17
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE17.6.22-0.1
 
X
 +2.1
4.72
 -2.4
5.06
 +0.3
5.17
 -0.1
2.87
 -2.0
4.81
 +0.2
4.82
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE9.7.22+0.7
 
4.76
 +1.0
4.34
 +0.5
3.26
 +2.6
4.44
 +0.3
X4.82
 +0.7
4.46
TårnbyTårnby1.9.220.0
 
XX4.46
 0.0
4.34
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-1.3
 
X
 0.0
4.34
 -1.3
4.27
 -0.6
4.48
LyngbyLyngby18.9.22+0.5
 
4.42
 +0.8
4.47
 0.0
4.48
 +0.5
4.45
 +1.9
4.24
GreveGreve24.9.22-0.5
 
4.24
 -0.5
X
 0.0
X
 0.0
Kuglestød 2.0 kg  [1]
10.23
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.12.21
 
9.99 PB10.23 PB10.23 =PB8.228.899.65
10.23
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn18.12.21
 
9.99 PB10.23 PB10.23 =PB8.228.899.65
Kuglestød 3.0 kg  [3]
9.09
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
 
9.09 PB8.46X7.938.358.38
7.78
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22
 
7.257.787.78
8.14
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22
 
7.257.458.14
Spydkast 500 gram  [4]
22.55
PB TårnbyTårnby7.5.22
 
20.90 PB22.55 PB22.11
25.33
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
 
22.60 PB25.33 PB23.06XXX
23.48
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22
 
18.96X23.48
21.39
LyngbyLyngby18.9.22
 
20.1920.5521.0921.39
4 x 100 m stafet  [1]
52.70
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Bianca Baan, Christine Emilie Næsby
Ingrid Olivarius Vølund, Esther Falck
4 x 200 m stafet  [1]
1:50.11
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 Sparta Atletik og Løb
Esther Falck, Ingrid Olivarius Vølund
Amalie Sofie Nielsen, Maja Børregaard Voigt
1000 m stafet  [1]
2:25.25
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Maja Børregaard Voigt, Esther Falck
Ingrid Olivarius Vølund, Freja Isabel Knudsen
Syvkamp P15  [1]
DNF
DMUKøbenhavnDMU, København14.8.22
16.87/+1.7   1.31   8.14   DNF
      

2021

80 m  [10]
11.27
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+1.9
11.04
PB HvidovreHvidovre13.6.21+1.9
10.99
w
HvidovreHvidovre13.6.21+2.6
11.22
BallerupBallerup20.6.21-1.4
11.37
BallerupBallerup20.6.21-2.5
11.13
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+2.4
11.10
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+2.5
11.05
w
FrederiksbergFrederiksberg19.8.21+2.4
11.20
GreveGreve26.9.21-1.1
11.09
GreveGreve26.9.21-2.5
100 m  [4]
13.53
w
HvidovreHvidovre12.6.21+3.5
13.46
w
HvidovreHvidovre12.6.21+3.5
13.50
w
HelsingørHelsingør28.8.21+2.5
13.63
PB TårnbyTårnby2.9.21+0.8
200 m  [2]
28.63
PB HelsingørHelsingør28.8.21+2.0
27.31
w
GreveGreve25.9.21+2.9
600 m  [2]
1:50.53
PB KøbenhavnKøbenhavn29.5.21
1:50.56
DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [7]
10.61
PB BallerupBallerup19.6.21-1.7
10.36
PB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+1.0
10.40
w
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+4.0
10.24
PB DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21+0.9
10.37
LyngbyLyngby4.9.21+0.5
10.16
w
GreveGreve25.9.21+2.1
10.06
w
GreveGreve25.9.21+4.7
60 m hæk 84.0 cm  [2]
10.68
w
HvidovreHvidovre13.6.21+2.1
10.51
PB HvidovreHvidovre13.6.21+2.0
Længdespring 1 m zone  [9]
4.57
SB KøbenhavnKøbenhavn25.4.21+0.8
 
4.50 SB
 0.0
4.52
 +3.2
4.57 SB
 +0.8
4.42
 +1.1
4.44
 +1.5
4.43
 +2.6
4.70
w
HvidovreHvidovre13.6.21+3.8
4.60
SB BallerupBallerup19.6.210.0
 
4.47
 -1.3
4.47
 -1.7
4.60 SB
 0.0
4.26
 -1.0
4.48
 -0.8
4.55
 -1.0
4.71
PB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+1.0
 
4.53
 +1.9
4.55
 +0.7
4.56
 -0.3
4.71 PB
 +1.0
4.60
 +0.8
4.65
 +1.6
4.69
FrederiksbergFrederiksberg19.8.210.0
 
X
 0.0
4.15
 -1.2
4.69
 0.0
4.88
w
DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21+2.4
 
4.58
 -0.3
4.78 PB
 +1.3
4.88
 +2.4
4.78
=PB DMUKøbenhavnDMU, København22.8.21+1.3
4.54
HelsingørHelsingør28.8.21+1.4
4.72
w
HelsingørHelsingør28.8.21+2.1
 
