Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Johanne Hansen-Møller

Født: 4 marts 2010

Klub: Sparta Atletik & Løb

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

60 m  [4]
8.80
i
SB BallerupBallerup20.1.24
8.73
i
SB BallerupBallerup20.1.24
8.77
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
8.75
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
800 m  [1]
2:51.77
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.24
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
10.36
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.24
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
12.19
i
PB BallerupBallerup21.1.24
10.56
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.24
Højdespring  [4]
1.53 mix
i
PB HelsingørHelsingør13.1.24
 
1.35
   O
1.38
   O
1.41
   O
1.44
   O
1.47
  XO
1.50
   O
1.53
 XXO
1.56
XXX
1.53
i
=PB BallerupBallerup20.1.24
 
1.30
   O
1.35
   O
1.38
   O
1.41
   O
1.44
   O
1.47
   O
1.50
   O
1.53
   O
1.56
XXX
       
1.56
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
 
1.35
   O
1.40
   O
1.45
   O
1.50
   O
1.53
  XO
1.56
 XXO
1.58
XXX
 
1.56
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
 
1.35
   O
1.40
   O
1.45
   O
1.50
   O
1.53
  XO
1.56
 XXO
1.58
XXX
 
1.52
i
DMUiRandersDMUi, Randers3.2.24
 
1.37
   O
1.40
   O
1.43
   O
1.46
   O
1.49
  XO
1.52
  XO
1.55
XXX
 
Længdespring  [2]
4.31
i
PB HelsingørHelsingør13.1.24
 
3.77 PB3.96 PB4.31 PB3.90
4.55
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
 
4.33 PB4.55 PB4.44X
Kuglestød 3.0 kg  [1]
6.09
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.24
 
6.01 PB5.976.09 PB
Firekamp  [1]
1.977
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.24
10.56 1.52 6.09 2:51.77

2023

60 m  [6]
8.70
i
PB BallerupBallerup28.1.23
8.61
i
PB BallerupBallerup28.1.23
8.67
i
HelsingørHelsingør11.3.23
8.69
i
HelsingørHelsingør11.3.23
8.56
i
PB KøbenhavnKøbenhavn21.3.23
8.80
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23+0.5
80 m  [5]
11.16
PB GlostrupGlostrup29.4.23+0.6
11.24
GlostrupGlostrup29.4.23+0.9
11.44
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23-0.6
11.48
KøbenhavnKøbenhavn20.5.23-0.2
11.42
FrederiksbergFrederiksberg17.8.23-0.4
200 m  [2]
28.79
PB BallerupBallerup17.6.23+1.2
28.23
w
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23+3.7
600 m  [2]
1:57.70 mix
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
1:58.23
KøbenhavnKøbenhavn12.8.23
60 m hæk 68 cm, 7.65 m  [1]
10.29
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE30.6.23+1.5
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [8]
11.10
i
PB BallerupBallerup29.1.23
11.12
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23-1.4
10.76
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23+0.3
10.43
PB BallerupBallerup17.6.230.0
10.46
BallerupBallerup17.6.230.0
10.89
KøbenhavnKøbenhavn12.8.23+1.2
10.80
GreveGreve23.9.23-0.5
10.82
GreveGreve23.9.230.0
Højdespring  [8]
1.43
i
PB BallerupBallerup28.1.23
 
1.31
   O
1.34
   O
1.37
   O
1.40
   O
1.43
  XO
1.46
XXX
  
1.49 mix
i
PB HelsingørHelsingør11.3.23
 
1.25
   O
1.28
   O
1.31
   O
1.34
   O
1.37
   O
1.40
   O
1.43
   O
1.46
   O
1.49
   O
1.52
XXX
      
1.49 mix
i
=PB HelsingørHelsingør11.3.23
 
1.25
   O
1.28
   O
1.31
   O
1.34
   O
1.37
   O
1.40
   O
1.43
   O
1.46
   O
1.49
   O
1.52
XXX
      
1.46
i
KøbenhavnKøbenhavn21.3.23
 
1.28
   O
1.31
   O
1.34
   O
1.37
   O
1.40
   O
1.43
  XO
1.46
  XO
1.49
XXX
1.45
=PB GlostrupGlostrup29.4.23
 
1.25
   O
1.30
   O
1.35
   O
1.40
  XO
1.45
 XXO
1.50
XXX
  
1.45
PB GlostrupGlostrup29.4.23
 
1.25
   O
1.30
   O
1.35
   O
1.40
  XO
1.45
 XXO
1.50
XXX
  
1.46
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
 
1.28
   O
1.31
   O
1.34
   O
1.37
   O
1.40
   O
1.43
   O
1.46
   O
1.49
XXX
1.54
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE30.6.23
 
