Født: 20 juni 2007
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
200 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.07 i | PB | 2 | F | Skive | Skive | 3.2.24 | ||
23.36 i | PB | 1 | 17 D | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
400 m [1] | ||||||||
51.94 i | PB | 1 | 17 D | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:37.91 i | SB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Gustav Odgaard, Carl Emil Sehestedt Bohn Linus Holst Sørensen, Theo Gervang |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.68 | PB | 4 | 15 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.3 |
200 m [1] | ||||||||
26.89 | PB | 4 | 15 B | Randers | Randers | 5.6.22 | -1.5 | |
300 m [2] | ||||||||
41.38 | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||
40.11 | PB | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |
800 m [2] | ||||||||
2:20.47 | PB | 4 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||
2:19.37 | PB | 9 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
50.28 | SB | 2 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Linus Sørensen, Carl Emil Bohn Aske Larsen, Theo Gervang | ||||||||
47.50 | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Linus Sørensen, Carl Emil Bohn Theo Gervang, Simon Winther Tørring | ||||||||
1000 m stafet [2] | ||||||||
2:22.38 | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Carl Emil Bohn, Linus Sørensen Aske Larsen, Theo Gervang | ||||||||
2:12.82 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Linus Sørensen, Carl Emil Bohn Theo Gervang, Simon Winther Tørring |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.31 w | 6 | 15 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +2.9 | |
300 m [1] | ||||||||
43.56 | PB | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
800 m [1] | ||||||||
2:26.56 | PB | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
51.71 | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | ||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Sofus Paavig, Jonathan Alfred Fensten Carl Emil Bohn, Theo Gervang | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:27.01 | PB | 7 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Carl Emil Bohn, Sofus Paavig Theo Gervang, Jonathan Alfred Fensten |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:08.76 | PB | 4 | 15 | Aalborg | Aalborg | 25.5.19 | ||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||
4.25 | PB | 4 | 15 | Aalborg | Aalborg | 25.5.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 12.68 | Hvidovre | 10.9.22 | -1.3 | |
200 m | |||||
Ude | 26.89 | Randers | 5.6.22 | -1.5 | |
Inde | 23.36 | Skive | 3.3.24 | ||
400 m | |||||
Inde | 51.94 | Skive | 2.3.24 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:19.37 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
300 m | |||||
Ude | 40.11 | Hvidovre | 10.9.22 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 4.25 | Aalborg | 25.5.19 |
100 m: | 2 |
200 m: | 3 |
300 m: | 3 |
400 m: | 1 |
800 m: | 4 |
Kuglestød 4.0 kg: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 3 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 6 | 15 h3 | 13.31 | |||
DMU | 2022 | 4 | 15 h2 | 12.68 | |||
300 m | |||||||
DMU | 2021 | 4 | 15 | 43.56 | |||
DMU | 2022 | 6 | 15 | 40.11 | |||
800 m | |||||||
DMU | 2021 | 6 | 15 | 2:26.56 | |||
DMU | 2022 | 9 | 15 | 2:19.37 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 4 | 15 | 51.71 | |||
DMU | 2022 | 4 | 15 | 47.50 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 15 | 2:27.01 | ||||
DMU | 2022 | 2 | 15 | 2:12.82 | |||
Inde | |||||||
200 m | |||||||
iDMU | 2024 | 1 | 17 D | 23.36 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2024 | 1 | 17 D | 51.94 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 3 | 17 | 1:37.91 |