Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Sandra Böll

Født: 6 november 1994

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  4 DM‐guld
  •  4 DM‐sølv
  •  4 DM‐bronze
  •  1 IDM‐guld
  •  1 IDM‐bronze

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

200 m  [1]
DNS
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
800 m  [2]
2:36.36
SB TårnbyTårnby7.5.22
DNS
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
100 m hæk 84.0 cm  [2]
14.69
SB TårnbyTårnby7.5.22+0.7
14.85
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+1.2
Højdespring  [1]
DNS
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
Længdespring  [1]
DNS
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
Kuglestød 4.0 kg  [2]
12.37
SB TårnbyTårnby8.5.22
 
X12.20 SB12.35 SB12.37 SB11.29X
DNS
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
Spydkast 600 gram  [1]
DNS
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
Syvkamp  [1]
DNF
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
14.85/+1.2   NM   NM   NM
NM   NM   NM

2021

200 m  [1]
26.03
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21-0.5
600 m  [1]
1:46.36
i
PB RandersRanders16.1.21
800 m  [1]
2:32.71
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
60 m hæk 84.0 cm  [1]
9.05
i
SB RandersRanders16.1.21
100 m hæk 84.0 cm  [1]
14.44
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+0.3
Højdespring  [1]
1.68
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
1.56 SB
   O
1.59 SB
   O
1.62 SB
  XO
1.65 SB
 XXO
1.68 SB
   O
1.71
XXX
  
Længdespring  [1]
5.68
=SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.210.0
5.77
w
KøbenhavnKøbenhavn16.5.21+2.2
 
5.58 SB
 +1.4
5.77
 +2.2
5.68 SB
 0.0
Kuglestød 4.0 kg  [6]
12.24
i
SB KøbenhavnKøbenhavn19.1.21
 
11.69 SBX12.24 SBX12.01X
13.13
i
SB KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
 
X13.05 SB13.13 SB13.10X12.27
12.89
i
KøbenhavnKøbenhavn6.2.21
 
11.73XX12.2512.8912.80
13.07
i
DMiRandersDMi, Randers20.2.21
 
12.9312.1912.52X13.0712.89
12.46
SB KøbenhavnKøbenhavn15.4.21
 
12.46 SBX12.00X11.9812.19
12.15
KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
11.9312.1512.01
Diskoskast 1.0 kg  [1]
37.71
SB KøbenhavnKøbenhavn2.9.21
 
36.22 SBX37.66 SBX37.71 SB34.55
Spydkast 600 gram  [1]
33.55
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
33.47 SB33.55 SB32.05
Syvkamp  [1]
5.196
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
14.44/+0.3   1.68   12.15   26.03/-0.5
5.77w/+2.2   33.55   2:32.71

2020

60 m  [2]
8.24
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
8.22
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
100 m  [1]
12.9h
KøbenhavnKøbenhavn28.6.20+1.4
200 m  [9]
26.15
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
26.34
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
26.26
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.20
26.38
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
25.6h
KøbenhavnKøbenhavn28.6.20+2.0
26.16
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+2.1
25.72
w
GreveGreve12.7.20+4.0
25.76
w
HvidovreHvidovre2.8.20+2.4
25.35
SB DMKøbenhavnDM, København29.8.20-0.1
800 m  [4]
2:30.14
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
2:27.45 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn27.7.20
2:43.42
SlagelseSlagelse8.8.20
2:23.24
SB DMKøbenhavnDM, København30.8.20
100 m hæk 84.0 cm  [6]
14.68
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+0.1
14.83
KøbenhavnKøbenhavn27.7.20-1.1
14.65
SB SlagelseSlagelse8.8.20+1.9
14.80
DMKøbenhavnDM, København15.8.20-1.6
14.63
SB DMKøbenhavnDM, København15.8.20-1.8
14.41
PB DMKøbenhavnDM, København29.8.20-1.0
Højdespring  [2]
1.66
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
1.51 SB
   O
1.57 SB
   O
1.60 SB
   O
1.63 SB
   O
1.66 SB
 XXO
   
1.72
SB DMKøbenhavnDM, København29.8.20
 
1.54
   O
1.60
   O
1.63
   O
1.66 =SB
   O
1.69 SB
   O
1.72 SB
   O
1.75
XXX
 
1.72
=SB DMKøbenhavnDM, København29.8.20
 
1.54
   O
1.60
   O
1.63
   O
1.66 =SB
   O
1.69 SB
   O
1.72 SB
   O
1.75
XXX
 
Længdespring  [7]
5.49
=SB KøbenhavnKøbenhavn27.6.20+1.7
5.75
w
KøbenhavnKøbenhavn27.6.20+2.3
 
5.35 SB
 +1.9
5.43
 +2.2
X5.49 SB
 +1.7
X5.75
 +2.3
5.60
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20+1.0
 
5.37
 +1.1
5.39
 +2.7
5.60 SB
 +1.0
5.59
KøbenhavnKøbenhavn22.7.20+0.5
 
4.06
 +3.4
5.50
 +1.4
X5.46
 +0.4
5.59
 +0.5
5.31
 +0.1
5.49
KøbenhavnKøbenhavn26.7.20+1.7
5.75
w
KøbenhavnKøbenhavn26.7.20+2.3
 
5.35
 +1.9
5.43
 +2.2
X5.49
 +1.7
X5.75
 +2.3
5.55
DMKøbenhavnDM, København16.8.20+0.9
 
5.55
 +0.9
X
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
5.55
DMKøbenhavnDM, København30.8.20-1.2
 
5.44
 0.0
5.45
 -1.8
5.55
 -1.2
5.67
SB AarhusAarhus6.9.20+1.9
 
5.67 SB
 +1.9
5.60
 +2.7
5.62
 +0.5
5.66
 +1.5
Kuglestød 4.0 kg  [6]
12.11
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
11.26 SB11.31 SB12.11 SB11.5211.7511.39
11.98
i
KøbenhavnKøbenhavn15.2.20
12.56
i
SB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
 
11.96X12.48 SB12.3012.56 SB12.06
12.61
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
12.07 SB12.61 SB12.51
13.50
SB DMKøbenhavnDM, København29.8.20
 
12.86 SB12.7313.50 SB
11.57
AarhusAarhus6.9.20
 
11.5011.52X11.57
Diskoskast 1.0 kg  [1]
37.56
SB SlagelseSlagelse8.8.20
 
29.84 SB34.03 SBX32.6136.51 SB37.56 SB
Spydkast 600 gram  [2]
32.22
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
30.77 SB32.22 SB31.08
32.88
SB DMKøbenhavnDM, København30.8.20
 
32.88 SBX30.69
Syvkamp  [2]
5.114
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
14.68/+0.1   1.66   12.61   26.16w/+2.1
5.60/+1.0   32.22   2:30.14
5.442
PB (76)DMKøbenhavnDM, København30.8.20
14.41/-1.0   1.72   13.50   25.35/-0.1
5.55/-1.2   32.88   2:23.24

2019

200 m  [2]
26.17
SB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19+0.6
26.27
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19-1.6
800 m  [2]
2:32.85
SB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
2:31.34
SB KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
100 m hæk 84.0 cm  [8]
15.09
SB SlagelseSlagelse27.4.19+0.9
14.56
PB TårnbyTårnby4.5.19+1.8
14.80
GreveGreve22.6.19+1.4
14.82
GreveGreve22.6.19+0.7
15.03
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19-0.1
15.46
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-1.8
15.18
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-2.6
14.71
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19+1.0
Højdespring  [3]
1.64
SB SlagelseSlagelse27.4.19
1.66
SB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
1.67
SB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Længdespring  [5]
5.13
SB GreveGreve22.6.19+0.3
5.24
w
GreveGreve22.6.19+2.8
5.55
SB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19+0.6
5.65
w
KøbenhavnKøbenhavn10.8.19+2.4
5.52
KøbenhavnKøbenhavn1.9.190.0
Kuglestød 4.0 kg  [11]
12.60
SB Malmö, SWEMalmö, SWE27.1.19
13.32
i
SB DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
 
12.79 SB13.32 SB13.0312.6413.0113.04
12.98
SB SlagelseSlagelse27.4.19
13.14
SB TårnbyTårnby5.5.19
13.30
SB OdenseOdense1.6.19
13.98
PB HvidovreHvidovre8.6.19
12.98
BallerupBallerup19.6.19
12.03
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
12.81
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19
13.03
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
12.83
OdenseOdense7.9.19
Diskoskast 1.0 kg  [4]
38.86
SB KøbenhavnKøbenhavn28.5.19
39.85
SB HvidovreHvidovre8.6.19
36.68
BallerupBallerup19.6.19
40.61
SB KøbenhavnKøbenhavn4.9.19
 
X40.03 SBX40.12 SB40.61 SBX
Spydkast 600 gram  [5]
29.97
SB TårnbyTårnby4.5.19
30.76
SB HvidovreHvidovre9.6.19
34.87
SB KøbenhavnKøbenhavn13.6.19
32.90
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
34.81
KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
Syvkamp  [2]
4.994
SB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
15.03/-0.1   1.66   12.03   26.17/+0.6
5.55/+0.6   32.90   2:32.85
5.151
SB DMKøbenhavnDM, København1.9.19
         
      

2018

60 m  [1]
8.22
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
200 m  [4]
25.82
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
25.97
w
Dilbeek, BELDilbeek, BEL27.7.18+2.8
25.97
w
Dilbeek, BELDilbeek, BEL28.7.18+2.8
26.56
SB SilkeborgSilkeborg18.8.18-1.9
800 m  [3]
2:26.15
i
SB DMiRandersDMi, Randers4.2.18
2:28.79
SB Dilbeek, BELDilbeek, BEL28.7.18
2:29.83
SilkeborgSilkeborg19.8.18
60 m hæk 84.0 cm  [1]
8.94
i
SB DMiRandersDMi, Randers4.2.18
100 m hæk 84.0 cm  [4]
15.18
SB GreveGreve12.5.18-1.3
14.99
SB Dilbeek, BELDilbeek, BEL27.7.180.0
14.68
w
HvidovreHvidovre10.8.18+2.9
15.10
SilkeborgSilkeborg18.8.18-1.0
Højdespring  [6]
1.73
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
1.74
i
SB DMiRandersDMi, Randers4.2.18
1.64
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
1.65
SB Dilbeek, BELDilbeek, BEL27.7.18
1.65
=SB Dilbeek, BELDilbeek, BEL28.7.18
1.68
SB SilkeborgSilkeborg18.8.18
Længdespring  [8]
5.79
i
PB DMiRandersDMi, Randers4.2.18
5.68
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
5.39
SB GreveGreve13.5.18+1.2
5.45
w
GreveGreve13.5.18+2.4
5.58
SB SkiveSkive19.5.180.0
5.47
Dilbeek, BELDilbeek, BEL28.7.18-0.5
5.51
SilkeborgSilkeborg19.8.18+0.6
5.67
w
SilkeborgSilkeborg19.8.18+2.5
Kuglestød 4.0 kg  [9]
13.61
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
12.68
i
DMiRandersDMi, Randers4.2.18
13.32
PB GreveGreve12.5.18
12.91
SkiveSkive19.5.18
13.18
Dilbeek, BELDilbeek, BEL27.7.18
13.18
Dilbeek, BELDilbeek, BEL28.7.18
13.29
SilkeborgSilkeborg18.8.18
13.09
OdenseOdense25.8.18
12.52
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18
Spydkast 600 gram  [5]
32.34
SB GreveGreve13.5.18
30.63
Dilbeek, BELDilbeek, BEL28.7.18
34.92
SB HvidovreHvidovre10.8.18
30.32
SilkeborgSilkeborg19.8.18
31.66
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18
Femkamp  [1]
4.059
i
PB (74)DMiRandersDMi, Randers4.2.18
8.94 1.74 12.68 5.79 2:26.15
Syvkamp  [3]
2.774
SB GreveGreve13.5.18
         
