Født: 10 maj 2008
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.83 i | PB | 7 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:58.21 i | 4 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||
KIF - København | ||||||||
Liv Amelia Nygård, Sophie Filtenborg Brandt Sophie Maertens, Isabella Sone Randrup |
200 m hæk [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
35.23 | PB | 2 | 15 | Saint-Etienne, FRA | Saint-Etienne, FRA | 4.6.23 | -0.6 | |||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [3] | ||||||||||
14.01mix w | 2 | 15 | København | København | 9.8.23 | +2.7 | ||||
13.32 | PB | 6 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.5 | ||
13.41 | 2 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +1.0 | ||||
Længdespring [4] | ||||||||||
4.27 | SB | 3 | 15 | Saint Martin d'Heres, FRA | Saint Martin d'Heres, FRA | 1.4.23 | -0.3 | |||
| ||||||||||
4.16 | 7 | Grenoble, FRA | Grenoble, FRA | 23.4.23 | +0.3 | |||||
| ||||||||||
4.10 | 19 | 15 | Bourgoin-Jallieu, FRA | Bourgoin-Jallieu, FRA | 14.5.23 | 0.0 | ||||
| ||||||||||
4.47 | SB | 4 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | -0.5 | |||
| ||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [4] | ||||||||||
7.10 | PB | 3 | 15 | Saint Martin d'Heres, FRA | Saint Martin d'Heres, FRA | 1.4.23 | ||||
| ||||||||||
6.80 | 4 | Grenoble, FRA | Grenoble, FRA | 23.4.23 | ||||||
| ||||||||||
7.47 | PB | 8 | 15 | Bourgoin-Jallieu, FRA | Bourgoin-Jallieu, FRA | 14.5.23 | ||||
| ||||||||||
7.44 | 3 | 15 | Saint-Etienne, FRA | Saint-Etienne, FRA | 4.6.23 | |||||
| ||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||
51.63 | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||||
KIF - København | ||||||||||
Liv Amelia Nygård, Isabella Bonde Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt | ||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||
2:25.30 | SB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||
KIF - København | ||||||||||
Liv Amelia Nygård, Isabella Bonde Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt |
100 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.46 mix w | 3 | B | København | København | 7.6.22 | +2.8 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||
30.21 i | PB | 2 | G | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||||
29.78 w | 5 | 15 C | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.0 | ||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||||||
10.46 i | PB | 2 | 15 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | ||||||
10.23 i | PB | 4 | 15 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | ||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [5] | ||||||||||||
10.66 i | PB | 1 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||
10.71 i | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | |||||||
10.60 i | PB | 2 | 15 C | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||||
10.55 i | PB | 4 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||
13.15 i | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [4] | ||||||||||||
13.55 w | 5 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +2.1 | ||||||
13.68 | PB | 1 | 15 | København | København | 7.6.22 | +0.9 | |||||
13.38 w | 3 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +2.4 | ||||||
13.60 w | 6 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.2 | ||||||
Længdespring [5] | ||||||||||||
3.97 i | PB | 9 | 15 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.47 i | PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.42 | PB | 9 | 15 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | +0.6 | |||||
| ||||||||||||
4.57 | PB | 3 | København | København | 7.6.22 | -1.3 | ||||||
| ||||||||||||
4.42 | 10 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | ||||||
|
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.56 i | PB | 6 | 12 h3 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||
80 m [1] | ||||||||||||
12.18 w | 7 | 13 h3 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +2.4 | ||||||
200 m [1] | ||||||||||||
32.80 | PB | 3 | 12 r1 | Greve | Greve | 26.9.20 | +0.8 | |||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [4] | ||||||||||||
12.48 i | PB | 2 | 13 r2 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||
12.21 | PB | 4 | 13 h2 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | 0.0 | |||||
12.56 | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.2 | ||||||
12.04 | PB | 1 | 13 rB | Greve | Greve | 26.9.20 | +0.2 | |||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||
3.55 i | PB | 25 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
3.98 | PB | 14 | 13 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +0.7 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||
6.88 i | PB | 13 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
6.68 i | 7 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||
| ||||||||||||
1000 m kapgang [1] | ||||||||||||
6:27.1h+ | PB | 13 | København | København | 19.9.20 | |||||||
2000 m kapgang [1] | ||||||||||||
13:03.7h | PB | 1 | 13 | København | København | 19.9.20 | ||||||
2 km kapgang [2] | ||||||||||||
13:10 | PB | 1 | 13 | København | København | 21.6.20 | ||||||
13:28 | 1 | 13 | Vallensbæk | Vallensbæk | 5.9.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.56 | Ballerup | 18.1.20 | ||
200 m | |||||
Ude | 32.80 | Greve | 26.9.20 | +0.8 | |
Inde | 30.21 | Randers | 30.1.22 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.57 | København | 7.6.22 | -1.3 | |
Inde | 4.47 | Helsingør | 12.3.22 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.04 | Greve | 26.9.20 | +0.2 | |
Inde | 12.48 | Helsingør | 11.1.20 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 10.23 | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | ||
60 m hæk 76.2 cm | |||||
Inde | 9.83 | Skive | 3.3.24 | ||
200 m hæk | |||||
Ude | 35.23 | Saint-Etienne, FRA | 4.6.23 | -0.6 | |
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 10.55 | Skive | 6.3.22 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 13.32 | Hvidovre | 2.9.23 | +1.5 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.98 | Tårnby | 11.7.20 | +0.7 | |
Inde | 3.55 | Helsingør | 11.1.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Inde | 6.88 | Helsingør | 11.1.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.47 | Bourgoin-Jallieu, FRA | 14.5.23 | ||
1000 m kapgang | |||||
Ude | 6:27.1h+ | København | 19.9.20 | ||
2000 m kapgang | |||||
Ude | 13:03.7h | København | 19.9.20 | ||
2 km kapgang | |||||
Ude | 13:10 | København | 21.6.20 |
60 m: | 1 |
80 m: | 1 |
100 m: | 1 |
200 m: | 3 |
: | 4 |
: | 2 |
60 m hæk 76.2 cm: | 1 |
200 m hæk: | 1 |
: | 5 |
: | 7 |
Længdespring: | 9 |
Længdespring 1 m zone: | 2 |
Kuglestød 2.0 kg: | 2 |
Kuglestød 3.0 kg: | 4 |
1000 m kapgang: | 1 |
2000 m kapgang: | 1 |
2 km kapgang: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | ||||
DMU | 2023 | 1 | 15 | 51.63 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2023 | 2 | 15 | 2:25.30 |
2000 m kapgang | ||||
DMU | 2020 | 1 | 13 | 13:03.7h |
Inde | ||||
60 m hæk 76.2 cm | ||||
iDMU | 2024 | 7 | 17 | 9.83 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2024 | 4 | 17 B | 1:58.21 |