Født: 6 maj 2004
Klub: Greve Trim Motionsklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
3000 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8:43.73 i | PB | 12 | Lynchburg, VA | Lynchburg, VA | 19.1.24 | |||
8:33.73 i | PB | 8 | B | Atlantic Sun | Gainesville, FL | Atlantic Sun, Gainesville, FL | 24.2.24 | |
5000 m [1] | ||||||||
14:54.27 | SB | 14 | Charlotte, NC | Charlotte, NC | 15.3.24 |
5 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15:38 | SB | 11 | København | København | 5.3.23 | |||
10 km [1] | ||||||||
30:41 | SB (67) | 2 | DMU | Aarhus | DMU, Aarhus | 22.4.23 | ||
Cross 5 km [2] | ||||||||
15:24 | 22 | Concord, NC | Concord, NC | 1.9.23 | ||||
18:39 | 74 | 19 | EM19 | Bruxelles, BEL | EM19, Bruxelles, BEL | 10.12.23 | ||
Cross 8 km [4] | ||||||||
25:15 | 2 | Charlotte, NC | Charlotte, NC | 15.9.23 | ||||
25:22 | 152 | Louisville, KY | Louisville, KY | 30.9.23 | ||||
25:34 | 51 | B | Charlottesville, VA | Charlottesville, VA | 14.10.23 | |||
25:54 | 40 | Nashville, TN | Nashville, TN | 28.10.23 |
1500 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:14.53 i | PB | 3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | |||
4:16.12 i | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||
3:59.82 | PB | 3 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |
3000 m [1] | ||||||||
8:53.93 i | PB | 3 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |
5000 m [2] | ||||||||
15:06.14 | PB | 3 | 19 | NordicC | Malmö/S, SWE | NordicC, Malmö/S, SWE | 16.7.22 | |
14:47.75 | PB | 2 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
5 km [1] | ||||||||
15:12 | PB | 1 | 19 | Hillerød | Hillerød | 12.3.22 | ||
10 km [2] | ||||||||
31:08 | PB | 1 | 19 | København | København | 6.2.22 | ||
30:33 | PB (53) | 9 | DM | Aarhus | DM, Aarhus | 23.4.22 | ||
4 km [1] | ||||||||
11:23 | 1 | 19 | Aarhus | Aarhus | 23.4.22 | |||
Cross team [1] | ||||||||
12 | 19 | EM19 | Venaria Reale, ITA | EM19, Venaria Reale, ITA | 11.12.22 | |||
Denmark | ||||||||
Cross 5.7 km [1] | ||||||||
19:05 | 60= | 19 | EM19 | Venaria Reale, ITA | EM19, Venaria Reale, ITA | 11.12.22 | ||
Cross 6 km [2] | ||||||||
21:56 | 9 | 19 | NordicC | Kristiansand, NOR | NordicC, Kristiansand, NOR | 6.11.22 | ||
19:08 | 2 | DM | Korsør | DM, Korsør | 19.11.22 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:06.16 | PB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
5000 m [3] | ||||||||
15:31.31 | PB | 1 | 22 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||
15:27.83 | PB | 2 | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | |||
15:12.26 | PB | 1 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |
10 km [1] | ||||||||
32:11 | PB | 44 | Værløse | Værløse | 24.4.21 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:05.28 | PB | 1 | 17 | Greve | Greve | 26.9.20 | ||
1500 m [2] | ||||||||
4:30.41 | SB | 7 | 17 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | |
4:20.11 | PB | 1 | 17 | Greve | Greve | 27.9.20 | ||
5000 m [1] | ||||||||
15:42.81 | PB | 2 | 17 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 |
300 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
40.71 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | |||||
800 m [1] | |||||||||
2:07.31 | PB | København | København | 18.8.19 | |||||
1500 m [2] | |||||||||
4:24.72 | PB | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | |||||
4:27.10 | Greve | Greve | 29.9.19 | ||||||
3000 m [2] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
9:50.79 OT i | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||||
9:25.15 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 |
50 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.47 i | Hvidovre | Hvidovre | 17.12.17 | |||||
7.23 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 17.12.17 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
4:31.50 | PB | Greve | Greve | 30.9.18 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
9:50.56 | PB | København | København | 27.5.18 | ||||
