Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Nikoline Willadsen

Født: 29 oktober 2008

Klub: Trongårdens IF

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

Stangspring  [3]
2.60
i
PB BallerupBallerup16.12.23
 
2.50
  XO
2.60
   O
2.70
XXX
     
2.60
i
=PB HvidovreHvidovre7.1.24
 
2.40
  XO
2.50
   O
2.60
   O
2.70
XXX
    
2.90
i
PB BallerupBallerup21.1.24
 
2.40
   O
2.50
   O
2.60
   O
2.70
 XXO
2.80
  XO
2.90
  XO
3.00
XXX
 
2.90
i
=PB BallerupBallerup21.1.24
 
2.40
   O
2.50
   O
2.60
   O
2.70
 XXO
2.80
  XO
2.90
  XO
3.00
XXX
 

2023

50 m  [3]
7.48
i
PB (17)HvidovreHvidovre11.12.22
7.53
i
HvidovreHvidovre5.2.23
7.65
i
HvidovreHvidovre5.2.23
50 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
9.46
i
PB HvidovreHvidovre15.1.23
9.25mix
i
PB HvidovreHvidovre5.2.23
100 m hæk 84.0 cm  [1]
18.43
PB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23-0.4
Stangspring  [8]
2.20
i
SB HvidovreHvidovre11.12.22
 
1.80
   O
1.90
   O
2.00
   O
2.10
 XXO
2.20
   O
2.30
XXX
  
2.40
i
=PB BallerupBallerup18.12.22
 
2.00
   O
2.10
   O
2.20
   O
2.30
   O
2.40
  XO
2.50
XXX
  
2.40
i
PB BallerupBallerup18.12.22
 
2.00
   O
2.10
   O
2.20
   O
2.30
   O
2.40
  XO
2.50
XXX
  
2.10
i
HvidovreHvidovre5.2.23
 
2.00
   O
2.10
  XO
2.20
XXX
     
2.20
SB TårnbyTårnby7.5.23
 
1.80
   O
1.90
   O
2.00
   O
2.10
   O
2.20
  XO
2.30
XR
  
2.40
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
 
2.00
   O
2.20
   O
2.40
   O
2.60
XXX
    
2.41
PB HvidovreHvidovre11.6.23
 
2.11
   O
2.21
   O
2.31
  XO
2.41
   O
2.51
XXX
   
2.81
=PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 
2.21
   O
2.41
   O
2.51
   O
2.61
   O
2.71
   O
2.81
  XO
2.91
XR
 
2.81
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 
2.21
   O
2.41
   O
2.51
   O
2.61
   O
2.71
   O
2.81
  XO
2.91
XR
 
2.50
GreveGreve24.9.23
 
2.40
  XO
2.50
   O
2.60
XXX
     
Trespring   [3]
9.56
i
PB HvidovreHvidovre11.12.22
 
X8.74 PB8.67X9.56 PB9.09
9.15
i
HvidovreHvidovre15.1.23
 
X8.988.969.157.837.95
9.01
i
HvidovreHvidovre5.2.23
 
8.849.018.74X8.798.90
Kuglestød 3.0 kg  [1]
6.86 mix
PB LyngbyLyngby21.6.23
 
5.86 PB6.86 PB6.43
Spydkast 500 gram  [1]
21.29 mix
PB LyngbyLyngby20.6.23
 
21.29 PBX
4 x 100 m stafet  [4]
53.79
SB BallerupBallerup17.6.23
 Trongårdens Idræts Forening
Signe Kjeldgaard Løber, Selma Guldager Knudsen
Nikoline Willadsen, Alma Bøge Crichton
56.07
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 Trongårdens Idræts Forening
Signe Kjeldgaard Løber, Nikoline Willadsen
Selma Guldager Knudsen, Karoline Westring
53.71
SB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 Trongårdens Idræts Forening
Katharina Dalsgaard, Ida Hørdum Nielsen
Nikoline Willadsen, Pauline Bennett Thorup
53.66
SB GreveGreve22.9.23
 Trongårdens Idræts Forening
Signe Kjeldgaard Løber, Nikoline Willadsen
Alma Bøge Crichton, Viola Lei Hansgaard
4 x 200 m stafet  [1]
1:58.19
PB GreveGreve22.9.23
 Trongårdens Idræts Forening
Signe Kjeldgaard Løber, Nikoline Willadsen
Alma Bøge Crichton, Viola Lei Hansgaard