4.63
 +2.3
4.52
 +1.6
4.54
 +1.4
4.47
 +1.4
4.70
 +2.4
4.72
 +2.1
4.75
TårnbyTårnby2.9.21-0.3
 
4.75
 -0.3
4.68
 0.0
4.70
 0.0
4.92
PB GreveGreve26.9.21+1.6
 
4.69
 +0.9
4.63
 +1.2
4.77
 +0.9
4.75
 +1.2
4.78 =PB
 +1.8
4.92 PB
 +1.6
4.92
=PB GreveGreve26.9.21+1.6
 
4.69
 +0.9
4.63
 +1.2
4.77
 +0.9
4.75
 +1.2
4.78 =PB
 +1.8
4.92 PB
 +1.6
Kuglestød 2.0 kg  [4]
8.39
PB KøbenhavnKøbenhavn29.4.21
 
8.39 PB7.877.787.528.018.36
8.60
PB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
 
7.938.60 PB8.558.50
8.80
PB FrederiksbergFrederiksberg19.8.21
 
8.80 PB8.72
9.68
PB DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21
 
9.20 PB8.849.68 PB
Spydkast 400 gram  [7]
23.69
PB HvidovreHvidovre12.6.21
22.27
BallerupBallerup20.6.21
 
21.4718.6318.6820.5322.27
24.36
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
 
24.36 PB21.5620.3721.2922.4520.63
26.46
PB DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21
 
26.46 PB23.7720.05
28.09
PB HelsingørHelsingør28.8.21
 
27.60 PB28.09 PBX21.6522.0327.07
25.54
TårnbyTårnby2.9.21
 
24.8825.5422.06
31.35
PB LyngbyLyngby4.9.21
 
25.1727.3724.3731.35 PB
4 x 100 m stafet  [1]
53.32
GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Esther Falck, Clara Vejlgaard
Saga Nimb, Alma Børregaard Ravn
4 x 80 m stafet  [2]
43.42
SB BallerupBallerup20.6.21
 Sparta Atletik og Løb
Esther Falck, Clara Vejlgaard
Queen Riege, Alma Børregaard Ravn
43.21
=PB LyngbyLyngby4.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Alma Børregaard Ravn, Esther Falck
Queen Riege, Clara Vejlgaard
4 x 200 m stafet  [1]
1:53.05
PB GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Esther Falck, Clara Vejlgaard
Amalie Sofie Nielsen, Alma Børregaard Ravn
Pentathlon P13  [1]
4.239
KøbenhavnKøbenhavn21.8.21
10.24/+0.9 9.68 4.88w/+2.4 26.46 1:50.56

2020

60 m  [7]
9.12
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
9.24
i
BallerupBallerup18.1.20
9.20
i
BallerupBallerup18.1.20
9.13
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
9.14
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
9.11
i
PB HelsingørHelsingør1.2.20
9.06
i
PB HelsingørHelsingør7.3.20
80 m  [6]
11.59
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+0.2
11.63
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+0.7
11.3h mix
w
KøbenhavnKøbenhavn17.9.20+2.1
11.45
PB TårnbyTårnby24.9.20+0.5
11.33
PB GreveGreve27.9.20+0.2
11.53
GreveGreve27.9.20-1.9
100 m  [2]
14.61
PB HvidovreHvidovre1.8.20+0.1
14.49
PB HvidovreHvidovre1.8.20+1.2
200 m  [2]
29.33
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.20+1.2
28.93
PB GreveGreve26.9.20+0.9
600 m  [1]
1:57.50
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.20
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [9]
11.47
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
11.59
i
BallerupBallerup19.1.20
11.52
i
BallerupBallerup19.1.20
11.39
i
PB HelsingørHelsingør1.2.20
11.45
i
HelsingørHelsingør7.3.20
11.45
PB HvidovreHvidovre1.8.20+1.1
11.65
KøbenhavnKøbenhavn29.8.20+0.2
10.93
PB GreveGreve26.9.20+1.9
11.33
GreveGreve26.9.20+0.7
Højdespring  [3]
1.28
i
PB BallerupBallerup18.1.20
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
  XO
1.28
  XO
1.31
XXX
  
1.26
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.20
 
1.16
   O
1.21
   O
1.26
  XO
1.31
XXX
    
1.35
PB KøbenhavnKøbenhavn17.9.20
 
1.25
   O
1.30
   O
1.35
   O
1.40
XXX
    
Længdespring 1 m zone  [10]
4.18
i
SB HelsingørHelsingør11.1.20
 
4.11 SB4.17 SB4.18 SB
4.50
i
=PB BallerupBallerup19.1.20
 
4.46 PB4.46 =PB0.404.254.50 PBX
4.50
i
PB BallerupBallerup19.1.20
 
4.46 PB4.46 =PB0.404.254.50 PBX
4.40
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
4.224.274.404.234.344.30
4.27
i
HelsingørHelsingør1.2.20
4.26
i
HelsingørHelsingør7.3.20
4.32
PB HvidovreHvidovre1.8.20+1.1
4.44
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.20-0.6
 
4.41 PB
 -1.4
4.42 PB
 0.0
4.44 PB
 -0.6
4.48
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.200.0
 
4.48 PB
 0.0
4.44
 0.0
4.24
 -0.4
4.34
 0.0
4.32
 +1.9
4.31
 0.0
4.32
w
KøbenhavnKøbenhavn17.9.20+2.1
 
4.32
 +2.1
4.67
PB TårnbyTårnby24.9.200.0
 
4.67 PB
 0.0
4.46
 0.0
4.47
 -0.9
4.49
 0.0
Kuglestød 2.0 kg  [5]
6.98
i
PB BallerupBallerup18.1.20
 
6.62 PB6.98 PB6.156.716.956.48
8.30
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.20
 
8.07 PB8.30 PB7.75
8.38
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20
 
8.35 PB7.968.188.008.098.38 PB
7.60
KøbenhavnKøbenhavn17.9.20
 
7.60
7.55
GreveGreve27.9.20
 
6.747.557.36
Spydkast 400 gram  [1]
19.23
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.20
 
19.23 PB13.8317.13
Pentathlon P13  [1]
3.334
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.20

2019

60 m  [6]
9.43
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
9.49
i
HelsingørHelsingør12.1.19
9.53
i
HelsingørHelsingør2.2.19
9.45
i
HelsingørHelsingør2.2.19
9.33
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
9.27
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m  [3]
11.99
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
11.92
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
11.52
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
Længdespring 1 m zone  [3]
3.90
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
3.73 PB3.90 PB3.74
3.91
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
3.91 PB3.783.68
4.21
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
 
3.95 PB4.21 PB3.98

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
8.32
Helsingør12.3.22
100 m
Ude
12.86
Hvidovre10.6.23+1.9
200 m
Ude
27.43
København12.8.23-1.6
Inde
28.07
Malmö/A, SWE12.2.22
800 m
Ude
2:44.55
København13.8.23
Inde
2:59.73
Randers4.2.24
Højdespring
Ude
1.38
København12.8.23
Inde
1.40
Randers4.2.24
Længdespring
Ude
5.20
Göteborg/U-U, SWE17.6.220.0
Inde
4.99
Skive5.3.22

60 m
Ude
8.31
Tårnby6.10.23-1.0
80 m
Ude
10.69
Göteborg/S, SWE1.7.23+1.2
600 m
Ude
1:50.53
København29.5.21
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m
Ude
10.24
København21.8.21+0.9
Inde
11.39
Helsingør1.2.20
60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m
Inde
11.52
Helsingør9.3.19
60 m hæk 84.0 cm
Ude
10.51
Hvidovre13.6.21+2.0
60 m hæk 76.2 cm
Inde
9.65
Randers4.2.24
60 m hæk 76.2 cm, 8 m
Inde
9.76
Helsingør12.3.22
Inde
10.02
Helsingør5.2.22
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Ude
12.38
Hvidovre2.9.23+1.2
Længdespring 1 m zone
Ude
4.92
Greve26.9.21+1.6
Inde
4.50
Ballerup19.1.20
Kuglestød 2.0 kg
Ude
9.68
København21.8.21
Inde
10.23
København18.12.21
Kuglestød 3.0 kg
Ude
9.90
København12.8.23
Inde
8.62
Malmö/A, SWE27.1.24
Spydkast 400 gram
Ude
31.35
Lyngby4.9.21
Spydkast 500 gram
Ude
27.03
København13.8.23
Femkamp U18
Inde
2.078
Randers4.2.24
Pentathlon P13
Ude
3.334
København29.8.20
Syvkamp P15
Ude
4.419
København13.8.23

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 265
Per disciplin:
60 m:32
80 m:20
100 m:26
200 m:9
600 m:3
800 m:2
:16
60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m:3
60 m hæk 84.0 cm:2
60 m hæk 76.2 cm:2
:8
:19
Højdespring:7
Længdespring:40
Længdespring 1 m zone:24
Kuglestød 2.0 kg:10
Kuglestød 3.0 kg:10
Spydkast 400 gram:8
Spydkast 500 gram:8
Femkamp U18:1
4 x 100 m stafet:4
4 x 80 m stafet:2
4 x 200 m stafet:3
1000 m stafet:2
Pentathlon P13:2
Syvkamp P15:2

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
100 m
DMU 2022
5
15
h1
14.50
Længdespring
DMU 2022 14
15
4.34
DMU 2023 5
15
5.02
Kuglestød 3.0 kg
DMU 2023 9
15
9.58
Syvkamp P15
DMU 2022
15
DMU 2023 3=
15
4419
4 x 100 m stafet
DMU 2022 3
15
52.70
DMU 2023
15
1000 m stafet
DMU 2022 1
15
2:25.25
DMU 2023 3
15
2:31.65
Inde
60 m
iDMU 2022
3
15
h1
8.50
iDMU 2023
4
15
h4
8.52
Længdespring
iDMU 2022 5
15
4.99
iDMU 2023 11
15
4.47
DMUi 2024
17
Femkamp U18
DMUi 2024 7
17
2078
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 2
15
1:50.11
iDMU 2023 2
15
1:53.05