      
5.065
SB Dilbeek, BELDilbeek, BEL28.7.18
14.99/0.0   1.65   13.18   25.97w/+2.8
5.47/-0.5   30.63   2:28.79
5.082
SB SilkeborgSilkeborg18.8.18
         
      
4 x 100 m stafet  [1]
47.39
PB DMOdenseDM, Odense25.8.18
 Sparta Atletik og Løb
Amanda Bergsten, Ida Kathrine Karstoft
Olivia Thorsgaard, Sandra Böll

2017

60 m  [1]
8.14
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
100 m  [1]
12.96
SB Malmö/He, SWEMalmö/He, SWE23.5.17-0.1
200 m  [6]
25.83
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
25.41
w
HvidovreHvidovre11.6.17+3.5
25.85
SB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP1.7.17+1.3
25.60
SB Dilbeek, BELDilbeek, BEL29.7.17-0.7
26.19
DMKøbenhavnDM, København18.8.17+0.4
26.19
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+0.4
400 m  [1]
1:00.07
SB Malmö/He, SWEMalmö/He, SWE23.5.17
800 m  [4]
2:28.46
i
SB AalborgAalborg5.2.17
2:24.96
SB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP2.7.17
2:20.37
PB Dilbeek, BELDilbeek, BEL30.7.17
2:24.54
DMKøbenhavnDM, København19.8.17
60 m hæk 84.0 cm  [1]
8.93
i
PB AalborgAalborg5.2.17
100 m hæk 84.0 cm  [5]
20.75
SB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA28.4.17+1.6
14.60
PB HvidovreHvidovre10.6.17+1.6
14.70
EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP1.7.17+0.2
14.67
w
Dilbeek, BELDilbeek, BEL29.7.17+2.6
14.94
DMKøbenhavnDM, København18.8.17+1.4
Højdespring  [12]
1.68
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
1.75
i
=PB AalborgAalborg5.2.17
1.75
i
=PB AalborgAalborg5.2.17
1.70
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
 
1.60
   O
1.65
 XXO
1.70
 XXO
1.74
XXX
    
1.68
SB HvidovreHvidovre10.6.17
1.70
SB BallerupBallerup15.6.17
1.75
=PB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP1.7.17
1.73
Dilbeek, BELDilbeek, BEL29.7.17
1.73
DMKøbenhavnDM, København18.8.17
1.73
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
1.70
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17
1.70
AalborgAalborg3.9.17
Længdespring  [11]
5.56
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
5.66
i
PB AalborgAalborg5.2.17
5.78
SB KøbenhavnKøbenhavn3.6.17+2.0
5.84
w
KøbenhavnKøbenhavn3.6.17+2.4
5.69
w
HvidovreHvidovre11.6.17+4.0
5.71
EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP2.7.17-0.4
5.72
Dilbeek, BELDilbeek, BEL30.7.17+1.5
5.79
w
DMKøbenhavnDM, København19.8.17+2.1
5.75
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17-0.5
5.90
PB DMAalborgDM, Aalborg3.9.170.0
5.64
OdenseOdense9.9.17-1.5
Kuglestød 4.0 kg  [6]
11.67
SB Malmö, SWEMalmö, SWE29.1.17
12.43
PB AalborgAalborg5.2.17
11.97
KøbenhavnKøbenhavn31.5.17
12.05
EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP1.7.17
12.75
PB Dilbeek, BELDilbeek, BEL29.7.17
12.20
DMKøbenhavnDM, København18.8.17
Spydkast 600 gram  [5]
35.08
SB BallerupBallerup15.6.17
31.34
EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP2.7.17
33.01
Dilbeek, BELDilbeek, BEL30.7.17
33.09
Dilbeek, BELDilbeek, BEL30.7.17
32.88
DMKøbenhavnDM, København19.8.17
Femkamp  [1]
3.990
i
PB (83)AalborgAalborg5.2.17
Syvkamp  [4]
DNF
MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA29.4.17
20.75/+1.6         
      
5.293
SB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP2.7.17
14.70/+0.2   1.75   12.05   25.85/+1.3
5.71/-0.4   31.34   2:24.96
5.439
PB Dilbeek, BELDilbeek, BEL30.7.17
14.67   1.73   12.75   25.60
5.72   33.01   2:20.37
5.276
DMKøbenhavnDM, København19.8.17
14.94/+1.4   1.73   12.20   26.19/+0.4
5.79w/+2.1   32.88   2:24.54
4 x 300 m stafet  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:38.76
i
PB v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
 Mixed team
Ida Kathrine Karstoft, Anne Sofie Kirkegaard
Mette Graversgaard, Sandra Böll

