Født: 2007
Klub: Ballerup Atletik Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
60 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DQ i | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||||
8.63 i | PB | 1 | 15 h3 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
8.70 i | 1 | 15 C | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||||
8.79 i | 5 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||||||||
Stangspring [2] | ||||||||||||||
2.40 i | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
2.40 i | =PB | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||||
|
100 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.70 | PB | 4 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | +0.3 | |||||||
15.02 | PB | 8 | 15 h4 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -1.8 | |||||||
14.51 | PB | 3 | B | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | +0.2 | |||||||
14.18 w | 7 | 15 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +2.5 | |||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
49.03 | PB | 5 | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | |||||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.21 | SB | 2 | 15 | København | København | 15.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | SB | 4 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.22 | 8 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | |||||||||
1.35 | =PB | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | PB | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Stangspring [5] | ||||||||||||||
2.22 | PB | 5 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | ||||||||
2.20 | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
2.40 | PB | 2 | 15 | København | København | 14.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
2.50 | PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |||||||
| ||||||||||||||
2.50 | =PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |||||||
| ||||||||||||||
2.45 | 2 | 15 | Greve | Greve | 26.9.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||||||||
59.29 | PB | 2 | 15 B | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||||||||
Mathilde Bursøe, Caroline Kobberød Selina Taslicukur Mørch, Mille Holck Larsen | ||||||||||||||
58.25 | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | |||||||||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||||||||
Caroline Kobberød, Mathilde Bursøe Selina Taslicukur Mørch, Mille Holck Larsen | ||||||||||||||
DQ | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |||||||||
Ballerup Atletik Klub | ||||||||||||||
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg Mille Holck Larsen, Sarah Jansteen Eskesen |
60 m [5] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.54 i | PB | 3 | 13 r1 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | ||||||||
9.56 i | 3= | 13 h6 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||||||||
9.54 i | =PB | 6 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
9.43 i | PB | 7 | 13 s2 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
9.28 i | PB | 11 | 13 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
80 m [5] | ||||||||||||||
11.75 | PB | 3 | 13 h2 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.1 | |||||||
12.15 | 6 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -1.7 | ||||||||
11.93 | 4 | 13 rA | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | +0.1 | ||||||||
11.60 | PB | 5 | 13 h2 | Greve | Greve | 27.9.20 | -1.6 | |||||||
11.85 | 7 | 13 r2 | Greve | Greve | 27.9.20 | -1.9 | ||||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
34.87 i | 2 | 13 r2 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | |||||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.15 i | PB | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | ||||||||
1.25 | PB | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | ||||||||
Stangspring [1] | ||||||||||||||
1.80 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 30.8.20 | ||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
3.59 i | PB | 24 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.76 i | PB | 13 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.58 i | 20 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||
19.88 | PB | 6 | 13 | Tårnby | Tårnby | 24.9.20 | ||||||||
|
80 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.51 | PB | København | København | 17.8.19 | -2.0 | |||
11.9h | Ballerup | Ballerup | 20.8.19 | 0.0 | ||||
12.95 | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | 0.0 | ||||
600 m [1] | ||||||||
2:19.99 | PB | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | ||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||
10.36 | PB | Ballerup | Ballerup | 20.8.19 | ||||
14.10 | PB | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.63 | Helsingør | 5.2.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.51 | Tårnby | 19.8.21 | +0.2 | |
Højdespring | |||||
Ude | 1.35 | Ballerup | 19.6.21 | ||
Inde | 1.15 | Ballerup | 27.12.19 | ||
Stangspring | |||||
Ude | 2.50 | Hvidovre | 12.9.21 | ||
Inde | 2.40 | Ballerup | 23.1.22 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.60 | Greve | 27.9.20 | -1.6 | |
300 m | |||||
Ude | 49.03 | Tårnby | 19.8.21 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:19.99 | Ballerup | 31.8.19 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 3.76 | Ballerup | 19.1.20 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 19.88 | Tårnby | 24.9.20 |
60 m: | 9 |
80 m: | 8 |
100 m: | 4 |
200 m: | 1 |
300 m: | 1 |
600 m: | 1 |
Højdespring: | 7 |
Stangspring: | 8 |
Længdespring 1 m zone: | 3 |
Spydkast 400 gram: | 3 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 7 | 15 h3 | 14.18 | |||
Stangspring | |||||||
DMU | 2021 | 7 | 15 | 2.50 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 15 | |||||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 5 | 15 h3 | 8.79 | |||
Stangspring | |||||||
iDMU | 2022 | 5 | 15 | 2.40 |