Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Martha Traoré

Født: 8 januar 1995

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  4 DM‐guld
  •  4 DM‐sølv
  •  3 DM‐bronze
  •  2 IDM‐guld
  •  2 IDM‐sølv

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2019.

2019

Længdespring  [2]
5.60
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
5.71
i
SB v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
 
5.71 SB5.505.625.525.65

2017

60 m  [2]
7.78
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.67
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
100 m  [5]
12.13
SB TårnbyTårnby6.5.17+0.3
12.18
OdenseOdense21.5.17+0.2
12.17
Skara, SWESkara, SWE6.6.17+1.2
11.94
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.17+2.8
12.05
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+2.6
Længdespring  [14]
6.00
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
6.06
SB AarhusAarhus5.2.17+0.4
5.93
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
 
5.735.83X5.935.823.97
6.10
SB KøbenhavnKøbenhavn12.5.17+1.9
6.17
w
KøbenhavnKøbenhavn12.5.17+2.4
6.21
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5.17-0.2
5.80
KøbenhavnKøbenhavn3.6.17+1.4
6.11
w
KøbenhavnKøbenhavn3.6.17+3.8
6.32
SB Genève, SUIGenève, SUI10.6.17+1.7
6.09
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+1.9
 
6.646.555.854.80
6.16
w
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+2.6
 
X6.086.09
 +1.9
6.16
 +2.6
X5.97
 +0.6
6.05
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN25.6.17-1.2
 
6.05
 -1.2
X
 -0.9
X
 -2.5
6.27
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+1.1
6.35
SB EM U23Bydgoszcz, POLEM U23, Bydgoszcz, POL15.7.17+0.2
 
6.09
 +0.9
6.35 SB
 +0.2
6.31
EM U23Bydgoszcz, POLEM U23, Bydgoszcz, POL16.7.17+0.7
 
X
 +0.5
6.16
 +0.5
6.31
 +0.7
6.11
 +0.3
X
 -1.1
4 x 100 m stafet  [1]
DQ
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6.17
 Denmark
Louise Østergård, Mathilde U. Kramer
Ida Kathrine Karstoft, Martha Traoré

2016

100 m  [8]
12.42
SB TårnbyTårnby7.5.16-1.9
12.49
SB TårnbyTårnby7.5.16-0.3
12.38
SB DT AalborgDT , Aalborg21.5.16-0.9
12.52
ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5.16-1.2
12.21
SB DMAarhusDM, Aarhus27.8.160.0
12.26
DMAarhusDM, Aarhus27.8.16-1.6
12.29
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+0.9
12.41
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16-1.1
Længdespring  [17]
5.83
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
6.17
SB KøbenhavnKøbenhavn12.5.16+1.7
5.83
DT AalborgDT , Aalborg21.5.160.0
5.88
ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR29.5.16-0.1
 
5.70
 +0.1
5.88
 -0.1
5.76X
5.86
Genève, SUIGenève, SUI11.6.16-1.3
6.18
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+1.2
6.02
AarhusAarhus25.6.16-1.6
6.13
FolksamSollentuna, SWEFolksam, Sollentuna, SWE28.6.16+1.8
 
6.13
 +1.8
6.05
 +1.4
5.82
 -0.2
6.05
 +1.1
6.02
 +0.9
X
 +2.0
6.23
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.16-1.7
5.98
ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE10.7.16-0.9
5.92
KøbenhavnKøbenhavn14.8.16+1.7
6.19
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.16+3.7
6.10
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN20.8.16+1.7
 
6.00
 +0.2
6.07
 -0.3
6.096.10
 +1.7
5.90
 +0.4
X
 +2.6
6.17
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+0.6
5.60
KøbenhavnKøbenhavn3.9.160.0
6.28
SB KøbenhavnKøbenhavn10.9.16+1.9
6.40
w
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16+2.2
4 x 100 m stafet  [1]
47.70
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5.16
 Sparta Atletik og Løb
Sandra Böll, Martha Traoré
Olivia Tuokila, Katrine Koch Jacobsen