2022

60 m  [1]
8.86
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
100 m  [2]
13.93
PB HvidovreHvidovre11.6.22+0.7
14.20
w
BallerupBallerup20.8.22+3.1
300 m  [1]
46.72
PB LyngbyLyngby18.9.22
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
11.44
i
PB BallerupBallerup23.1.22
11.02
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
14.89
PB LyngbyLyngby18.9.22+0.4
Stangspring  [4]
2.30
i
PB BallerupBallerup23.1.22
 
1.70
   O
1.80
   O
1.90
   O
2.00
  XO
2.10
 XXO
2.20
  XO
2.30
   O
2.40
XXX
2.20
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 
2.00
   O
2.20
  XO
2.40
XXX
     
2.20
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 
2.00
   O
2.20
   O
2.40
XXX
     
2.30
=PB GreveGreve25.9.22
 
1.90
   O
2.00
   O
2.10
   O
2.20
   O
2.30
   O
2.40
XXX
  
2.30
PB GreveGreve25.9.22
 
1.90
   O
2.00
   O
2.10
   O
2.20
   O
2.30
   O
2.40
XXX
  
Længdespring  [6]
4.30
i
PB BallerupBallerup23.1.22
 
4.08 PB3.88X3.974.24 PB4.30 PB
4.20
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
3.924.203.82
4.37
PB TårnbyTårnby8.5.220.0
 
X4.28 PB
 -0.8
4.37 PB
 0.0
4.12
HvidovreHvidovre11.6.220.0
 
4.12
 0.0
3.80
 +0.8
3.88
 0.0
4.12
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.220.0
 
3.96
 -1.2
4.12
 0.0
2.33
 -1.0
3.73
LyngbyLyngby6.10.22+1.1
4.15
w
LyngbyLyngby6.10.22+2.3
 
X4.15
 +2.3
3.88
 +2.2
3.73
 +1.1
Trespring   [3]
9.61
PB BallerupBallerup20.8.22+0.2
 
9.61 PB
 +0.2
9.40
 +2.0
9.33
 +2.7
9.01
 +1.9
9.60
 +1.1
9.20
 +0.3
9.43
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.220.0
 
9.29
 0.0
9.41
 0.0
9.16
 0.0
8.99
 0.0
9.08
 +0.8
9.43
 0.0
8.75
LyngbyLyngby6.10.22+1.5
8.94
w
LyngbyLyngby6.10.22+3.0
 
8.38
 +1.9
8.67
 +3.1
8.94
 +3.0
8.75
 +1.5
1000 m stafet  [1]
2:36.01
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 Trongårdens Idræts Forening
Selma Guldager Knudsen, Alma Bøge Crichton
Nikoline Willadsen, Silje Ålsbøl Jensen

2021

80 m  [6]
11.42
PB HvidovreHvidovre13.6.21+1.9
11.56
w
HvidovreHvidovre13.6.21+2.6
11.78
BallerupBallerup20.6.21-1.8
11.96
LyngbyLyngby4.9.21-1.8
11.74
GreveGreve26.9.21-1.1
11.80
GreveGreve26.9.21-2.5
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [1]
11.79
PB LyngbyLyngby4.9.21+0.5
60 m hæk 84.0 cm  [2]
11.88
w
HvidovreHvidovre13.6.21+2.9
11.45
PB HvidovreHvidovre13.6.21+2.0
Stangspring  [1]
1.85
PB GreveGreve26.9.21
 
