Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Malika B. Jensen

Født: 2006

Klub: Københavns Idræts Forening

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

Længdespring  [6]
5.05
i
PB BallerupBallerup23.1.22
 
4.87 PB4.864.864.804.90 PB5.05 PB
4.98
i
HelsingørHelsingør5.2.22
 
4.854.694.984.95
5.10
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
5.10 PB4.904.914.844.914.78
4.84
PB TårnbyTårnby8.5.22+1.0
 
4.82 PB
 0.0
4.68
 -0.9
4.69
 0.0
4.74
 +1.3
4.84 PB
 +1.0
4.76
 -2.5
4.48
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.220.0
 
4.34
 +0.6
4.48
 0.0
3.35
 +0.1
4.47
 -0.9
4.46
 -1.0
4.41
 0.0
4.68
GreveGreve24.9.22+1.2
 
4.67
 0.0
4.66
 +2.3
4.51
 +2.0
4.68
 +1.2
4.61
 +1.8
4.53
 +2.2
Kuglestød 3.0 kg  [4]
9.82
i
PB HelsingørHelsingør5.2.22
 
9.82 PB9.339.298.48
8.97
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
8.68X8.97
9.00
PB TårnbyTårnby8.5.22
 
8.89 PB8.95 PB9.00 PBR
8.73
GreveGreve24.9.22
 
8.718.148.738.698.158.36

2021

100 m  [4]
14.05
w
KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+3.5
13.90
SB BallerupBallerup19.6.21-1.3
14.01
BallerupBallerup19.6.21-1.6
13.90
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+2.2
200 m  [3]
28.76
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+1.4
28.32
w
HvidovreHvidovre13.6.21+3.1
28.62
PB BallerupBallerup20.6.21-2.0
300 m  [1]
46.85
PB LyngbyLyngby4.9.21
Længdespring  [3]
4.62
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+0.6
 
4.54 PB
 +0.6
4.57 PB
 +0.7
4.53
 0.0
4.58
 +3.9
4.62 PB
 +0.6
4.42
 +1.4
4.50
LyngbyLyngby4.9.21-0.4
 
4.50
 -0.4
4.28
 -1.8
4.47
 -1.2
4.37
 -2.5
4.72
PB GreveGreve25.9.21-1.6
 
4.72 PB
 -1.6
4.67
 -2.2
4.55
 -4.1
X4.58
 -2.0
4.70
 -1.5
4 x 100 m stafet  [1]
DQ
LyngbyLyngby4.9.21
 KIF - København
Celina Hagihara, Sophia Bonde
Mille Elmer, Malika B. Jensen
4 x 200 m stafet  [1]
1:47.91
PB GreveGreve24.9.21
 KIF - København
Malika B. Jensen, Mille Elmer
Sophia Bonde, Celina Hagihara
  [1]
2:27.48
PB HerlevHerlev26.5.21
 KIF - København
Malika B. Jensen, Aliya Dahl
Sophia Bonde, Celina Hagihara
1000 m stafet  [1]
2:39.75
PB BallerupBallerup20.6.21
 KIF - København
Malika B. Jensen, Mille Elmer
Aliya Dahl, Sophia Bonde

2020

60 m  [8]
8.68
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
8.66
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
8.56
i
PB HelsingørHelsingør1.2.20
8.52
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.20
8.56
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.20
8.53
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
8.51
i
PB HelsingørHelsingør7.3.20
8.54
i
HelsingørHelsingør7.3.20
100 m  [4]
13.78
PB TårnbyTårnby11.7.20+1.2
13.76
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+1.3
13.84
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20-0.2
13.61
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20-0.7
Højdespring  [2]
1.41
i
PB HelsingørHelsingør7.3.20
1.41
PB TårnbyTårnby11.7.20
 
1.25 SB
   O
1.30 SB
   O
1.35 SB
  XO
1.38 =PB
 XXO
1.41 PB
   O
1.44
XXX
  

2019

80 m  [6]
11.32
PB HvidovreHvidovre8.6.19+1.8
11.36
w
HvidovreHvidovre8.6.19+2.3
11.50
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19-1.4
11.44
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+1.4
11.14
PB GreveGreve29.9.19-1.5
11.30
PB GreveGreve29.9.19-1.8
Højdespring  [4]
1.38
PB AalborgAalborg14.9.19
1.35
KøbenhavnKøbenhavn27.9.19
1.35
GreveGreve28.9.19
1.35
KøbenhavnKøbenhavn7.10.19
Længdespring  [1]
4.02
PB AalborgAalborg14.9.190.0
Kuglestød 2.0 kg  [1]
6.25
PB KøbenhavnKøbenhavn27.9.19
Boldkast 145 gram  [1]
20
PB KøbenhavnKøbenhavn7.10.19

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde8.51   Helsingør7.3.20
100 m
Ude13.61   Hvidovre19.9.20-0.7
200 m
Ude28.62   Ballerup20.6.21-2.0
Højdespring
Ude1.41   Tårnby11.7.20
Inde1.41   Helsingør7.3.20
Længdespring
Ude4.84   Tårnby8.5.22+1.0
Inde5.10   Skive5.3.22

80 m
Ude11.14   Greve29.9.19-1.5
300 m
Ude46.85   Lyngby4.9.21
Kuglestød 2.0 kg
Ude6.25   København27.9.19
Kuglestød 3.0 kg
Ude9.00   Tårnby8.5.22
Inde9.82   Helsingør5.2.22
Boldkast 145 gram
Ude20   København7.10.19
4 x 200 m stafet
Ude1:47.91   Greve24.9.21
Ude2:27.48   Herlev26.5.21

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 52
Per disciplin:
60 m:8
80 m:6
100 m:8
200 m:3
300 m:1
Højdespring:6
Længdespring:10
Kuglestød 2.0 kg:1
Kuglestød 3.0 kg:4
Boldkast 145 gram:1
4 x 100 m stafet:1
4 x 200 m stafet:1
:1
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
100 m
DMU 2020
5
15
h1
13.61
Længdespring
DMU 2022 7
17
4.48
Inde
60 m
iDMU 2020
5
15
h2
8.53
Længdespring
iDMU 2022 6
17
5.10
Kuglestød 3.0 kg
iDMU 2022 11
17
8.97