Født: 5 september 2011
Klub: Herning Gf, Atletik/Motion
Nationalitet: UKR
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
200 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30.13 i | PB | 3 | 13 rB | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.05 i | PB | 11 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
3.87 i | PB | 11 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||||
|
60 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.50 i | PB | 1 | 11 rB | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||||||
80 m [8] | ||||||||||||||
12.16 | PB | 2 | 13 rC | Herning | Herning | 13.5.23 | -0.6 | |||||||
11.82 | PB | 4 | 12 h1 | Odense | Odense | 3.6.23 | -0.4 | |||||||
11.97 | 5 | 12 | Odense | Odense | 3.6.23 | +0.5 | ||||||||
12.00 w | 1 | 15 | Holstebro | Holstebro | 7.6.23 | |||||||||
11.89 | 1 | 13 | Skive | Skive | 16.9.23 | -1.0 | ||||||||
11.76 mix | PB | 2 | 13 rC | Herning | Herning | 23.9.23 | 0.0 | |||||||
11.82 mix | 2 | 13 | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.23 | -1.7 | ||||||||
12.30 w | 2 | 13 | Herning | Herning | 3.10.23 | |||||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
34.70 i | PB | 2 | 11 rC | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||||||
31.61 | PB | 2 | Viborg | Viborg | 23.5.23 | +0.1 | ||||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
50.46 | PB | 5 | Herning | Herning | 13.5.23 | |||||||||
400 m [2] | ||||||||||||||
1:13.03 mix | PB | 4 | 22 F | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.23 | ||||||||
1:09.90 | PB | 2 | 13 | Herning | Herning | 3.10.23 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | ||||||||||||||
13.10 | PB | 1 | 13 rC | Viborg | Viborg | 23.5.23 | +1.7 | |||||||
12.30 w | 1 | 13 | Holstebro | Holstebro | 7.6.23 | |||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.20 | PB | 3 | 13 rB | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 | =PB | 3 | 13 rB | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [9] | ||||||||||||||
3.51 i | PB | 2 | 11 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.80 w | 8 | 13 | Herning | Herning | 13.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.92 w | 5 | 13 rC | Viborg | Viborg | 23.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.78 | 6 | 12 | Odense | Odense | 3.6.23 | +1.2 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.90 w | 1 | 13 | Holstebro | Holstebro | 7.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.37 | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 16.9.23 | -0.8 | |||||||
| ||||||||||||||
4.37 | =PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 16.9.23 | -0.8 | |||||||
| ||||||||||||||
3.79 | 11 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.07 w | 6 | 13 rD | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.89 | 1 | 13 | Herning | Herning | 3.10.23 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||||||
7.10 | PB | 4 | 13 rC | Viborg | Viborg | 23.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.03 | 6 | 12 | Odense | Odense | 3.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
7.00 | 7 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.53 | 8 | 13 rC | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||
50.24 | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 16.9.23 | ||||||||
Herning Gf, Atletik/Motion | ||||||||||||||
Tess Knibbe, Camilla Popova Sofiia Gorpenko, Mynthe Elise Støjberg Zink |
60 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.66 | PB | 1 | 11 h2 | Skive | Skive | 17.9.22 | +1.2 | |||||||
9.55 w | 1 | 11 | Skive | Skive | 17.9.22 | +2.1 | ||||||||
9.71 mix | 3 | 11 | Herning | Herning | 24.9.22 | 0.0 | ||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||
2:09.84 | PB | 1 | 11 | Skive | Skive | 17.9.22 | ||||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
3:55.77 mix | PB | 4 | 11 | Herning | Herning | 24.9.22 | ||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.15 | PB | 4 | 11 | Skive | Skive | 17.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.05 | 10 | 11 | Herning | Herning | 24.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
2.58 | PB | - | 11 | Skive | Skive | 17.9.22 | +1.1 | |||||||
3.26 w | 4 | 11 | Skive | Skive | 17.9.22 | +2.2 | ||||||||
| ||||||||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||||
19 | PB | 6 | 11 | Skive | Skive | 17.9.22 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.50 | Skive | 10.12.22 | ||
200 m | |||||
Ude | 31.61 | Viborg | 23.5.23 | +0.1 | |
Inde | 30.13 | Randers | 4.11.23 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:09.90 | Herning | 3.10.23 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:55.77 mix | Herning | 24.9.22 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.20 | Silkeborg | 1.10.23 | ||
Inde | 1.05 | Randers | 4.11.23 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.66 | Skive | 17.9.22 | +1.2 | |
80 m | |||||
Ude | 11.76 mix | Herning | 23.9.23 | 0.0 | |
300 m | |||||
Ude | 50.46 | Herning | 13.5.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:09.84 | Skive | 17.9.22 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 13.10 | Viborg | 23.5.23 | +1.7 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.37 | Skive | 16.9.23 | -0.8 | |
Inde | 3.87 | Randers | 4.11.23 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.10 | Viborg | 23.5.23 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 19 | Skive | 17.9.22 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 50.24 | Skive | 16.9.23 |
60 m: | 4 |
80 m: | 8 |
200 m: | 3 |
300 m: | 1 |
400 m: | 2 |
600 m: | 1 |
1000 m: | 1 |
: | 2 |
Højdespring: | 4 |
Længdespring 1 m zone: | 12 |
Kuglestød 2.0 kg: | 4 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |