Født: 2003
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.37 i | PB | 2 | h5 | Randers | Randers | 30.1.22 | ||
7.33 i | PB | 3 | B | Randers | Randers | 30.1.22 | ||
7.40 i | 4 | h2 | Odense | Odense | 5.2.22 | |||
7.43 i | 6 | C | Odense | Odense | 5.2.22 | |||
7.34 i | 3 | 19 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||
7.28 i | PB | 6 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |
100 m [4] | ||||||||
11.41 w | 4 | h3 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +2.5 | ||
11.54 | PB | 1 | C | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +0.1 | |
11.36 | PB | 2 | h3 | Skara, SWE | Skara, SWE | 6.6.22 | +1.3 | |
11.25 w | 1 | H | Skara, SWE | Skara, SWE | 6.6.22 | +2.3 | ||
200 m [5] | ||||||||
23.44 i | PB | 2 | D | Odense | Odense | 5.2.22 | ||
23.59 i | 2 | C | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | |||
23.44 i | =PB | 3 | h4 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | |
23.42 i | PB | 3 | 19 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
23.06 | PB | 1 | D | Skara, SWE | Skara, SWE | 6.6.22 | +0.9 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.77 | PB | 4 | 19 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +0.5 |
150 m [2] | ||||||||
17.66 w | 5 | h1 | København | København | 15.8.21 | +2.4 | ||
17.65 | PB | 6 | København | København | 15.8.21 | +1.6 | ||
200 m [2] | ||||||||
24.20 | SB | 4 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | +0.1 | ||
23.72 w | 8 | 19 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +2.6 | |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
DQ | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||||
KIF - København | ||||||||
Jesse Lasquite, Jonathan Kure August Østergaard, Lukas Medina Sørensen | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:33.43 | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||
KIF - København | ||||||||
Neloo Falck, Jonathan Kure August Østergaard, Jonathan M. Adamsen |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.70 i | =PB | 6 | 17 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 8.2.20 | ||
7.70 i | =PB | 5 | 17 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
100 m [3] | ||||||||
12.05 | PB | 3 | B | Tårnby | Tårnby | 27.8.20 | +0.6 | |
12.07 | 1 | B | København | København | 15.9.20 | -0.6 | ||
11.95 | PB | 3 | København | København | 28.9.20 | +0.7 | ||
200 m [1] | ||||||||
24.02 | SB | 2 | København | København | 28.9.20 | 0.0 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
44.74 | PB | 5 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
KIF - København | ||||||||
Jannick Bagge, August Østergaard Lukas Medina Sørensen, Mikkel Ringsted | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
DQ i | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||
KIF - København | ||||||||
Neloo Falck, William Elsner Lukas Medina Sørensen, August Østergaard | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:34.32 | PB | 6 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
KIF - København | ||||||||
August Østergaard, Jonathan Kure Andreas Holst Lange, Christoffer Madsen |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.78 i | SB | 3 | 17 h2 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||
7.70 i | PB | 4 | 17 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||
200 m [5] | ||||||||
24.25 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.19 | ||||
23.97 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.19 | ||||
24.15 i | 4 | 17 r3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | ||
23.67 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | +0.7 | |||
25.01 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | -1.4 | |||
400 m [6] | ||||||||
53.31 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||||
52.99 i | PB | 2 | 17 r3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |
52.12 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | ||||
53.07 | Odense | Odense | 1.6.19 | |||||
51.99 | PB | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | ||||
52.94 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | ||||
Højdespring [1] | ||||||||
1.58 | PB | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
5.59 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | +0.5 | |||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:37.00 i | DUR-16 PB | Skive | Skive | 24.2.19 | ||||
KIF - København | ||||||||
Neloo Falck, Lukas Medina Sørensen William Elsner, August Østergaard |
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.73 i | PB | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | ||||
7.79 i | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | |||||
7.72 i | PB | Skive | Skive | 24.2.18 | ||||
7.78 i | Skive | Skive | 24.2.18 | |||||
100 m [3] | ||||||||
12.29 | PB | København | København | 27.5.18 | -2.4 | |||
12.21 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | -0.8 | |||
12.42 | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | -1.0 | ||||
200 m [4] | ||||||||
24.78 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.18 | ||||
24.83 i | Skive | Skive | 25.2.18 | |||||
24.35 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | -0.4 | |||
24.32 | PB | Ballerup | Ballerup | 17.6.18 | +0.4 | |||
300 m [4] | ||||||||
37.74 | PB | Ballerup | Ballerup | 16.6.18 | ||||
38.13 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.18 | |||||
37.37 | PB | København | København | 18.8.18 | ||||
37.30 | PB | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | ||||
400 m [1] | ||||||||
52.51 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | ||||
800 m [2] | ||||||||
2:06.11 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.18 | ||||
2:02.57 | PB | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | ||||
100 m hæk 84.0 cm [2] | ||||||||
16.14 | PB | København | København | 27.5.18 | -1.1 | |||
15.42 | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.9.18 | +0.1 |
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.07 i | Ballerup | Ballerup | 21.1.17 | |||||
8.05 i | PB | Ballerup | Ballerup | 21.1.17 | ||||
8.02 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.17 | |||||
8.00 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.17 | ||||
7.87 i | PB | Skive | Skive | 25.2.17 | ||||
7.92 i | Skive | Skive | 25.2.17 | |||||
100 m [10] | ||||||||
12.49 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.17 | +1.0 | |||
12.57 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.17 | -1.7 | |||
12.48 | PB | Ballerup | Ballerup | 15.6.17 | +0.5 | |||
12.31 | PB | København | København | 17.6.17 | +1.3 | |||
12.02 w | København | København | 17.6.17 | +2.4 | ||||
12.28 w | København | København | 10.8.17 | +2.5 | ||||
12.30 | PB | København | København | 19.8.17 | -0.4 | |||
12.24 w | København | København | 19.8.17 | +2.4 | ||||
12.47 | Greve | Greve | 1.10.17 | -1.6 | ||||
12.59 | Greve | Greve | 1.10.17 | -1.4 | ||||
200 m [6] | ||||||||
25.72 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.17 | ||||
25.45 i | PB | Skive | Skive | 26.2.17 | ||||
24.29 w | København | København | 31.5.17 | +3.7 | ||||
24.95 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.17 | +0.4 | |||
24.67 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 27.8.17 | +2.0 | |||
24.33 w | Greve | Greve | 30.9.17 | +3.0 | ||||
300 m [3] | ||||||||
38.44 | PB | København | København | 17.6.17 | ||||
39.42 | København | København | 19.8.17 | |||||
38.51 | Hvidovre | Hvidovre | 26.8.17 |
60 m [10] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.41 i | SB | Helsingør | Helsingør | 9.1.16 | ||||
8.34 i | PB | Helsingør | Helsingør | 9.1.16 | ||||
8.33 i | PB | Ballerup | Ballerup | 23.1.16 | ||||
8.34 i | Ballerup | Ballerup | 23.1.16 | |||||
8.40 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | |||||
8.19 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||||
8.20 i | Helsingør | Helsingør | 6.2.16 | |||||
8.34 i | Helsingør | Helsingør | 6.2.16 | |||||
8.28 i | Helsingør | Helsingør | 12.3.16 | |||||
8.14 i | PB | Helsingør | Helsingør | 12.3.16 | ||||
