Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Johanne Hansen-Møller

Født: 2010

Klub: Sparta Atletik & Løb

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

80 m  [2]
11.46
PB GreveGreve25.9.22-1.2
11.22
PB GreveGreve25.9.22-0.5
100 m  [3]
13.61
PB HvidovreHvidovre11.6.22+1.0
13.71
HvidovreHvidovre11.6.220.0
14.52
TårnbyTårnby1.9.220.0
200 m  [1]
29.12
PB GreveGreve24.9.22-1.3
Højdespring  [4]
1.40
PB BallerupBallerup21.8.22
 
1.15 SB
   O
1.20 SB
   O
1.25 SB
   O
1.28 SB
   O
1.31 SB
   O
1.34 SB
   O
1.37 SB
   O
1.40 PB
   O
1.43
XXX
       
1.39
TårnbyTårnby1.9.22
 
1.20
   O
1.25
   O
1.30
   O
1.33
   O
1.36
 XXO
1.39
 XXO
1.42
XXX
 
1.40
=PB LyngbyLyngby18.9.22
 
1.20
   O
1.25
   O
1.28
   O
1.31
   O
1.34
   O
1.37
  XO
1.40 =PB
 XXO
1.43
XXX
1.40
=PB GreveGreve24.9.22
 
1.30
   O
1.35
   O
1.40 =PB
   O
1.45
XXX
    
Længdespring 1 m zone  [5]
4.90
PB GlostrupGlostrup30.4.22+1.0
 
4.35 SB
 +0.5
4.47 SB
 +0.4
4.69 SB
 +1.1
X
 0.0
4.59
 0.0
4.90 PB
 +1.0
4.74
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+0.5
 
4.46
 -1.3
4.50
 0.0
4.74
 +0.5
4.32
 -0.3
4.60
 +1.4
4.67
4.81
BallerupBallerup20.8.22+1.0
 
4.45
 +1.2
4.69
 +1.5
4.81
 +1.0
4.54
 +1.6
4.68
 +2.8
4.63
4.55
LyngbyLyngby18.9.220.0
 
4.39
 0.0
4.55
 0.0
4.45
 -0.1
4.49
 -1.5
4.81
GreveGreve25.9.22+1.9
 
4.31
 +1.6
4.52
 +0.4
4.56
 0.0
4.71
 +1.0
4.81
 +1.9
4.72
 +1.4
Kuglestød 2.0 kg  [1]
6.23
SB TårnbyTårnby8.5.22
 
5.68 SB6.23 SB5.48
Spydkast 400 gram  [1]
18.52
PB HvidovreHvidovre11.6.22
 
17.01 PB16.16X15.8618.52 PB14.00
4 x 100 m stafet  [1]
52.49
GreveGreve23.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Johanne Hansen-Møller, Alma Børregaard Ravn
Wilma Caroline Nielsen, Andrea Winther Glamoclija
4 x 200 m stafet  [1]
1:56.05
SB GreveGreve23.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Johanne Hansen-Møller, Alma Børregaard Ravn
Wilma Caroline Nielsen, Andrea Winther Glamoclija

2021

60 m  [3]
8.97
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+1.8
9.18
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
9.00
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
80 m  [1]
11.48
PB TårnbyTårnby2.9.21+0.4
200 m  [1]
30.88
w
GreveGreve25.9.21+2.6
400 m  [1]
1:11.9h
KøbenhavnKøbenhavn29.5.21
1000 m  [1]
3:41.98 mix
PB KøbenhavnKøbenhavn22.8.21
Højdespring  [4]
1.25
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.21
 
0.95 PB
   O
1.00 PB
   O
1.05 PB
   O
1.10 PB
   O
1.15 PB
   O
1.20 PB
   O
1.25 PB
  XO
 
1.27
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
 
1.01
   O
1.06
   O
1.11
   O
1.16
   O
1.21
   O
1.24
  XO
1.27 PB
   O
 
1.35
PB TårnbyTårnby2.9.21
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
1.30 PB
   O
1.35 PB
   O
1.37
XXX
 
1.38
PB LyngbyLyngby4.9.21
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.23
   O
1.26
   O
1.29
   O
1.32
  XO
1.35 =PB
 XXO
1.38 PB
  XO
1.41
XXX
      
1.38
=PB LyngbyLyngby4.9.21
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.23
   O
1.26
   O
1.29
   O
1.32
  XO
1.35 =PB
 XXO
1.38 PB
  XO
1.41
XXX
      
Længdespring 1 m zone  [5]
4.60
PB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+0.6
 
4.03 PB
 0.0
4.57 PB
 +0.8
4.55
 +1.6
4.33
 -0.6
4.50
 0.0
4.60 PB
 +0.6
4.71
PB KøbenhavnKøbenhavn22.8.21-0.2
 
4.68 PB
 -1.8
4.52
 0.0
4.71 PB
 -0.2
4.70
TårnbyTårnby2.9.210.0
 
4.59
 0.0
4.70
 0.0
4.58
 0.0
4.62
LyngbyLyngby4.9.21+0.6
 
4.62
 +0.6
4.49
 +0.7
4.61
 +1.7
4.42
 -1.3
4.63
GreveGreve25.9.21+1.5
 
4.63
 +1.5
4.47
 +2.2
4.51
 +1.8
4.36
 0.0
3.76
 +1.7
3.78
 +2.3
Kuglestød 2.0 kg  [1]
6.35
PB KøbenhavnKøbenhavn22.8.21
 
6.35 PB5.066.00
Boldkast 145 gram  [2]
26
SB KøbenhavnKøbenhavn2.5.21
 
X24.29 SB25.78 SB22.9125.28X
26
=SB KøbenhavnKøbenhavn2.5.21
 
X24.2925.78 =SB22.9125.28X
4 x 100 m stafet  [1]
59.35
GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Johanne Hansen-Møller, Julia Hedegaard Hallsdottir
Wilma Caroline Nielsen, Frida Gram Jensen
4 x 60 m stafet  [1]
35.47
PB LyngbyLyngby4.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Wilma Caroline Nielsen, Ilse Finnekaasa Roome
Johanne Hansen-Møller, Saga Nimb
4 x 200 m stafet  [1]
2:05.77
PB GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Saga Nimb, Andrea Winther Glamoclija
Luana Hess, Johanne Hansen-Møller

2020

60 m  [1]
9.42
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.20-1.0
200 m  [1]
31.61
PB GreveGreve26.9.20+1.1
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [1]
12.23
w
GreveGreve26.9.20
Længdespring 1 m zone  [1]
3.94
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.200.0
 
3.82 PB
 0.0
3.94 PB
 0.0
3.84
 +0.3
Trekamp  [1]
2.485
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.20
Boldkast 145 gram  [1]
27
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.20
 
26.71 PB26.3727.30 PB

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

100 m
Ude13.61   Hvidovre11.6.22+1.0
200 m
Ude29.12   Greve24.9.22-1.3
1000 m
Ude3:41.98 mix   København22.8.21
Højdespring
Ude1.40   Ballerup21.8.22

60 m
Ude8.97   København9.5.21+1.8
80 m
Ude11.22   Greve25.9.22-0.5
Længdespring 1 m zone
Ude4.90   Glostrup30.4.22+1.018 
Kuglestød 2.0 kg
Ude6.35   København22.8.21
Spydkast 400 gram
Ude18.52   Hvidovre11.6.22
Trekamp
Ude2.485   København29.8.20
Boldkast 145 gram
Ude27   København30.8.20
4 x 60 m stafet
Ude35.47   Lyngby4.9.21

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 47
Per disciplin:
60 m:4
80 m:3
100 m:3
200 m:3
400 m:1
1000 m:1
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m:1
Højdespring:8
Længdespring 1 m zone:11
Kuglestød 2.0 kg:2
Spydkast 400 gram:1
Trekamp:1
Boldkast 145 gram:3
4 x 100 m stafet:2
4 x 60 m stafet:1
4 x 200 m stafet:2