Født: 7 juli 2007
Klub: Aabenraa Idræts- og Gymnastikforening - Atletik & Triathlon
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:04.31 | PB | 3 | 17 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | ||
3:00.74 | PB | 6 | 17 | Haderslev | Haderslev | 13.6.23 | ||
3:06.31 | 1 | 17 | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.23 |
800 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:16.6h | =SB | 1 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 22.8.20 | ||
3:16.6h | SB | 1 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 22.8.20 | ||
3:29.24 | 2 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 5.9.20 | |||
3:29.24 | 2 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 5.9.20 | |||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||
3.40 | =PB | 3 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 22.8.20 | -0.2 | |
3.40 | PB | 3 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 22.8.20 | -0.2 | |
3.49 | PB | 4 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 5.9.20 | -1.6 | |
3.49 | =PB | 4 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 5.9.20 | -1.6 | |
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||
6.05 | =PB | 3 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 22.8.20 | ||
6.05 | PB | 3 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 22.8.20 | ||
Diskoskast 0.75 kg [2] | ||||||||
10.35 | =PB | 2 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 5.9.20 | ||
10.35 | PB | 2 | 13 | Aabenraa | Aabenraa | 5.9.20 |
80 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.00 w | Haderslev | Haderslev | 30.4.19 | +3.9 | ||||
13.59 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 20.5.19 | -0.4 | |||
13.53 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.19 | 0.0 | |||
13.67 | Haderslev | Haderslev | 28.9.19 | |||||
200 m [1] | ||||||||
36.09 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 7.9.19 | -0.5 | |||
400 m [2] | ||||||||
1:25.96 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 27.5.19 | ||||
1:23.27 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.19 | ||||
800 m [6] | ||||||||
3:27.0h | =PB | Haderslev | Haderslev | 30.4.19 | ||||
3:27.0h | PB | Haderslev | Haderslev | 30.4.19 | ||||
3:17.8h | PB | Aabenraa | Aabenraa | 20.5.19 | ||||
3:12.5h | PB | Aabenraa | Aabenraa | 26.8.19 | ||||
3:28.83 | Sønderborg | Sønderborg | 7.9.19 | |||||
3:22.70 | Haderslev | Haderslev | 28.9.19 | |||||
1000 m [1] | ||||||||
4:15.68 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 5.6.19 | ||||
Højdespring [1] | ||||||||
1.15 | PB | Haderslev | Haderslev | 28.9.19 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [6] | ||||||||
4.85 | PB | Haderslev | Haderslev | 30.4.19 | ||||
5.72 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 20.5.19 | ||||
4.89 | Sønderborg | Sønderborg | 27.5.19 | |||||
5.08 | Aabenraa | Aabenraa | 26.8.19 | |||||
5.27 | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.19 | |||||
4.69 | Haderslev | Haderslev | 28.9.19 | |||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||
9.26 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 5.6.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
200 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 36.09 | Sønderborg | 7.9.19 | -0.5 | |
400 m | |||||
Ude | 1:23.27 | Sønderborg | 28.8.19 | ||
800 m | |||||
Ude | 3:00.74 | Haderslev | 13.6.23 | ||
1000 m | |||||
Ude | 4:15.68 | Aabenraa | 5.6.19 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.15 | Haderslev | 28.9.19 | ||
80 m | |||||
Ude | 13.53 | Sønderborg | 28.8.19 | 0.0 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.49 | Aabenraa | 5.9.20 | -1.6 | |
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.05 | Aabenraa | 22.8.20 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 10.35 | Aabenraa | 5.9.20 |
80 m: | 4 |
200 m: | 1 |
400 m: | 2 |
800 m: | 13 |
1000 m: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 4 |
Kuglestød 2.0 kg: | 8 |
Diskoskast 0.75 kg: | 3 |