Født: 2011
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.30 i | PB | 2 | 13 rB | Randers | Randers | 23.3.24 | ||||||||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||||||||||||||||
12.88 i | PB | 3 | 13 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | ||||||||||||||||
12.55 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||||||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||||||||||
1.40 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.40 i | =PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 4.11.23 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.37 i | 1 | 13 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.43 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.43 i | =PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.30 i | 3 | 13 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Stangspring [2] | ||||||||||||||||||||||
2.00 i | PB | 1 | 13 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
2.00 i | =PB | 1 | 13 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
2.00 i | =PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||||||||||||
4.00 i | PB | 4 | 13 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.94 i | 5 | 13 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||||||||||||||
8.62 i | PB | 4 | 13 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
8.44 i | 5 | 13 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
8.62 i | =PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 23.3.24 | ||||||||||||||||
|
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.41 i | PB | 6 | 12 h1 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
10.45 i | 4 | 13 | Aarhus | Aarhus | 25.1.23 | |||||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
DNF | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | ||||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | ||||||||||||||
13.14 w | 3 | 13 | Randers | Randers | 16.9.23 | |||||||||
12.79 | PB | 4 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | +0.1 | |||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.25 i | PB | 3 | 12 | Aarhus | Aarhus | 22.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 16.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Stangspring [2] | ||||||||||||||
1.40 i | PB | 1 | 12 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.60 mix | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 16.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||||
7.95 | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 16.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||
23.16 | PB | 5 | 13 | Herning | Herning | 23.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||
53.14 mix | 5 | 13 | Randers | Randers | 16.9.23 | |||||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||
Isabella Khaki Deigaard, Agnes Lyngborg Heslop Emma Helena Jungersen, Ellen Hesselholt Pedersen |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 10.41 | Aarhus | 21.1.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.35 | Randers | 16.9.23 | ||
Inde | 1.43 | Randers | 10.2.24 | ||
Stangspring | |||||
Ude | 1.60 mix | Randers | 16.9.23 | ||
Inde | 2.00 | Aarhus | 27.1.24 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.79 | Herning | 23.9.23 | +0.1 | |
Inde | 12.30 | Randers | 23.3.24 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 12.55 | Randers | 10.2.24 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 4.00 | Aarhus | 27.1.24 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.95 | Randers | 16.9.23 | ||
Inde | 8.62 | Aarhus | 27.1.24 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 23.16 | Herning | 23.9.23 |
60 m: | 2 |
1000 m: | 1 |
: | 3 |
: | 2 |
Højdespring: | 6 |
Stangspring: | 4 |
Længdespring 1 m zone: | 2 |
Kuglestød 2.0 kg: | 4 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |