Født: 23 februar 2006
Klub: Herlufsholm Gymnastikforening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Trespring [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.39 i | SB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | |||||||
| ||||||||||||
9.61 i | PB | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
|
100 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.16 | PB | 1 | 17 | Næstved | Næstved | 11.9.23 | -0.6 | |||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.44 | PB | 1 | 17 | Næstved | Næstved | 11.9.23 | +0.3 | |||||
| ||||||||||||
Trespring [6] | ||||||||||||
9.21 i | PB | 2 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
8.90 i | 1 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
9.49 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
| ||||||||||||
9.26 | PB | - | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | 0.0 | |||||
9.43 w | 1 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.8 | ||||||
| ||||||||||||
9.65 | PB | - | 17 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.1 | |||||
9.72 w | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +2.1 | ||||||
| ||||||||||||
8.89 | - | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +1.8 | |||||
9.59 w | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +2.5 | |||||
| ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:52.65 | PB | 7 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||
HG Atletik TM | ||||||||||||
Andrea Friis-Vestergaard, Ella Rolvang Eline Schwenger Johansen, Ida Aagaard Larsen |
60 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.72 i | PB | 4 | 17 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.25 | PB | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 22.8.22 | +1.2 | |||||
| ||||||||||||
4.25 | =PB | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 22.8.22 | +1.2 | |||||
|
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.55 | PB | 6 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -0.2 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 15.16 | Næstved | 11.9.23 | -0.6 | |
Længdespring | |||||
Ude | 4.44 | Næstved | 11.9.23 | +0.3 | |
Trespring | |||||
Ude | 9.65 | Ballerup | 17.6.23 | +1.1 | |
Inde | 9.61 | Skive | 3.3.24 | ||
60 m hæk 76.2 cm | |||||
Inde | 11.72 | Ballerup | 23.1.22 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:52.65 | Hvidovre | 3.9.23 |
100 m: | 2 |
60 m hæk 76.2 cm: | 1 |
Længdespring: | 2 |
Trespring : | 11 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
Trespring | ||||
DMU | 2023 | 3 | 17 | 9.59 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2023 | 7 | 17 | 2:52.65 |
Inde | ||||
Trespring | ||||
iDMU | 2023 | 3 | 17 | 9.49 |
iDMU | 2024 | 2 | 19 | 9.61 |