Født: 15 april 1997
Klub: Greve Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
100 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.66A | SB | 1 | h8 | Nairobi, KEN | Nairobi, KEN | 26.1.24 | +1.5 | |
10.69A | 7 | s3 | Nairobi, KEN | Nairobi, KEN | 26.1.24 | 0.0 | ||
10.95A | 6 | h2 | Nairobi, KEN | Nairobi, KEN | 5.3.24 | -2.2 | ||
10.75A | 2 | D | Potchefstroom, RSA | Potchefstroom, RSA | 14.3.24 | -0.7 | ||
10.80A | 2 | D | Pretoria, RSA | Pretoria, RSA | 18.3.24 | +0.6 | ||
200 m [7] | ||||||||
21.77 i | SB | 1 | D | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 19.1.24 | ||
21.26A | SB | 1 | h2 | Nairobi, KEN | Nairobi, KEN | 26.1.24 | +0.4 | |
21.29A w | 1 | s1 | Nairobi, KEN | Nairobi, KEN | 26.1.24 | +3.2 | ||
21.72 i | SB | 4 | B | v3Nat | Bærum, NOR | v3Nat, Bærum, NOR | 11.2.24 | |
21.24A | =PB | 2 | h3 | Nairobi, KEN | Nairobi, KEN | 5.3.24 | +1.7 | |
21.73A | 6 | Nairobi, KEN | Nairobi, KEN | 6.3.24 | -1.6 | |||
21.28A | 2 | E | Pretoria, RSA | Pretoria, RSA | 18.3.24 | +1.0 |
60 m [6] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.22 i | SB | 4 | h2 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 22.1.22 | ||||||
7.10 i | PB | 6 | h7 | Bærum, NOR | Bærum, NOR | 29.1.22 | ||||||
7.13 i | 2 | h1 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 5.2.22 | |||||||
7.03 i | PB | 4 | h3 | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | |||||
7.16 i | 4 | h1 | Aarhus | Aarhus | 2.3.22 | |||||||
7.10 i | 6 | B | Aarhus | Aarhus | 2.3.22 | |||||||
100 m [17] | ||||||||||||
10.88 | SB | 1 | h1 | Nerja, ESP | Nerja, ESP | 26.5.22 | 0.0 | |||||
10.79 | SB | 1 | Nerja, ESP | Nerja, ESP | 26.5.22 | +0.3 | ||||||
10.69 w | 2 | h1 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +2.2 | ||||||
10.80 | 2 | h3 | Salamanca, ESP | Salamanca, ESP | 4.6.22 | +1.8 | ||||||
10.66 | PB | 4 | B | Salamanca, ESP | Salamanca, ESP | 4.6.22 | +0.6 | |||||
10.68 w | 2 | h3 | Mannheim, GER | Mannheim, GER | 6.6.22 | +2.2 | ||||||
10.70 w | 2 | Mannheim, GER | Mannheim, GER | 6.6.22 | +2.9 | |||||||
10.75 | 3 | h4 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | -0.3 | ||||||
10.59 | PB | 7 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.6 | ||||||
10.78 | 4 | h1 | CoAG | København | CoAG, København | 16.6.22 | -0.5 | |||||
10.70 | 3 | h1 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | +0.3 | |||||
10.76 | 6 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | -0.1 | ||||||
10.91 | 7 | h7 | Résisprint | La Chaux-de-Fonds, SUI | Résisprint, La Chaux-de-Fonds, SUI | 3.7.22 | -2.1 | |||||
10.70 | 6 | h2 | Bulle, SUI | Bulle, SUI | 9.7.22 | +1.9 | ||||||
10.74A | 6 | rM | Sestriere, ITA | Sestriere, ITA | 31.7.22 | +1.0 | ||||||
10.92 | 5 | h1 | København | København | 13.8.22 | +0.7 | ||||||
11.00 | 5 | La Chaux-de-Fonds, SUI | La Chaux-de-Fonds, SUI | 17.8.22 | +0.5 | |||||||
200 m [14] | ||||||||||||
22.17 i | PB | 1 | C | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 21.1.22 | ||||||
21.84 i | PB | 2 | B | Bærum, NOR | Bærum, NOR | 29.1.22 | ||||||
21.64 i | PB | 1 | B | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 5.2.22 | ||||||
21.89 i | 2 | B | v3Nat | Uppsala, SWE | v3Nat, Uppsala, SWE | 13.2.22 | ||||||
22.08 i | 1 | h5 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||||||
22.02 i | 3 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | |||||||
21.55 | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +1.1 | ||||||
21.55 | =PB | 1 | Mannheim, GER | Mannheim, GER | 6.6.22 | +0.6 | ||||||
21.51 | PB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +2.0 | ||||||
22.04 | 2 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 26.6.22 | -0.1 | |||||
