Født: 18 januar 2006
Klub: Sparta Atletik & Løb
Tidligere klubber:
CIS Sports Club ‐23.4.2021
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:41.85 | SB | 1 | 17 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | ||
2:45.33 | 1 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | |||
2:47.59 | 9 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||
1500 m [5] | ||||||||
5:31.38 i | PB | 3 | Odense | Odense | 5.2.22 | |||
5:28.12 i | PB | 6 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||
5:28.97 i | 8 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||
5:28.19 | SB | 1 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||
5:31.30 | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
3000 m [2] | ||||||||
11:49.03 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |
11:25.19 mix | PB | 9 | 19 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||
5000 m [1] | ||||||||
20:55.0h mix | PB | 8 | København | København | 7.6.22 | |||
5 km [1] | ||||||||
20:20 | SB | 14 | 19 | DMU | Aarhus | DMU, Aarhus | 23.4.22 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:40.70 | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | ||
1500 m [7] | ||||||||
5:36.56mix | PB | 12 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 13.5.21 | ||
5:35.40 | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||
5:36.02 | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | |||
5:46.92 mix | 11 | B | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | |||
5:40.36 | 2 | 17 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | |||
5:28.09 | PB | 8 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
5:25.86mix | PB | 14 | Greve | Greve | 26.9.21 | |||
3000 m [2] | ||||||||
11:50.2h mix | PB | 9 | B | København | København | 18.5.21 | ||
11:39.01 | PB | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||
5 km [1] | ||||||||
19:55 | PB | 6 | 19 | Værløse | Værløse | 24.4.21 | ||
Cross 4 km [1] | ||||||||
16:45 | 3 | 15 | DMU | Korsør | DMU, Korsør | 27.11.21 |
600 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:13.35 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | ||||
1000 m [1] | ||||||||
3:56.95 | PB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
6:00.39 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
800 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 2:40.70 | Hvidovre | 13.6.21 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:56.95 | Glostrup | 27.4.19 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:25.86mix | Greve | 26.9.21 | ||
Inde | 5:28.12 | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||
3000 m | |||||
Ude | 11:25.19 mix | Tårnby | 8.5.22 | ||
Inde | 11:49.03 | Skive | 5.3.22 | ||
5000 m | |||||
Ude | 20:55.0h mix | København | 7.6.22 | ||
5 km | |||||
Ude | 19:55 | Værløse | 24.4.21 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:13.35 | Tårnby | 4.5.19 |
600 m: | 1 |
800 m: | 4 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 13 |
3000 m: | 4 |
5000 m: | 1 |
5 km: | 2 |
Cross: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2022 | 9 | 17 | 2:47.59 |
1500 m | ||||
DMU | 2021 | 8 | 15 | 5:28.09 |
DMU | 2022 | 3 | 17 | 5:31.30 |
5 km | ||||
DMU | 2022 | 14 | 19 | 20:20 |
DM 14-15 år km cross | ||||
DMU | 2021 | 3 | 15 | 16:45 |
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2022 | 8 | 17 | 5:28.97 |
3000 m | ||||
iDMU | 2022 | 3 | 17 | 11:49.03 |