Født: 22 januar 2009
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.73 i | =PB | 1 | 19 h5 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | ||
8.90 i | 5 | 19 E | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 |
60 m [6] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.78 i | PB | 1 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
8.91 i | 4 | 15 C | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||||||
8.73 i | PB | 5 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||
8.83 i | 8 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||
8.92 i | 4 | 15 h3 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||
8.94 i | 4 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||
80 m [1] | ||||||||||||
11.56 | PB | 3 | 14 h3 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -1.9 | |||||
100 m [4] | ||||||||||||
14.21 | PB | 4 | 15 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | +0.8 | |||||
14.10 w | 4 | 15 h1 | København | København | 20.5.23 | +2.1 | ||||||
14.21 | =PB | 5 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |||||
14.06 w | 7 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.9 | |||||
Længdespring [6] | ||||||||||||
4.02 i | PB | 6 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
3.98 mix i | 5 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.19 | PB | 3 | 15 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.09 | 9 | 15 | København | København | 20.5.23 | -0.3 | ||||||
| ||||||||||||
4.01 | 14 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.6 | ||||||
| ||||||||||||
3.89 | 38 | 14 q2 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | +0.9 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
5.79 | PB | 7 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||
12.89 | PB | 6 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||
50.90 | SB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||
Esther Falck, Clara Ea Lund-Bretlau Ellen Vincentsen, Alma Børregaard Ravn | ||||||||||||
DQ | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||
Sigrid Johanne Trojahn Kristiansen, Clara Ea Lund-Bretlau Esther Falck, Alma Børregaard Ravn | ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:31.65 | SB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||
Sigrid Johanne Trojahn Kristiansen, Clara Ea Lund-Bretlau Esther Falck, Ada Agerskov Perotti |
60 m [7] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.29 i | PB | 1 | h1 | København | København | 15.1.22 | ||||||
9.56 i | 2 | C | København | København | 15.1.22 | |||||||
9.27 i | PB | 2 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||
9.42 i | 2 | 13 rC | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||
9.36 i | 5 | 13 h6 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
9.54 i | 4 | 13 rC | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
8.99 | PB | 3 | 13 h2 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.2 | |||||
80 m [3] | ||||||||||||
11.85 | PB | 3 | 13 h1 | København | København | 21.5.22 | +0.8 | |||||
11.83 | PB | 8 | 13 | København | København | 21.5.22 | +0.8 | |||||
11.75 | PB | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.7 | |||||
200 m [2] | ||||||||||||
29.68 w | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.1 | ||||||
29.85 | PB | 1 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | -0.5 | ||||||
Længdespring 1 m zone [9] | ||||||||||||
4.03 i | PB | 4 | 13 | København | København | 15.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.03 i | =PB | 4 | 13 | København | København | 15.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.01 i | 5 | 13 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.00 i | 7 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.52 | PB | 6 | 13 | København | København | 22.5.22 | +0.5 | |||||
| ||||||||||||
4.28 | - | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.3 | ||||||
4.29 w | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +2.4 | ||||||
| ||||||||||||
4.28 | 55= | 13 Q | Göteborg/U-U, SWE | Göteborg/U-U, SWE | 18.6.22 | -0.6 | ||||||
| ||||||||||||
4.40 | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +1.1 | ||||||
| ||||||||||||
4.07 | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.28 | 2 | 13 | Greve | Greve | 25.9.22 | +1.7 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||||
6.48 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | ||||||
| ||||||||||||
6.42 | 6 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
6.87 | PB | 6 | 13 | Greve | Greve | 25.9.22 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||
15.19 | PB | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | ||||||
|
80 m [3] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.56 w | 5 | 13 rB | København | København | 9.5.21 | +3.0 | ||||||
12.26 | PB | 5 | 12 h1 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.5 | |||||
12.52 | 6 | 12 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.2 | ||||||
Længdespring 1 m zone [7] | ||||||||||||
3.64 | PB | - | 13 | København | København | 25.4.21 | +1.5 | |||||
3.87 w | 5 | 13 | København | København | 25.4.21 | +3.1 | ||||||
| ||||||||||||
4.05 w | 11 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.8 | ||||||
3.66 | PB | 14 | 13 | København | København | 15.8.21 | +1.1 | |||||
| ||||||||||||
3.75 | PB | 9 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | -0.8 | |||||
| ||||||||||||
3.73 | - | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +1.9 | ||||||
3.84 w | 4 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +2.4 | ||||||
| ||||||||||||
3.70 | 10 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
3.79 | PB | 5 | 12 | Greve | Greve | 26.9.21 | +1.1 | |||||
|
60 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.88 i | PB | 7 | 11 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
9.70 i | PB | 6 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
9.57 | PB | 5 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +1.6 | |||||||
9.87 | 1 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | 0.0 | ||||||||
9.76 | 5 | 11 h2 | Greve | Greve | 27.9.20 | +0.5 | ||||||||
9.99 | 2 | 11 r1 | Greve | Greve | 27.9.20 | +0.1 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.10 | PB | 6 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
3.45 i | PB | 5 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
3.38 i | 7 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||||||
3.59 w | 5 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +4.1 | ||||||||
3.50 w | - | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +4.1 | ||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||||
4.37 i | PB | 15 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
4.60 | PB | 4 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.73 | Ballerup | 28.1.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.21 | Glostrup | 29.4.23 | +0.8 | |
200 m | |||||
Ude | 29.85 | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | -0.5 | |
Højdespring | |||||
Ude | 1.10 | Lyngby | 2.9.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.19 | Glostrup | 29.4.23 | 0.0 | |
Inde | 4.02 | Helsingør | 7.1.23 | ||
60 m | |||||
Ude | 8.99 | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.2 | |
80 m | |||||
Ude | 11.56 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -1.9 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.52 | København | 22.5.22 | +0.5 | |
Inde | 4.03 | København | 15.1.22 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.87 | Greve | 25.9.22 | ||
Inde | 4.37 | Helsingør | 7.3.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.79 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 12.89 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 15.19 | Tårnby | 1.9.22 |
60 m: | 21 |
80 m: | 7 |
100 m: | 4 |
200 m: | 2 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 6 |
Længdespring 1 m zone: | 23 |
Kuglestød 2.0 kg: | 5 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Diskoskast 0.75 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2023 | 7 | 15 h1 | 14.06 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 15 | |||||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 3 | 15 | 2:31.65 |