Født: 2011
Klub: Greve Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
50 m [3] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.82 i | PB | 2 | 13 rB | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||
7.73 i | PB | 2 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||
7.78 i | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | |||||
50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | ||||||||||
10.41 i | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||
10.13 i | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||
4.19 i | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||
| ||||||||||
4.22 i | PB | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||
| ||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||
6.18 i | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||
| ||||||||||
6.73 i | PB | 6 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||
|
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.53 | PB | 2 | 13 rB | Greve | Greve | 22.5.23 | -1.3 | |||||
80 m [3] | ||||||||||||
12.40 | PB | 4 | 13 h4 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.7 | |||||
12.03 | PB | 4 | 12 h1 | Greve | Greve | 24.9.23 | +0.6 | |||||
12.21 | 3= | 12 | Greve | Greve | 24.9.23 | -1.6 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||
32.93 | PB | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -0.7 | |||||
32.02 | PB | 4 | 12 | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.3 | |||||
600 m [1] | ||||||||||||
2:06.69 | PB | 15 | 13 | Greve | Greve | 24.9.23 | ||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||
3.79 | SB | - | 13 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +1.6 | |||||
3.83 w | 8 | 13 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +2.8 | ||||||
| ||||||||||||
4.04 | PB | 2 | 13 | Greve | Greve | 22.5.23 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.19 | PB | 4 | 12 | Greve | Greve | 24.9.23 | +1.1 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||
6.41 | PB | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||||||
| ||||||||||||
5.17 | 3 | 13 | Greve | Greve | 8.5.23 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
56.93 | SB | 3 | 15 B | Greve | Greve | 22.9.23 | ||||||
Greve Atletik | ||||||||||||
Lærke Fabricius Damborg, Tilde Ravnsbæk Olivia V. Nielsen, Sofie Juhl Ivarsen | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
2:04.12 | 3 | 15 | Greve | Greve | 22.9.23 | |||||||
Greve Atletik | ||||||||||||
Lærke Fabricius Damborg, Tilde Ravnsbæk Olivia V. Nielsen, Sofie Juhl Ivarsen |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.91 | PB | 3 | 11 h1 | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.6 | |||||
9.91 | =PB | 6 | 11 rB | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.2 | |||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||
3.65 | PB | 6 | 11 | København | København | 22.5.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
3.92 | PB | 6 | 11 | Greve | Greve | 24.9.22 | +1.3 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||
5.74 | =PB | 4 | 11 | København | København | 22.5.22 | ||||||
| ||||||||||||
5.72 | 5 | 11 | Greve | Greve | 25.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
1:01.24 | 2 | 13 | Greve | Greve | 23.9.22 | |||||||
Greve Atletik | ||||||||||||
Sofie Juhl Ivarsen, Lærke Fabricius Damborg Tilde Ravnsbæk, Ronja Revall | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
2:16.29 | SB | 2 | 13 | Greve | Greve | 23.9.22 | ||||||
Greve Atletik | ||||||||||||
Zofia Pacyna, Lærke Fabricius Damborg Tilde Ravnsbæk, Ronja Revall |
80 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.14 | PB | 11 | 11 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | -0.1 | |||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
3.35 | PB | 6 | 11 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||
5.47 | PB | 3 | 11 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | ||||||
| ||||||||||||
5.74 | PB | 6 | 11 | Greve | Greve | 26.9.21 | ||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.73 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
200 m | |||||
Ude | 32.02 | Greve | 23.9.23 | -0.3 | |
60 m | |||||
Ude | 9.53 | Greve | 22.5.23 | -1.3 | |
80 m | |||||
Ude | 12.03 | Greve | 24.9.23 | +0.6 | |
600 m | |||||
Ude | 2:06.69 | Greve | 24.9.23 | ||
50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 10.13 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.19 | Greve | 24.9.23 | +1.1 | |
Inde | 4.22 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.41 | Tårnby | 7.5.23 | ||
Inde | 6.73 | Hvidovre | 17.3.24 |
50 m: | 3 |
60 m: | 3 |
80 m: | 4 |
200 m: | 2 |
600 m: | 1 |
: | 2 |
Længdespring 1 m zone: | 9 |
Kuglestød 2.0 kg: | 8 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 2 |