Født: 30 august 2010
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.63 mix i | SB | 5 | 13 rB | Randers | Randers | 7.10.23 | ||
9.25 i | PB | 7 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
200 m [2] | ||||||||
33.74 mix i | SB | 3 | 13 rC | Randers | Randers | 7.10.23 | ||
31.38 i | PB | 3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
2:02.42 i | SB | 3 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Lea Frederikke Bang Vorre, Karoline Dahl Harbo Esther Viola Petersen, Emmy Duelund |
60 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.42 i | PB | 4 | 13 h2 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | |||
9.34 mix i | PB | 6 | 13 | Randers | Randers | 25.3.23 | |||
80 m [4] | |||||||||
12.86 | PB | 5 | 13 h2 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +1.6 | ||
11.88 mix | PB | 5 | 13 rB | Randers | Randers | 9.5.23 | |||
11.94 w | 5 | 13 h2 | Odense | Odense | 3.6.23 | +2.6 | |||
12.29 mix | 5 | 13 rB | Herning | Herning | 23.9.23 | 0.0 | |||
200 m [4] | |||||||||
32.76 mix i | PB | 2 | 13 rD | Randers | Randers | 25.3.23 | |||
31.74 | PB | 3 | 13 rB | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | +0.6 | ||
31.84 | 4 | 13 h1 | Odense | Odense | 4.6.23 | +0.8 | |||
31.65 | PB | 6 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | -1.9 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | |||||||||
13.41 | PB | 3 | 13 h2 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.1 | ||
13.57 | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.8 | |||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.87 | PB | 10 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | 0.0 | ||
| |||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | |||||||||
7.00 | PB | 8 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | |||
|
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.26 mix i | PB | 4 | 13 rC | Aarhus | Aarhus | 24.2.22 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.85 | PB | 1 | 11 rB | Herning | Herning | 25.9.21 | +2.0 | ||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.42 | PB | 5 | 11 | Herning | Herning | 25.9.21 | 0.0 | ||
| |||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | |||||||||
5.55 | PB | 11 | 11 | Herning | Herning | 25.9.21 | |||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.25 | Skive | 2.3.24 | ||
200 m | |||||
Ude | 31.65 | Odense | 4.6.23 | -1.9 | |
Inde | 31.38 | Skive | 3.3.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.88 mix | Randers | 9.5.23 | ||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.85 | Herning | 25.9.21 | +2.0 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 13.41 | Tårnby | 6.5.23 | -0.1 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.87 | Herning | 23.9.23 | 0.0 | |
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.00 | Herning | 23.9.23 |
60 m: | 5 |
80 m: | 4 |
200 m: | 6 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m: | 1 |
: | 2 |
Længdespring 1 m zone: | 2 |
Kuglestød 2.0 kg: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Inde | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 7 | 15 h3 | 9.25 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2024 | 3 | 31.38 | ||||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 3 | 15 B | 2:02.42 |