Født: 7 november 2011
Klub: Trongårdens IF
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.98 i | PB | 2 | 13 h1 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
9.11 i | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||
8.32 i | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
|
50 m [5] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.07 i | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 11.12.22 | ||||||
7.86 i | PB (29) | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||
7.90 i | PB | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||
7.88 i | 1 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | |||||||
7.98 i | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | |||||||
60 m [2] | ||||||||||||
9.35 i | PB | 3 | 12 h2 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||
9.28 i | PB | 4 | 12 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||
80 m [6] | ||||||||||||
11.66 | PB | 1 | 13 h4 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.7 | |||||
12.00 | 6 | 13 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +0.5 | ||||||
11.60 w | 6 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +4.4 | ||||||
11.72 | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.6 | ||||||
11.67 mix | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 19.6.23 | |||||||
11.82 | 2 | 13 rB | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +0.1 | ||||||
200 m [1] | ||||||||||||
31.37 w | 3 | 12 rB | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +2.2 | ||||||
800 m [1] | ||||||||||||
3:13.00 mix | PB | 8 | 19 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | ||||||
Længdespring 1 m zone [8] | ||||||||||||
4.07 i | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.14 i | PB | 4 | 12 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
3.92 i | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.13 | PB | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +2.0 | |||||
| ||||||||||||
4.20 | PB | - | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | 0.0 | |||||
4.24 w | 6 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +3.5 | ||||||
| ||||||||||||
4.22 | PB | - | 12 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.7 | |||||
4.45 w | 4 | 12 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +3.4 | ||||||
| ||||||||||||
4.35 | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 19.6.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.49 | PB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +1.2 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [6] | ||||||||||||
7.41 i | PB | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
7.08 i | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
8.12 | PB | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||||||
| ||||||||||||
8.10 | 3 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | |||||||
| ||||||||||||
8.34 | PB | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
8.25 mix | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||
11.70 mix | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 19.6.23 | ||||||
|
60 m [7] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.79 | PB | 1 | 11 h2 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.6 | |||||
9.79 w | 4 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.1 | ||||||
9.49 | PB | 5 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.5 | |||||
9.43 | PB | 3 | 11 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.3 | |||||
9.4h w | 1 | 11 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | |||||||
9.50 | 1 | 11 h1 | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.6 | ||||||
9.41 | PB | 3 | 11 rB | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.2 | |||||
100 m [1] | ||||||||||||
15.77 | PB | 3 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.5 | |||||
200 m [1] | ||||||||||||
32.72 | PB | 3 | 11 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.4 | |||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||
2.80 | PB | 15 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | -1.8 | |||||
| ||||||||||||
3.93 | PB | 3 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | -0.1 | |||||
| ||||||||||||
4.02 | PB | 1 | 11 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
3.94 | 4 | 11 | Greve | Greve | 24.9.22 | +1.8 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||
4.69 | PB | 7 | 11 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | ||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.86 | Hvidovre | 15.1.23 | ||
60 m | |||||
Inde | 8.98 | Ballerup | 20.1.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 15.77 | Hvidovre | 11.6.22 | +1.5 | |
200 m | |||||
Ude | 32.72 | Greve | 24.9.22 | -1.4 | |
800 m | |||||
Ude | 3:13.00 mix | Lyngby | 21.6.23 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.41 | Greve | 25.9.22 | -1.2 | |
80 m | |||||
Ude | 11.66 | Tårnby | 6.5.23 | -0.7 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.49 | Lyngby | 16.9.23 | +1.2 | |
Inde | 4.14 | Ballerup | 29.1.23 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 8.34 | Ballerup | 18.6.23 | ||
Inde | 8.32 | Ballerup | 20.1.24 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 11.70 mix | Lyngby | 19.6.23 |
50 m: | 5 |
60 m: | 11 |
80 m: | 6 |
100 m: | 1 |
200 m: | 2 |
800 m: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 14 |
Kuglestød 2.0 kg: | 8 |
Spydkast 400 gram: | 1 |