DNS | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 26.6.22 | ||||||||
21.32 | PB | 4 | D | Résisprint | La Chaux-de-Fonds, SUI | Résisprint, La Chaux-de-Fonds, SUI | 3.7.22 | +1.7 | ||||
21.61 w | 5 | C | Bulle, SUI | Bulle, SUI | 9.7.22 | +2.5 | ||||||
21.50A w | 5 | Sestriere, ITA | Sestriere, ITA | 31.7.22 | +2.4 | |||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
6.82 | SB | 3 | La Chaux-de-Fonds, SUI | La Chaux-de-Fonds, SUI | 17.8.22 | +0.4 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:31.09 i | SB | 3 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||||||
Greve Atletik | ||||||||||||
Peter Andersson, Kasper Andersson Tobias Andersson, Frederik Andersson |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.16 i | PB | 4 | h1 | Randers | Randers | 16.1.21 | ||
7.12 i | PB | 3 | B | Randers | Randers | 16.1.21 | ||
7.26 i | 4 | h2 | Odense | Odense | 23.1.21 | |||
7.21 i | 3 | h2 | København | København | 13.2.21 | |||
7.23 i | 7 | h2 | DMi | Randers | DMi, Randers | 20.2.21 | ||
100 m [12] | ||||||||
11.06 | SB | 6 | København | København | 15.5.21 | +1.4 | ||
10.74 w | 1 | København | København | 29.5.21 | +2.8 | |||
10.84 w | 4 | r2 | Greve | Greve | 30.5.21 | +2.6 | ||
10.89 | SB | 2 | h5 | Skara, SWE | Skara, SWE | 6.6.21 | +1.2 | |
11.09 | 5 | D | Skara, SWE | Skara, SWE | 6.6.21 | -1.1 | ||
10.82 w | 4 | h1 | København | København | 8.6.21 | +2.4 | ||
10.87 | SB | 8 | København | København | 8.6.21 | +0.2 | ||
10.75 w | 5 | h6 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.3 | ||
10.72 | PB | 6 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +1.1 | ||
11.16 | 5 | h3 | Skara, SWE | Skara, SWE | 19.6.21 | +2.0 | ||
10.98 | 5 | h3 | DM | Odense | DM, Odense | 26.6.21 | +1.1 | |
11.61 | 8 | h4 | Résisprint | La Chaux-de-Fonds, SUI | Résisprint, La Chaux-de-Fonds, SUI | 14.8.21 | -1.9 | |
200 m [11] | ||||||||
22.34 i | SB | 1 | C | Randers | Randers | 16.1.21 | ||
DNF i | h2 | Odense | Odense | 23.1.21 | ||||
22.31 i | SB | 2 | DMi | Randers | DMi, Randers | 20.2.21 | ||
21.73 | PB | 2 | Greve | Greve | 30.5.21 | +1.3 | ||
21.67 | PB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.7 | ||
21.76 | 1 | A | Skara, SWE | Skara, SWE | 19.6.21 | +1.0 | ||
21.84 | 2 | h1 | DM | Odense | DM, Odense | 27.6.21 | +0.7 | |
21.69 | 3 | DM | Odense | DM, Odense | 27.6.21 | +1.6 | ||
21.95 | 3 | Sollentuna, SWE | Sollentuna, SWE | 8.8.21 | +1.0 | |||
21.52 w | 5 | C | Résisprint | La Chaux-de-Fonds, SUI | Résisprint, La Chaux-de-Fonds, SUI | 14.8.21 | +2.6 | |
22.10 | 4 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | -0.4 | ||
400 m [1] | ||||||||
49.91 | PB | 4 | Oslo, NOR | Oslo, NOR | 25.8.21 | |||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
42.18 | SB | 3 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Greve Atletik | ||||||||
Frankly Dadey, Peter Andersson Frederik Andersson, Kasper Andersson | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:18.46 | PB | 2 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Greve Atletik | ||||||||
Frederik Andersson, Kasper Andersson Tobias Andersson, Mathias Astrup |
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.28 i | SB | 5 | h1 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.2.20 | ||||||
100 m [13] | ||||||||||||
11.03 | SB | 1 | København | København | 14.6.20 | +1.7 | ||||||
11.25 | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 20.6.20 | +0.9 | |||||||
11.0h | 1 | København | København | 28.6.20 | +2.0 | |||||||
11.26 | 3 | h1 | Greve | Greve | 5.7.20 | +0.3 | ||||||
10.88 w | 2 | h3 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +3.6 | ||||||
11.26 | 7 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +0.5 | |||||||
