Født: 11 maj 2009
Klub: Trongårdens IF
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
50 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.35 i | SB | 2 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
7.25 i | PB (94) | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
60 m [3] | ||||||||||||
8.73 i | SB | 3 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
8.81 i | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||
8.56 i | PB | 3 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
4.67 i | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.58 i | 8 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.25 i | 5 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:54.17 i | SB | 3 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Alma Bøge Crichton Silje Ålsbøl Jensen, Selma Guldager Knudsen |
50 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.33 i | PB | 1 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
7.28 i | PB | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
7.36 i | 1 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | |||||||
7.26 i | PB (12) | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||
60 m [3] | ||||||||||||
8.71 i | SB | 3 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||
8.76 i | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||
8.72 i | 6 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||
100 m [7] | ||||||||||||
13.89 | PB | 2 | 15 h3 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +0.3 | |||||
14.10 | 6 | 15 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -1.0 | ||||||
13.59 | PB | 4 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.6 | |||||
13.71 w | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +2.2 | ||||||
13.79 | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | 0.0 | ||||||
13.88 w | 5 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.9 | |||||
13.90 | 3 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +1.9 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||
29.48 w | 3 | 15 C | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +2.5 | |||||
29.87 | PB | 4 | 15 B | Greve | Greve | 23.9.23 | +1.2 | |||||
800 m [1] | ||||||||||||
3:40.79 mix | PB | 16 | 19 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | ||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||
16.97 | PB | 5 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +0.6 | |||||
Længdespring [7] | ||||||||||||
4.04 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.22 i | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.16 i | 18 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||
| ||||||||||||
3.99 | PB | - | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | +1.7 | |||||
4.11 w | 7 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | +2.2 | ||||||
| ||||||||||||
4.09 | PB | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | -0.9 | |||||
| ||||||||||||
4.15 w | 16 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.6 | |||||
| ||||||||||||
4.15 | PB | 6 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | -1.9 | |||||
| ||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
4.45 i | PB | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||
6.37 i | PB | 5 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
5.19 mix | PB | 6 | 15 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||
12.27 mix | PB | 4 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 20.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||||||
53.79 | SB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Selma Guldager Knudsen Nikoline Willadsen, Alma Bøge Crichton | ||||||||||||
56.07 | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Nikoline Willadsen Selma Guldager Knudsen, Karoline Westring | ||||||||||||
53.66 | SB | 2 | 15 B | Greve | Greve | 22.9.23 | ||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Nikoline Willadsen Alma Bøge Crichton, Viola Lei Hansgaard | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||||||
1:59.98 i | SB | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Viola Lei Hansgaard Alma Bøge Crichton, Selma Guldager Knudsen | ||||||||||||
1:58.19 | PB | 2 | 15 | Greve | Greve | 22.9.23 | ||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Nikoline Willadsen Alma Bøge Crichton, Viola Lei Hansgaard | ||||||||||||
[1] | ||||||||||||
2:39.71 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Viola Lei Hansgaard, Signe Kjeldgaard Løber Alma Bøge Crichton, Silje Ålsbøl Jensen | ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:38.68 | SB | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Signe Kjeldgaard Løber, Selma Guldager Knudsen Alma Bøge Crichton, Silje Ålsbøl Jensen |
60 m [3] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.92 i | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
8.69 i | PB | 1 | 13 h6 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
8.68 i | PB | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
80 m [6] | ||||||||||||
11.22 w | 1 | 13 h3 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.6 | ||||||
11.33 w | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.6 | ||||||
10.94 | PB | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.5 | |||||
11.23 | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.7 | ||||||
11.27 | 3 | 13 h1 | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.5 | ||||||
11.35 | 3 | 13 | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.4 | ||||||
Længdespring 1 m zone [6] | ||||||||||||
4.31 i | PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.22 i | 5 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.31 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | -1.2 | |||||
| ||||||||||||
4.35 | PB | - | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.6 | |||||
4.59 w | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +2.2 | ||||||
| ||||||||||||
4.71 | PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +1.8 | |||||
| ||||||||||||
4.40 | 1 | 13 | Greve | Greve | 25.9.22 | +1.5 | ||||||
|
80 m [5] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.91 | PB | 2 | 12 h1 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -2.8 | |||||
11.92 | 4 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -1.3 | ||||||
12.02 | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -1.8 | ||||||
11.80 | PB | 2 | 12 h1 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.5 | |||||
11.76 | PB | 3 | 12 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.2 | |||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||
3.94 | SB | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -0.1 | |||||
| ||||||||||||
3.95 | SB | 7 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -0.1 | |||||
| ||||||||||||
4.18 | PB | 3 | 12 | Greve | Greve | 26.9.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
55.77 | 2 | 13 | Greve | Greve | 24.9.21 | |||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Selma Guldager Knudsen, Nikoline Willadsen Silje Ålsbøl Jensen, Signe Kjeldgaard Løber | ||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||
45.41 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||||||
Selma Guldager Knudsen, Nikoline Willadsen Silje Ålsbøl Jensen, Signe Kjeldgaard Løber |
1000 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:09.85 | PB | 4 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | |||
Længdespring 1 m zone [2] | |||||||||
3.98 | PB | 3 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | +0.7 | ||
| |||||||||
3.73 | 1 | 11 | Lyngby | Lyngby | 27.9.20 | +1.8 | |||
| |||||||||
Spydkast 400 gram [1] | |||||||||
9.89 | PB | 2 | 11 | Lyngby | Lyngby | 27.9.20 | |||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.25 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
60 m | |||||
Inde | 8.56 | Skive | 2.3.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.59 | Ballerup | 17.6.23 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 29.87 | Greve | 23.9.23 | +1.2 | |
800 m | |||||
Ude | 3:40.79 mix | Lyngby | 21.6.23 | ||
1000 m | |||||
Ude | 4:09.85 | Lyngby | 2.9.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.15 | Greve | 23.9.23 | -1.9 | |
Inde | 4.67 | Ballerup | 21.1.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.94 | Hvidovre | 12.6.22 | +1.5 | |
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 16.97 | Lyngby | 16.9.23 | +0.6 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.71 | Ballerup | 20.8.22 | +1.8 | |
Inde | 4.45 | Hvidovre | 11.12.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.19 mix | Lyngby | 21.6.23 | ||
Inde | 6.37 | Hvidovre | 15.1.23 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 9.89 | Lyngby | 27.9.20 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 12.27 mix | Lyngby | 20.6.23 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 45.41 | Lyngby | 4.9.21 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:58.19 | Greve | 22.9.23 |
50 m: | 6 |
60 m: | 9 |
80 m: | 11 |
100 m: | 7 |
200 m: | 2 |
800 m: | 1 |
1000 m: | 1 |
: | 1 |
Længdespring: | 11 |
Længdespring 1 m zone: | 13 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 4 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 3 |
: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2023 | 5 | 15 h1 | 13.88 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2023 | 3 | 15 C | 29.48 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2023 | 16 | 15 | 4.15 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 3 | 15 | 56.07 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 4 | 15 | 2:38.68 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2023 | 6 | 15 h1 | 8.72 | |||
iDMU | 2024 | 3 | 15 h2 | 8.56 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2023 | 18 | 15 | 4.16 | |||
iDMU | 2024 | 8 | 15 | 4.58 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 1 | 15 B | 1:59.98 | |||
iDMU | 2024 | 3 | 17 B | 1:54.17 |