Født: 4 december 2009
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.60 i | PB | 1 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
4.70 i | PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.65 i | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | |||||||
| ||||||||||||
Trespring [5] | ||||||||||||
10.60 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
10.05 i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||
| ||||||||||||
10.54 i | 1 | 15 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | |||||||
| ||||||||||||
10.33 i | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | |||||||
| ||||||||||||
11.14 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
|
50 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.75 i | PB (23) | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 30.4.23 | ||||||
100 m [1] | ||||||||||||
14.00 | PB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +0.2 | |||||
Længdespring [11] | ||||||||||||
4.03 i | PB | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
3.92 i | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.28 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 30.4.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.22 | PB | - | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | +0.9 | |||||
4.29 w | 6 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | +2.1 | ||||||
| ||||||||||||
4.47 | PB | 5 | 15 | København | København | 20.5.23 | -0.6 | |||||
| ||||||||||||
4.85 | PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | +1.6 | |||||
| ||||||||||||
4.42 | - | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +1.2 | ||||||
4.62 w | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +3.4 | ||||||
| ||||||||||||
4.53 | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +1.4 | ||||||
| ||||||||||||
4.26 w | 28 | 14 q2 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | +4.5 | ||||||
| ||||||||||||
4.68 w | 1 | 15 | Slagelse | Slagelse | 19.8.23 | +2.4 | ||||||
| ||||||||||||
4.52 | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | -0.2 | ||||||
| ||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
4.25 i | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
Trespring [9] | ||||||||||||
8.80 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
8.55 i | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | |||||||
| ||||||||||||
9.00 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | ||||||
| ||||||||||||
9.23 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.2.23 | ||||||
| ||||||||||||
8.93 i | 9 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||
| ||||||||||||
10.12 | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
10.25 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +2.0 | |||||
| ||||||||||||
9.75 | 16 | 15 q1 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +0.2 | ||||||
| ||||||||||||
10.32 | PB | - | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +1.8 | ||||
10.37 w | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +3.1 | |||||
|
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.86 i | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||||
13.69 w | 2 | 13 h1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.3 | ||||||||
12.65 w | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.0 | ||||||||
Højdespring [6] | ||||||||||||||
1.15 i | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.15 | PB | 3 | 13 | Herlev | Herlev | 23.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.17 | PB | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 | =PB | 7 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 | =PB | 5= | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||||
3.98 i | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.81 | PB | 3 | 13 | Herlev | Herlev | 23.5.22 | -0.3 | |||||||
| ||||||||||||||
3.81 | =PB | 3 | 13 | Herlev | Herlev | 23.5.22 | -0.3 | |||||||
| ||||||||||||||
4.02 | PB | 6 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.19 | PB | 4 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | -0.2 | |||||||
|
200 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
33.31 | PB | 6 | 13 rB | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.9 | |||
1000 m [1] | ||||||||||
3:50.31 | PB | 5 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||
3.92 w | 13 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.7 | ||||
3.77 | PB | 8 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -0.9 | |||
| ||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||
48.88 | PB | 4 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||||
Karoline Gatzwiller, Bai-Yo Jaworski Astrid Østergaard, Emma Raben |
50 m [4] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.83 i | PB | 5 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||
8.88 i | 2 | 11 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||
8.83 i | =PB | 3 | 9 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||
8.77 i | PB | 2 | 11 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||
60 m [1] | ||||||||||
10.38 | PB | 1 | 11 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -1.6 | |||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||
3.25 i | PB | 7 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||
| ||||||||||
3.20 i | 5 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||
| ||||||||||
3.46 i | PB | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||
| ||||||||||
3.59 | PB | 4 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.75 | Hvidovre | 30.4.23 | ||
60 m | |||||
Inde | 8.60 | Helsingør | 13.1.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.00 | Lyngby | 16.9.23 | +0.2 | |
200 m | |||||
Ude | 33.31 | Hvidovre | 13.6.21 | +1.9 | |
1000 m | |||||
Ude | 3:50.31 | Lyngby | 4.9.21 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.20 | Ballerup | 21.8.22 | ||
Inde | 1.15 | Ballerup | 22.1.22 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.85 | Frederiksberg | 4.6.23 | +1.6 | |
Inde | 4.70 | Helsingør | 13.1.24 | ||
Trespring | |||||
Ude | 10.32 | Hvidovre | 3.9.23 | +1.8 | |
Inde | 11.14 | Skive | 3.3.24 | 34 | |
60 m | |||||
Ude | 10.38 | Frederiksberg | 20.8.20 | -1.6 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 13.86 | Ballerup | 23.1.22 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.19 | Lyngby | 18.9.22 | -0.2 | |
Inde | 4.25 | Hvidovre | 11.12.22 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 48.88 | Lyngby | 4.9.21 |
50 m: | 5 |
60 m: | 2 |
100 m: | 1 |
200 m: | 1 |
1000 m: | 1 |
: | 3 |
Højdespring: | 6 |
Længdespring: | 15 |
Længdespring 1 m zone: | 11 |
Trespring : | 15 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
Trespring | ||||
DMU | 2023 | 3 | 15 | 10.37 |
Inde | ||||
Trespring | ||||
iDMU | 2023 | 9 | 15 | 8.93 |
iDMU | 2024 | 1 | 15 | 11.14 |