Født:
Klub: Aalborg Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:00.32 i | SB | 1 | 13 | Randers | Randers | 3.12.23 | ||
Elinor Bach Larsen, Maria Mathilde Olesen Sara Emilie Hartmann Nielsen, Safia Viktoria Abdullahi Larsen | ||||||||
1:56.22 i | SB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Safia Viktoria Abdullahi Larsen, Ida Mathilde Jønson Sarah Emilie Hartmann Nielsen, Elinor Bach Larsen |
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52.00 | SB | 2 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||
Elin Lynge, Agata Eva Jancewicz Signe Hejbøll Larsen, Laura Juul Lassen | ||||||||
48.08 | DUR-17 PB | 1 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |
Elin Lynge, Laura Juul Lassen Anna Glinvad Krogh, Frederikke Voss Vestergaard | ||||||||
48.22 | 2 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||
Elin Lynge, Oddvør Josephsen Signe B. Nielsen, Frederikke Voss Vestergaard | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
46.64 | SB | 2 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||
Elinor Bach Larsen, Ronja Langgaard Andersen Safia Viktoria Abdullahi Larsen, Sara Nielsen | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:44.53 i | SB | 1 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Laura Juul Lassen, Ida B. Nielsen Anna Glinvad Krogh, Frederikke Voss Vestergaard | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:07.28 | SB | 4 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
Signe Lehmann, Anne Bonderup Andersen Frederikke Voss Vestergaard, Oddvør Josephsen | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:19.92 | PB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
Elin Lynge, Ida B. Nielsen Laura Juul Lassen, Frederikke Voss Vestergaard |
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
55.27 | SB | 3 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||
Laura Juul Lassen, Elin Lynge Ida B Nielsen, Anna Glinvad Krogh | ||||||||
49.87 | SB | 5 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Ida B Nielsen, Frederikke Voss Vestergaard Christine Klitgaard, Eva Sabro Larsen | ||||||||
50.84 | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
Ida B Nielsen, Elin Lynge Anna Glinvad Krogh, Laura Juul Lassen | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
45.95 | SB | 2 | 13 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||
Julie Sønderlund, Frida Nielsen Signe Hejbøll Larsen, Ida Jønson | ||||||||
4 x 200 m stafet [6] | ||||||||
1:48.11 i | PB | 1 | C | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||
Elin Lynge, Ida B Nielsen Signe B. Nielsen, Frederikke Voss Vestergaard | ||||||||
2:04.71 i | 4 | 15 B | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | |||
Agata Eva Jancewicz, Therese Karmisholt Julie Mørk Christensen, Laura Juul Lassen | ||||||||
1:43.21 i | PB | 2 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||
Aranya Kanakalingam, Frederikke Voss Vestergaard Christine Klitgaard, Line Holm Jensen | ||||||||
1:47.29 i | DUR-16 | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
Elin Lynge, Ida B Nielsen Signe B. Nielsen, Frederikke Voss Vestergaard | ||||||||
1:48.50 i | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||
Ellen Olesen, Marie B. Olesen Aranya Kanakalingam, Christine Klitgaard | ||||||||
1:49.70 i | 2 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||
Anne Bonderup Andersen, Mille B. Olesen Signe Lehmann, Line Holm Jensen | ||||||||
4 x 400 m stafet [2] | ||||||||
4:07.93 | SB | 5 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Anne Bonderup Andersen, Mille B. Olesen Marie B. Olesen, Christine Klitgaard | ||||||||
4:06.16 | SB | 1 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
Anne Bonderup Andersen, Mille B. Olesen Signe Lehmann, Christine Klitgaard | ||||||||
1000 m stafet [3] | ||||||||
2:29.43 | SB | 1 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||
Anna Glinvad Krogh, Elin Lynge Ida B Nielsen, Marie B. Olesen | ||||||||
2:21.55 | PB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
Anna Glinvad Krogh, Signe B. Nielsen Frederikke Voss Vestergaard, Ellen Olesen | ||||||||
