Født: 25 maj 2011
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
80 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.33 | PB | 6 | 13 h4 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.7 | ||
200 m [1] | |||||||||
35.28 | PB | 5 | 13 rB | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | +0.6 | ||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
2.93 w | 20 | 13 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +2.7 | |||
|
60 m [5] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.51 i | PB | 2 | 11 rB | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||
10.46 i | PB | 4 | 11 rB | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||
10.92 | PB | 4 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 9.5.22 | -1.6 | ||
10.73 | PB | 6 | 11 h1 | København | København | 21.5.22 | +1.9 | ||
10.46 | PB | 4 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | -2.7 | ||
Længdespring 1 m zone [4] | |||||||||
3.08 i | PB | 6 | 11 rB | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||
| |||||||||
2.78 i | 10 | 11 rB | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||
| |||||||||
3.14 | PB | 11 | 11 | København | København | 22.5.22 | -0.1 | ||
| |||||||||
2.79 | 10 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | 0.0 | |||
| |||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | |||||||||
4.51 | PB | 8 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | |||
|
60 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.00 | PB | 3 | 11 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | -2.2 | ||
200 m [1] | |||||||||
38.23 | PB | 5 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | -1.2 | ||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.02 | PB | 11 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | 0.0 | ||
| |||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | |||||||||
3.18 | PB | 14 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.10.21 | |||
| |||||||||
4 x 100 m stafet [1] | |||||||||
1:08.16 | 3 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | ||||
FIF atletik og motion | |||||||||
Clara Rosenberg Abrahamsen, Frida Kjeldsen-Kragh Elisabeth Gaarde Høgsbro, Martha Dybdal Emkjær |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 10.46 | Helsingør | 12.3.22 | ||
200 m | |||||
Ude | 35.28 | Tårnby | 7.5.23 | +0.6 | |
60 m | |||||
Ude | 10.46 | Frederiksberg | 1.10.22 | -2.7 | |
80 m | |||||
Ude | 13.33 | Tårnby | 6.5.23 | -0.7 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.14 | København | 22.5.22 | -0.1 | |
Inde | 3.08 | Helsingør | 5.2.22 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 4.51 | Frederiksberg | 1.10.22 |
60 m: | 6 |
80 m: | 1 |
200 m: | 2 |
Længdespring 1 m zone: | 6 |
Kuglestød 2.0 kg: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 1 |