Født:
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
53.17 | SB | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |
Asta Marie Holck Hansen, Annika Aqraou Asta Hindborg, Frida Revall | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:33.23 | PB | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
Asta Hindborg, Asta Marie Holck Hansen Frida Revall, Annika Aqraou |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
54.55 | SB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:40.10 | PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
Isabella Petersen, Nanna Trier Svendsen Asta Marie Holck Hansen, Vilma Viggers Fabild |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
56.83 | SB | 3 | 13 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||
Isabella Petersen, Louise Lehman Jensen Vilma Viggers Fabild, Karla Kathrine Viggers Fabild |
4 x 80 m stafet [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
45.11 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 27.5.19 | ||||
53.69 | Bagsværd | Bagsværd | 27.5.19 | |||||
50.57 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 27.5.19 | ||||
50.51 | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | |||||
47.62 | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | |||||
55.61 | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | |||||
4 x 400 m stafet [2] | ||||||||
4:23.60 | PB | Odense | Odense | 1.6.19 | ||||
4:22.35 | PB | Odense | Odense | 7.9.19 | ||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
47.16 | PB | 1 | DM | Odense | DM, Odense | 25.8.18 | ||
Camilla F. R. Nissen, Amalie Molander Pedersen Laura Friedeheim, Mathilde U. Kramer |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
73.3h | DR50 PB | , ??? | , ??? | 23.9.78 | ||||
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 47.16 | Odense | 25.8.18 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 4:22.35 | Odense | 7.9.19 | 19 | |
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 45.11 | Bagsværd | 27.5.19 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:33.23 | Hvidovre | 3.9.23 |
4 x 100 m stafet: | 5 |
4 x 80 m stafet: | 6 |
4 x 400 m stafet: | 2 |
1000 m stafet: | 2 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | ||||
DMU | 2023 | 5 | 17 | 53.17 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2022 | 7 | 15 | 2:40.10 |
DMU | 2023 | 5 | 17 | 2:33.23 |