Født: 21 maj 2010
Klub: Trongårdens IF
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
50 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.10 i | SB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||||||
8.15 i | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | |||||||||
7.96 i | PB | 3 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||||
8.03 i | 5 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | |||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.40 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 i | =PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
7.17 i | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||||
|
50 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.99 i | PB (35) | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||||
8.14 i | PB | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||||
60 m [1] | ||||||||||||||
9.45 i | PB | 4 | 13 h1 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||
80 m [2] | ||||||||||||||
11.75 w | 5 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +2.6 | ||||||||
11.58 mix | PB | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 19.6.23 | ||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
3:00.94 mix | PB | 6 | 15 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | ||||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.35 i | PB | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 i | 8 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.36 | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.31 | 7 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||||
3.54 i | PB | 6 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.75 | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 19.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||||||
7.82 i | PB | 8 | 13 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.86 | PB | 6 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.39 mix | PB | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 21.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||
18.03 mix | PB | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 19.6.23 | ||||||||
|
80 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.40 | PB | 4 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | +1.3 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.20 | PB | 5= | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.96 | Hvidovre | 10.2.24 | ||
60 m | |||||
Inde | 9.45 | Ballerup | 28.1.23 | ||
800 m | |||||
Ude | 3:00.94 mix | Lyngby | 21.6.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.36 | Hvidovre | 10.6.23 | ||
Inde | 1.40 | Hvidovre | 10.2.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.58 mix | Lyngby | 19.6.23 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 3.54 | Hvidovre | 15.1.23 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 9.39 mix | Lyngby | 21.6.23 | ||
Inde | 7.82 | Ballerup | 28.1.23 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 7.17 | Hvidovre | 10.2.24 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 18.03 mix | Lyngby | 19.6.23 |
50 m: | 6 |
60 m: | 1 |
80 m: | 3 |
800 m: | 1 |
Højdespring: | 6 |
Længdespring 1 m zone: | 2 |
Kuglestød 2.0 kg: | 3 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 1 |