1.32
   O
1.38
   O
1.43
   O
1.47
   O
1.51
 XXO
1.54
 XXO
1.55
XXX
 
1.45
FrederiksbergFrederiksberg17.8.23
 
1.25
   O
1.30
   O
1.35
  XO
1.40
  XO
1.45
 XXO
1.50
XXX
  
1.49
GreveGreve23.9.23
 
1.34
   O
1.37
   O
1.40
   O
1.43
  XO
1.46
   O
1.49
  XO
1.52
XXX
 
Længdespring 1 m zone  [8]
4.90
i
PB BallerupBallerup29.1.23
 
4.55 PB4.66 PB4.71 PB4.84 PB4.774.90 PB
4.68
i
HelsingørHelsingør11.3.23
 
4.494.514.68
4.72
SB GlostrupGlostrup29.4.230.0
 
4.43 SB
 0.0
4.51 SB
 0.0
4.72 SB
 0.0
4.60
 +1.2
4.49
 +1.1
4.62
 +0.3
4.64
KøbenhavnKøbenhavn21.5.230.0
 
4.64
 0.0
4.42
 +0.5
4.43
 0.0
4.60
 -0.9
4.46
 +1.2
4.46
 -0.1
4.63
BallerupBallerup17.6.23+1.1
 
4.40
 0.0
4.61
 0.0
4.49
 +1.5
4.55
 0.0
4.48
 +0.2
4.63
 +1.1
4.15
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23-0.3
 
4.08
 -4.0
4.15
 -0.3
X
 +1.0
4.72
=SB KøbenhavnKøbenhavn12.8.23+1.2
 
4.30
 +0.4
4.58
 +1.1
4.72 =SB
 +1.2
4.40
FrederiksbergFrederiksberg17.8.230.0
 
4.40
 0.0
Kuglestød 2.0 kg  [2]
6.73
i
PB KøbenhavnKøbenhavn21.3.23
 
6.38 PB6.73 PB6.02
7.10
PB KøbenhavnKøbenhavn12.8.23
 
7.03 PB7.10 PB6.24
Spydkast 400 gram  [1]
16.79
SB KøbenhavnKøbenhavn12.8.23
 
15.58 SB16.79 SBX
4 x 100 m stafet  [1]
53.55
GreveGreve22.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Andrea Winther Glamoclija, Johanne Hansen-Møller
Ellen Vincentsen, Julia Hedegaard Hallsdottir
4 x 200 m stafet  [1]
1:58.37
SB GreveGreve22.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Andrea Winther Glamoclija, Johanne Hansen-Møller
Ellen Vincentsen, Julia Hedegaard Hallsdottir
Pentathlon P13  [1]
3.321
KøbenhavnKøbenhavn12.8.23
10.89/+1.2 7.10 4.72/+1.2 16.79 1:58.23

2022

80 m  [2]
11.46
PB GreveGreve25.9.22-1.2
11.22
PB GreveGreve25.9.22-0.5
100 m  [3]
13.61
PB HvidovreHvidovre11.6.22+1.0
13.71
HvidovreHvidovre11.6.220.0
14.52
TårnbyTårnby1.9.220.0
200 m  [1]
29.12
PB GreveGreve24.9.22-1.3
Højdespring  [4]
1.40
PB BallerupBallerup21.8.22
 
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
1.28
   O
1.31
   O
1.34
   O
1.37
   O
1.40
   O
1.43
XXX
       
1.39
TårnbyTårnby1.9.22
 
1.20
   O
1.25
   O
1.30
   O
1.33
   O
1.36
 XXO
1.39
 XXO
1.42
XXX
 
1.40
=PB LyngbyLyngby18.9.22
 
1.20
   O
1.25
   O
1.28
   O
1.31
   O
1.34
   O
1.37
  XO
1.40
 XXO
1.43
XXX
1.40
=PB GreveGreve24.9.22
 
1.30
   O
1.35
   O
1.40
   O
1.45
XXX
    
Længdespring 1 m zone  [5]
4.90
PB GlostrupGlostrup30.4.22+1.0
 
4.35 SB
 +0.5
4.47 SB
 +0.4
4.69 SB
 +1.1
X
 0.0
4.59
 0.0
4.90 PB
 +1.0
4.74
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+0.5
 
4.46
 -1.3
4.50
 0.0
4.74
 +0.5
4.32
 -0.3
4.60
 +1.4
4.67
4.81
BallerupBallerup20.8.22+1.0
 
4.45
 +1.2
4.69
 +1.5
4.81
 +1.0
4.54
 +1.6
4.68
 +2.8
4.63
4.55
LyngbyLyngby18.9.220.0
 
4.39
 0.0
4.55
 0.0
4.45
 -0.1
4.49
 -1.5
4.81
GreveGreve25.9.22+1.9
 
4.31
 +1.6
4.52
 +0.4
4.56
 0.0
4.71
 +1.0
4.81
 +1.9
4.72
 +1.4
Kuglestød 2.0 kg  [1]
6.23
SB TårnbyTårnby8.5.22
 
5.68 SB6.23 SB5.48
Spydkast 400 gram  [1]
18.52
PB HvidovreHvidovre11.6.22
 
17.01 PB16.16X15.8618.52 PB14.00
4 x 100 m stafet  [1]
52.49
GreveGreve23.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Johanne Hansen-Møller, Alma Børregaard Ravn
Wilma Caroline Nielsen, Andrea Winther Glamoclija
4 x 200 m stafet  [1]
1:56.05
SB GreveGreve23.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Johanne Hansen-Møller, Alma Børregaard Ravn
Wilma Caroline Nielsen, Andrea Winther Glamoclija

2021

60 m  [3]
8.97
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+1.8
9.18
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
9.00
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
80 m  [1]
11.48
PB TårnbyTårnby2.9.21+0.4
200 m  [1]
30.88
w
GreveGreve25.9.21+2.6
400 m  [1]
1:11.9h
KøbenhavnKøbenhavn29.5.21
1000 m  [1]
3:41.98 mix
PB KøbenhavnKøbenhavn22.8.21
Højdespring  [4]
1.25
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.21
 
0.95
   O
1.00
   O
1.05
   O
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
  XO
 
1.27
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
 
1.01
   O
1.06
   O
1.11
   O
1.16
   O
1.21
   O
1.24
  XO
1.27
   O
 
1.35
PB TårnbyTårnby2.9.21
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.25
   O
1.30
   O
1.35
   O
1.37
XXX
 
1.38
=PB LyngbyLyngby4.9.21
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.23
   O
1.26
   O
1.29
   O
1.32
  XO
1.35
 XXO
1.38
  XO
1.41
XXX
      
1.38
PB LyngbyLyngby4.9.21
 
1.10
   O
1.15
   O
1.20
   O
1.23
   O
1.26
   O
1.29
   O
1.32
  XO
1.35
 XXO
1.38
  XO
1.41
XXX
      
Længdespring 1 m zone  [5]
4.60
PB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+0.6
 
4.03 PB
 0.0
4.57 PB
 +0.8
4.55
 +1.6
4.33
 -0.6
4.50
 0.0
4.60 PB
 +0.6
4.71
PB KøbenhavnKøbenhavn22.8.21-0.2
 
4.68 PB
 -1.8
4.52
 0.0
4.71 PB
 -0.2
4.70
TårnbyTårnby2.9.210.0
 
4.59
 0.0
4.70
 0.0
4.58
 0.0
4.62
LyngbyLyngby4.9.21+0.6
 
4.62
 +0.6
4.49
 +0.7
4.61
 +1.7
4.42
 -1.3
4.63
GreveGreve25.9.21+1.5
 
4.63
 +1.5
4.47
 +2.2
4.51
 +1.8
4.36
 0.0
3.76
 +1.7
3.78
 +2.3
Kuglestød 2.0 kg  [1]
6.35
PB KøbenhavnKøbenhavn22.8.21
 
