Født: 30 marts 2010
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [9] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.46 i | SB | 4 | 15 h5 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||||
8.48 i | 4 | 15 E | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | |||||||||
8.46 i | =SB | 2 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||||
8.49 i | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||||
8.42 i | SB | 1 | 14 h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||||||||
8.39 i | SB | 3 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||||||||
8.38 i | =PB | 2 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||||
8.45 i | 2 | 19 h6 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||||||||
8.47 i | 3 | 19 E | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||||||||
200 m [4] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
29.14 i | 1 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | |||||||||
28.24 i | PB | 1 | 15 D | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||||||||
27.90 i | PB | 2 | 17 D | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.24 | ||||||||
27.75 i | PB | 2 | 15 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||
800 m [2] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
2:55.88 i | 2 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||||
2:52.77 i | PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||
11.86 i | PB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.30 i | SB | 8 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.34 i | SB | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||
| ||||||||||||||
1.25 i | 8 | 15 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||||
4.46 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.32 i | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.38 i | 4 | 14 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.73 i | =PB | 6 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||||
| ||||||||||||||
4.73 i | PB | 6 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [6] | ||||||||||||||
7.46 i | PB | 6 | 15 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.17 i | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.51 i | 7 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
8.61 i | multi | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.73 i | 5 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
8.03 i | 16 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
Firekamp [1] | ||||||||||||||
1.727 i | PB | 9 | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 3.2.24 | |||||||
11.86 1.34 8.61 2:52.77 | ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:49.71 i | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Ella Marie Højholt Jensen, Johanne Hansen-Møller Andrea Winther Glamoclija, Alma Børregaard Ravn |
60 m [13] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.68 i | PB | 3 | 13 h6 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||
8.71 i | 3 | 13 rE | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||||||||
8.48 i | PB | 1 | 13 h1 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||
8.50 i | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||||
8.57 i | 2 | 13 h5 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||||||||
8.65 i | 2 | 13 rD | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||||||||
8.51 i | 1 | 13 h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | |||||||||
8.53 i | 1 | 13 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | |||||||||
8.47 i | PB | 4 | 13 h6 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||||||
8.50 i | 2 | 13 rF | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||
8.38 i | PB | 2 | 13 rD | København | København | 21.3.23 | ||||||||
8.56 | PB | 2 | 13 h7 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | 0.0 | |||||||
8.47 | PB | 2 | 13 rB | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -0.1 | |||||||
80 m [11] | ||||||||||||||
11.10 | SB | 1 | 13 h2 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | +0.6 | |||||||
11.01 | =PB | 2 | 13 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | +0.9 | |||||||
11.10 | 1 | 13 h4 | København | København | 20.5.23 | -0.6 | ||||||||
10.89 | PB | 4 | 13 | København | København | 20.5.23 | -0.2 | |||||||
10.75 w | 3 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.6 | ||||||||
10.90 w | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.8 | ||||||||
10.93 | 2 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.9 | ||||||||
11.02 | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +1.6 | ||||||||
10.97 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | -0.4 | ||||||||
11.09 | 3 | 13 h3 | Greve | Greve | 24.9.23 | -0.2 | ||||||||
10.97 | 3 | 13 | Greve | Greve | 24.9.23 | +1.6 | ||||||||
100 m [2] | ||||||||||||||
13.36 w | 1 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.2 | ||||||||
13.23 w | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +3.6 | ||||||||
200 m [6] | ||||||||||||||
28.70 | PB | 2 | 13 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | -0.5 | |||||||
28.18 | PB | 3 | 13 rC | København | København | 21.5.23 | -1.3 | |||||||
28.10 | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.0 | |||||||
28.19 | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.2 | ||||||||
27.20 w | 5 | 13 rB | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +3.1 | ||||||||
27.69 | PB | 2 | 13 | Greve | Greve | 23.9.23 | +1.7 | |||||||
600 m [2] | ||||||||||||||
1:52.66 | PB | 1 | 13 rD | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | ||||||||
1:54.30 | multi | 13 | København | København | 12.8.23 | |||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [4] | ||||||||||||||
12.59 i | PB | 2 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||
11.92 i | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | ||||||||
14.06 i | 5 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||||||||
11.49 w | pen | 13 | København | København | 12.8.23 | |||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||
1.28 i | =PB | 7 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.34 i | =PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.34 i | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 i | PB | 4 | 13 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.31 mix i | 7 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.34 i | 5 | 13 | København | København | 21.3.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [12] | ||||||||||||||
