Født: 12 november 2008
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.13 i | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 16.12.23 | ||||||
8.10 i | PB | 2 | B | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | ||||||
8.14 i | 2 | 17 h1 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | |||||||
8.16 i | 4 | 17 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | |||||||
200 m [3] | ||||||||||||
26.48 i | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 16.12.23 | ||||||
26.64 i | 2 | B | Skive | Skive | 3.2.24 | |||||||
26.50 i | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
5.34 i | PB | 2 | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | |||||||
| ||||||||||||
5.34 i | =PB | 2 | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | |||||||
| ||||||||||||
5.35 i | PB | 1 | 17 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
5.21 i | 4 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:46.68 i | DUR-16 SB | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||
Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen |
60 m [8] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.23 i | PB | 2 | 15 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||||||
8.33 i | 1 | C | Aarhus | Aarhus | 29.12.22 | |||||||||
8.74 i | 2 | 15 h5 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||||
8.62 i | 2 | 15 | Aarhus | Aarhus | 25.1.23 | |||||||||
8.38 i | 3 | 15 h1 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||||
8.38 i | 3 | 15 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||||
8.22 i | PB | 2 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||||
8.28 i | 6 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||||
80 m [2] | ||||||||||||||
10.57 | PB | 2 | 15 h5 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | 0.0 | |||||||
10.56 w | 8 | 15 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +2.8 | ||||||||
100 m [4] | ||||||||||||||
12.81 | PB | 2 | Viby | Viby | 10.5.23 | +0.2 | ||||||||
13.09 | 3 | Herning | Herning | 13.5.23 | -1.4 | |||||||||
12.62 | PB | 2 | 15 h2 | Odense | Odense | 3.6.23 | +1.6 | |||||||
12.85 | 2 | 15 | Odense | Odense | 3.6.23 | +1.4 | ||||||||
200 m [5] | ||||||||||||||
27.99 i | PB | 1 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||||
27.36 i | PB | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||
26.06 | PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | +1.2 | ||||||||
26.32 | 3 | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | -1.2 | |||||||||
25.79 w | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +3.0 | |||||||
300 m [3] | ||||||||||||||
41.96 | PB | 1 | B | Herning | Herning | 13.5.23 | ||||||||
41.52 | PB | 1 | 15 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||||
41.54 | 2 | 15 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | |||||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
1:02.85 i | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
2:45.16 i | SB | pen | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 4.2.23 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [3] | ||||||||||||||
9.98 i | PB | pen | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 4.2.23 | |||||||
9.97 i | PB | 2 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||
9.83 i | PB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [5] | ||||||||||||||
12.70 | PB | 1 | 15 | Odense | Odense | 4.6.23 | +1.8 | |||||||
12.75 | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | -1.3 | ||||||||
12.15 | PB | 2 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.5 | ||||||
12.24 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.2 | |||||||
12.83 | 1 | 15 | Herning | Herning | 23.9.23 | 0.0 | ||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.30 i | PB | 10 | 15 | Aarhus | Aarhus | 22.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.33 i | PB | pen | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 4.2.23 | |||||||
| ||||||||||||||
1.33 i | =PB | pen | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 4.2.23 | |||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [14] | ||||||||||||||
5.14 i | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.01 i | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 29.12.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.97 i | 2 | 15 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
5.01 i | 1 | 15 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
5.31 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||||
| ||||||||||||||
5.31 | PB | 1 | 15 | Viby | Viby | 10.5.23 | +0.1 | |||||||
| ||||||||||||||
5.33 | PB | 1 | 15 | Herning | Herning | 13.5.23 | +1.6 | |||||||
| ||||||||||||||
5.41 | PB | 1 | 15 | Odense | Odense | 3.6.23 | -1.4 | |||||||
| ||||||||||||||
5.64 | PB | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | +0.8 | |||||||
| ||||||||||||||
5.31 | 6 | 15 Q | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | -0.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.48 | 4 | 15 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | +1.3 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.19 | - | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.8 | |||||||
5.35 w | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +4.0 | |||||||
| ||||||||||||||
5.32 | 4 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.31 | 1 | 15 | Herning | Herning | 23.9.23 | -0.5 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||||
7.77 i | SB | 11 | 15 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.45 i | SB | pen | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 4.2.23 | |||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||||
23.65 | PB | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 21.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Firekamp [1] | ||||||||||||||
2.098 i | PB | 4 | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 4.2.23 | |||||||
9.98 1.33 8.45 2:45.16 | ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||||