2:27.48 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||
Elin Lynge, Laura Juul Lassen Ida B Nielsen, Marie B. Olesen |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
49.80 | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||
Ida B Nielsen, Elin Lynge Signe B. Nielsen, Frederikke Voss Vestergaard | ||||||||
51.27 | 7 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||||
Signe B. Nielsen, Frederikke Voss Vestergaard Ida B Nielsen, Anne Bonderup Andersen | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:10.91 | SB | 5 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Signe Lehmann, Mille B. Olesen Ida Jørgensen, Laura G. Andersen | ||||||||
1000 m stafet [2] | ||||||||
3:19.90 | PB | 1 | Skive | Skive | 31.5.21 | |||
Ulla Hovgaard, Helle O Pedersen Anne-Marie Simonsen, Jannie Schøne Nielsen | ||||||||
2:25.93 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |
Ida B Nielsen, Signe B. Nielsen Frederikke Voss Vestergaard, Marie B. Olesen |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52.18 | SB | 5 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Signe Lehmann, Christine Klitgaard Emma S. Hansen, Laura G. Andersen | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
44.00 | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | ||
Elin Lynge, Marie B. Olesen Savannah Johansson, Ida B Nielsen | ||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:45.73 i | DUR-20 PB | 3 | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | ||
Christine Klitgaard, Mille B. Olesen Johanne Westergaard, Line Holm Jensen | ||||||||
1:50.26 i | DUR-16 | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Frederikke Voss Vestergaard, Laura G. Andersen Eva Sabro Larsen, Christine Klitgaard | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:10.51 | SB | 5 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Anne Bonderup Andersen, Mille B. Olesen Emma S. Hansen, Laura G. Andersen |
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
45.63 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | ||||
4 x 400 m stafet [2] | ||||||||
4:01.04 | PB | Odense | Odense | 1.6.19 | ||||
4:09.01 | Odense | Odense | 7.9.19 | |||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
50.73 | DUR-14 PB | Aabenraa | Aabenraa | 6.9.14 | ||||
Henriette Schnack, Freja Wærness Nathalie Richter-Mikkelsen, Mathilde Prietzel Nielsen |
1000 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:59.80 i | DR55 PB | , ??? | , ??? | 28.8.10 | ||||
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 48.08 DUR-17 | Hvidovre | 2.9.23 | 6 | |
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:43.21 | Skive | 27.2.22 | 7 | |
Inde | 1:48.11 | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 4:01.04 | Odense | 1.6.19 | 7 | |
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 44.00 | Randers | 27.9.20 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:19.92 | Hvidovre | 3.9.23 | ||
Inde | 2:59.80 DR55 | , ??? | 28.8.10 |
4 x 100 m stafet: | 10 |
4 x 80 m stafet: | 4 |
4 x 200 m stafet: | 11 |
4 x 400 m stafet: | 7 |
1000 m stafet: | 7 |
Ude | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | ||||||||||
DM | 2020 | 5 | 52.18 | |||||||
DM | 2021 | 7 | 51.27 | |||||||
4 x 400 m stafet | ||||||||||
DM | 2020 | 5 | 4:10.51 | |||||||
DM | 2021 | 5 | 4:10.91 | |||||||
Inde | ||||||||||
4 x 200 m stafet | ||||||||||
DMi | 2020 | 3 | 1:45.73 | |||||||
DMi | 2022 | 2 | 1:43.21 | |||||||
Ungdom | ||||||||||
Ude | ||||||||||
4 x 100 m stafet | ||||||||||
DMU | 2022 | 1 | 15 | 50.84 | ||||||
DMU | 2023 | 1 | 17 | 48.08 | ||||||
1000 m stafet | ||||||||||
DMU | 2021 | 2 | 15 | 2:25.93 | ||||||
DMU | 2022 | 2 | 17 | 2:21.55 | 2 | 15 | 2:27.48 | |||
DMU | 2023 | 2 | 17 | 2:19.92 | ||||||
4 x 400 m stafet | ||||||||||
DMU | 2022 | 1 | 22 | 4:06.16 | ||||||
Inde | ||||||||||
4 x 200 m stafet | ||||||||||
iDMU | 2020 | 2 | 17 | 1:50.26 | ||||||
iDMU | 2022 | 2 | 22 | 1:49.70 | 2 | 19 | 1:48.50 | 2 | 17 | 1:47.29 |
iDMU | 2023 | 1 | 17 | 1:44.53 | ||||||
iDMU | 2024 | 3 | 15 | 1:56.22 |