Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Jamilla Jensen

Født: 2006

Klub: Herlev Løbe- og Atletikklub

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

60 m  [7]
9.23
i
SB BallerupBallerup22.1.22
9.10
i
SB HelsingørHelsingør5.2.22
9.32
i
HelsingørHelsingør5.2.22
9.08
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
9.18
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
8.88
i
PB HelsingørHelsingør12.3.22
9.02
i
HelsingørHelsingør12.3.22
200 m  [2]
Uregelmæssighed: Oversized track
31.52
i
BallerupBallerup23.1.22
30.99
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
Kuglestød 3.0 kg  [1]
6.98
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
 
6.985.966.796.956.916.77

2021

100 m  [11]
15.1h
HerlevHerlev3.5.21+0.5
15.05
SB BallerupBallerup9.5.21-1.8
14.65
SB HerlevHerlev26.5.210.0
14.40
SB BallerupBallerup19.6.21-0.4
14.82 mix
KøbenhavnKøbenhavn4.8.21+0.6
14.87
w
FrederiksbergFrederiksberg19.8.21
14.78
TårnbyTårnby2.9.21+0.5
14.86
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.4
14.83
GreveGreve26.9.21-1.4
15.29
GreveGreve26.9.21-2.4
14.71
TårnbyTårnby1.10.21-0.1
200 m  [3]
30.03
PB BallerupBallerup20.6.210.0
30.86
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+2.8
31.00
GreveGreve25.9.21+1.4
300 m  [3]
50.08
PB BallerupBallerup19.6.21
52.80
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
50.82
TårnbyTårnby1.10.21
Højdespring  [1]
1.15
SB HerlevHerlev12.5.21
 
1.10 SB
   O
1.15 SB
   O
1.20
XXS
     
Længdespring  [1]
2.89
SB HerlevHerlev19.4.21+0.4
 
2.83 SB
 0.0
2.89 SB
 +0.4
2.85
 +0.5
Kuglestød 3.0 kg  [6]
8.07
PB HerlevHerlev28.4.21
 
6.90 SB7.02 SB8.07 PB7.977.487.57
7.75
BallerupBallerup9.5.21
 
7.537.75X
8.27
PB BallerupBallerup24.5.21
7.68
HerlevHerlev26.5.21
 
7.287.687.41
8.67
PB BallerupBallerup20.6.21
 
7.787.878.67 PB7.957.427.92
7.11
TårnbyTårnby2.9.21
 
XX7.11
Diskoskast 0.75 kg  [1]
19.06
PB BallerupBallerup24.5.21
Vægtkast 5.44 kg  [2]
NM
BallerupBallerup24.5.21
7.49
PB BallerupBallerup20.6.21
 
6.52 PB7.36 PB7.48 PB7.49 PB7.055.95
Hammerkast 3.0 kg  [1]
17.70
PB BallerupBallerup24.5.21
Spydkast 500 gram  [2]
17.73
PB HerlevHerlev17.5.21
 
15.07 PBX17.73 PBXXX
15.50
BallerupBallerup24.5.21
4 x 100 m stafet  [3]
57.50
PB HerlevHerlev26.5.21
 Herlev Løbe- og Atletikklub
Jamilla Jensen, Vanja Stojanovic
Charmaine De Taza, Signe Kensø
59.4h
HerlevHerlev31.5.21
 Herlev Løbe- og Atletikklub
Signe Kensø, Jamilla Jensen
Vanja Stojanovic, Charmaine De Taza
59.25
BallerupBallerup19.6.21
 Herlev Løbe- og Atletikklub
Jamilla Jensen, Martine Gylden Ebbesen
Signe Kensø, Vanja Stojanovic
1000 m stafet  [1]
2:56.02
PB BallerupBallerup20.6.21
 Herlev Løbe- og Atletikklub
Jamilla Jensen, Martine Gylden Ebbesen
Signe Kensø, Vanja Stojanovic
Kaste 5-kamp P15  [1]
DNF
BallerupBallerup24.5.21
17.70 8.27 19.06 15.50

2020

60 m  [3]
9.04
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
9.19
i
BallerupBallerup18.1.20
9.04
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
100 m  [10]
14.24
PB TårnbyTårnby11.7.20+1.0
14.7h
HerlevHerlev7.8.20+1.2
14.85
SlagelseSlagelse15.8.20+0.2
14.47
FrederiksbergFrederiksberg20.8.20-2.1
14.26
HerlevHerlev26.8.20+1.3
14.60
BallerupBallerup30.8.20+0.3
14.25
TårnbyTårnby3.9.20+0.2
14.64
GreveGreve27.9.20-1.8
14.63
GreveGreve27.9.20-0.3
14.40
TårnbyTårnby2.10.20-1.7
200 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
31.70
i
BallerupBallerup19.1.20
30.72
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
30.4h
HerlevHerlev7.8.20+0.9
30.62
PB GreveGreve26.9.20+2.0
300 m  [1]
51.77
PB TårnbyTårnby3.9.20
800 m  [1]
3:07.8h
=PB HerlevHerlev15.6.20
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
17.47
PB HerlevHerlev28.9.200.0
Højdespring  [1]
1.25
=PB HerlevHerlev28.9.20
 
1.05 SB
   O
1.10 SB
   O
1.15 =PB
   O
1.20 PB
   O
1.25 PB
   O
   
1.25
PB HerlevHerlev28.9.20
 
1.05 SB
   O
1.10 SB
   O
1.15 =PB
   O
1.20 PB
   O
1.25 PB
   O
   
Længdespring  [2]
NM
i
HelsingørHelsingør11.1.20
3.56
PB HerlevHerlev26.8.20+0.6
 
3.08 PB
 +0.5
2.74
 0.0
3.56 PB
 +0.6
Kuglestød 3.0 kg  [14]
6.76
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
6.76 PB6.366.486.32
7.21
i
PB BallerupBallerup19.1.20
 
6.756.287.21 PB
6.67
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
6.566.346.67
7.23
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.2.20
6.19
PB BallerupBallerup20.6.20
 
5.77 PB4.916.19 PB
7.13
PB TårnbyTårnby11.7.20
 
7.13 PB6.586.58
6.82
HerlevHerlev7.8.20
 
6.416.546.82
6.82
SlagelseSlagelse15.8.20
 
6.626.826.07X5.885.78
7.10
FrederiksbergFrederiksberg20.8.20
 
6.786.547.10
7.12
HerlevHerlev26.8.20
 
X6.927.12
6.63
BallerupBallerup30.8.20
 
6.626.526.63
6.91
TårnbyTårnby3.9.20
 
6.866.84
7.26
PB BallerupBallerup10.9.20
 
7.14 PB6.137.26 PB6.986.667.13
6.53
GreveGreve27.9.20
 
6.226.535.55
Diskoskast 0.75 kg  [6]
15.17
PB BallerupBallerup20.6.20
 
11.76 PB15.17 PBX
17.42
PB TårnbyTårnby11.7.20
 
15.0117.42 PBXX13.9612.06
17.36
BallerupBallerup30.8.20
 
16.8017.3615.26
16.37
BallerupBallerup10.9.20
16.28
GreveGreve26.9.20
 
13.6415.3916.28
12.14
HerlevHerlev28.9.20
 
12.14XX
Spydkast 500 gram  [1]
13.35
PB BallerupBallerup20.6.20
 
X13.35 PB10.54X11.33X

2019

60 m  [1]
9.33
PB TårnbyTårnby4.10.19+0.9
80 m  [6]
12.68
PB HerlevHerlev15.5.19-1.8
12.83
GreveGreve12.6.19-1.7
12.02
w
HelsingørHelsingør16.6.19+2.8
11.2h
BallerupBallerup20.8.190.0
11.82
PB GreveGreve29.9.19-1.7
11.97
PB GreveGreve29.9.19+0.6
100 m  [2]
14.57
PB TårnbyTårnby5.9.19+0.3
15.11
TårnbyTårnby4.10.19-0.8
200 m  [2]
35.46
PB HelsingørHelsingør15.6.19-0.9
31.03
PB GreveGreve28.9.19-0.4
400 m  [1]
1:16.05
PB GreveGreve12.6.19
Højdespring  [2]
1.15
PB HelsingørHelsingør16.6.19
1.15
=PB TårnbyTårnby5.9.19
Kuglestød 2.0 kg  [2]
7.08
PB HerlevHerlev15.5.19
8.05
PB GreveGreve29.9.19

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde8.88   Helsingør12.3.22
100 m
Ude14.24   Tårnby11.7.20+1.0
200 m
Ude30.03   Ballerup20.6.210.0
Inde30.72   Malmö/A, SWE25.1.20
400 m
Ude1:16.05   Greve12.6.19
Højdespring
Ude1.25   Herlev28.9.20
Længdespring
Ude3.56   Herlev26.8.20+0.6
4 x 100 m stafet
Ude57.50   Herlev26.5.21

60 m
Ude9.33   Tårnby4.10.19+0.9
80 m
Ude11.82   Greve29.9.19-1.7
300 m
Ude50.08   Ballerup19.6.21
Kuglestød 2.0 kg
Ude8.05   Greve29.9.19
Kuglestød 3.0 kg
Ude8.67   Ballerup20.6.21
Inde7.23   København15.2.20
Diskoskast 0.75 kg
Ude19.06   Ballerup24.5.21
Vægtkast 5.44 kg
Ude7.49   Ballerup20.6.2121 
Hammerkast 3.0 kg
Ude17.70   Ballerup24.5.21
Spydkast 500 gram
Ude17.73   Herlev17.5.21
1000 m stafet
Ude2:56.02   Ballerup20.6.21

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 106
Per disciplin:
60 m:11
80 m:6
100 m:23
200 m:11
300 m:4
400 m:1
800 m:1
:1
Højdespring:4
Længdespring:3
Kuglestød 2.0 kg:2
Kuglestød 3.0 kg:21
Diskoskast 0.75 kg:7
Vægtkast 5.44 kg:2
Hammerkast 3.0 kg:1
Spydkast 500 gram:3
4 x 100 m stafet:3
1000 m stafet:1
:1

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
100 m
DMU 2021
6
15
h2
14.86
200 m
DMU 2021 7
15
B
30.86
300 m
DMU 2021 6
15
52.80
Inde
60 m
iDMU 2022
6
17
h2
9.18
200 m
iDMU 2022 2
17
F
30.99