51.37 | SB | 1 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||
Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen | ||||||||||||||
DQ | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |||||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||
Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen | ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:52.89 i | SB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||
Johanne Brogaard, Mireille Mizou Kalala Ida Jørgensen, Asta Hübertz Christensen | ||||||||||||||
1000 m stafet [2] | ||||||||||||||
2:26.94 | PB | 1 | 17 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||
Caroline Bay von Schimmelmann, Ida Jørgensen Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen | ||||||||||||||
2:22.68 | PB | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||
Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen |
60 m [8] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.74 i | PB | 1 | 13 | Aarhus | Aarhus | 30.11.21 | ||||||||||||||||
8.59 i | PB | 5 | h4 | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||||||||||||||
8.66 i | 5 | C | Randers | Randers | 30.1.22 | |||||||||||||||||
8.64 i | 6 | Skive | Skive | 12.2.22 | ||||||||||||||||||
8.73 i | 2 | 15 h3 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||||||||||||
8.73 i | 8 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||||||||||||
8.71 i | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 24.2.22 | |||||||||||||||||
8.62 i | 4 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||||||||||||||||
100 m [4] | ||||||||||||||||||||||
13.60 | PB | 2 | 15 B | Herning | Herning | 21.5.22 | +1.7 | |||||||||||||||
13.42 | PB | 2 | 15 h1 | Randers | Randers | 4.6.22 | +0.5 | |||||||||||||||
13.67 | 6 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | -0.9 | ||||||||||||||||
13.65 w | 2 | Viby | Viby | 20.6.22 | ||||||||||||||||||
200 m [4] | ||||||||||||||||||||||
28.02 | PB | 1 | Viby | Viby | 20.6.22 | +1.7 | ||||||||||||||||
28.06 | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | +0.3 | |||||||||||||||
28.15 | 1 | Aarhus | Aarhus | 23.8.22 | +1.5 | |||||||||||||||||
27.94 | PB | 5 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | +0.8 | ||||||||||||||
300 m [3] | ||||||||||||||||||||||
45.93 | PB | 5 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||||||||||||
43.93 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |||||||||||||||
43.50 | PB | 5 | 15 B | Herning | Herning | 24.9.22 | ||||||||||||||||
400 m [2] | ||||||||||||||||||||||
1:10.56 i | PB | 1 | C | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||||||||||||||
1:05.34 i | PB | 3 | B | Skive | Skive | 12.2.22 | ||||||||||||||||
800 m [6] | ||||||||||||||||||||||
2:42.59 i | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||||||||||
2:35.99 i | PB | 2 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||||||||||||
2:45.78 | PB | 8 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||||||||||||||
2:39.14 | PB | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 14.8.22 | |||||||||||||||
2:26.56 | PB | 5 | Aarhus | Aarhus | 23.8.22 | |||||||||||||||||
2:30.98 | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||||||||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||||||||||
11.18 i | PB | 1 | 13 | Aarhus | Aarhus | 30.11.21 | ||||||||||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||||||||||
16.58 | SB | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | +1.7 | ||||||||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||||||||||
1.34 | PB | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.40 | PB | 5 | 15 | Herning | Herning | 24.9.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring [10] | ||||||||||||||||||||||
4.49 i | PB | 5 | 15 | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.42 i | 4 | Skive | Skive | 12.2.22 | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.62 i | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.45 i | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 24.2.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.49 i | 12 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.56 | PB | 2 | 15 | Herning | Herning | 21.5.22 | -0.7 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.99 | =PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | +0.8 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.99 | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | +0.8 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.70 | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 14.8.22 | 0.0 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.20 | =PB | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | 0.0 | ||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.20 | PB | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | 0.0 | ||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.98 | 2 | 15 | Herning | Herning | 24.9.22 | 0.0 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||||||||||
4.51 i | PB | 1 | 13 | Aarhus | Aarhus | 30.11.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||||||||||||
9.56 i | PB | 1 | 13 | Aarhus | Aarhus | 30.11.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||||||||||||
8.65 i | PB | 5 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
8.01 | PB | 7 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.95 | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||||||||||||
20.19 | PB | hep | 15 | DMU | København | DMU, København | 14.8.22 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||||||||||||
53.30 | SB | 1 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||||||||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||||||||||
Caroline Schimmelmann, Johanne Brogaard Karoline Kalsmose Jakobsen, Asta Hübertz Christensen | ||||||||||||||||||||||
52.79 | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||||||||||||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||||||||||
Ella Hørsted-Toustrup, Asta Hübertz Christensen Caroline Schimmelmann, Johanne Brogaard | ||||||||||||||||||||||
