Født: 23 juni 2010
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [5] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.44 i | PB | 7 | 15 h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||||
9.52 i | 5 | 15 h3 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||
9.60 i | 4= | 15 B | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||
9.37 i | PB | 2 | 19 h2 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | ||||
9.52 i | 4 | 19 B | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||||
Længdespring [2] | ||||||||||
3.87 i | PB | 12 | 14 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||||
| ||||||||||
3.96 i | PB | 8 | 15 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | ||||
|
60 m [7] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.77 i | PB | 1 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
9.98 i | 5 | 13 rC | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||||||
9.79 i | 5 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||
9.66 i | PB | 1 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||||
9.88 i | 5 | 13 rC | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||
9.90 i | 6 | 13 rC | København | København | 21.3.23 | |||||||
9.91 | PB | 8 | 13 h11 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -0.7 | |||||
80 m [4] | ||||||||||||
12.74 w | 8 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.6 | ||||||
12.70 | PB | 4 | 13 h1 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | 0.0 | |||||
12.33 | PB | 5 | 13 h2 | Greve | Greve | 24.9.23 | +1.1 | |||||
12.26 | PB | 1 | 13 rC | Greve | Greve | 24.9.23 | +0.7 | |||||
200 m [2] | ||||||||||||
32.11 | PB | 2 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +1.3 | ||||||
32.54 | 6 | 13 rC | Greve | Greve | 23.9.23 | -1.3 | ||||||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||
12.74 | PB | 7 | 13 h5 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | +1.5 | |||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [9] | ||||||||||||
14.07 i | PB | 3 | 13 rC | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
13.00 i | PB | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | ||||||
16.41 i | 4 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||
13.60 | SB | 4 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | -3.0 | |||||
13.40 | SB | 7 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | -1.3 | |||||
13.22 | PB | 5 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |||||
12.89 | PB | 3 | 13 rB | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +1.5 | |||||
13.29 | 6 | 13 h2 | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.5 | ||||||
12.72 | PB | 5 | 13 rB | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.2 | |||||
Længdespring 1 m zone [6] | ||||||||||||
3.66 i | PB | 19 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||||
| ||||||||||||
3.71 | PB | - | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +1.7 | |||||
3.90 w | 10 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.4 | ||||||
| ||||||||||||
3.82 | PB | - | 13 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.9 | |||||
3.85 w | 8 | 13 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +2.1 | ||||||
| ||||||||||||
3.29 | 47 | 13 q1 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +1.2 | ||||||
| ||||||||||||
4.13 | PB | 8 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +2.0 | |||||
| ||||||||||||
3.88 | 9 | 13 | Greve | Greve | 24.9.23 | -1.4 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||
4.28 i | PB | 9 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||
48.78 | 5 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||||||
KIF - København | ||||||||||||
Fernanda Refsgård, Anna Chachah Edith Thoe Fuglsang, Isabella Sone Randrup |
80 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.06 | PB | 4 | 13 h3 | København | København | 21.5.22 | +0.1 | |||||||
13.51 | PB | 6 | 12 h2 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.1 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | ||||||||||||||
13.44 | PB | 5 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +0.3 | |||||||
13.33 | PB | 5 | 13 rB | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | +0.5 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.05 | PB | 9 | 13 | København | København | 21.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||||
6.09 | PB | 8 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||||
|
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.07 | PB | 4 | 11 | København | København | 9.5.21 | -0.2 | |
10.95 | PB | 3 | 11 rB | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -0.4 | |
4 x 60 m stafet [1] | ||||||||
39.98 | PB | 4 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
KIF - København | ||||||||
Fernanda Refsgård, Isabella Sone Randrup Anna Chachah, Edith Thoe Fuglsang |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.37 | Helsingør | 9.3.24 | ||
200 m | |||||
Ude | 32.11 | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +1.3 | |
Højdespring | |||||
Ude | 1.05 | København | 21.5.22 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 3.96 | Helsingør | 3.2.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.91 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -0.7 | |
80 m | |||||
Ude | 12.26 | Greve | 24.9.23 | +0.7 | |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.74 | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | +1.5 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.72 | Greve | 23.9.23 | -0.2 | |
Inde | 13.00 | Ballerup | 29.1.23 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.13 | Lyngby | 16.9.23 | +2.0 | |
Inde | 3.66 | Helsingør | 11.3.23 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.09 | Lyngby | 18.9.22 | ||
Inde | 4.28 | Ballerup | 28.1.23 | ||
4 x 60 m stafet | |||||
Ude | 39.98 | Lyngby | 4.9.21 |
60 m: | 14 |
80 m: | 6 |
200 m: | 2 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m: | 1 |
: | 11 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 2 |
Længdespring 1 m zone: | 8 |
Kuglestød 2.0 kg: | 2 |
4 x 60 m stafet: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |