Født: 3 juli 1974
Klub: Aabenraa Idræts- og Gymnastikforening - Atletik & Triathlon
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
80 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.01 | PB | 3 | Aabenraa | Aabenraa | 24.6.23 | +0.5 | ||||
200 m [1] | ||||||||||
40.56 | SB | 3 | Odense | Odense | 13.6.23 | -0.3 | ||||
400 m [2] | ||||||||||
1:29.5h mix | 3 | Vejle | Vejle | 15.5.23 | ||||||
1:25.29 | SB | 1 | Aabenraa | Aabenraa | 24.6.23 | |||||
800 m [1] | ||||||||||
3:14.47 mix | PB | 4 | Odense | Odense | 13.6.23 | |||||
1500 m [2] | ||||||||||
6:40.6h mix | SB | 4 | Vejle | Vejle | 15.5.23 | |||||
6:06.99 | PB | 2 | Aabenraa | Aabenraa | 24.6.23 | |||||
5000 m [1] | ||||||||||
22:36.19 mix | SB | 6 | Odense | Odense | 13.6.23 | |||||
Diskoskast 1.0 kg [1] | ||||||||||
13.26 | PB | 1 | Aabenraa | Aabenraa | 24.6.23 | |||||
|
100 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18.21mix | PB | B | Greve | Greve | 4.9.22 | -2.0 | ||||||
200 m [1] | ||||||||||||
38.83 | PB | 2 | Odense | Odense | 7.6.22 | +0.8 | ||||||
400 m [2] | ||||||||||||
1:25.02 | PB | 2 | Aabenraa | Aabenraa | 6.8.22 | |||||||
1:24.11mix | PB | D | Greve | Greve | 4.9.22 | |||||||
800 m [2] | ||||||||||||
3:17.05 | PB | 1 | Odense | Odense | 7.6.22 | |||||||
3:17.34 | 2 | Aabenraa | Aabenraa | 6.8.22 | ||||||||
Kuglestød 4.0 kg [4] | ||||||||||||
4.65 | PB | 1 | Vejle | Vejle | 16.5.22 | |||||||
| ||||||||||||
5.19 | PB | 1 | 45 | Odense | Odense | 7.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.77 | 1 | 45 | Aabenraa | Aabenraa | 7.8.22 | |||||||
| ||||||||||||
5.11 | Greve | Greve | 4.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 1.0 kg [1] | ||||||||||||
12.53 | PB | 1 | Vejle | Vejle | 16.5.22 | |||||||
|
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.14 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 28.9.19 | -1.1 | |||
400 m [1] | ||||||||
1:30.41 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 27.5.19 | ||||
1500 m [3] | ||||||||
6:12.17 | PB | Greve | Greve | 1.9.19 | ||||
6:13.65 | Holte | Holte | 8.9.19 | |||||
6:17.29 | Silkeborg | Silkeborg | 28.9.19 | |||||
3000 m [1] | ||||||||
13:28.86 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 6.7.19 | ||||
5000 m [2] | ||||||||
21:50.21 | PB | Holte | Holte | 8.9.19 | ||||
22:18.19 | Silkeborg | Silkeborg | 28.9.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 18.21mix | Greve | 4.9.22 | -2.0 | |
200 m | |||||
Ude | 38.83 | Odense | 7.6.22 | +0.8 | |
400 m | |||||
Ude | 1:24.11mix | Greve | 4.9.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 3:14.47 mix | Odense | 13.6.23 | ||
1500 m | |||||
Ude | 6:06.99 | Aabenraa | 24.6.23 | ||
3000 m | |||||
Ude | 13:28.86 | Aabenraa | 6.7.19 | ||
5000 m | |||||
Ude | 21:50.21 | Holte | 8.9.19 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 5.19 | Odense | 7.6.22 | ||
Diskoskast 1.0 kg | |||||
Ude | 13.26 | Aabenraa | 24.6.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 15.01 | Aabenraa | 24.6.23 | +0.5 |
80 m: | 2 |
100 m: | 1 |
200 m: | 2 |
400 m: | 5 |
800 m: | 3 |
1500 m: | 5 |
3000 m: | 1 |
5000 m: | 3 |
Kuglestød 4.0 kg: | 4 |
Diskoskast 1.0 kg: | 2 |