2016

100 m  [2]
12.84
SB TårnbyTårnby7.5.16-0.4
12.99
TårnbyTårnby7.5.16-1.9
200 m  [8]
25.82
SB HelsingørHelsingør15.5.16+1.9
25.72
SB Mersin, TURMersin, TUR28.5.16-0.2
25.72
=SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR29.5.16-0.2
25.64
SB v2NatHuddinge, SWEv2Nat, Huddinge, SWE11.6.16+0.3
25.45
SB Flem ChDilbeek, BELFlem Ch, Dilbeek, BEL30.7.16+1.5
25.98
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16+1.0
25.23
PB AarhusAarhus27.8.16+1.4
25.23
=PB DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+1.4
300 m  [1]
41.19
SB TårnbyTårnby7.5.16
400 m  [1]
58.91
SB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
800 m  [4]
2:25.86
SB HelsingørHelsingør16.5.16
2:20.43
PB v2NatHuddinge, SWEv2Nat, Huddinge, SWE12.6.16
2:22.42
Flem ChDilbeek, BELFlem Ch, Dilbeek, BEL31.7.16
2:24.62
KøbenhavnKøbenhavn21.8.16
100 m hæk 84.0 cm  [5]
15.01
SB HelsingørHelsingør15.5.16+1.7
14.89
SB v2NatHuddinge, SWEv2Nat, Huddinge, SWE11.6.16-1.6
14.65
PB AarhusAarhus25.6.16-0.1
14.71
Flem ChDilbeek, BELFlem Ch, Dilbeek, BEL30.7.16+0.1
14.90
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.4
Højdespring  [9]
1.67
SB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby7.5.16
1.69
SB HelsingørHelsingør15.5.16
1.67
AalborgAalborg21.5.16
1.74
SB v2NatHuddinge, SWEv2Nat, Huddinge, SWE11.6.16
1.60
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16
1.73
Flem ChDilbeek, BELFlem Ch, Dilbeek, BEL30.7.16
1.67
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
1.69
AarhusAarhus27.8.16
1.69
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16
Længdespring  [8]
5.43
w
HelsingørHelsingør16.5.16+2.4
5.76
PB v2NatHuddinge, SWEv2Nat, Huddinge, SWE12.6.16+1.0
5.72
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+0.3
5.72
AarhusAarhus25.6.16-0.4
5.66
Flem ChDilbeek, BELFlem Ch, Dilbeek, BEL31.7.16+1.9
5.77
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.16+1.4
5.87
PB KøbenhavnKøbenhavn21.8.16-1.4
5.60
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+1.1
Kuglestød 4.0 kg  [6]
11.73
PB HelsingørHelsingør15.5.16
11.72
v2NatHuddinge, SWEv2Nat, Huddinge, SWE11.6.16
12.26
PB Flem ChDilbeek, BELFlem Ch, Dilbeek, BEL30.7.16
11.63
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
11.94
TårnbyTårnby10.9.16
11.88
KøbenhavnKøbenhavn24.9.16
Diskoskast 1.0 kg  [1]
39.10
SB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
Spydkast 400 gram  [1]
36.18
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Spydkast 600 gram  [5]
32.73
SB TårnbyTårnby7.5.16
35.58
PB HelsingørHelsingør16.5.16
33.53
v2NatHuddinge, SWEv2Nat, Huddinge, SWE12.6.16
36.33
PB Flem ChDilbeek, BELFlem Ch, Dilbeek, BEL31.7.16
36.18
KøbenhavnKøbenhavn21.8.16
Syvkamp  [4]
5.147
SB HelsingørHelsingør16.5.16
15.01/+1.7   1.69   11.73   25.82/+1.9
5.43w/+2.4   35.58   2:25.86
5.370
PB v2NatHuddinge, SWEv2Nat, Huddinge, SWE12.6.16
14.89/-1.6   1.74   11.72   25.64/+0.3
5.76/+1.0   33.53   2:20.43
5.430
PB Flem ChDilbeek, BELFlem Ch, Dilbeek, BEL31.7.16
14.71/+0.1   1.73   12.26   25.45/+1.5
5.66/+1.9   36.33   2:22.42
5.275
KøbenhavnKøbenhavn21.8.16
14.90/-1.4   1.67   11.63   25.98/+1.0
5.87/-1.4   36.18   2:24.62
4 x 100 m stafet  [1]
47.70
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5.16
 Sparta Atletik og Løb
Sandra Böll, Martha Traoré
Olivia Tuokila, Katrine Koch Jacobsen
4 x 400 m stafet  [1]
3:47.33
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR29.5.16
 Sparta Atletik og Løb
Stephanie Saavada, Sandra Böll
Olivia Tuokila, Anne Sofie Kirkegaard

2015

60 m  [1]
8.06
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
100 m  [3]
12.54
PB TårnbyTårnby2.5.15+1.1
12.57
w
TårnbyTårnby2.5.15+2.5
12.69
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15+1.6
200 m  [10]
25.90
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
25.76
PB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA15.5.15-0.5
25.33
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.15+1.2
25.35
NordicCTårnbyNordicC, Tårnby13.6.15-0.7
25.61
ECp-2Inowrocław, POLECp-2, Inowrocław, POL4.7.15-0.3
25.59
AarhusAarhus8.8.15+1.9
25.48
AarhusAarhus8.8.15-1.3
25.48
DMAarhusDM, Aarhus9.8.15-1.3
25.85
DMMaribo DM, Maribo 15.8.15+1.7
25.73
HvidovreHvidovre22.8.15-0.5
300 m  [1]
41.05
SB TårnbyTårnby2.5.15
400 m  [1]
57.71
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.15
800 m  [4]
2:22.92
i
PB NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE8.2.15
2:27.53
SB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA16.5.15
2:20.93
SB NordicCTårnbyNordicC, Tårnby14.6.15
2:22.78
DMMaribo DM, Maribo 16.8.15
60 m hæk 84.0 cm  [3]
9.18
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
9.19
i
NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE7.2.15
9.19
i
NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE8.2.15
100 m hæk 84.0 cm  [9]
15.18
SB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA15.5.15+1.6
14.91
PB AarhusAarhus23.5.15+0.6
14.86
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.15+1.1
15.01
NordicCTårnbyNordicC, Tårnby13.6.15-0.4
15.15
Halmstad, SWEHalmstad, SWE28.6.150.0
15.11
ECp-2Inowrocław, POLECp-2, Inowrocław, POL4.7.15-0.9
15.01
DMMaribo DM, Maribo 15.8.15-0.4
15.35
Maribo Maribo 15.8.15+0.4
14.85
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+1.6
Højdespring  [9]
1.73
i
PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE24.1.15
1.75
i
PB NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE7.2.15
1.75
i
=PB NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE8.2.15
1.72
SB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby2.5.15
1.69
MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA15.5.15
1.70
ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
1.73
SB NordicCTårnbyNordicC, Tårnby13.6.15
1.60
ECp-2Inowrocław, POLECp-2, Inowrocław, POL4.7.15
 
1.45
   O
1.48
   O
1.51
   O
1.54
   O
1.57
  XO
1.60
  XO
1.63
XXX
 
1.68
DMMaribo DM, Maribo 15.8.15
Længdespring  [7]
5.47
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
5.46
i
NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE8.2.15
5.38
SB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA16.5.15-1.0
5.01
Skara, SWESkara, SWE6.6.15+1.5
5.57
SB NordicCTårnbyNordicC, Tårnby14.6.15-1.5
5.37
ECp-2Inowrocław, POLECp-2, Inowrocław, POL5.7.15+0.5
 
5.37
 +0.5
5.54
DMMaribo DM, Maribo 16.8.15+1.5
Kuglestød 4.0 kg  [8]
11.14
i
PB NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE8.2.15
11.72
PB TårnbyTårnby2.5.15
10.80
MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA15.5.15
11.47
AarhusAarhus23.5.15
11.36
NordicCTårnbyNordicC, Tårnby13.6.15
10.89
ECp-2Inowrocław, POLECp-2, Inowrocław, POL4.7.15
 
10.8910.69X
10.00
DMMaribo DM, Maribo 15.8.15
11.11
HvidovreHvidovre22.8.15
Diskoskast 1.0 kg  [1]
37.26
SB HvidovreHvidovre22.8.15
Spydkast 600 gram  [5]
32.03
SB TårnbyTårnby2.5.15
27.90
MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA16.5.15
30.31
ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
 
30.3125.4228.7830.31
31.55
NordicCTårnbyNordicC, Tårnby14.6.15
32.92
PB DMMaribo DM, Maribo 16.8.15
Femkamp  [1]
3.863
i
DR22 =PB NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE8.2.15
9.19 9.19 1.75 1.75 11.14 5.46 5.46 2:22.92
Syvkamp  [4]
4.886
SB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA16.5.15
15.18/+1.6   1.69   10.80   25.76/-0.5
5.38/-1.0   27.90   2:27.53
5.242
PB NordicCTårnbyNordicC, Tårnby14.6.15
15.01/-0.4   1.73   11.36   25.35/-0.7
5.57/-1.5   31.55   2:20.93
DNF
ECp-2Inowrocław, POLECp-2, Inowrocław, POL5.7.15
15.11/-0.9   1.60   10.89   25.61/-0.3
5.37/+0.5      
4.995
DMMaribo DM, Maribo 16.8.15
15.01/-0.4   1.68   10.00   25.85/+1.7
5.54/+1.5   32.92   2:22.78
4 x 100 m stafet  [3]
47.85
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
 Sparta Atletik og Løb
Emma Beiter Bomme, Sandra Böll
Martha Traoré, Laura Tølløse
47.61
DR22
DUR-21
PB
AarhusAarhus8.8.15
 Sparta Atletik og Løb
48.06
DUR-22 HvidovreHvidovre22.8.15
 Sparta Atletik og Løb
4 x 400 m stafet  [1]
3:51.31
DUR-21 AarhusAarhus9.8.15
 Sparta Atletik og Løb

2014

60 m  [2]
8.32
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
8.26
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
200 m  [8]
26.70
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1.14
26.76
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
26.54
SB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA2.5.14-0.2
26.28
PB NMKópavogur, ISLNM, Kópavogur, ISL7.6.14-0.3
25.78
w
HvidovreHvidovre14.6.14+2.5
26.15
PB ECp-2Ribeira Brava, PORECp-2, Ribeira Brava, POR5.7.14-0.8
25.91
PB HolteHolte23.8.14+0.8
26.45
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-3.8
300 m  [1]
40.44
PB KøbenhavnKøbenhavn12.8.14
800 m  [4]
2:32.03
PB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA3.5.14
2:26.21
PB NMKópavogur, ISLNM, Kópavogur, ISL8.6.14
2:21.04
PB ECp-2Ribeira Brava, PORECp-2, Ribeira Brava, POR6.7.14
2:20.87
PB HolteHolte23.8.14
60 m hæk 84.0 cm  [5]
9.40
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1.14
9.53
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1.14
9.65
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
9.39
i
PB SkiveSkive22.2.14
9.50
i
SkiveSkive1.3.14
100 m hæk 84.0 cm  [7]
15.53
SB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA2.5.14-1.7
15.89
NMKópavogur, ISLNM, Kópavogur, ISL7.6.140.0
15.09
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+0.7
15.41
ECp-2Ribeira Brava, PORECp-2, Ribeira Brava, POR5.7.14-1.1
15.08
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+1.8
15.55
w
HolteHolte23.8.14+2.4
15.71
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-3.0
Højdespring  [18]
1.60
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
1.70
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE15.2.14
1.67
i
SkiveSkive22.2.14
1.67
i
SkiveSkive1.3.14
1.67
i
AarhusAarhus8.3.14
1.66
SB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA2.5.14
1.67
SB AabenraaAabenraa31.5.14
1.68
SB NMKópavogur, ISLNM, Kópavogur, ISL7.6.14
1.68
=SB HvidovreHvidovre14.6.14
1.70
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE27.6.14
1.75
PB ECp-2Ribeira Brava, PORECp-2, Ribeira Brava, POR5.7.14
1.73
KøbenhavnKøbenhavn26.7.14
1.73
NMKøbenhavnNM, København27.7.14
1.70
OdenseOdense2.8.14
1.70
DMOdenseDM, Odense3.8.14
1.64
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
1.72
HolteHolte23.8.14
1.66
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
Længdespring  [12]
4.98
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE15.2.14
5.41
i
PB SkiveSkive1.3.14
5.39
i
AarhusAarhus8.3.14
5.30
SB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA3.5.14+0.1
5.22
NMKópavogur, ISLNM, Kópavogur, ISL8.6.14+1.9
5.67
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+0.3
5.40
ECp-2Ribeira Brava, PORECp-2, Ribeira Brava, POR6.7.14+0.6
5.38
OdenseOdense2.8.14-1.6
5.51
KøbenhavnKøbenhavn6.8.140.0
5.38
KøbenhavnKøbenhavn16.8.140.0
5.72
w
HolteHolte23.8.14+3.9
5.47
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14+1.7
Kuglestød 4.0 kg  [11]
10.60
SB Malmö, SWEMalmö, SWE8.2.14
10.78
SB SkiveSkive1.3.14
10.24
AarhusAarhus8.3.14
10.86
SB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA2.5.14
10.97
SB NMKópavogur, ISLNM, Kópavogur, ISL7.6.14
11.01
SB HvidovreHvidovre14.6.14
10.20
Göteborg, SWEGöteborg, SWE27.6.14
10.37
ECp-2Ribeira Brava, PORECp-2, Ribeira Brava, POR5.7.14
11.07
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
10.16
HolteHolte23.8.14
10.78
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
Diskoskast 1.0 kg  [1]
40.70
PB KøbenhavnKøbenhavn10.5.14
Spydkast 600 gram  [7]
32.58
PB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA3.5.14
30.75
KøbenhavnKøbenhavn10.5.14
32.49
NMKópavogur, ISLNM, Kópavogur, ISL8.6.14
28.27
HvidovreHvidovre14.6.14
32.55
ECp-2Ribeira Brava, PORECp-2, Ribeira Brava, POR6.7.14
27.37
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
31.90
HolteHolte23.8.14
Syvkamp  [5]
4.753
PB MultistarsFirenze, ITAMultistars, Firenze, ITA3.5.14
15.53/-1.7   1.66   10.86   26.54/-0.2
5.30/+0.1   32.58   2:32.03
4.809
PB NMKópavogur, ISLNM, Kópavogur, ISL8.6.14
15.89/0.0   1.68   10.97   26.28/-0.3
5.22/+1.9   32.49   2:26.21
5.047
PB ECp-2Ribeira Brava, PORECp-2, Ribeira Brava, POR6.7.14
15.41/-1.1   1.75   10.37   26.15/-0.8
5.40/+0.6   32.55   2:21.04
5.084
PB HolteHolte23.8.14
         