1.35
   O
1.45
   O
1.55
   O
1.65
   O
1.75
   O
1.85
   O
1.95
XXX
 
Længdespring 1 m zone  [2]
4.28
PB LyngbyLyngby18.4.21+1.0
 
4.15 PB
 +0.3
4.10
 +1.0
4.28 PB
 +1.0
4.26
 +1.0
4.27
 -0.3
4.25
 -0.6
4.47
w
HvidovreHvidovre13.6.21+3.9
Spydkast 400 gram  [1]
14.44
PB LyngbyLyngby18.4.21
 
12.75 PBSB14.10 PBSB14.44 PBSBX13.17X
4 x 100 m stafet  [1]
55.77
GreveGreve24.9.21
 Trongårdens Idræts Forening
Selma Guldager Knudsen, Nikoline Willadsen
Silje Ålsbøl Jensen, Signe Kjeldgaard Løber
4 x 80 m stafet  [2]
45.43
PB BallerupBallerup20.6.21
 Trongårdens Idræts Forening
Viola Lei Hansgaard, Selma Guldager Knudsen
Silje Ålsbøl Jensen, Nikoline Willadsen
45.41
PB LyngbyLyngby4.9.21
 Trongårdens Idræts Forening
Selma Guldager Knudsen, Nikoline Willadsen
Silje Ålsbøl Jensen, Signe Kjeldgaard Løber

2020

50 m  [6]
8.37
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
8.45
i
HvidovreHvidovre8.12.19
8.45
i
HvidovreHvidovre5.1.20
8.55
i
HvidovreHvidovre5.1.20
8.25
i
PB HvidovreHvidovre16.2.20
8.24
i
PB (92)HvidovreHvidovre16.2.20
80 m  [2]
12.59
PB TårnbyTårnby24.9.20+0.5
11.9h mix
w
KøbenhavnKøbenhavn27.9.20+2.1
800 m  [1]
3:01.9h
PB LyngbyLyngby14.6.20
50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [3]
10.45
i
PB HvidovreHvidovre5.1.20
10.87
i
HvidovreHvidovre5.1.20
10.61
i
HvidovreHvidovre16.2.20
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [2]
12.91
i
PB BallerupBallerup19.1.20
13.06
i
BallerupBallerup19.1.20
Længdespring  [1]
3.86
=PB LyngbyLyngby14.6.20+1.6
 
X3.80 PB
 +2.0
3.80 =PB
 +1.3
3.81
 +2.8
3.86 PB
 +1.6
3.79
 +0.4
3.86
PB LyngbyLyngby14.6.20+1.6
 
X3.80 PB
 +2.0
3.80 =PB
 +1.3
3.81
 +2.8
3.86 PB
 +1.6
3.79
 +0.4
Længdespring 1 m zone  [6]
3.65
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
 
3.65 PB3.413.453.60
3.65
i
=PB HvidovreHvidovre5.1.20
 
3.65 =PB3.563.463.49
3.34
i
BallerupBallerup19.1.20
 
3.34X3.09
3.62
i
HvidovreHvidovre16.2.20
 
X3.58X3.62
3.99
PB TårnbyTårnby24.9.20+0.1
 
3.97 PB
 0.0
3.81
 0.0
3.98 PB
 +0.1
3.99 PB
 +0.1
3.97
KøbenhavnKøbenhavn27.9.20+1.8
 
3.97
 +1.8
3.90
 +1.5
3.97
 +1.1
Kuglestød 2.0 kg  [5]
5.25
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
 
5.15 PB5.015.25 PB4.84
5.89
i
PB HvidovreHvidovre5.1.20
 
5.54 PB5.485.58 PB5.89 PB
6.54
i
PB HvidovreHvidovre16.2.20
 
5.765.90 PB6.07 PB6.54 PB
6.33
PB LyngbyLyngby14.6.20
 
5.70 PB5.92 PB5.736.33 PB6.045.89
NM
KøbenhavnKøbenhavn29.8.20
Spydkast 400 gram  [5]
16.14
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
 