11.01 | SB | 2 | h2 | Greve | Greve | 12.7.20 | +1.2 | |||||
11.09 | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 23.7.20 | +1.9 | |||||||
11.02 | 3 | h6 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +1.2 | ||||||
11.29 | 2 | h1 | Skara, SWE | Skara, SWE | 15.8.20 | -0.1 | ||||||
11.10 | 2 | h3 | Oslo, NOR | Oslo, NOR | 25.8.20 | +1.0 | ||||||
11.67 | 8 | Oslo, NOR | Oslo, NOR | 25.8.20 | +0.9 | |||||||
11.37 | dec | DM | København | DM, København | 29.8.20 | 0.0 | ||||||
200 m [13] | ||||||||||||
22.36 i | PB | 1 | C | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | ||||||
22.33 i | PB | 2 | B | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.2.20 | ||||||
22.38 i | 3 | r2 | v3Nat | Helsinki, FIN | v3Nat, Helsinki, FIN | 9.2.20 | ||||||
22.59 i | 1 | h2 | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | ||||||
22.25 i | PB | 1 | B | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | |||||
22.14 | SB | 1 | r1 | Greve | Greve | 5.7.20 | +0.7 | |||||
21.93 w | 3 | Greve | Greve | 12.7.20 | +4.1 | |||||||
22.17 | 4 | C | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +1.2 | ||||||
22.97 | 7 | Sollentuna, SWE | Sollentuna, SWE | 10.8.20 | -0.7 | |||||||
22.09 | SB | 1 | Skara, SWE | Skara, SWE | 15.8.20 | -0.1 | ||||||
22.71 | 5 | h2 | DM | København | DM, København | 16.8.20 | -1.1 | |||||
22.33 | 1 | Tårnby | Tårnby | 27.8.20 | +0.2 | |||||||
22.38 | 1 | København | København | 15.9.20 | +0.2 | |||||||
300 m [1] | ||||||||||||
35.57 | PB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 23.7.20 | |||||||
400 m [2] | ||||||||||||
50.63 | PB | dec | DM | København | DM, København | 29.8.20 | ||||||
50.77 | 1 | København | København | 15.9.20 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||
NH | dec | DM | København | DM, København | 29.8.20 | |||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
7.01 | PB | dec | DM | København | DM, København | 29.8.20 | +0.2 | |||||
| ||||||||||||
6.63 | 1 | København | København | 4.9.20 | -0.1 | |||||||
| ||||||||||||
6.64 | 1 | København | København | 15.9.20 | +1.1 | |||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 7.26 kg [1] | ||||||||||||
7.97 | PB | dec | DM | København | DM, København | 29.8.20 | ||||||
| ||||||||||||
Tikamp [1] | ||||||||||||
DNF | DM | København | DM, København | 30.8.20 | ||||||||
11.37/0.0 7.01/+0.2 7.97 Nm 50.63 | ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
41.63 | PB | 3 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||||||
Greve Atletik | ||||||||||||
Frankly Dadey, Peter Andersson Frederik Andersson, Kasper Andersson | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:29.69 i | PB | 2 | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | ||||||
Greve Atletik | ||||||||||||
Peter Andersson, Tobias Andersson Frederik Andersson, Kasper Andersson | ||||||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||||||
3:28.21 | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | ||||||
Greve Atletik | ||||||||||||
Peter Andersson, Kasper Andersson Tobias Andersson, Frederik Andersson |
100 m [10] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17.03 | SB | København | København | 28.5.19 | +0.3 | |||
11.22 | SB | 4 | h4 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | +1.2 |
10.89 w | 2 | h1 | ÖSP | Helsingborg, SWE | ÖSP, Helsingborg, SWE | 7.7.19 | +3.3 | |
10.95 | SB | København | København | 20.7.19 | +1.7 | |||
11.00 w | København | København | 10.8.19 | +2.5 | ||||
11.13 | 2 | h1 | København | København | 17.8.19 | -0.6 | ||
10.99 | 4 | København | København | 17.8.19 | -0.4 | |||
11.00 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | -0.4 | |||
11.11 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | -1.8 | |||
10.84 | PB | København | København | 31.8.19 | +0.5 | |||
150 m [1] | ||||||||
16.55 | PB | København | København | 18.8.19 | +0.4 | |||
200 m [6] | ||||||||
22.53 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.19 | ||||
22.60 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.19 | |||||
22.11 | PB | 2 | C | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | +0.9 |
22.39 | København | København | 10.8.19 | +0.1 | ||||
22.12 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | -1.4 | |||
21.83 | PB | Greve | Greve | 1.9.19 | +1.7 | |||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
41.71 | DUR-22 PB | Holte | Holte | 8.9.19 | ||||
Greve Atletik | ||||||||
100 m [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.07 | SB | Greve | Greve | 30.5.18 | +0.6 | |||
11.37 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.18 | +1.3 | ||||
11.48 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.18 | -0.4 | ||||
11.36 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.18 | +1.0 | ||||
10.98 w | Hvidovre | Hvidovre | 10.8.18 | +4.3 | ||||
11.35 | Greve | Greve | 29.9.18 | -1.0 | ||||
11.15 | Greve | Greve | 29.9.18 | +0.3 | ||||
200 m [3] | ||||||||
22.69 w | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.18 | +3.5 | ||||
22.22 w | ÖSP | Helsingborg, SWE | ÖSP, Helsingborg, SWE | 7.7.18 | +2.2 | |||
22.39 | SB | København | København | 2.8.18 | +0.3 |
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.26 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.17 | ||||
7.32 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.17 | |||||
7.28 i | Skive | Skive | 19.2.17 | |||||
7.26 i | =PB | Skive | Skive | 19.2.17 | ||||
100 m [7] | ||||||||
11.10 | PB | Greve | Greve | 17.5.17 | +1.9 | |||
11.06 w | København | København | 31.5.17 | +2.2 | ||||
11.53 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.17 | -0.6 | ||||
10.91 | PB | 1 | h3 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.17 | +1.9 | |
11.23 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.17 | +1.0 | ||||
11.22 | 7 | h2 | København | København | 20.6.17 | -1.0 | ||
10.88 w | 3 | h8 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | +3.3 | |
200 m [7] | ||||||||
22.76 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.17 | ||||
22.94 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.17 | |||||
22.82 i | Skive | Skive | 26.2.17 | |||||
22.15 | PB | København | København | 31.5.17 | +1.6 | |||
21.71 w | 2 | B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.17 | +2.4 | ||
23.06 | 7 | B | Folksam | Sollentuna, SWE | Folksam, Sollentuna, SWE | 29.6.17 | +1.0 | |
21.78 w | 2 | C | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | +3.1 | |
Længdespring [2] | ||||||||
5.98 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.17 | ||||
6.14 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.17 | +1.8 | |||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:30.19 i | DUR-20 PB | Skive | Skive | 19.2.17 | ||||
Greve Atletik | ||||||||
Oliver Chabert, Frankly Dadey Peter Andersson, Kasper Andersson |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.51 i | PB | Skive | Skive | 5.3.16 | ||||
100 m [8] | ||||||||
11.35 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | 0.0 | |||
11.36 | SB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | +1.7 | |||
11.56 | Tårnby | Tårnby | 29.5.16 | 0.0 | ||||
11.57 | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 8.7.16 | -0.1 | ||||
11.53 | København | København | 20.8.16 | -1.6 | ||||
11.31 | PB | København | København | 20.8.16 | +1.5 | |||
11.14 | PB | København | København | 3.9.16 | +0.8 | |||
11.00 w | 2 | København | København | 3.9.16 | +2.2 | |||
200 m [7] | ||||||||
23.08 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||||
23.59 i | Skive | Skive | 27.2.16 | |||||
23.34 i | Skive | Skive | 5.3.16 | |||||
22.84 | SB | Bagsværd | Bagsværd | 22.5.16 | -1.5 | |||
22.87 | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 8.7.16 | +0.6 | ||||
23.06 | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 8.7.16 | +1.5 | ||||
22.85 | København | København | 3.9.16 | -1.2 | ||||
400 m [1] | ||||||||
51.96 | SB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.16 | ||||
Længdespring [6] | ||||||||
6.44 | PB | Tårnby | Tårnby | 29.5.16 | +0.1 | |||
6.19 | Greve | Greve | 7.8.16 | +2.0 | ||||
6.57 | PB | København | København | 20.8.16 | +0.8 | |||
6.78 w | København | København | 20.8.16 | +3.3 | ||||
6.78 | PB | København | København | 3.9.16 | +1.0 | |||
6.25 | Greve | Greve | 1.10.16 | -0.1 |
100 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.76 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.15 | 0.0 | |||
11.39 | PB | København | København | 29.8.15 | +1.0 | |||
11.48 w | København | København | 29.8.15 | +2.4 | ||||
11.74 | Skive | Skive | 12.9.15 | -0.9 | ||||
11.20 w | Greve | Greve | 26.9.15 | +2.5 | ||||
11.43 | Tårnby | Tårnby | 2.10.15 | 0.0 | ||||
200 m [6] | ||||||||
24.17 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 7.2.15 | ||||
23.34 w | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.15 | +3.7 | ||||
22.83 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.15 | +1.8 | |||
23.20 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 3.7.15 | +0.9 | ||||
23.66 | Hvidovre | Hvidovre | 22.8.15 | -3.4 | ||||
22.93 | Greve | Greve | 26.9.15 | +1.1 | ||||
300 m [2] | ||||||||
37.02 | PB | Tårnby | Tårnby | 2.5.15 | ||||
36.75 | PB | Tårnby | Tårnby | 2.10.15 | ||||
400 m [8] | ||||||||
52.69 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 7.2.15 | ||||
52.60 i | PB | Skive | Skive | 7.3.15 | ||||
52.39 | PB | København | København | 31.5.15 | ||||
51.84 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.15 | ||||
51.63 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 3.7.15 | ||||
51.23 | PB | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 10.7.15 | ||||
51.05 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 22.8.15 | ||||
51.03 | PB | Skive | Skive | 12.9.15 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
6.37 | PB | Greve | Greve | 26.9.15 | +1.7 | |||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:35.79 i | DUR-18 PB | Skive | Skive | 8.3.15 | ||||
Greve Atletik | ||||||||
Asger Østerby, Sebastian Romer Kenneth Pedersen, Kasper Andersson |
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.15 i | PB | Ballerup | Ballerup | 27.12.13 | ||||
8.02 i | PB | Ballerup | Ballerup | 27.12.13 | ||||
8.01 i | PB | Aarhus | Aarhus | 29.12.13 | ||||
7.85 i | PB | Aarhus | Aarhus | 29.12.13 | ||||
100 m [2] | ||||||||
12.02 | PB | Ballerup | Ballerup | 1.6.14 | +1.9 | |||
12.67 | Hvidovre | Hvidovre | 14.6.14 | -1.8 | ||||
200 m [6] | ||||||||
24.84 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.14 | ||||
24.67 i | PB | Skive | Skive | 1.3.14 | ||||
23.89 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 14.6.14 | +1.1 | |||
24.09 w | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | +2.8 | ||||
23.91 | København | København | 16.8.14 | +1.8 | ||||
24.59 | København | København | 30.8.14 | -2.4 | ||||
300 m [2] | ||||||||
38.83 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | ||||
37.99 | PB | København | København | 12.8.14 | ||||
400 m [6] | ||||||||
54.94 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.14 | ||||
54.13 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.5.14 | ||||
53.36 | PB | Ballerup | Ballerup | 1.6.14 | ||||
52.69 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | ||||
52.93 | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 4.7.14 | |||||
53.83 | København | København | 30.8.14 | |||||
Kuglestød 5.0 kg [2] | ||||||||
9.91 | PB | Greve | Greve | 27.9.14 | ||||
9.67 | Greve | Greve | 4.10.14 |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.58 i | PB | Ballerup | Ballerup | 12.1.13 | ||||
8.72 i | Helsingør | Helsingør | 23.2.13 | |||||
100 m [2] | ||||||||
12.69 w | Greve | Greve | 14.8.13 | +2.1 | ||||
12.84 | PB | Greve | Greve | 8.10.13 | -0.5 | |||
200 m [7] | ||||||||
26.56 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.13 | +1.0 | |||
26.15 | PB | Ballerup | Ballerup | 22.6.13 | -2.3 | |||
25.95 | PB | Greve | Greve | 7.8.13 | 0.0 | |||
28.62 w | Greve | Greve | 14.8.13 | +2.7 | ||||
25.74 | PB | København | København | 24.8.13 | -1.2 | |||
24.89 | PB | Aarhus | Aarhus | 31.8.13 | +0.7 | |||
25.15 | Greve | Greve | 28.9.13 | -1.6 | ||||
400 m [2] | ||||||||
57.95 | PB | Glostrup | Glostrup | 27.4.13 | ||||
54.99 | PB | Aarhus | Aarhus | 31.8.13 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:56.72 | PB | Tårnby | Tårnby | 9.9.12 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
11:23.80 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 22.9.12 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.03 | Skive | 26.2.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 10.51 | Hvidovre | 10.6.23 | +1.3 | 21 |
200 m | |||||
Ude | 21.24A | Sestriere, ITA | 6.8.23 | +1.7 | 21 |
Inde | 21.60 | Växjö, SWE | 4.2.23 | 10 | |
400 m | |||||
Ude | 49.29 | Frederiksberg | 22.8.23 | ||
Inde | 52.60 | Skive | 7.3.15 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:56.72 | Tårnby | 9.9.12 | ||
3000 m | |||||
Ude | 11:23.80 | Aabenraa | 22.9.12 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 7.01 | København | 29.8.20 | +0.2 | |
Inde | 5.98 | Malmö/A, SWE | 29.1.17 | ||
Kuglestød 7.26 kg | |||||
Ude | 7.97 | København | 29.8.20 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 41.63 | Aarhus | 6.9.20 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:29.69 | Odense | 23.2.20 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:18.46 | Aarhus | 5.9.21 | ||
150 m | |||||
Ude | 16.55 | København | 18.8.19 | +0.4 | |
300 m | |||||
Ude | 35.57 | Hvidovre | 23.7.20 | ||
Kuglestød 5.0 kg | |||||
Ude | 9.91 | Greve | 27.9.14 |
60 m: | 28 |
100 m: | 105 |
150 m: | 1 |
200 m: | 95 |
300 m: | 5 |
400 m: | 22 |
1500 m: | 1 |
3000 m: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 14 |
Kuglestød 5.0 kg: | 2 |
Kuglestød 7.26 kg: | 1 |
Tikamp: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 4 |
4 x 400 m stafet: | 2 |
Ude | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | ||||||||||
DMU | 2019 | 11.00 | 11.11 | |||||||
DM | 2021 | 5 | h3 | 10.98 | ||||||
DM | 2022 | 6 | 10.76 | 3 | h1 | 10.70 | ||||
DM | 2023 | 8 | 10.78 | 2 | h1 | 10.76 | ||||
200 m | ||||||||||
DMU | 2019 | 22.12 | ||||||||
DM | 2020 | 5 | h2 | 22.71 | ||||||
DM | 2021 | 3 | 21.69 | 2 | h1 | 21.84 | ||||
DM | 2022 | 2 | h2 | 22.04 | ||||||
Tikamp | ||||||||||
DM | 2020 | |||||||||
4 x 100 m stafet | ||||||||||
DM | 2020 | 3 | 41.63 | |||||||
4 x 400 m stafet | ||||||||||
DM | 2020 | 1 | B | 3:28.21 | ||||||
Inde | ||||||||||
60 m | ||||||||||
DMi | 2021 | 7 | h2 | 7.23 | ||||||
DMi | 2022 | 4 | h3 | 7.03 | ||||||
DMi | 2023 | 3 | h3 | 7.05 | ||||||
200 m | ||||||||||
DMi | 2020 | 1 | B | 22.25 | 1 | h2 | 22.59 | |||
DMi | 2021 | 5 | 22.31 | |||||||
DMi | 2022 | 3 | 22.02 | 1 | h5 | 22.08 | ||||
DMi | 2023 | 1 | h1 | 22.25 | ||||||
4 x 200 m stafet | ||||||||||
DMi | 2020 | 2 | 1:29.69 | |||||||
DMi | 2022 | 3 | 1:31.09 |