Født:
Klub: Bragdið
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
51.83 | PB | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 12.8.23 | |||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:52.21 i | PB | 3 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Bára Jógvansdóttir Glerfoss, Arina Ludvig Michelsen Sofía Højgaard, Elisabeth Holm Simonsen |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:05.33 | SB | 1 | 13 | Tórshavn | Tórshavn | 3.9.22 | ||
Sigga Smæra Næs, Guðrið Høgenni Ró Apolonia Hansdóttir, Monika Sigurðsdóttir Vang | ||||||||
57.79 | SB | 1 | 17 | Tórshavn | Tórshavn | 3.9.22 | ||
Arina Ludvig Michelsen, Sofía Højgaard Hennie Maria Samuelsen, Sigga Smæra Næs |
4 x 100 m stafet [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52.87 | PB | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 10.7.21 | |||
1:02.45 | 2 | 13 | Tórshavn | Tórshavn | 4.9.21 | |||
Debora Hvannastein, Natalia Lydersen Tabita Hvannastein, Elena E. Olsen | ||||||||
1:01.16 | 1 | 13 | Tórshavn | Tórshavn | 4.9.21 | |||
1:03.90 | 3 | 13 | Tórshavn | Tórshavn | 4.9.21 | |||
Sigga Smæra Næs, Heiðrún Bogadóttir Enni Guðrið Høgenni, Sigrið Hansdóttir | ||||||||
1:00.65 | 2 | 22 | Tórshavn | Tórshavn | 4.9.21 | |||
Lý Petersen, Tabita Hvannastein Natalia Lydersen, Elena E. Olsen | ||||||||
54.53 | 1 | 22 | Tórshavn | Tórshavn | 4.9.21 | |||
Bára Jógvansdóttir Glerfoss, Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar Bjørg Jensen, Hennie Maria Samuelsen | ||||||||
52.11 | PB | 3 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
Bára Jógvansdóttir Glerfoss, Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar Margit Weihe Fríðmundsdóttir, Bjørg Jensen | ||||||||
4 x 400 m stafet [2] | ||||||||
4:21.28 | PB | 1 | Tórshavn | Tórshavn | 11.7.21 | |||
4:28.61 | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | ||
Bára Jógvansdóttir Glerfoss, Arina Ludvig Michelsen Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar, Margit Weihe Fríðmundsdóttir |
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
53.09 | PB | 1 | 19 | Tórshavn | Tórshavn | 5.9.20 | ||
1:17.67 mix | 1 | 11 | Tórshavn | Tórshavn | 5.9.20 | |||
1:04.92 mix | 2 | 13 | Tórshavn | Tórshavn | 5.9.20 | |||
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 51.83 | Tórshavn | 12.8.23 | 13 | |
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:52.21 | Skive | 5.3.23 | 17 | |
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 4:21.28 | Tórshavn | 11.7.21 | 17 |
4 x 100 m stafet: | 13 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 2 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | ||||
DMU | 2021 | 3 | 22 | 52.11 |
4 x 400 m stafet | ||||
DMU | 2021 | 2 | 22 | 4:28.61 |
Inde | ||||
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2023 | 3 | 22 | 1:52.21 |