6.35 PB5.066.00
Boldkast 145 gram  [2]
26
SB KøbenhavnKøbenhavn2.5.21
 
X24.29 SB25.78 SB22.9125.28X
26
=SB KøbenhavnKøbenhavn2.5.21
 
X24.2925.78 =SB22.9125.28X
4 x 100 m stafet  [1]
59.35
GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Johanne Hansen-Møller, Julia Hedegaard Hallsdottir
Wilma Caroline Nielsen, Frida Gram Jensen
4 x 60 m stafet  [1]
35.47
PB LyngbyLyngby4.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Wilma Caroline Nielsen, Ilsa Roome
Johanne Hansen-Møller, Saga Nimb
4 x 200 m stafet  [1]
2:05.77
PB GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Saga Nimb, Andrea Winther Glamoclija
Luana Hess, Johanne Hansen-Møller

2020

60 m  [1]
9.42
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.20-1.0
200 m  [1]
31.61
PB GreveGreve26.9.20+1.1
60 m hæk 68 cm, 7.65 m  [1]
12.23
w
GreveGreve26.9.20
Længdespring 1 m zone  [1]
3.94
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.200.0
 
3.82 PB
 0.0
3.94 PB
 0.0
3.84
 +0.3
Trekamp  [1]
2.485
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.20
Boldkast 145 gram  [1]
27
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.20
 
26.71 PB26.3727.30 PB

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
8.56
København21.3.23
100 m
Ude
13.61
Hvidovre11.6.22+1.0
200 m
Ude
28.79
Ballerup17.6.23+1.2
800 m
Inde
2:51.77
Randers3.2.24
1000 m
Ude
3:41.98 mix
København22.8.21
Højdespring
Ude
1.54
Göteborg/S, SWE30.6.23
Inde
1.56
Malmö/A, SWE27.1.24
Længdespring
Inde
4.55
Malmö/A, SWE27.1.24

60 m
Ude
8.80
Göteborg/S, SWE1.7.23+0.5
80 m
Ude
11.16
Glostrup29.4.23+0.6
600 m
Ude
1:57.70 mix
København20.5.23
60 m hæk 68 cm, 7.65 m
Ude
10.29
Göteborg/S, SWE30.6.23+1.5
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m
Ude
10.43
Ballerup17.6.230.0
Inde
11.10
Ballerup29.1.23
60 m hæk 76.2 cm, 8 m
Inde
10.36
Malmö/A, SWE28.1.24
Inde
10.56
Randers3.2.24
Længdespring 1 m zone
Ude
4.90
Glostrup30.4.22+1.0
Inde
4.90
Ballerup29.1.23
Kuglestød 2.0 kg
Ude
7.10
København12.8.23
Inde
6.73
København21.3.23
Kuglestød 3.0 kg
Inde
6.09
Randers3.2.24
Spydkast 400 gram
Ude
18.52
Hvidovre11.6.22
Trekamp
Ude
2.485
København29.8.20
Boldkast 145 gram
Ude
27
København30.8.20
Firekamp
Inde
1.977
Randers3.2.24
4 x 60 m stafet
Ude
35.47
Lyngby4.9.21

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 109
Per disciplin:
60 m:14
80 m:8
100 m:3
200 m:5
400 m:1
600 m:2
800 m:1
1000 m:1
60 m hæk 68 cm, 7.65 m:2
:8
:1
:2
Højdespring:20
Længdespring:2
Længdespring 1 m zone:19
Kuglestød 2.0 kg:4
Kuglestød 3.0 kg:1
Spydkast 400 gram:2
Trekamp:1
Boldkast 145 gram:3
Firekamp:1
4 x 100 m stafet:3
4 x 60 m stafet:1
4 x 200 m stafet:3
Pentathlon P13:1

Danske mesterskaber


Ungdom
Inde
Firekamp
DMUi 2024 6
15
1977