9:33.41 | PB | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
6.93 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 17.12.17 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.15 | PB | Greve | Greve | 17.5.17 | +1.9 | |||
200 m [1] | ||||||||
28.53 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.17 | -0.8 | |||
300 m [1] | ||||||||
45.43 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.9.17 | ||||
400 m [2] | ||||||||
1:05.63 | PB | Greve | Greve | 17.5.17 | ||||
1:05.28 | PB | København | København | 1.6.17 | ||||
600 m [2] | ||||||||
1:43.43 | PB | København | København | 17.6.17 | ||||
1:47.14 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.17 | |||||
1000 m [3] | ||||||||
3:01.22 | PB (56) (28) | København | København | 18.6.17 | ||||
3:05.76 | Greve | Greve | 16.9.17 | |||||
3:12.00 | Hvidovre | Hvidovre | 17.12.17 | |||||
1500 m [1] | ||||||||
4:47.67 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.17 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
10:33.47 | PB | Ballerup | Ballerup | 28.5.17 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
4.13 | PB | Ballerup | Ballerup | 28.5.17 | -0.1 | |||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
6.87 | PB | Greve | Greve | 28.9.17 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30.04 | PB | Greve | Greve | 1.10.16 | -1.1 | |||
300 m [1] | ||||||||
47.84 | PB | Ballerup | Ballerup | 24.9.16 | ||||
600 m [2] | ||||||||
1:50.65 | PB | Ballerup | Ballerup | 18.6.16 | ||||
1:45.77 | PB | Greve | Greve | 1.10.16 | ||||
800 m [2] | ||||||||
2:34.28 | PB | Tårnby | Tårnby | 29.5.16 | ||||
2:32.93 | PB | Ballerup | Ballerup | 24.9.16 | ||||
1000 m [1] | ||||||||
3:12.46 | PB (91) (63) | Ballerup | Ballerup | 18.6.16 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||
16.79 | PB | Greve | Greve | 1.10.16 | 0.0 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.23 | Hvidovre | 17.12.17 | ||
200 m | |||||
Ude | 28.53 | Tårnby | 7.5.17 | -0.8 | |
400 m | |||||
Ude | 1:05.28 | København | 1.6.17 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:05.28 | Greve | 26.9.20 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:01.22 | København | 18.6.17 | ||
1500 m | |||||
Ude | 3:59.82 | Hvidovre | 10.9.22 | ||
Inde | 4:14.53 | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:25.15 | Ballerup | 25.5.19 | ||
Inde | 8:33.73 | Gainesville, FL | 24.2.24 | ||
5000 m | |||||
Ude | 14:47.75 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
5 km | |||||
Ude | 15:12 | Hillerød | 12.3.22 | ||
10 km | |||||
Ude | 30:33 | Aarhus | 23.4.22 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.13 | Ballerup | 28.5.17 | -0.1 | |
80 m | |||||
Ude | 11.15 | Greve | 17.5.17 | +1.9 | |
300 m | |||||
Ude | 40.71 | Ballerup | 25.5.19 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:43.43 | København | 17.6.17 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 16.79 | Greve | 1.10.16 | 0.0 | |
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.87 | Greve | 28.9.17 | ||
Inde | 6.93 | Hvidovre | 17.12.17 |
50 m: | 2 |
80 m: | 1 |
200 m: | 2 |
300 m: | 3 |
400 m: | 2 |
600 m: | 4 |
800 m: | 4 |
1000 m: | 4 |
1500 m: | 10 |
3000 m: | 8 |
5000 m: | 7 |
5 km: | 2 |
10 km: | 4 |
Väg: | 1 |
: | 1 |
Længdespring: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Cross team: | 1 |
Cross: | 9 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
10 km | ||||
DM | 2021 | 44 | 32:11 | |
DM | 2022 | 9 | 30:33 | |
DMU | 2023 | 2 | 30:41 | |
km cross | ||||
DM | 2022 | 2 | 19:08 | |
Ungdom | ||||
1500 m | ||||
DMU | 2020 | 7 | 17 | 4:30.41 |
DMU | 2021 | 2 | 17 | 4:06.16 |
DMU | 2022 | 3 | 19 | 3:59.82 |
5000 m | ||||
DMU | 2020 | 2 | 17 | 15:42.81 |
DMU | 2021 | 1 | 17 | 15:12.26 |
DMU | 2022 | 2 | 19 | 14:47.75 |
km cross | ||||
DMU | 2022 | 2 | 19 | 19:08 |
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2022 | 2 | 19 | 4:16.12 |
3000 m | ||||
iDMU | 2022 | 3 | 19 | 8:53.93 |
Ude | |||||
---|---|---|---|---|---|
Cross | |||||
EM19 | 2022 | 60= | 19 | 19:05 | |
EM19 | 2023 | 74 | 19 | 18:39 |