4.26 i | PB | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.39 i | PB | 6 | 13 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.36 i | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.59 i | PB | 1 | 13 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.51 i | 5 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.78 | PB | 3 | 13 | København | København | 21.5.23 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.69 | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.56 | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.60 | 10 | 13 q1 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +0.6 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.76 | multi | 13 | København | København | 12.8.23 | +1.7 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.58 | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.73 | 2 | 13 | Greve | Greve | 24.9.23 | -2.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [9] | ||||||||||||||
9.15 i | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.81 i | 5 | 13 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
9.66 i | PB | 1 | 13 | København | København | 21.3.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.69 | PB | 5 | 13 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.71 | PB | 8 | 13 | København | København | 21.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.82 | PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.67 | 26 | 13 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
9.98 | PB | pen | 13 | København | København | 12.8.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.00 | PB | 4 | 13 | Greve | Greve | 24.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [7] | ||||||||||||||
23.62 | SB | 7 | 13 | København | København | 20.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
24.23 | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
22.39 | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
26.82 | PB | multi | 13 | København | København | 12.8.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
26.16 | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
28.97 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
26.97 | 3 | 13 | Greve | Greve | 23.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
53.55 | 1 | 13 | Greve | Greve | 22.9.23 | |||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Andrea Winther Glamoclija, Johanne Hansen-Møller Ellen Vincentsen, Julia Hedegaard Hallsdottir | ||||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||
42.93 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Ella Marie Højholt Jensen, Andrea Winther Glamoclija Wilma Caroline Nielsen, Frida Gram Jensen | ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:58.37 | SB | 1 | 13 | Greve | Greve | 22.9.23 | ||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Andrea Winther Glamoclija, Johanne Hansen-Møller Ellen Vincentsen, Julia Hedegaard Hallsdottir | ||||||||||||||
Pentathlon P13 [1] | ||||||||||||||
3.954 | 1 | 13 | København | København | 12.8.23 | |||||||||
11.49 9.98 4.76/+1.7 26.82 1:54.30 |
60 m [12] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.95 i | PB | 4 | h2 | København | København | 18.12.21 | ||||||||
9.11 i | 4 | B | København | København | 18.12.21 | |||||||||
9.05 i | 4 | h3 | København | København | 15.1.22 | |||||||||
9.15 i | 3 | B | København | København | 15.1.22 | |||||||||
9.03 i | 2 | 12 h2 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||||
8.78 i | PB | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||
8.74 i | PB | 4 | 13 h4 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
8.84 i | 4 | 13 rD | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||||
8.93 i | 5 | 13 h7 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||
8.82 i | 1 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||
8.61 | PB | 1 | 12 h3 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.5 | |||||||
8.51 w | 4 | 12 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +4.5 | ||||||||
80 m [14] | ||||||||||||||
11.03 w | 1 | 13 h4 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +4.7 | ||||||||
11.06 w | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.6 | ||||||||
11.35 | PB | 1 | 13 h3 | København | København | 21.5.22 | +0.1 | |||||||
11.01 | PB | 3 | 13 | København | København | 21.5.22 | +0.8 | |||||||
11.03 | 2 | 13 h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | +1.6 | ||||||||
11.02 | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | 0.0 | ||||||||
11.13 | 3 | 12 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.3 | ||||||||
10.98 w | 4 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +2.9 | ||||||||
11.31 | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | -1.7 | ||||||||
11.38 | 2 | 12 h2 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.1 | ||||||||
11.30 | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | 0.0 | ||||||||
11.03 | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | +1.3 | ||||||||
11.35 | 2 | 12 h2 | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.2 | ||||||||
11.19 | 2 | 12 rB | Greve | Greve | 25.9.22 | -0.5 | ||||||||
100 m [3] | ||||||||||||||
13.67 | PB | 1 | 12 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.5 | |||||||
13.60 | PB | 2 | 12 rB | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | |||||||
14.00 | 1 | 13 rB | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | -0.2 | ||||||||
200 m [3] | ||||||||||||||
28.78 | PB | 1 | 13 | København | København | 22.5.22 | 0.0 | |||||||
28.80 w | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +2.2 | ||||||||
28.72 | PB | 1 | 12 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.3 | |||||||
600 m [1] | ||||||||||||||
1:59.40 | PB | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||
12.31 | PB | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | +1.3 | ||||||
Højdespring [9] | ||||||||||||||
1.25 i | PB | 7 | 12 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.28 i | =PB | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.28 i | PB | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.28 i | =PB | 2= | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.15 | SB | 3= | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.15 | =SB | 8 | 13 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 | =SB | 6 | 13 | København | København | 21.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 | SB | 6 | 13 | København | København | 21.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | =SB | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | SB | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.31 | PB | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.37 | =PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.37 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [14] | ||||||||||||||
4.08 i | =PB | 2 | 13 | København | København | 18.12.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.08 i | PB | 2 | 13 | København | København | 18.12.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.08 i | =PB | 3 | 13 | København | København | 15.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.07 i | 4 | 13 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.11 i | PB | 6 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.39 | SB | 5 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | +1.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.30 | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | -0.4 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.13 | 11 | 13 | København | København | 22.5.22 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.14 | - | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.3 | ||||||||
4.23 w | 5 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.9 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.24 | 18 | 12 | Göteborg/U-U, SWE | Göteborg/U-U, SWE | 19.6.22 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.32 | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | -0.2 | |||||||
| ||||||||||||||
4.54 | =PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.54 | PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.36 | 6 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +1.7 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.32 | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.14 | 4 | 12 | Greve | Greve | 25.9.22 | +0.4 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [8] | ||||||||||||||
7.44 i | PB | 5 | 13 | København | København | 18.12.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.63 i | 4 | 13 | København | København | 15.1.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.23 i | 5 | 12 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
7.39 | PB | 9 | 13 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.75 | PB | 7 | 13 | København | København | 22.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.78 | PB | 4 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.57 | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.51 | 4 | 13 | Greve | Greve | 25.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [9] | ||||||||||||||
20.40 | PB | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
19.88 | 5 | 13 | København | København | 21.5.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
17.59 | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
20.93 | PB | 4 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
22.17 | PB | 7 | 12 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
19.46 | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
19.40 | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.8.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
20.88 | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
23.92 | PB | 5 | 13 | Greve | Greve | 24.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
52.49 | 1 | 13 | Greve | Greve | 23.9.22 | |||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Johanne Hansen-Møller, Alma Børregaard Ravn Wilma Caroline Nielsen, Andrea Winther Glamoclija | ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:56.05 | SB | 1 | 13 | Greve | Greve | 23.9.22 | ||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Johanne Hansen-Møller, Alma Børregaard Ravn Wilma Caroline Nielsen, Andrea Winther Glamoclija | ||||||||||||||
Pentathlon P13 [1] | ||||||||||||||
3.084 | 4 | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | ||||||||
12.31/+1.3 7.57 4.32/-0.2 19.46 1:59.40 |
60 m [7] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.39 | PB | 3 | 11 rB | København | København | 9.5.21 | +1.8 | |||||||||||||||
9.02 | PB | 2 | 11 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.6 | |||||||||||||||
9.10 | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.0 | ||||||||||||||||
9.33 w | 1 | 11 h3 | København | København | 14.8.21 | |||||||||||||||||
9.20 w | 4 | 11 | København | København | 14.8.21 | |||||||||||||||||
8.99 | PB | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +1.5 | |||||||||||||||
9.16 | 1 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -1.1 | ||||||||||||||||
80 m [1] | ||||||||||||||||||||||
11.93 | PB | 2 | 11 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | -0.1 | |||||||||||||||
100 m [4] | ||||||||||||||||||||||
14.66 | PB | 1 | 11 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.0 | |||||||||||||||
14.73 | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +0.4 | ||||||||||||||||
14.50 w | 3 | 19 B | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +2.2 | ||||||||||||||||
14.54 w | 7 | 17 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +3.3 | ||||||||||||||||
200 m [1] | ||||||||||||||||||||||
30.36 w | 1 | 11 rB | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.7 | ||||||||||||||||
400 m [2] | ||||||||||||||||||||||
1:15.9h | 5 | 11 | København | København | 29.5.21 | |||||||||||||||||
1:15.55 | PB | 3 | 11 | København | København | 6.10.21 | ||||||||||||||||
1000 m [2] | ||||||||||||||||||||||
3:52.41 | PB | 4 | 11 | København | København | 15.8.21 | ||||||||||||||||
4:04.33 mix | multi | 11 | København | København | 22.8.21 | |||||||||||||||||
Højdespring [8] | ||||||||||||||||||||||
1.15 | PB | 4 | 11 | København | København | 11.5.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.18 | PB | 3 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||||||||||||||||
