Født: 13 oktober 2009
Klub: HI Skanderborg Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
200 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30.62 i | PB | 3 | 15 D | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.35 i | PB | 5 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||||
9.17 i | PB | 5 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.04 i | 15 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||||
|
60 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.18 i | PB | 5 | 14 h6 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||||||||
100 m [1] | ||||||||||||||
14.93 | PB | 6 | 19 | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.23 | -2.2 | |||||||
200 m [4] | ||||||||||||||
31.90 i | PB | 2 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | |||||||||
30.84 i | PB | 4 | 15 C | Randers | Randers | 11.2.23 | ||||||||
30.47 | PB | 7 | 15 h2 | Odense | Odense | 4.6.23 | +1.0 | |||||||
30.27 | PB | 3 | 15 B | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | -0.8 | |||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.31 i | =PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.31 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.32 i | PB | 18 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 i | 8 | 15 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | PB | 6 | 15 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | =PB | 6 | 15 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||||
3.84 w | 3 | 15 | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.95 | PB | 9 | 15 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
3.95 | =PB | 9 | 15 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||||
9.25 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [6] | ||||||||||||||
7.41 i | PB | 9 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.60 i | PB | 14 | 15 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.89 i | PB | 11 | 15 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.97 | PB | 8 | 15 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.84 | 1 | 15 D | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
8.32 | PB | 8 | 15 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||||
18.22 | PB | 11 | 15 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Hammerkast 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
21.67 | PB | 2 | 15 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:59.75 i | SB | 1 | 15 D | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||||||||
Silkeborg Atletik Klub 77 | ||||||||||||||
Enya Thomesen, Tilde Hegelund Ida Winther-Hedegaard, Mia Fruergaard |
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.92 mix i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 16.11.21 | ||||||||
9.84 i | PB | 1 | 13 rB | Randers | Randers | 26.3.22 | ||||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.15 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 16.11.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 i | PB | 3 | 13 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 i | =PB | 3 | 13 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 26.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 i | =PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 26.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 17.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||||||
6.93 i | PB | 4 | 13 | Randers | Randers | 16.11.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.65 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 26.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.88 | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 17.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||||
16.63 | PB | 5 | 13 | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||
|
80 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.23 | PB | 3 | 13 | Vejle | Vejle | 8.9.21 | -0.4 | ||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.50 | PB | 4 | 13 | Vejle | Vejle | 8.9.21 | 0.0 | ||
| |||||||||
Spydkast 400 gram [1] | |||||||||
9.57 | PB | 4 | 13 | Vejle | Vejle | 8.9.21 | |||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.18 | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.93 | Silkeborg | 6.6.23 | -2.2 | |
200 m | |||||
Ude | 30.27 | Aalborg | 9.9.23 | -0.8 | |
Inde | 30.62 | Randers | 10.2.24 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.30 | Aalborg | 9.9.23 | ||
Inde | 1.35 | Randers | 10.2.24 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.95 | Aalborg | 9.9.23 | 0.0 | |
80 m | |||||
Ude | 13.23 | Vejle | 8.9.21 | -0.4 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.50 | Vejle | 8.9.21 | 0.0 | |
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 8.88 | Randers | 17.9.22 | ||
Inde | 9.25 | Randers | 12.11.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 8.32 | Aalborg | 9.9.23 | ||
Inde | 9.17 | Randers | 10.2.24 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 18.22 | Odense | 4.6.23 | ||
Hammerkast 3.0 kg | |||||
Ude | 21.67 | Aalborg | 9.9.23 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 9.57 | Vejle | 8.9.21 |
60 m: | 3 |
80 m: | 1 |
100 m: | 1 |
200 m: | 5 |
Højdespring: | 9 |
Længdespring: | 2 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 4 |
Kuglestød 3.0 kg: | 8 |
Diskoskast 0.75 kg: | 2 |
Hammerkast 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
Kuglestød 3.0 kg | ||||
iDMU | 2024 | 15 | 15 | 8.04 |