2015

60 m  [2]
7.88
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.87
i
SB SkiveSkive21.2.15
100 m  [8]
12.22
w
TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby2.5.15+2.5
12.12
SB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby2.5.15+1.1
12.39
BallerupBallerup13.5.15+0.8
12.18
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15+0.3
12.07
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15+1.8
12.14
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.15+1.9
12.09
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.15+1.2
12.39
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15+1.0
150 m  [2]
18.44
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.15+0.6
18.22
PB (43)KøbenhavnKøbenhavn30.8.15-0.9
200 m  [4]
25.38
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE7.2.15
25.07
SB EsbjergEsbjerg17.5.150.0
25.03
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15-0.2
24.76
SB KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+0.8
Længdespring  [17]
6.14
i
DUR-20 SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.15
5.92
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
6.00
i
RödBlåGöteborg/FH, SWERödBlå, Göteborg/FH, SWE7.2.15
5.99
i
DMiSkiveDMi, Skive21.2.15
5.87
SB EsbjergEsbjerg17.5.15+0.2
6.22
PB Torremolinos, ESPTorremolinos, ESP23.5.15+1.8
5.83
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.15+5.7
6.03
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL21.6.15+1.3
 
5.92
 +0.7
6.03
 +1.3
5.71
 +0.3
6.36
DR22 PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15+1.8
6.29
DUR-20
DR22
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST11.7.15+1.2
 
6.11
 +2.6
5.85
 +1.7
6.29
 +1.2
6.45
DR22
DUR-20
PB
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST12.7.15+1.5
 
6.10
 -0.7
6.45 DR22 PB
 +1.5
X
 -0.3
X
 -1.1
6.01
 +0.3
6.29
 -1.0
5.87
FolksamKarlstad, SWEFolksam, Karlstad, SWE22.7.15+1.0
6.37
w
FolksamKarlstad, SWEFolksam, Karlstad, SWE22.7.15+2.2
 
6.37
 +2.2
6.36
 +2.4
6.21
 +4.2
6.04
 +3.7
6.30
 +3.5
5.87
 +1.0
6.31
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8.150.0
6.11
DMAarhusDM, Aarhus9.8.15-0.3
5.96
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8.15+0.6
6.05
w
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8.15+2.5
5.99
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15+2.0
6.00
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15+2.5
5.99
KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+1.3
4 x 100 m stafet  [4]
47.85
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
 Sparta Atletik og Løb
Emma Beiter Bomme, Sandra Böll
Martha Traoré, Laura Tølløse
46.37
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.15
 Denmark
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
Zarah Buchwald, Martha Traoré
47.61
DR22
DUR-21
PB
AarhusAarhus8.8.15
 Sparta Atletik og Løb
48.06
DUR-22 HvidovreHvidovre22.8.15
 Sparta Atletik og Løb
4 x 400 m stafet  [1]
3:46.23
DR22
DUR-20
SB
ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
 Sparta Atletik og Løb
Sarah Julie Michelsen, Martha Traoré
Emma Beiter Bomme, Anne Sofie Kirkegaard

2014

60 m  [7]
7.83
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
7.91
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
7.73
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE15.2.14
7.69
i
PB DMiSkiveDMi, Skive22.2.14
7.72
i
SB SkiveSkive22.2.14
7.81
i
SkiveSkive1.3.14
7.87
i
SkiveSkive1.3.14
100 m  [16]
12.36
SB TårnbyTårnby3.5.14+0.8
12.16
w
TårnbyTårnby3.5.14+2.2
12.05
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5.14+3.8
11.86
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5.14+4.6
12.41
ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR24.5.14-2.0
12.22
SB AabenraaAabenraa31.5.14+0.5
12.12
PB RandersRanders7.6.14+0.7
12.00
PB RandersRanders7.6.14+1.0
12.18
KøbenhavnKøbenhavn14.6.14-0.9
12.37
HvidovreHvidovre14.6.14-1.0
12.06
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER5.7.14+1.0
12.38
OdenseOdense2.8.14-1.1
12.34
DMOdenseDM, Odense2.8.14-0.4
12.27
Kristiansand, NORKristiansand, NOR16.8.14+1.6
12.23
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-0.5
12.49
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14-1.3
200 m  [11]
25.55
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
25.47
i
PB SkiveSkive22.2.14
25.25
i
PB DMiSkiveDMi, Skive23.2.14
25.40
i
SkiveSkive1.3.14
24.73
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5.14+3.2
24.74
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5.14+1.6
25.18
ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR25.5.14-2.2
24.50
w
KøbenhavnKøbenhavn15.6.14+2.5
25.00
DMOdenseDM, Odense3.8.14-0.7
25.35
v3NatKristiansand, NORv3Nat, Kristiansand, NOR17.8.14-0.2
25.06
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-2.0
Længdespring  [24]
5.83
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
5.83
i
=SB , ???, ???26.1.14
6.06
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.14
5.81
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2.14
 
XXX5.815.78X
6.19
i
PB RödBlåGöteborg/FH, SWERödBlå, Göteborg/FH, SWE15.2.14
6.20
i
DUR
P19
PB (17)
DMiSkiveDMi, Skive22.2.14
 
5.955.816.05X6.20 PB5.88
6.12
i
iDMUSkiveiDMU, Skive2.3.14
5.64
SB BallerupBallerup14.5.140.0
5.92
w
GlostrupGlostrup21.5.14+3.0
5.93
SB AabenraaAabenraa31.5.14+1.7
6.21
DUR-19 PB (40)RandersRanders8.6.140.0
5.97
KøbenhavnKøbenhavn15.6.140.0
6.14
EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT22.6.14+2.0
 
6.14
 +2.0
6.00
 +1.6
X
 +1.0
4.53
 +1.1
5.87
FolksamSollentuna, SWEFolksam, Sollentuna, SWE26.6.14+0.8
 
5.67
 +1.0
5.87
 +0.8
5.68
 +0.3
5.70
 +0.3
5.82
 +0.3
4.59
 +0.4
5.73
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+0.7
6.03
w
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER6.7.14+2.9
6.14
VM U20Eugene, ORVM U20, Eugene, OR22.7.14+0.3
 
6.14
 +0.3
5.72
 -1.0
6.00
 -0.8
5.78
VM U20Eugene, ORVM U20, Eugene, OR23.7.14-0.3
 
X
 -1.7
5.78
 -0.3
X
 -2.4
6.11
DMOdenseDM, Odense3.8.14+1.3
6.14
w
DMOdenseDM, Odense3.8.14+2.3
5.95
CoAGKøbenhavnCoAG, København6.8.14+1.7
6.04
Kristiansand, NORKristiansand, NOR16.8.14+1.1
6.12
w
v3NatKristiansand, NORv3Nat, Kristiansand, NOR16.8.14+2.4
6.00
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14+0.5
5.95
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14-0.1
4 x 100 m stafet  [4]
48.60
DUR-20 SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR24.5.14
 Sparta Atletik og Løb
Emma Beiter Bomme, Laura Tølløse
Martha Traoré, Sandra Böll
47.69
SB EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT21.6.14
 Denmark
Camilla Motzkus, Martha Traoré
Zarah Buchwald, Mathilde U. Kramer
47.72
DUR
DUR-19
PB
AabenraaAabenraa6.9.14
 Sparta Atletik og Løb
48.08
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14
 Sparta Atletik og Løb
Marie Caroline Vermund, Laura Tølløse
Emma Beiter Bomme, Martha Traoré
4 x 200 m stafet  [1]
1:42.52
i
DUR-19 PB SkiveSkive23.2.14
 Sparta Atletik og Løb
Martha Traoré, Emma Beiter Bomme
Laura Tølløse, Anne Sofie Kirkegaard
4 x 300 m stafet  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:42.06
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2.14
 Denmark
Anne Sofie Kirkegaard, Martha Traoré
Anna Thestrup Andersen, Dagmar Olsen

2013

60 m  [12]
7.91
i
PB BallerupBallerup12.1.13
7.85
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.93
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.87
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
7.82
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
7.98
i
Sätra, SWESätra, SWE3.2.13
7.89
i
Sätra, SWESätra, SWE3.2.13
7.87
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2.13
7.88
i
SkiveSkive23.2.13
7.99
i
SkiveSkive23.2.13
7.91
i
SkiveSkive9.3.13
7.83
i
SkiveSkive9.3.13
100 m  [19]
12.72
SB TårnbyTårnby4.5.13-0.7
12.54
SB GreveGreve9.5.13-1.5
12.31
SB HvidovreHvidovre11.5.13+0.9
12.52
ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK25.5.13+0.4
12.22
PB HelsingørHelsingør8.6.13+0.3
12.39
HelsingørHelsingør8.6.13+1.2
12.28
HvidovreHvidovre15.6.13+1.8
12.31
HvidovreHvidovre15.6.13-1.1
12.33
DMAalborgDM, Aalborg27.7.13+0.7
12.38
AalborgAalborg27.7.13-0.4
12.35
KøbenhavnKøbenhavn1.8.13-0.2
12.32
HvidovreHvidovre10.8.13+1.7
12.38
w
HvidovreHvidovre10.8.13+3.6
12.59
Espoo, FINEspoo, FIN17.8.13-0.2
12.73
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-2.3
12.54
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.0
12.31
AarhusAarhus31.8.13-0.1
12.20
PB AarhusAarhus31.8.130.0
12.22
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13-0.1
200 m  [9]
25.78
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
25.55
i
PB SkiveSkive9.3.13
25.35
SB TårnbyTårnby4.5.13-0.2
25.84
KøbenhavnKøbenhavn20.5.13-1.4
25.23
PB HvidovreHvidovre15.6.13+1.2
25.40
AalborgAalborg27.7.13-1.2
25.19
PB DMAalborgDM, Aalborg28.7.13-0.5
25.12
PB HvidovreHvidovre10.8.130.0
25.11
PB AarhusAarhus31.8.13-1.1
Længdespring  [22]
5.89
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
5.94
i
DUR-18 PB (71)Råka SpåretSätra, SWERåka Spåret, Sätra, SWE3.2.13
5.79
i
HvidovreHvidovre5.2.13
5.67
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2.13
5.93
i
XL-GalanStockholm/G, SWEXL-Galan, Stockholm/G, SWE21.2.13
5.87
i
SkiveSkive9.3.13
5.98
SB TårnbyTårnby4.5.13-0.9
5.82
GreveGreve9.5.13+1.5
5.63
ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK25.5.13+0.8
5.94
HelsingørHelsingør8.6.13+1.8
5.90
w
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE14.6.13+3.6
6.15
PB (46)EM-Hold Div 2Kaunas, LTUEM-Hold Div 2, Kaunas, LTU23.6.13+0.5
 
5.79
 -0.2
6.06 SB
 -0.3
6.15 PB
 +0.5
X
 -0.1
5.69
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE5.7.13+1.9
5.93
w
ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE7.7.13+2.7
5.72
EM U20Rieti, ITAEM U20, Rieti, ITA20.7.13+0.4
 
X
 +1.1
X
 +1.1
5.72
 +0.4
5.95
DMAalborgDM, Aalborg28.7.130.0
6.01
CoAGKøbenhavnCoAG, København1.8.13+1.4
5.93
NMEspoo, FINNM, Espoo, FIN18.8.13+1.2
5.91
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-0.2
5.73
AarhusAarhus31.8.13+1.2
6.07
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13+1.9
6.05
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13+1.4
4 x 100 m stafet  [1]
47.07
SB EM-Hold Div 2Kaunas, LTUEM-Hold Div 2, Kaunas, LTU22.6.13
 Denmark
Sara Bramer Svendesen, Martha Traoré
Annelouise Villum Jensen, Mathilde U. Kramer

2012

60 m  [10]
8.04
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
7.94
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
7.94
i
=PB BallerupBallerup21.1.12
8.07
i
BallerupBallerup21.1.12
8.12
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.13
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.01
i
SkiveSkive25.2.12
8.03
i
SkiveSkive25.2.12
7.98
i
SkiveSkive3.3.12
7.92
i
PB SkiveSkive3.3.12
100 m  [12]
12.32
PB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.12+1.8
12.45
HelsingørHelsingør2.6.120.0
12.34
w
HvidovreHvidovre8.6.12+4.2
12.44
GreveGreve23.6.12-0.5
12.54
GreveGreve23.6.12-0.1
12.44
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.120.0
12.56
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12-0.1
12.38
w
Växjö, SWEVäxjö, SWE18.8.12+2.5
12.42
KøbenhavnKøbenhavn21.8.12+1.6
12.40
DMKøbenhavnDM, København25.8.12+0.8
12.30
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12+2.9
12.30
PB AabenraaAabenraa22.9.12+2.0
200 m  [11]
26.33
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
26.19
i
PB SkiveSkive3.3.12
25.85
w
TårnbyTårnby5.5.12+2.7
25.29
w
OdenseOdense13.5.12+3.1
25.34
w
HvidovreHvidovre8.6.12+3.2
25.77
PB GreveGreve23.6.120.0
25.47
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+0.4
25.26
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12-0.2
25.70
Växjö, SWEVäxjö, SWE18.8.12-0.8
25.51
w
HvidovreHvidovre1.9.12+3.3
25.24
PB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR15.9.12+0.4
Længdespring  [25]
5.43
i
SB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
5.53
i
SB BallerupBallerup21.1.12
5.39
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
5.70
i
PB AarhusAarhus8.2.12
5.71
i
PB SkiveSkive25.2.12
5.87
i
PB SkiveSkive3.3.12
5.87
i
DUR-17 =PB SkiveSkive4.3.12
5.83
PB TårnbyTårnby5.5.12+1.9
6.06
w
OdenseOdense13.5.12+3.4
5.97
PB HelsingørHelsingør2.6.12+2.0
5.64
FolksamHässleholm, SWEFolksam, Hässleholm, SWE6.6.12-0.9
5.68
HvidovreHvidovre8.6.12+1.8
5.90
w
HvidovreHvidovre8.6.12+2.2
5.78
LyngbyLyngby16.6.12+0.1
5.81
w
LyngbyLyngby16.6.12+2.5
5.68
GreveGreve23.6.12-0.9
6.08
DUR-17 PB (74) (21)VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE9.7.12+1.6
5.62
Växjö, SWEVäxjö, SWE18.8.12+1.4
5.83
KøbenhavnKøbenhavn21.8.120.0
5.74
DMKøbenhavnDM, København25.8.12+1.0
5.54
HvidovreHvidovre1.9.12+1.6
5.82
w
HvidovreHvidovre1.9.12+2.3
5.77
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12-0.9
5.67
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR15.9.12+0.2
5.81
AabenraaAabenraa22.9.12-0.5
4 x 100 m stafet  [1]
50.21
SB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR15.9.12
 Sparta Atletik og Løb
Helene Welm, Martha Traoré
Laetitia Bruun, Sandra Böll

2011

60 m  [8]
8.20
i
SB HelsingørHelsingør15.1.11
8.08
i
SB BallerupBallerup22.1.11
8.15
i
BallerupBallerup22.1.11
8.05
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.11
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.21
i
SkiveSkive19.2.11
8.37
i
SkiveSkive5.3.11
8.06
i
SkiveSkive5.3.11
100 m  [12]
12.68
SB TårnbyTårnby7.5.11-1.2
12.82
TårnbyTårnby7.5.11-1.1
12.5h
HerlufsholmHerlufsholm21.5.11-2.4
12.71
KøbenhavnKøbenhavn3.6.11-1.5
12.77
w
KøbenhavnKøbenhavn3.6.11+2.7
12.76
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11+0.6
12.68
=SB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.110.0
12.76
Kalmar, SWEKalmar, SWE24.7.11-0.7
12.76
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+0.9
12.75
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+1.8
13.02
KøbenhavnKøbenhavn11.8.11-0.3
13.00
ECCC-CLeiria, PORECCC-C, Leiria, POR17.9.11-0.7
150 m  [1]
19.35
PB , ???, ???27.7.11
200 m  [3]
27.13
i
PB SkiveSkive5.3.11
26.33
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11+0.5
26.27
PB OdenseOdense27.8.11-1.6
Længdespring  [23]
5.47
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
5.48
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE12.2.11
5.54
i
SB KøbenhavnKøbenhavn15.2.11
5.43
i
SkiveSkive19.2.11
5.48
i
AarhusAarhus28.2.11
5.53
i
SkiveSkive5.3.11
5.58
SB TårnbyTårnby7.5.11+1.5
5.32
KøbenhavnKøbenhavn14.5.11+0.8
5.53
w
KøbenhavnKøbenhavn14.5.11+2.6
4.92
HerlufsholmHerlufsholm21.5.11+0.2
3.36
KøbenhavnKøbenhavn3.6.11+0.9
5.52
OdenseOdense11.6.11+0.8
5.55
FrederiksbergFrederiksberg25.6.11+0.2
5.02
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11+2.0
5.49
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11+0.6
5.32
Kalmar, SWEKalmar, SWE24.7.11+2.0
5.63
SB HvidovreHvidovre27.7.11+1.3
5.49
KøbenhavnKøbenhavn11.8.11-1.0
5.18
OdenseOdense27.8.110.0
5.25
w
OdenseOdense27.8.11+2.1
5.51
KøbenhavnKøbenhavn3.9.11-1.7
5.39
ECCC-CLeiria, PORECCC-C, Leiria, POR17.9.11+0.4
5.66
w
SkiveSkive10.11.11+2.2

2010

60 m  [13]
8.18
i
HelsingørHelsingør12.12.09
8.15
i
PB HelsingørHelsingør12.12.09
8.44
i
KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
8.53
i
KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
8.08
i
PB BallerupBallerup24.1.10
8.38
i
BallerupBallerup24.1.10
8.24
i
BallerupBallerup24.1.10
8.34
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
8.19
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
8.32
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
8.27
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
8.07
i
PB SkiveSkive7.3.10
8.17
i
SkiveSkive7.3.10
100 m  [14]
12.80
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.10+1.0
12.68
PB KøbenhavnKøbenhavn4.6.10+1.5
12.83
KøbenhavnKøbenhavn4.6.10+1.3
12.98
Stockholm, SWEStockholm, SWE11.6.10-0.7
12.68
w
Stockholm, SWEStockholm, SWE11.6.10+2.4
12.55
PB GreveGreve19.6.10+0.1
12.72
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10-1.6
12.79
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10-0.3
12.91
OdenseOdense7.8.10-1.0
13.00
OdenseOdense7.8.10+0.6
12.76
KøbenhavnKøbenhavn12.8.100.0
12.95
KøbenhavnKøbenhavn12.8.100.0
12.68
HvidovreHvidovre11.9.10+1.4
13.44
HillerødHillerød19.9.10-0.2
200 m  [2]
26.77
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.10+0.1
26.54
PB AabenraaAabenraa24.5.10-1.2
800 m  [1]
2:49.61
PB AabenraaAabenraa24.5.10
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
12.97
PB AabenraaAabenraa24.5.10+0.3
Højdespring  [1]
1.44
SB AabenraaAabenraa24.5.10
Længdespring  [24]
5.05
i
SB HelsingørHelsingør12.12.09
5.09
i
SB KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
5.44
i
PB BallerupBallerup24.1.10
5.39
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
5.30
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE6.2.10
5.44
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
5.61
i
PB SkiveSkive28.2.10
5.43
i
SkiveSkive28.2.10
5.58
i
SkiveSkive7.3.10
5.58
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.10-0.3
5.43
KøbenhavnKøbenhavn11.5.10+0.2
5.20
w
AabenraaAabenraa24.5.10+2.3
5.60
PB Jönköping, SWEJönköping, SWE26.5.100.0
5.80
PB KøbenhavnKøbenhavn4.6.10-1.8
5.21
Stockholm, SWEStockholm, SWE11.6.10+0.4
5.29
GreveGreve19.6.10-1.6
5.57
OdenseOdense27.6.100.0
5.35
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10+0.6
5.70
KøbenhavnKøbenhavn18.7.10+1.1
5.96
w
KøbenhavnKøbenhavn18.7.10+2.8
5.62
(87)DMOdenseDM, Odense8.8.100.0
5.33
GlostrupGlostrup4.9.10-1.5
5.60
HvidovreHvidovre11.9.10+0.2
5.04
HillerødHillerød19.9.100.0
Kuglestød 3.0 kg  [2]
7.82
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
7.43
AabenraaAabenraa24.5.10

2009

60 m  [1]
8.64
i
PB SkiveSkive28.2.09
100 m  [4]
13.10
PB KøbenhavnKøbenhavn6.8.09+1.0
13.39
OdenseOdense30.8.09-0.9
13.03
PB GreveGreve27.9.09+1.9
13.27
GreveGreve27.9.09+0.5
200 m  [1]
27.39
PB GreveGreve27.9.09+0.3
Højdespring  [1]
1.53
i
PB SkiveSkive28.2.09
Længdespring  [4]
5.10
i
PB SkiveSkive28.2.09
5.15
PB AarhusAarhus14.6.09+1.8
5.53
w
AarhusAarhus14.6.09+3.0
5.30
PB OdenseOdense30.8.09+0.5

2008

80 m  [2]
10.94
PB GreveGreve27.9.08+1.4
10.92
w
GreveGreve27.9.08+3.8
Højdespring  [2]
1.40
i
PB BallerupBallerup19.1.08
1.45
PB GreveGreve27.9.08

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.67   Malmö/A, SWE28.1.1720 
100 m
Ude12.00   Randers7.6.14+1.021 
200 m
Ude24.74   Helsingborg, SWE17.5.14+1.632 
Inde25.25   Skive23.2.1425 
800 m
Ude2:49.61   Aabenraa24.5.10
Højdespring
Ude1.45   Greve27.9.08
Inde1.53   Skive28.2.09
Længdespring
Ude6.45   DR22 DUR-20Tallinn, EST12.7.15+1.5
Inde6.20   DUR P19Skive22.2.14

80 m
Ude10.94   Greve27.9.08+1.4
150 m
Ude18.22   København30.8.15-0.9
Kuglestød 3.0 kg
Inde7.82   København10.1.10

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 399
Per disciplin:
60 m:55
80 m:2
100 m:98
150 m:3
200 m:41
800 m:1
:1
Højdespring:4
Længdespring:177
Kuglestød 3.0 kg:2
4 x 100 m stafet:12
4 x 200 m stafet:1
4 x 300 m stafet:1
4 x 400 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2012 2
12.40
DM 2013 3
12.33
DM 2014 3
12.34
DM 2016 1
12.26 3
h3
12.21
200 m
DM 2013 2
25.19
DM 2014
1
h1
25.00
Længdespring
DM 2010 3
5.62
DM 2012 2
5.74
DM 2013 2
5.95
DM 2014 1
6.14
DM 2015 1
6.11
DM 2016 1
6.17
Inde
60 m
DMi 2014 2
7.69
200 m
DMi 2014 1
25.25
Længdespring
DMi 2014 1
6.20
DMi 2015 2
5.99

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2015 3
22
12.09 2
22
h1
12.14
Længdespring
DMU 2015 1
22
6.00
Inde
Længdespring
iDMU 2014 1
19
6.12

Internationale stævner

Ude
Længdespring
EM-Hold Div 2 2013 4
6.15
EM-Hold Div 2 2014 4
6.14
EM-Hold Div 2 2015 5
6.03
EM-Hold Div 1 2017 6
6.05
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 2 2013 7
47.07
EM-Hold Div 2 2014 8
47.69
EM-Hold Div 2 2015 6
46.37
EM-Hold Div 1 2017
B
DQ

Længdespring
EM U20 2013
24
19
Q
5.72
VM U20 2014 12
19
5.78 8
19
Q
6.14
EM U23 2015 7
22
6.45 8
22
Q
6.29
EM U23 2017 7
22
6.31 7
22
Q
6.35