Født: 2 juli 2011
Klub: Silkeborg Atletik Klub 77
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
200 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
31.38 i | PB | 3 | 13 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | |||
600 m [1] | |||||||||
1:55.39 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||
800 m [1] | |||||||||
2:53.44 i | PB | 6 | 13 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.23 | |||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.91 i | PB | 11 | 13 rB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | |||
| |||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | |||||||||
6.84 i | PB | 10 | 13 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||
|
60 m [3] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.83 i | 4 | 12 h6 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | |||||
9.89 i | 2 | 11 rB | Skive | Skive | 10.12.22 | |||||
9.77 i | PB | 5 | 13 | Skive | Skive | 14.1.23 | ||||
80 m [1] | ||||||||||
13.03 | PB | 5 | 13 | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.23 | -1.3 | |||
200 m [2] | ||||||||||
33.66 i | PB | 1 | 11 rC | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||
32.71 | PB | 16 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.23 | +1.6 | |||
400 m [1] | ||||||||||
DNF i | 13 | Skive | Skive | 14.1.23 | ||||||
600 m [2] | ||||||||||
2:07.44 i | PB | 1 | 11 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||
2:01.47 | PB | 2 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.23 | ||||
800 m [1] | ||||||||||
3:05.02 i | PB | 3 | 12 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||
13.58 i | 7 | 12 h4 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | |||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||
13.32 | PB | 7 | 13 | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.23 | +1.4 | |||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||
3.75 i | PB | 22 | 12 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | ||||
| ||||||||||
3.71 w | 5 | 13 rC | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.23 | |||||
| ||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||
6.44 | PB | 5 | 13 rC | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.23 | ||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.77 | Skive | 14.1.23 | ||
200 m | |||||
Ude | 32.71 | Esbjerg | 17.6.23 | +1.6 | |
Inde | 31.38 | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | ||
800 m | |||||
Inde | 2:53.44 | Göteborg/FH, SWE | 2.12.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 13.03 | Silkeborg | 6.6.23 | -1.3 | |
600 m | |||||
Ude | 2:01.47 | Esbjerg | 17.6.23 | ||
Inde | 1:55.39 | Randers | 23.3.24 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 13.32 | Esbjerg | 17.6.23 | +1.4 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.71 | Silkeborg | 6.6.23 | ||
Inde | 3.91 | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.44 | Silkeborg | 6.6.23 | ||
Inde | 6.84 | Randers | 23.3.24 |
60 m: | 3 |
80 m: | 1 |
200 m: | 3 |
400 m: | 1 |
600 m: | 3 |
800 m: | 2 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m: | 1 |
: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 3 |
Kuglestød 2.0 kg: | 2 |