1.21 | PB | 5 | 11 | København | København | 14.8.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.25 | PB | 2 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.29 | PB | multi | 11 | København | København | 22.8.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.15 | 2 | 11 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.15 | 5 | 11 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.26 | 2 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [6] | ||||||||||||||||||||||
3.90 | PB | - | 11 | København | København | 25.4.21 | +0.7 | |||||||||||||||
3.95 w | 2 | 11 | København | København | 25.4.21 | +2.2 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.98 w | 3 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.9 | ||||||||||||||||
3.89 | 6 | 11 | København | København | 15.8.21 | +0.4 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.65 | 4 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | -1.6 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.43 | PB | 4 | 11 | Greve | Greve | 25.9.21 | +1.4 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.07 | 2 | 11 | København | København | 6.10.21 | +1.6 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||||||||||||||
6.81 | PB | 5 | 11 | København | København | 15.8.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.57 | multi | 11 | København | København | 22.8.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.75 | 2 | 11 | København | København | 6.10.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||||||||||||||||
17.69 | PB | 2 | 11 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
14.19 | 1 | 11 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Boldkast 145 gram [2] | ||||||||||||||||||||||
25 | PB | 5 | 11 | København | København | 2.5.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
25 | =PB | 5 | 11 Q | København | København | 2.5.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
2:05.77 | PB | 1 | 11 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||||||||||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||||||||||
Saga Nimb, Andrea Winther Glamoclija Luana Hess, Johanne Hansen-Møller |
60 m [5] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.00 i | PB | 1 | 11 h1 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
10.03 i | 9 | 11 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
9.98 i | PB | 10 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
10.35 | PB | multi | 11 | København | København | 30.8.20 | -1.0 | |||||||
9.86 | PB | 2 | 11 | København | København | 4.9.20 | +2.0 | |||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.10 | PB | 5 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.11 | PB | 4 | 11 | København | København | 4.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||||
3.22 i | PB | 8 | 11 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.07 i | 15 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
3.12 i | 13 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||||||
3.40 | PB | multi | 11 | København | København | 30.8.20 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
3.51 | PB | 8 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | -0.5 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||||||
5.25 i | PB | 4 | 11 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.39 i | PB | 7 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
5.72 i | PB | 8 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
5.96 | PB | multi | 11 | København | København | 30.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Trekamp [1] | ||||||||||||||
2.142 | PB | 6 | 11 | København | København | 29.8.20 | ||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||||
21 | PB | 5 | 11 | København | København | 4.9.20 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.38 | København | 21.3.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.60 | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | |
200 m | |||||
Ude | 27.69 | Greve | 23.9.23 | +1.7 | |
Inde | 27.75 | Skive | 3.3.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:15.55 | København | 6.10.21 | ||
800 m | |||||
Inde | 2:52.77 | Randers | 3.2.24 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:52.41 | København | 15.8.21 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.37 | Lyngby | 18.9.22 | ||
Inde | 1.35 | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 4.73 | Skive | 2.3.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 8.47 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -0.1 | |
80 m | |||||
Ude | 10.89 | København | 20.5.23 | -0.2 | |
600 m | |||||
Ude | 1:52.66 | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.31 | København | 13.8.22 | +1.3 | |
Inde | 11.92 | Ballerup | 29.1.23 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 11.86 | Randers | 3.2.24 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.78 | København | 21.5.23 | 0.0 | |
Inde | 4.59 | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 10.00 | Greve | 24.9.23 | ||
Inde | 9.66 | København | 21.3.23 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 9.17 | Ballerup | 20.1.24 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 28.97 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Trekamp | |||||
Ude | 2.142 | København | 29.8.20 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 25 | København | 2.5.21 | ||
Firekamp | |||||
Inde | 1.727 | Randers | 3.2.24 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 42.93 | Ballerup | 18.6.23 |
60 m: | 46 |
80 m: | 26 |
100 m: | 9 |
200 m: | 14 |
400 m: | 2 |
600 m: | 3 |
800 m: | 2 |
1000 m: | 2 |
: | 5 |
: | 1 |
Højdespring: | 27 |
Længdespring: | 4 |
Længdespring 1 m zone: | 39 |
Kuglestød 2.0 kg: | 24 |
Kuglestød 3.0 kg: | 6 |
Spydkast 400 gram: | 18 |
Trekamp: | 1 |
Boldkast 145 gram: | 3 |
Firekamp: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 4 |
Pentathlon P13: | 2 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pentathlon P13 | |||||||
DMU | 2022 | 4 | 13 | 3084 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 2 | 15 h1 | 8.38 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2024 | 2 | 15 C | 27.75 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2024 | 6 | 15 | 4.73 | |||
Kuglestød 3.0 kg | |||||||
iDMU | 2024 | 16 | 15 | 8.03 | |||
Firekamp | |||||||
DMUi | 2024 | 9 | 15 | 1727 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 1 | 15 | 1:49.71 |