80 m [2] | ||||||||
10.47 | PB | Ballerup | Ballerup | 18.6.16 | -0.3 | |||
10.49 | PB | Ballerup | Ballerup | 18.6.16 | +0.1 | |||
200 m [2] | ||||||||
26.46 | PB | Ballerup | Ballerup | 18.6.16 | +0.4 | |||
25.61 | PB | København | København | 4.8.16 | +0.5 | |||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||
12.44 | PB | Ballerup | Ballerup | 18.6.16 | -0.2 |
60 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.78 i | Helsingør | Helsingør | 4.1.15 | |||||
8.68 i | PB | Helsingør | Helsingør | 4.1.15 | ||||
8.68 i | =PB | Ballerup | Ballerup | 17.1.15 | ||||
8.58 i | PB | Ballerup | Ballerup | 17.1.15 | ||||
8.59 i | Helsingør | Helsingør | 31.1.15 | |||||
8.74 i | Helsingør | Helsingør | 31.1.15 | |||||
8.71 i | Helsingør | Helsingør | 28.2.15 | |||||
8.48 i | PB | Helsingør | Helsingør | 28.2.15 | ||||
80 m [9] | ||||||||
10.83 w | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.15 | +3.9 | ||||
10.60 w | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.15 | +2.1 | ||||
11.02 | PB | Ballerup | Ballerup | 20.6.15 | +0.6 | |||
11.08 | SB | Ballerup | Ballerup | 20.6.15 | +1.8 | |||
10.59 w | København | København | 29.8.15 | +4.0 | ||||
10.62 w | København | København | 29.8.15 | +2.4 | ||||
10.63 | PB | Ballerup | Ballerup | 20.9.15 | +1.6 | |||
10.65 | Greve | Greve | 26.9.15 | +0.9 | ||||
10.63 | =PB | Greve | Greve | 26.9.15 | +0.3 | |||
200 m [3] | ||||||||
28.53 | PB | Glostrup | Glostrup | 25.4.15 | -2.0 | |||
26.90 | PB | København | København | 29.8.15 | +0.5 | |||
26.71 | PB | Greve | Greve | 26.9.15 | +2.0 | |||
Højdespring [8] | ||||||||
1.40 i | PB | Helsingør | Helsingør | 4.1.15 | ||||
1.38 i | Ballerup | Ballerup | 17.1.15 | |||||
1.35 i | Helsingør | Helsingør | 31.1.15 | |||||
1.35 i | Helsingør | Helsingør | 28.2.15 | |||||
1.30 | PB | Ballerup | Ballerup | 20.6.15 | ||||
1.35 | PB | København | København | 29.8.15 | ||||
1.30 | Ballerup | Ballerup | 20.9.15 | |||||
1.35 | =PB | Greve | Greve | 26.9.15 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.28 | Skive | 5.3.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.36 | Skara, SWE | 6.6.22 | +1.3 | |
200 m | |||||
Ude | 23.06 | Skara, SWE | 6.6.22 | +0.9 | |
Inde | 23.42 | Skive | 6.3.22 | ||
400 m | |||||
Ude | 51.99 | Helsingør | 15.6.19 | ||
Inde | 52.99 | Skive | 23.2.19 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:02.57 | Aalborg | 2.9.18 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.58 | Aalborg | 14.9.19 | ||
Inde | 1.40 | Helsingør | 4.1.15 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.59 | Ballerup | 25.5.19 | +0.5 | |
80 m | |||||
Ude | 10.47 | Ballerup | 18.6.16 | -0.3 | |
150 m | |||||
Ude | 17.65 | København | 15.8.21 | +1.6 | |
300 m | |||||
Ude | 37.30 | Aalborg | 1.9.18 | ||
100 m hæk 84.0 cm | |||||
Ude | 15.42 | Ballerup | 22.9.18 | +0.1 | |
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 12.44 | Ballerup | 18.6.16 | -0.2 |
60 m: | 38 |
80 m: | 11 |
100 m: | 21 |
150 m: | 2 |
200 m: | 28 |
300 m: | 7 |
400 m: | 7 |
800 m: | 2 |
100 m hæk 84.0 cm: | 2 |
: | 1 |
Højdespring: | 9 |
Længdespring: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
4 x 400 m stafet: | 2 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | |||||||
DMU | 2019 | 25.01 | |||||
400 m | |||||||
DMU | 2019 | 52.94 | |||||
4 x 100 m stafet | |||||||
DM | 2020 | 6 | 44.74 | ||||
4 x 400 m stafet | |||||||
DM | 2020 | 6 | 3:34.32 | ||||
DM | 2021 | 1 | B | 3:33.43 | |||
Inde | |||||||
200 m | |||||||
DMi | 2022 | 3 | h4 | 23.44 | |||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 4 | 19 h1 | 11.77 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2021 | 8 | 19 B | 23.72 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2020 | 5 | 17 h3 | 7.70 | |||
iDMU | 2022 | 6 | 19 | 7.28 | 3 | 19 h2 | 7.34 |
200 m | |||||||
iDMU | 2019 | 4 | 17 r3 | 24.15 | |||
iDMU | 2022 | 3 | 19 C | 23.42 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2019 | 2 | 17 r3 | 52.99 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 17 |