15.24 PBX15.63 PB16.14 PB
15.49
i
HvidovreHvidovre5.1.20
 
15.4912.9810.7612.83
14.16
i
HvidovreHvidovre16.2.20
 
12.5010.5714.1610.04
16.12
PB LyngbyLyngby13.6.20
 
16.12 PB13.2613.2611.7813.8012.30
11.02
LyngbyLyngby27.9.20
 
XX11.02

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde
7.48
Hvidovre11.12.22
60 m
Inde
8.86
Skive5.3.22
100 m
Ude
13.93
Hvidovre11.6.22+0.7
800 m
Ude
3:01.9h
Lyngby14.6.20
100 m hæk 84.0 cm
Ude
18.43
Aarhus9.9.23-0.4
Stangspring
Ude
2.81
Hvidovre2.9.23
Inde
2.90
Ballerup21.1.24
Længdespring
Ude
4.37
Tårnby8.5.220.0
Inde
4.30
Ballerup23.1.22
Trespring
Ude
9.61
Ballerup20.8.22+0.2
Inde
9.56
Hvidovre11.12.22

80 m
Ude
11.42
Hvidovre13.6.21+1.9
300 m
Ude
46.72
Lyngby18.9.22
50 m hæk 76.2 cm, 8 m
Inde
9.25mix
Hvidovre5.2.23
50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m
Inde
10.45
Hvidovre5.1.20
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m
Ude
11.79
Lyngby4.9.21+0.5
Inde
12.91
Ballerup19.1.20
60 m hæk 84.0 cm
Ude
11.45
Hvidovre13.6.21+2.0
60 m hæk 76.2 cm, 8 m
Inde
11.02
Skive6.3.22
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Ude
14.89
Lyngby18.9.22+0.4
Længdespring 1 m zone
Ude
4.28
Lyngby18.4.21+1.0
Inde
3.65
Hvidovre8.12.19
Kuglestød 2.0 kg
Ude
6.33
Lyngby14.6.20
Inde
6.54
Hvidovre16.2.20
Kuglestød 3.0 kg
Ude
6.86 mix
Lyngby21.6.23
Spydkast 400 gram
Ude
14.44
Lyngby18.4.21
Ude
16.12
Lyngby13.6.20
Inde
16.14
Hvidovre8.12.19
Spydkast 500 gram
Ude
21.29 mix
Lyngby20.6.23
4 x 80 m stafet
Ude
45.41
Lyngby4.9.21
4 x 200 m stafet
Ude
1:58.19
Greve22.9.23
1000 m stafet
Ude
2:36.01
Hvidovre11.9.22

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 97
Per disciplin:
50 m:9
60 m:1
80 m:8
100 m:2
300 m:1
800 m:1
:2
:3
:3
60 m hæk 84.0 cm:2
100 m hæk 84.0 cm:1
:2
:1
Stangspring:16
Længdespring:8
Længdespring 1 m zone:8
Trespring :7
Kuglestød 2.0 kg:5
Kuglestød 3.0 kg:1
Spydkast 400 gram:6
Spydkast 500 gram:1
4 x 100 m stafet:5
4 x 80 m stafet:2
4 x 200 m stafet:1
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
Stangspring
DMU 2022 6
15
2.20
DMU 2023 2
15
2.81
Længdespring
DMU 2022 18
15
4.12
Trespring
DMU 2022 8
15
9.43
4 x 100 m stafet
DMU 2023 3
15
56.07
1000 m stafet
DMU 2022 6
15
2:36.01
Inde
60 m
iDMU 2022
8
15
h4
8.86
Stangspring
iDMU 2022 8
15
2.20
Længdespring
iDMU 2022 16
15
4.20