Født: 8 september 2010
Klub: Esbjerg Atletik og Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [2] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.59 i | PB | 2 | 15 h5 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||||||||||
8.84 i | 6 | 15 s2 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | |||||||||||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||||||||||
3:05.57 i | PB | 9 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||||||||||
11.45 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||||||||||||||||
11.47 i | PB | 2 | 15 h1 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | ||||||||||||||||
12.02 i | 6 | 15 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | |||||||||||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||||||||||
1.40 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.44 i | PB | 2 | 15 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | ||||||||||||||||
|
80 m [6] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.05 | PB | 3 | 13 rB | Vejle | Vejle | 29.4.23 | -0.5 | |||||||||||||||
11.89 | PB | 1 | 13 rB | Herning | Herning | 13.5.23 | -1.3 | |||||||||||||||
11.70 | PB | 4 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 24.5.23 | +1.9 | |||||||||||||||
11.63 | PB | 3 | 13 h1 | Odense | Odense | 3.6.23 | -0.2 | |||||||||||||||
11.51 | PB | 6 | 13 | Odense | Odense | 3.6.23 | +1.6 | |||||||||||||||
12.09 | 5 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | +0.6 | ||||||||||||||||
200 m [1] | ||||||||||||||||||||||
32.49 | PB | 3 | 13 rB | Vejle | Vejle | 29.4.23 | -2.3 | |||||||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [5] | ||||||||||||||||||||||
11.44 | PB | 1 | 13 | Herning | Herning | 13.5.23 | +0.2 | |||||||||||||||
11.46 | 1 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | +0.1 | ||||||||||||||||
13.60 | 9 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.23 | +1.4 | ||||||||||||||||
12.22 | 6 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | +0.2 | ||||||||||||||||
12.15 | 2 | 13 rB | Herning | Herning | 23.9.23 | 0.0 | ||||||||||||||||
Højdespring [6] | ||||||||||||||||||||||
1.37 | PB | 3 | 13 | Herning | Herning | 13.5.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.35 | 2 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 24.5.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.37 | =PB | 3 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.25 | 5 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.25 | 4 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.35 | 4 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Stangspring [2] | ||||||||||||||||||||||
1.60 | PB | 2 | 13 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.72 | PB | 1 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Boldkast 145 gram [2] | ||||||||||||||||||||||
16 | PB | 2 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 24.5.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
24 | PB | 5 | 13 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4 x 80 m stafet [2] | ||||||||||||||||||||||
45.25 | PB | 1 | 13 | Vejle | Vejle | 29.4.23 | ||||||||||||||||
Esbjerg Atletik og Motion | ||||||||||||||||||||||
Karoline Jessen, Sophia De Vries Maja Amadeu Møllerskov, Neema Erbs | ||||||||||||||||||||||
42.98 | PB | 1 | 13 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||||||||||||||||
Esbjerg Atletik og Motion | ||||||||||||||||||||||
Neema Erbs, Karoline Jessen Maja Amadeu Møllerskov, Sophia De Vries |
1000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:02.32 mix | PB | 6 | 13 | Herning | Herning | 24.9.22 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||
11.97 | PB | 1 | 13 | Herning | Herning | 24.9.22 | 0.0 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.59 | Aarhus | 27.1.24 | ||
200 m | |||||
Ude | 32.49 | Vejle | 29.4.23 | -2.3 | |
800 m | |||||
Inde | 3:05.57 | Randers | 4.11.23 | ||
1000 m | |||||
Ude | 4:02.32 mix | Herning | 24.9.22 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.37 | Herning | 13.5.23 | ||
Inde | 1.44 | Aarhus | 28.1.24 | ||
Stangspring | |||||
Ude | 1.72 | Esbjerg | 17.6.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.51 | Odense | 3.6.23 | +1.6 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 11.44 | Herning | 13.5.23 | +0.2 | |
Inde | 11.45 | Randers | 4.11.23 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 11.47 | Aarhus | 28.1.24 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 24 | Aalborg | 9.9.23 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 42.98 | Odense | 4.6.23 |
60 m: | 2 |
80 m: | 6 |
200 m: | 1 |
800 m: | 1 |
1000 m: | 1 |
: | 7 |
: | 2 |
Højdespring: | 8 |
Stangspring: | 2 |
Boldkast 145 gram: | 2 |
4 x 80 m stafet: | 2 |