Født: 4 april 2006
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:21.00 i | PB | 6 | A | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
2:30.44 i | 3 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||
1500 m [1] | ||||||||
4:53.40 i | PB | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 |
800 m [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:23.92 i | PB | 5 | A | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||
2:21.98 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
2:24.84mix | SB | 2 | B | København | København | 11.5.23 | ||
2:24.43 | SB | 8 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | |||
2:24.86 | 1 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | |||
2:23.19 | SB | 7 | 17 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | ||
2:24.59 | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||
1000 m [1] | ||||||||
3:07.65 | PB | 4 | København | København | 21.5.23 | |||
1500 m [2] | ||||||||
4:59.01 | PB | 2 | 17 B | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | ||
4:59.15 | 4 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:13.15 | SB | 6 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
FIF atletik og motion | ||||||||
April Webber Sørensen, Elin Barenholdt Götze Julie Dahlerup, Annika Aqraou | ||||||||
Cross 1.5 km [1] | ||||||||
5:09 | 6 | Aarhus | Aarhus | 18.11.23 |
800 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:26.85 mix | PB | 5 | B | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | |||
2:23.16 | PB | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||
1500 m [3] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
5:24.20 i | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||
5:23.70 | PB | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | ||||
5:11.72 | PB | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 |
Placering på danske alletiders liste på dato
800 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 2:23.16 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
Inde | 2:21.00 | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:07.65 | København | 21.5.23 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:59.01 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | ||
Inde | 4:53.40 | Skive | 3.3.24 |
800 m: | 11 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 6 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Cross: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2022 | 4 | 17 | 2:23.16 |
DMU | 2023 | 3 | 17 | 2:24.59 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2023 | 3 | 17 | 2:21.98 |
iDMU | 2024 | 3 | 19 | 2:30.44 |
1500 m | ||||
iDMU | 2024 | 1 | 19 | 4:53.40 |