      
5.057
PB HolteHolte23.8.14
         
      
4 x 100 m stafet  [1]
48.60
DUR-20 SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR24.5.14
 Sparta Atletik og Løb
Emma Beiter Bomme, Laura Tølløse
Martha Traoré, Sandra Böll
4 x 400 m stafet  [1]
3:56.39
DUR-20 SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR25.5.14
 Sparta Atletik og Løb
Sandra Böll, Dagmar Olsen
Erica Jarder, Anne Sofie Kirkegaard

2013

60 m  [2]
8.38
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
8.39
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
100 m  [5]
12.92
PB BagsværdBagsværd16.5.13+0.5
12.80
PB KøbenhavnKøbenhavn20.6.130.0
13.11
Mölndal, SWEMölndal, SWE3.8.13+0.2
13.07
HvidovreHvidovre17.8.13+0.9
13.11
HvidovreHvidovre17.8.130.0
200 m  [6]
27.11
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
26.63
SB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE18.5.13+1.9
26.46
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE18.5.13+2.1
26.68
Mölndal, SWEMölndal, SWE3.8.13+0.1
27.14
HerningHerning10.8.13+1.7
26.43
PB HvidovreHvidovre17.8.13+0.6
300 m  [2]
42.91
PB TårnbyTårnby4.5.13
42.87
PB BagsværdBagsværd16.5.13
800 m  [2]
2:44.27
i
SB AarhusAarhus2.2.13
2:34.86
PB HerningHerning10.8.13
60 m hæk 84.0 cm  [1]
9.65
i
SB AarhusAarhus2.2.13
100 m hæk 84.0 cm  [2]
15.73
PB HerningHerning10.8.13-1.3
15.31
PB AarhusAarhus31.8.13+0.1
Højdespring  [13]
1.60
i
SB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
1.55
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
1.67
i
PB AarhusAarhus2.2.13
1.58
i
SkiveSkive23.2.13
1.67
i
=PB SkiveSkive9.3.13
1.63
PB TårnbyTårnby4.5.13
1.61
GreveGreve9.5.13
1.64
PB HvidovreHvidovre11.5.13
1.74
PB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK25.5.13
1.70
HelsingørHelsingør8.6.13
1.61
DMAalborgDM, Aalborg27.7.13
1.64
HerningHerning10.8.13
1.70
AarhusAarhus31.8.13
Længdespring  [2]
5.18
i
PB AarhusAarhus2.2.13
4.99
SB HerningHerning10.8.13-0.5
Kuglestød 4.0 kg  [8]
11.03
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
9.96
Malmö, SWEMalmö, SWE26.1.13
10.07
AarhusAarhus2.2.13
10.75
SkiveSkive9.3.13
10.38
TårnbyTårnby4.5.13
10.63
HvidovreHvidovre11.5.13
9.85
HerningHerning10.8.13
10.26
AarhusAarhus31.8.13
Diskoskast 1.0 kg  [3]
38.55
PB GreveGreve9.5.13
38.57
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
37.02
AarhusAarhus31.8.13
Spydkast 600 gram  [3]
26.83
PB HerningHerning10.8.13
30.16
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
28.28
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13
Femkamp  [1]
3.265
i
PB AarhusAarhus2.2.13
Syvkamp  [1]
4.358
PB HerningHerning10.8.13
         
      

2012

100 m  [1]
12.92
w
HvidovreHvidovre8.6.12+2.2
200 m  [7]
26.82
i
PB SkiveSkive3.3.12
26.71
PB HerningHerning19.5.120.0
26.44
w
HvidovreHvidovre8.6.12+3.2
26.90
LyngbyLyngby16.6.12-2.0
26.92
GreveGreve23.6.12-1.2
26.60
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+1.1
26.92
w
HvidovreHvidovre1.9.12+3.6
800 m  [2]
2:41.72
i
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
2:40.75
SB HerningHerning19.5.12
60 m hæk 84.0 cm  [1]
9.55
i
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
Højdespring  [12]
1.57
i
SB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
1.58
i
SB SkiveSkive25.2.12
1.66
i
PB SkiveSkive3.3.12
1.58
SB HerningHerning19.5.12
1.60
SB Dubnica nad Váhom, SVKDubnica nad Váhom, SVK26.5.12
1.60
=SB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.12
1.57
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
1.56
HvidovreHvidovre1.9.12
1.58
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12
1.59
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR15.9.12
1.59
Leiria, PORLeiria, POR16.9.12
1.58
AabenraaAabenraa22.9.12
Længdespring  [3]
5.12
i
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
5.03
i
SkiveSkive25.2.12
5.17
i
PB SkiveSkive3.3.12
Kuglestød 4.0 kg  [7]
9.61
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
9.91
PB HerningHerning19.5.12
10.09
PB HelsingørHelsingør2.6.12
10.36
PB HvidovreHvidovre8.6.12
10.21
GreveGreve23.6.12
9.78
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
10.30
KøbenhavnKøbenhavn16.12.12
Diskoskast 1.0 kg  [9]
36.13
PB Olhos de Água, POROlhos de Água, POR9.4.12
32.16
HelsingørHelsingør2.6.12
32.68
HvidovreHvidovre8.6.12
34.33
GreveGreve23.6.12
34.41
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
35.15
KøbenhavnKøbenhavn12.9.12
35.19
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR15.9.12
35.19
Leiria, PORLeiria, POR16.9.12
34.63
AabenraaAabenraa22.9.12
Spydkast 600 gram  [2]
20.40
SB HerningHerning19.5.12
23.25
SB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
Femkamp  [1]
3.148
i
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
Syvkamp  [1]
2.832
PB HerningHerning19.5.12
         
      
4 x 100 m stafet  [1]
50.21
SB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR15.9.12
 Sparta Atletik og Løb
Helene Welm, Martha Traoré
Laetitia Bruun, Sandra Böll

2011

100 m  [4]
13.29
SB TårnbyTårnby7.5.11-1.2
13.39
TårnbyTårnby7.5.11-1.1
13.53
w
HvidovreHvidovre25.5.11+4.6
13.35
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11+0.5
150 m  [1]
20.11
PB , ???, ???27.7.11
200 m  [2]
27.13
PB AabenraaAabenraa20.8.110.0
27.21
OdenseOdense27.8.11-1.6
800 m  [1]
2:37.33
PB AabenraaAabenraa20.8.11
100 m hæk 76.2 cm  [3]
15.37
PB AabenraaAabenraa20.8.11+0.3
15.25
OdenseOdense27.8.11-1.9
15.23
PB OdenseOdense27.8.11-1.6
100 m hæk 84.0 cm  [1]
15.93
PB SkiveSkive10.11.11-1.4
Højdespring  [13]
1.60
i
PB SkiveSkive5.3.11
1.60
PB TårnbyTårnby7.5.11
1.56
KøbenhavnKøbenhavn14.5.11
1.55
HerlufsholmHerlufsholm21.5.11
1.58
KøbenhavnKøbenhavn3.6.11
1.62
PB OdenseOdense11.6.11
1.60
BallerupBallerup18.6.11
1.56
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11
1.55
Kalmar, SWEKalmar, SWE24.7.11
1.58
HelsingørHelsingør13.8.11
1.57
AabenraaAabenraa20.8.11
1.54
OdenseOdense27.8.11
1.52
SkiveSkive10.11.11
Længdespring  [5]
5.02
i
SB KøbenhavnKøbenhavn15.2.11
5.09
i
SB SkiveSkive5.3.11
4.90
SB OdenseOdense11.6.11+0.3
5.12
SB KøbenhavnKøbenhavn15.8.110.0
4.72
AabenraaAabenraa20.8.110.0
Trespring   [1]
9.77
SB Kalmar, SWEKalmar, SWE24.7.11+0.8
Kuglestød 4.0 kg  [2]
9.19
PB OdenseOdense11.6.11
9.18
AabenraaAabenraa20.8.11
Diskoskast 0.75 kg  [1]
25.64
PB HvidovreHvidovre25.5.11
Diskoskast 1.0 kg  [8]
26.62
PB HerlufsholmHerlufsholm21.5.11
29.57
PB HvidovreHvidovre8.6.11
29.43
OdenseOdense11.6.11
23.07
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11
25.27
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11
32.81
PB HelsingørHelsingør13.8.11
30.87
OdenseOdense27.8.11
35.04
PB KøbenhavnKøbenhavn19.9.11
Spydkast 600 gram  [1]
26.79
PB AabenraaAabenraa20.8.11
Syvkamp U18  [1]
4.176
PB AabenraaAabenraa20.8.11
         
      

2010

60 m  [5]
8.50
i
PB HelsingørHelsingør12.12.09
8.49
i
PB HelsingørHelsingør12.12.09
8.64
i
BallerupBallerup24.1.10
8.53
i
BallerupBallerup24.1.10
8.44
i
PB SkiveSkive7.3.10
100 m  [4]
13.52
PB TårnbyTårnby1.5.10+0.9
13.35
PB TårnbyTårnby1.5.10-1.4
13.44
KøbenhavnKøbenhavn12.8.10+1.3
13.23
PB GlostrupGlostrup4.9.10+1.7
100 m hæk 76.2 cm  [1]
16.17
PB GreveGreve25.9.10
Højdespring  [6]
1.51
i
PB KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
1.54
i
PB SkiveSkive7.3.10
1.55
PB TårnbyTårnby1.5.10
1.55
=PB SkiveSkive14.8.10
1.40
VejenVejen22.8.10
1.52
HvidovreHvidovre11.9.10
Længdespring  [13]
4.92
i
SB KøbenhavnKøbenhavn21.11.09
4.80
i
HelsingørHelsingør12.12.09
4.92
i
=SB BallerupBallerup24.1.10
4.86
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
4.76
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE6.2.10
4.80
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
5.09
i
PB SkiveSkive28.2.10
5.11
i
PB SkiveSkive7.3.10
5.05
SB TårnbyTårnby2.5.10+0.2
5.12
SB KøbenhavnKøbenhavn12.8.10+0.8
4.98
SkiveSkive14.8.10+0.5
5.09
GlostrupGlostrup4.9.10-3.0
5.09
GreveGreve25.9.10+1.0
Diskoskast 1.0 kg  [1]
19.59
PB GreveGreve25.9.10

2009

Højdespring  [3]
1.50
SB EsbjergEsbjerg6.9.09
1.46
KøbenhavnKøbenhavn12.9.09
1.45
GreveGreve27.9.09
Længdespring  [1]
4.83
SB OdenseOdense30.8.090.0

2008

60 m  [1]
8.97
i
PB BallerupBallerup19.1.08
200 m  [1]
28.86
i
PB SkiveSkive15.2.08
60 m hæk 76.2 cm  [1]
10.17
i
PB SkiveSkive15.2.08
Højdespring  [1]
1.54
PB OdenseOdense15.6.08
Længdespring  [3]
5.03
i
PB BallerupBallerup19.1.08
4.88
i
SkiveSkive15.2.08
5.33
PB HvidovreHvidovre30.8.08+0.2
Trespring   [1]
10.46
PB HvidovreHvidovre30.8.08+0.1

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde8.06   Malmö/A, SWE24.1.15
100 m
Ude12.54   Tårnby2.5.15+1.1
200 m
Ude25.23   Aarhus27.8.16+1.4
Inde25.82   Malmö/A, SWE28.1.1850 
400 m
Ude57.71   Hvidovre22.8.15
800 m
Ude2:20.37   Dilbeek, BEL30.7.17
Inde2:22.92   Norrköping, SWE8.2.15
60 m hæk 84.0 cm
Inde8.93   Aalborg5.2.1733 
100 m hæk 84.0 cm
Ude14.41   København29.8.20-1.035 
Højdespring
Ude1.75   Ribeira Brava, POR5.7.1419 
Inde1.75   Norrköping, SWE7.2.1519 
Længdespring
Ude5.90   Aalborg3.9.170.031 
Inde5.79   Randers4.2.1839 
Trespring
Ude10.46   Hvidovre30.8.08+0.1
Kuglestød 4.0 kg
Ude13.98   Hvidovre8.6.1912 
Inde13.61   Malmö/A, SWE28.1.1816 
Diskoskast 1.0 kg
Ude40.70   København10.5.14
Spydkast 600 gram
Ude36.33   Dilbeek, BEL31.7.16
Femkamp
Inde4.059   Randers4.2.18
Syvkamp
Ude5.442   København30.8.20

150 m
Ude20.11   , ???27.7.1125 
300 m
Ude40.44   København12.8.1425 
600 m
Inde1:46.36   Randers16.1.21
60 m hæk 76.2 cm
Inde10.17   Skive15.2.08
100 m hæk 76.2 cm
Ude15.23   Odense27.8.11-1.631 
Diskoskast 0.75 kg
Ude25.64   Hvidovre25.5.11
Spydkast 400 gram
Ude36.18   København20.8.1611 
Syvkamp U18
Ude4.176   Aabenraa20.8.1122 
4 x 300 m stafet
Inde2:38.76   Tampere, FIN11.2.17

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 614
Per disciplin:
60 m:15
100 m:21
150 m:1
200 m:65
300 m:5
400 m:3
600 m:1
800 m:33
60 m hæk 84.0 cm:13
60 m hæk 76.2 cm:1
100 m hæk 76.2 cm:4
100 m hæk 84.0 cm:50
Højdespring:109
Længdespring:90
Trespring :2
Kuglestød 4.0 kg:82
Diskoskast 0.75 kg:1
Diskoskast 1.0 kg:30
Spydkast 400 gram:1
Spydkast 600 gram:42
Femkamp:5
Syvkamp:28
Syvkamp U18:1
4 x 100 m stafet:7
4 x 300 m stafet:1
4 x 400 m stafet:3

Danske mesterskaber

Ude
200 m
DM 2015 3
25.48
DM 2016
3
h1
25.23
100 m hæk 84.0 cm
DM 2019 3
15.18 2
h1
15.46
DM 2020 7
14.63 4
h1
14.80
Højdespring
DM 2013 3
1.61
DM 2014 2
1.70
DM 2016 3
1.69
DM 2017 2
1.70
Længdespring
DM 2017 1
5.90
DM 2020 5
5.55
Kuglestød 4.0 kg
DM 2019 6
12.81
Syvkamp
DM 2015 2
4995
DM 2017 1
5276
DM 2019 1
5151
DM 2020 1
5442
4 x 100 m stafet
DM 2018 2
47.39
Inde
200 m
DMi 2020
2
h3
26.38
Højdespring
DMi 2018 4
1.64
Længdespring
DMi 2018 3
5.68
Kuglestød 4.0 kg
DMi 2019 5
13.32
DMi 2020 6
12.56
DMi 2021 5
13.07
Femkamp
DMi 2018 1
4059

Ungdom
Ude
400 m
DMU 2015 1
22
57.71

Internationale stævner

Ude
Syvkamp
EM-Hold Div 2 2017 6
5.293
EM-Hold Div 1 2019 10
4.994