1000 m stafet [2] | ||||||||||||||||||||||
2:37.65 | SB | 2 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||||||||||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||||||||||
Caroline Schimmelmann, Karoline Kalsmose Jakobsen Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen | ||||||||||||||||||||||
2:33.68 | PB | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |||||||||||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||||||||||
Caroline Schimmelmann, Karoline Kalsmose Jakobsen Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen | ||||||||||||||||||||||
Syvkamp P15 [1] | ||||||||||||||||||||||
3.470 | PB | 9 | 15 | DMU | København | DMU, København | 14.8.22 | |||||||||||||||
16.58/+1.7 1.34 7.95 28.06/+0.3 4.70/0.0 20.19 2:39.14 |
80 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.13 | PB | 3 | 13 h1 | Randers | Randers | 19.6.21 | +1.2 | |||||
11.46mix | 1 | 13 | Viby | Viby | 15.8.21 | +1.6 | ||||||
200 m [1] | ||||||||||||
28.87 | PB | 5 | 13 | Randers | Randers | 20.6.21 | +1.3 | |||||
800 m [1] | ||||||||||||
2:48.30mix | PB | 4 | B | Viby | Viby | 15.8.21 | ||||||
1000 m [1] | ||||||||||||
3:32.76 | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||
16.05 | PB | 6 | 15 | Viby | Viby | 15.8.21 | +1.6 | |||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||
4.68 | PB | 5 | 13 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.5 | |||||
| ||||||||||||
4.10 | 1 | 13 | Viby | Viby | 15.8.21 | +1.4 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||
7.71 | =PB | 7 | 13 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
7.71 | PB | 7 | 13 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
57.53 | 5 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | |||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||
Asta Hübertz Christensen, Ida Søndergaard Frida Haase, Matilde Skou Frostholm |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.97 i | PB | 2 | 12 h3 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||
9.09 i | 3 | 12 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | |||||||
800 m [1] | ||||||||||||
2:56.24 i | PB | 3 | 12 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | ||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | ||||||||||||
12.88 i | PB | 3 | 12 h2 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | ||||||
12.94 i | 5 | 12 | Aarhus | Aarhus | 26.1.20 | |||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
4.33 i | PB | 1 | 12 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.10 | Aarhus | 28.12.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.62 | Odense | 3.6.23 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 26.06 | Aarhus | 14.6.23 | +1.2 | |
Inde | 26.48 | Skive | 16.12.23 | ||
400 m | |||||
Inde | 1:02.85 | Skive | 10.12.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:26.56 | Aarhus | 23.8.22 | ||
Inde | 2:35.99 | Skive | 5.3.22 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:32.76 | Randers | 20.6.21 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.40 | Herning | 24.9.22 | ||
Inde | 1.33 | Randers | 4.2.23 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.64 | Aarhus | 14.6.23 | +0.8 | |
Inde | 5.35 | Aarhus | 27.1.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.57 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | 0.0 | |
300 m | |||||
Ude | 41.52 | Odense | 3.6.23 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 11.18 | Aarhus | 30.11.21 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 9.83 | Skive | 5.3.23 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 12.15 | Hvidovre | 2.9.23 | +1.5 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.68 | Randers | 19.6.21 | +0.5 | |
Inde | 4.51 | Aarhus | 30.11.21 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.71 | Randers | 20.6.21 | ||
Inde | 9.56 | Aarhus | 30.11.21 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 8.01 | Randers | 4.6.22 | ||
Inde | 8.65 | Randers | 19.2.22 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 23.65 | Aarhus | 21.6.23 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 20.19 | København | 14.8.22 | ||
Firekamp | |||||
Inde | 2.098 | Randers | 4.2.23 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:22.68 | Hvidovre | 3.9.23 | ||
Syvkamp P15 | |||||
Ude | 3.470 | København | 14.8.22 |
60 m: | 22 |
80 m: | 4 |
100 m: | 8 |
200 m: | 13 |
300 m: | 6 |
400 m: | 3 |
800 m: | 9 |
1000 m: | 1 |
: | 3 |
: | 3 |
: | 7 |
Højdespring: | 4 |
Længdespring: | 28 |
Længdespring 1 m zone: | 4 |
Kuglestød 2.0 kg: | 2 |
Kuglestød 3.0 kg: | 5 |
Diskoskast 0.75 kg: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
Firekamp: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 5 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
1000 m stafet: | 4 |
Syvkamp P15: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | |||||||
DMU | 2022 | 5 | 15 B | 27.94 | |||
DMU | 2023 | 4 | 15 | 25.79 | |||
300 m | |||||||
DMU | 2022 | 3 | 15 | 43.93 | |||
800 m | |||||||
DMU | 2022 | 4 | 15 | 2:30.98 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2022 | 1 | 15 | 5.20 | |||
DMU | 2023 | 2 | 15 | 5.35 | |||
Syvkamp P15 | |||||||
DMU | 2022 | 9 | 15 | 3470 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 4 | 15 | 52.79 | |||
DMU | 2023 | 15 | |||||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 4 | 15 | 2:33.68 | |||
DMU | 2023 | 1 | 15 | 2:22.68 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 4 | 15 h2 | 8.62 | |||
iDMU | 2023 | 6 | 15 | 8.28 | 2 | 15 h1 | 8.22 |
200 m | |||||||
iDMU | 2023 | 1 | 15 B | 27.36 | |||
iDMU | 2024 | 2 | 17 | 26.50 | |||
800 m | |||||||
iDMU | 2022 | 2 | 15 B | 2:35.99 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2022 | 12 | 15 | 4.49 | |||
iDMU | 2023 | 1 | 15 | 5.31 | |||
iDMU | 2024 | 4 | 17 | 5.21 | |||
Firekamp | |||||||
DMUi | 2023 | 4 | 15 | 2098 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 1 | 15 | 1:52.89 | |||
iDMU | 2024 | 2 | 17 | 1:46.68 |